Blanensko: boj se psími výkaly
Blanensko - Exkrementy psů i koček mohou způsobit vážné choroby. Přesto většina jejich majitelů odpadkové koše a sáčky nevyužívá.
Blanensko - Exkrementy psů i koček mohou způsobit vážné choroby. Přesto většina jejich majitelů odpadkové koše a sáčky nevyužívá.
Uherské Hradiště - Za symbol jsem ji považoval vlastně vždycky. Proč by také ne, když byla od dětství součástí prostředí, ve kterém jsem vyrůstal. Už tehdy, po každém probuzení, patřil právě jí můj první pohled z okna dětského pokoje do krajiny. Hrdě se tyčila do dáli a na horizontu působila nepřehlédnutelně, jako mohutný maják.
Jičínsko - Ne, opravdu nejde o žádný omyl. V těchto dnech odkvetly lípy, žluté lány hořčice, někde se ještě najde kvetoucí jetel, vojtěška a slunečnice. Jsou to poslední zdroje pylu a nektaru pro včely.
Moravskoslezský kraj - „V zimě je to dobré, lidé přijíždějí na lyže.
Velvary - V nejvyšší české soutěži odehrál za Teplice, Blšany a Kladno ke 180 zápasům. V zimě ale z kladenského celku odešel do týmu čtvrté nejvyšší německé soutěže ZFC Meusewitz, kde po vzájemné dohodě angažmá ukončil. Teď bývá Radek Šelicha k vidění na stadionu nováčka krajského přeboru Slovanu Velvary, jenž by měl být jeho novým fotbalovým domovem.
Velká Dobrá - Svatyni slánského stadionu nebude minimálně půl sezony strážit gólman Radek Šaroch. Výrazná opora zdejšího SK pro mnohé překvapivě odchází na hostování do Čechie Velká Dobrá. Brankář, jenž v mládežnických letech často cestoval mezi kluby (Zákolany, Otvovice, Kladno B, muži Zákolan, dorost Slaného), se mezi seniory stal symbolem věrnosti, Slaný totiž opouští po dlouhých patnácti sezonách!
České Budějovice - Arnošt Zemen patřil dlouhé roky k absolutní špičce českého motokrosu. Několikrát se stal mistrem republiky a byl stálým účastníkem mistrovství světa ve třídě do 500 ccm, kde jako jeden z mála českých jezdců pravidelně sbíral body.
Orlickoústecko/Rychnovsko - Čápi hnízdí na dvaceti místech okresu a vyvedli minimálně 36 mláďat.
Třebíč - Opustit kraj Třebíče a přestěhovat se do centra s obchody, úřady a kulturou, dát vale problematickému soužití a najít vlastní oázu klidu.
HÁJE - Řídit bugynu může každý, kdo má řidičské oprávnění skupiny B
Proč mají housle stradivárky tak neopakovatelný zvuk? Hádanka, kterou už staletí řeší odborníci, má možná vysvětlení. Tajemství stradivárek je prý ve dřevě, ze kterého jsou vyrobeny.
KAMENICE - Slavnostní okamžik – vysvěcení kaple sledovaly se zájmem desítky lidí
Křižany - Žije si podle svého a zatím jí nic nevzalo sílu. Po požáru, při kterém ji uhořela část stáda, se Zuzana Poláková za pomoci mnoha lidí z celé země opět postavila na nohy.
Žďár nad Sázavou - Další pokus má před sebou Žďár nad Sázavou ve snaze získat dotace na záměr městského vícegeneračního parku na Farských humnech. Projekt za celkem deset milionů korun chce dosáhnout na dotace z Evropské unie ve výši sedm milionů korun.
Ústí nad Labem -Nemáte kde spát? Potřebujete na záchod nebo si v klidu píchnout dávku, nebo vyhodit odpad? To vše vám umožní bez poplatku a intimně vykládací prostor obchodů v dolní části Masarykovy ulice.
Kladno - Ladit sestavu na kvapem se blížící start Gambrinus ligy začali včerejším zápasem s druholigovou Jihlavou trenéři Kladna Martin Hřídel a Stanislav Hejkal. Jejich svěřenci v souboji s druholigovým sokem na hřišti jasně dominovali, když předváděli rychlou hru spojenou s dobrou kombinací.
přiznává masér opavských fotbalistů Miroslav Rycka.
Vysočina -V zimě se řidiči na krajských silnicích (II. a III. třídy) setkají s novými dopravními značkami.
Vysočina -V zimě se řidiči na krajských silnicích (II. a III. třídy) setkají s novými dopravními značkami.
Jihlava -V zimě se řidiči na krajských silnicích (II. a III. třídy) setkají s novými dopravními značkami.
Slezská Harta - Prázdnotou zely břehy přehrady Slezská Harta v leskovecké zátoce v úterý 22. července dopoledne.
Domanice - Projekt zahrnuje vedle kanalizace i chodník a novou autobusovou zastávku
LETNÍ SERIÁL - Zajímá vás, jak žijí lidé kolem vás? Nenechte si ujít náš letní seriál Proč žiji ve městě… Proč žiji na vesnici…
LETNÍ SERIÁL - Zajímá vás, jak žijí lidé kolem vás? Nenechte si ujít náš letní seriál Proč žiji ve městě… Proč žiji na vesnici…
Havlíčkobrodsko - Po třech letech se změnila délka silnic, které musejí v zimním období krajští silničáři udržovat sjízdné.
