Orlová - Už z dálky je vidět oplocené staveniště a řemeslníky, kteří pracují na opravě budovy městského úřadu v centru Orlové-Lutyně. Ze strany náměstí 28. října je budova obehnána lešením a uvnitř se to stavebními dělníky jen hemží.
Kutnohorsko/ U pumpy na LPG zastaví v letních měsících deset až jedenáct vozidel, která načerpají dohromady sto padesát až dvě stě litrů tohoto paliva. V zimě je to méně.
Nová Paka - Čtrnáct cyklistů se vydalo již po patnácté na velice namáhavou Novopackou čtyřiadvacetihodinovku, tentokrát proti předcházejícím ročníkům na novém okruhu.
Nové Město nad Metují - Opukové skály v Nádražní ulici jsou v havarijním stavu. Kdykoli může dojít k jejich zřícení a ohrožení domů, které na skalách stojí. Jejich obyvatelé zatím jen bezmocně sledují zvětšující se praskliny zdí.
Lukavec - Porovnání výsledků fotbalistů SK Lukavec podzim - zima je podle výroku prezidenta klubu cosi jako nebe a dudy. Bez jakýchkoliv připomínek. „Možná ten horší podzim byl zapříčiněn i odvoláním trenéra Zdeňka Satrana (po sedmém kole). Ujal jsem se trenérských povinností sám,“ připomíná prezident SK Lukavec Tomáš Šenfeldr.
KONSTANTINOVY LÁZNĚ - V pořadí už 11. závod pohárové soutěže ŠUAC-RAMALA CUP 2008 se jel v sobotu v Konstantinových Lázních. Závod se nejel pouze jako pohár elity, ale rovněž jako šestý ročník Velké ceny Konstantinových Lázní. Trať si mohla vyzkoušet také veřejnost. Ta absolvovala jeden jedenáctikilometrový okruh.
Olomouc - Stanice pro handicapovaná zvířata v zoologické zahradě na Svatém Kopečku se stěhuje do Němčic nad Hanou. Důvodem uzavření záchranné stanice je doporučení veterinářů.
Olomouc - Stanice pro handicapovaná zvířata v zoologické zahradě na Svatém Kopečku se stěhuje do Němčic nad Hanou. Důvodem uzavření záchranné stanice je doporučení veterinářů.
Velvary -Urputný souboj o postup z B skupiny III. třídy se rozhodl až v cílové rovince. S nadsázkou lze tvrdit, že hlavní slovo měla až cílová fotografie. O prsa na ní byla lepší rezerva Velvar, jež dokázala jaro zvládnout impozantním způsobem. V odvetách neztratila ani jeden bod a v klíčovém utkání doma porazila borce nakonec druhé Olovnice 5:1.
Znojmo - Je to jeden z nejznámějších a nejhranějších houslových koncertů. Přesto budou moci návštěvníci znojemského vystoupení Pavla Šporcla a Czech Enseble Baroque slyšet Vivaldiho Čtvero ročních dob trochu jinak.
Břeclav - (FOTOGALERIE) Prudký vítr převrátil vstupní brány, turniketové konstrukce se povalují na zemi a vzduchem poletují stany. Tak vypadá první den festivalu Creamfields.
Hradec Králové -K mužstvu přišel v lednu letošního roku. Jeho přáním bylo hrát nejen pěkný fotbal, ale především dobře připravit mladé fotbalisty pro vyšší kategorie.
Dobříkov -Vesnice Dobříkov, která se nachází mezi Chocní a Vysokým Mýtem, se může pyšnit golfovým areálem. S LENKOU KRAUSOVOU, majitelkou hřiště, jsme si povídali nejen o dobříkovském hřišti, ale i o golfu a jeho postavení ve společnosti.
Rychnovsko - V pátek, vedro, sobota a neděle spíše pod mrakem. Jeden den stovkové návštěvy, o víkendu by plavce spočítali na prstech jedné ruky. „Jsme na tom podobně jako vlekaři v zimě, kteří čekají čekají na sníh a mráz,“ žehrají správci a vedoucí koupališť v regionu po prvních dvou prázdninových týdnech.
