Altenberg, Cínovec - Školky na Teplicku jsou kapacitně naplněné na maximum. Čekají rodiče, až se někde uvolní místo, nebo hledají jiné možnosti, například v sousedním Německu? Rozhodli jsme se přesvědčit se na vlastní oči.
Ústí n. O. - Malý „zámeček“ v centru Ústí nad Orlicí má každou poslední sobotu v měsíci sloužit svatebním obřadům. Zájemci si ale za nadstandard připlatí.
Nové Město na Moravě - Novoměstští včelaři usilují už tři roky o vybudování arboreta, neboli parkové sbírky cizích dřevin. Chtěli by ji umístit na dosud nevyužitém pozemku pod poliklinikou.
Brno - Brněnští lední medvíci se už brzy dočkají toho, že je budou děti za plotem oslovovat novými jmény. Než je ale dostanou, budou muset v brněnské zoo zvednout ještě stovky telefonů a přečíst tisíce e-mailů.
Šumperk - [VIDEO] Nepříjemné zjištění čekalo v úterý 8. dubna ráno na pracovníky šumperského sdružení RES-SEF, které poskytuje sociální služby drogově závislým osobám. Našli vykradenou kancelář. Zloděj zmizel s příruční pokladnou, kde bylo přibližně pět tisíc korun a doklady.
Brno - Brněnští lední medvídci se už brzy dočkají toho, že je budou děti za plotem oslovovat novými jmény. Než je ale dostanou, budou muset v brněnské zoo zvednout ještě stovky telefonů a přečíst tisíce e-mailů.
Havlíčkobrodsko - Radnice v Havlíčkově Brodě vychází maminkám vstříc. Už v minulém roce začalo město kompletně měnit mobiliář na dětských hřištích nejenom ve městě, ale i v jeho místních částech.
Olomouc - Chválkovičtí fotbalisté na jaře vybojovali čtyři body a v případě vítězství nad Hlubočkami se mohli odlepit ode dna tabulky I. B třídy. Soupeř však přijel do Chválkovic patřičně nažhaven a vlastní pád ke dnu nepřipustil.
Chomutovsko - Již před vstupem do EU obce prohrávaly boj nikoli s novými hygienickými normami, ale s pejskaři. Pohyb psů na volném prostranství a jejich exkrementy byly totiž označovány za hlavní příčinu znečištění pískovišť. Dětských hřišť se proto obce urychleně zbavovaly.
Kroměřížsko - Dětské hřiště vybavené prolézačkami, skluzavkami, houpačkami či pískovištěm je místem, na kterém se rády zdržují maminky s malými dětmi. Nabízejí však obce a města takových ploch dostatek?
Ústí nad Orlicí - Bývalé okresní město má v současné době zpracovaný odborný posudek, který se zabývá stavem dětských hřišť. „Hřišť máme sedmnáct, ale jejich počet se bude určitě redukovat,“ řekla Deníku vedoucí odboru životního prostředí ústeckoorlické radnice Květa Richterová.
Bohutín/ V Bohutíně na Havírně zmizelo sedm na první pohled zdravých stromů jasanu a javoru. Lidé tvrdí, že už dlouho překážely tenisovému svazu. Ptají se proč.
Opavsko - V současnosti dochází k mírnému poklesu registrovaných uživatelů, ale paradoxně stoupá návštěvnost i počet výpůjček, tvrdí ředitelka Knihovny Petra Bezruče v Opavě.
Kratochvíle - O uplynulém víkendu navštívili zámek první turisté. Také Kratochvíle ukončila zimní přestávku a zahájila novou sezonu. V dubnu bude zatím otevřeno jen o víkendech, od května potom každý den.
Hustopeče - Vytí severských psů se v sobotu kolem poledne rozléhalo Hustopečemi. A nadšenci z celé republiky se už od rána sjížděli do areálu Centra volného času Pavučina.
Javorník - Veterinářka Marta Nevřivá z Javorníku na Jesenicku své koně opravdu týrala. Prokázala to hloubková kontrola Krajské veterinární správy Olomouckého kraje.
Brno - Brněnská zoo slaví díky ledním medvíďatům rekordní návštěvnost. Davy návštěvníků mají isvé stinné stránky. Kolem zoo není dost místa kparkování a uvýběhu je tlačenice.
Zlínský kraj - Mezi největší lákadla patří tradičně lázeňské město Luhačovice, které se stává velice oblíbenou lokalitou hlavně pro ruskou klientelu. Lázně jsou jedinečné také architektonicky, a proto město usiluje o jejich zapsání na seznam památek UNESCO.
Chomutovsko - I okres Chomutov má ve své nabídce pro turisty ze zahraničí i z Čech zajímavá kulturní místa a přírodní lokality, na které se ve volném čase rádi vracíme.
Třebíčsko -Pojďte s námi do přírody! Tak vyzývají veřejnost neziskové organizace v rámci celokrajské jarní kampaně nazvané Otvírání přírody na Vysočině.
Troja - Představením gaviálů, možností koupě Trojské karty nebo novým zoobusem, kterým se návštěvníci svezou až ke vchodu do zoo. Takv sobotu zahájí pražská zoologická zahrada novou, v pořadí už 77. sezónu.