Hukvaldy–Rychaltice - O bečku piva svedlo v sobotu odpoledne boj deset družstev v mini-fotbalu, který se uskutečnil na malém travnatém hřišti za pohostinstvím U Zastávky v Hukvaldech-Rychalticích.
ROKYCANSKO - Počasí vyhání lidi z kempů.
Ostravice - V životě ostravického golfového areálu hraje důležitou úlohu greenkeeper Petr Moucha. Má na starosti vzhled a údržbu sportovišť.
DOMAŽLICKO - Místo léta si užíváme spíše podzimní počasí
PLZEŇ - Plzeňské kempy jsou poloprázdné. Může za to chladné a deštivé počasí posledních dnů. Lidé předčasně ukončují své pobyty pod stanem a odjíždí.
Milíkov - Tradiční Anenská pouť se uskuteční již tuto neděli na vrchu Kozubová. Mše v češtině začíná v 9 hodin ve zdejší kapli. Bohoslužba v polštině bude celebrována od 11 hodin.
Praha - Ernie Els ukazoval dva dny svůj ladný švih v rámci Mezinárodního týdne golfu v Česku.
Orlickoústecko - Mykolog Martin Mička bude čtenáře Orlického deníku informovat o tom, které houby právě rostou. Představí jejich zástupce i tipy na zpracování v kuchyni.
Jičínsko - Prezentace vznášedla zaujala na leteckém dni v Chotči, jak jsme již aktuálně informovali.
Olomouc - V létě i v zimě mají prvoligoví fotbalisté SK Sigma Olomouc jednu nepříjemnou povinnost. Musejí na testy fyzické kondice. Tým z Hané je absolvoval v prvních dvou pracovních dnech tohoto týdne, jako obvykle na odborném pracovišti Fakulty tělesné kultury (FTK) Univerzity Palackého (UP).
Rychnovsko - Čapím rodinám se na Rychnovsku daří. V Týništi nad Orlicí dokonce vyvedli čtyři mladé najednou.
Praha - Od začátku letošního roku do konce června už došlo k více nehodám na přechodech než za celý rok 2006.
Jáchymov - Jednou z rarit poslední doby jsou fotbalisté TJ Jáchymov. Před deseti lety vyhráli okresní přebor a potom se osm sezon „plácali“ v I.B třídě.
Blansko - Atletka Jana Sotáková se v žákovských kategoriích řadí k absolutní české špičce.
KLATOVSKO - Přemnožená divoká prasata devastují letošní úrodu i louky na Klatovsku
Prachaticko - Na Šumavě se hotely, penziony a další ubytovací zařízení v letních měsících pořádně zaplní. Turistů je v těchto dnech opravdu hodně.
Prachatice - Ještě se ani neuskutečnilo stavební řízení ohledně plánovaného hokejbalového hřiště v lokalitě u Veřejného koupaliště Hulák v Prachaticích a už má své první odpůrce.
Ústí nad Labem -Pražská ulice se zatím nedočkala náhrady za uhynulé duby. Litoměřická lesní společnost, která je vysadila, tvrdí, že Ředitelství silnic a dálnic nezajistilo podmínky k ujmutí sazenic a odmítá reklamaci.
Na znojemských silnicích je od začátku roku méně nehod, mrtvých i zraněných. Vyplývá to z aktuálních policejních statistik.
K jezu si ráda zajdu, jako asi většina Hodoňáků. Musím uznat, že se to místo během času spravuje a třeba osvětlení, které vznilo podél příchozí cesty je, jak bezpečné, tak v zimě působí kouzelně. K jezu jsem ale chodila a chodím, protože to byl kus přírody, která nám, měšťákům, odchovaným tábory, chybí.
Jablonecko - Několik volných míst mají například MŠ v Plavech nebo ve Zlaté Olešnici. Babyboom je v plném proudu, školky se plní.
Jindřichohradecko - Časté deště zažehnaly obavy z úhynu ryb. Červnová vedra působila jindřichohradeckým rybářům značné vrásky. Některé chovné rybníky měly málo vody a ryby trpěly nedostatkem kyslíku. Deště přišly podle rybářů včas, takřka za pět minut dvanáct.
Žďár nad Sázavou - Českému rychlobruslení vyrůstá další velká naděje. Martinu Sáblíkovou a Andreu Jirků by mohla ve Světovém poháru co nevidět doplnit teprve sedmnáctiletá Karolína Erbanová.
Pelhřimovsko - Hned pět týmů bude mít v příští sezoně Pelhřimovsko ve fotbalové I. A třídě. Zatímco do ní sestoupivší Pacov a Žirovnice po očku pošilhávají po návratu do krajského přeboru, zbylý trojlístek se obává zvýšené konkurence v soutěži.
Chelčice - Budovy a pozemky církve získala obec za dva miliony. S rekonstrukcí špýcharu, kde budou expozice, chce začít ještě letos na podzim