Liberec - Další čtyři druhy dravců získala v uplynulých dnech do své vzácné a bohaté sbírky liberecká zoologická zahrada, která tak podle mluvčího Ivana Langra posílila pověst zařízení s jednou z nejúžasnějších kolekcí dravých ptáků v Evropě.
Východní Čechy - Rostou pět až deset let, aby se kvůli vánočním svátkům pokácely a prodaly. Řeč je o vánočních stromečcích, pro které se o víkendu vydaly davy lidí.
Šenov - Ve městě nevznikne průmyslová zóna. Radní se snaží o změnu územního plánu a reagují tak na požadavky občanů. Především občané žijící v dané lokalitě se nechtěli smířit s tím, že by jim za rodinnými domy měla vyrůst průmyslová zóna.
Pasťák je lidové označení pro zařízení, v němž mají být vychováváni nezvladatelní mládenci a mravně narušené slečny. Ve skutečnosti to bývá obvykle tak, že jde spíš o zařízení, kde se ti méně zkušení naučí od zkušenějších to, co ještě neuměli a navíc odsud lze často bezvadně utíkat.
Východní Čechy - Rostou pět až deset let, aby se kvůli vánočním svátkům pokácely a prodaly. Řeč je o vánočních stromečcích, pro které se o víkendu vydaly davy lidí.
Soudnička - Pasťák je lidové označení pro zařízení, v němž mají být vychováváni nezvladatelní mládenci a mravně narušené slečny. Ve skutečnosti to bývá obvykle tak, že jde spíš o zařízení, kde se ti méně zkušení naučí od zkušenějších to, co ještě neuměli a navíc odsud lze často bezvadně utíkat.
Liberec - Další čtyři druhy dravců získala v uplynulých dnech do své vzácné a bohaté sbírky liberecká zoologická zahrada, která tak podle mluvčího Ivana Langra posílila pověst zařízení s jednou z nejúžasnějších kolekcí dravých ptáků v Evropě.
Brno - Lehké přítmí, řev a tři bílé šelmy. Porodní box ledních medvědů v brněnské zoo je ostře střežené místo, kam nesmí návštěvníci ani chovatelé. Mohlo by je to totiž stát život. Medvědice Cora si své dva potomky zuřivě střeží.
Brno - Lehké přítmí, řev a tři bílé šelmy. Porodní box ledních medvědů v brněnské zoo je ostře střežené místo, kam nesmí návštěvníci ani chovatelé. Mohlo by je to totiž stát život. Medvědice Cora si své dva potomky zuřivě střeží.
Švihov - V sobotu dopoledne museli dobrovolní hasiči ze Švihova a profesionální hasiči z Klatov řešit kuriózní případ. Do bazénu u rodinného domku, který se nachází přímo na náměstí, spadlo padesátikilogramové divoké prase.
ŠVIHOV -V sobotu dopoledne museli dobrovolní hasiči ze Švihova a profesionální hasiči z Klatov řešit kuriózní případ. Do bazénu u rodinného domku, který se nachází přímo na náměstí, spadlo padesátikilové divoké prase.
Praha -Scénami z Baru U vidlí začalo ve čtvrtek v hostivařských ateliérech natáčení volného pokračování oblíbeného seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.
Východní Čechy - Projekt pardubického sdružení Most pro lidská práva Dobrý den, sousede pomáhá cizincům mezi námi otevřít dveře klidem, kteří žijí ve vedlejším bytě nebodomě.
Kutnohorsko/ Pro člověka je období vánočních svátků spojeno s hojností jídla a zimními radovánkami. Ne tak už pro volně žijící živočichy, pro něž znamená zejména dobu zvýšených nároků na přežití.
Dvůr Králové - Nabitou sobotu připravuje pro návštěvníky zoologická zahrada. Dopoledne v 11 hodin bude slavnostně otevřen nový pavilon Tropické bažiny.
ŠŤÁHLAVY - Čtrnáct mrtvých divočáků leželo v pátek na hektarové ploše v lese u Šťáhlav. Už ve čtvrtek tam tři uhynulé kusy objevili myslivci, kteří kontaktovali Krajskou veterinární správu (KVS).
Jaroměřice nad Rokytnou - Přemalba a rekonstrukce fasády zámku v Jaroměřicích ještě zdaleka není u konce. Započala v roce 1999 a hotova je zhruba ze tří čtvrtin.
Dvůr Králové - Nabitou sobotu připravuje pro návštěvníky zoologická zahrada. Dopoledne v 11 hodin bude slavnostně otevřen nový pavilon Tropické bažiny.
Olomouc - Do Štědrého dne zbývá ještě sedmnáct dní, ale prodejci už nabízejí vánoční stromky. A lidé už chodí houfně vybírat – dokud je z čeho. Největší zájem mají o tradiční smrčky a borovice, ale na odbyt jdou třeba i normandské jedle.
Český Brod - Na veřejném jednání se sešli zástupci města, občané, představitelé některých zájmových a občanských sdružení, aby diskutovali nad návrhy tabulí knaučné stezce Zahrady.
NÁCHODSKO - V úterý 4. prosince se na silnicích náchodského regionu stalo sedm dopravních nehod. Nikdo nebyl zraněn, celkové hmotné škody byly vyčísleny na 325 tisíc korun.
Příbramsko/ Pro člověka je období vánočních svátků spojeno s hojností jídla a zimními radovánkami. Ne tak už pro volně žijící živočichy, pro něž znamená zejména dobu zvýšených nároků na přežití.
NERATOVICE - Odborníci na zeleň z mělnické zahradnické školy si už prohlédli kostelní zahradu a budou připravovat projekt. Celou akci ještě musí schválit městská rada
PLZEŇ, MÍŘKOV - Anglického plnokrevníka Vata začali týrat už jako hříbě. Vystřídal sedm či osm majitelů, kteří si ho ve finále prodávali třeba za lahev vodky. Skončil podvyživený s neléčenou zlomeninou nohy, kvůli které se mu zkřivila páteř i kyčle, se záněty kloubů a s vyhřezlým konečníkem.
VEJPRTY - Mateřská škola Pohádka ve Vejprtech bude rekonstruovat svojí zahradu. Stát na nové zázemí pro děti přispěje jedním milionem, další peníze ještě mateřinka shání.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Ve čtvrtek 6. prosince v 16 hodin bude v domě U Krále Matyáše v Otakarově ulici zahájen „vánoční salon“ populárního malíře Zdeňka Targuse Červinky, který v letošním roce po určité odmlce vyvíjí mimořádně plodnou uměleckou aktivitu.