Orlické hory - S letní sezonou přijíždějí turisté do rychnovského regionu. Dávají však přednost spíše ubytování ve městech než v horských střediscích. Ta mají na mnoha místech problémy s naplněním kapacit ubytovacích zařízení.
Na pohodu má každý z nás asi jiný recept. Jeden si ji udělá u televize a popcornu, druhý zase v sauně. Někdo si rád přečte pěknou knížku a jiný dá naopak přednost poslechu své oblíbené hudby. Osobně se těším na prachobyčejný lipový čaj.
Českobudějovicko - Letní kina během právě probíhajícího léta zaznamenávají mírný nárůst návštěvníků. „Chodí k nám o něco více lidí než loni, ale přesné statistiky si nevedeme,“ řekl v pátek provozovatel letního kina Háječek Jan Turinský.
Svitavy -Letní období je každý rok příležitostí pro studenty, kteří si chtějí vydělat peníze. Někteří už shánějí práci v zimě, aby si mohli vybrat tu nejlepší, jiní to nechávají na poslední chvíli. Mohou se ale setkat s velkými problémy.
Alespoň v něčem stojí dva protichůdné světy na jedné straně fronty. Íránští a západní přírodovědci spolupracují na záchraně vzácných gepardů, žijících v hornatých pouštích Íránu.
Orlické hory - S letní sezonou přijíždějí turisté do rychnovského regionu. Dávají však přednost spíše ubytování ve městech než v horských střediscích. Ta mají na mnoha místech problémy s naplněním kapacit ubytovacích zařízení.
Liberec - V rámci celkové regenerace největšího libereckého sídliště dokončovaly Technické služby města Liberce rekonstrukci hlavního průtahu, Ježkovy ulice.
Opavsko - Je to u nás totální úřednický nesmysl, zaměřený na komplikování provozování taxislužby a následné postihování a vybírání pokut do kasičky. Taková jsou slova Radima Slováka, který byl taxikářem deset let.
Praha - České zemědělce letos čekají bohaté žně. Podle čerstvých údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) sklidí v tomto roce až 6,88 milion tun základních obilovin, což je o 7,9 procenta více než loni.
Antibes - (FOTOGALERIE) Nedaleko Biotu směrem na jih leží malebné přístavní městečko zvané Antibes. Když se zde poprvé rozhlížím kolem sebe, okamžitě v duchu dávám za pravdu básníku Stephenu Liégeardovi, který, jak se traduje, přejmenoval v jedné ze svých básní Francouzskou riviéru na Azurové pobřeží.
Litovel - Kuriozní případ škody způsobené zvláště chráněným živočichem nyní řeší v Litovli. Mladý bobr se z Litovelského Pomoraví zatoulal až do jednoho z městských parků. Zabydlel se na ostrůvku v Olomouckém rybníku v centru města a pokácel tam vzrostlou olši v hodnotě několika desítek tisíc korun.
Polná - Pátý tým uplynulého ročníku fotbalového krajského přeboru Vysočiny vede od úterka nový trenér. Na konci června nepohrdl bývalý kouč FC Pálava Mikulov Milan Volf nabídkou Polné, se kterou chce míchat kartami na špici tabulky.
Kladno -Na konci podzimu 2007 se jeho jméno skloňovalo ve všech možných fotbalových pádech. Jiří Šisler totiž nastřílel v posledních osmi zápasech podzimu 2007 v dresu pražských Bohemians osm gólů a samozřejmě se ocitl v hledáčku několika klubů. Nakonec ale nehrál fotbal na jaře skoro vůbec a teď se ocitl v Kladně. Tady se trenérů Hřídelovi s Hejkalem třiadvacetiletý středopolař zalíbil a vypadá to, že v SK minimálně sezonu zůstane.
Obořiště/ Příbramsko je od nepaměti líhní výborných sajdkárkrosařů, u nichž se většinou láska k tomuto sportu dědí z otce na syna. Příkladem budiž bratři Boukalové, jejichž otec Pavel společně s bratrem Jiřím byli svého času mistry republiky.
Slavičín - Soupeři fotbalistů TVD Slavičín se mají v nadcházejícím divizním ročníku na co těšit. Do třetího týmu skupiny E se vrací kanonýr Pavel Kříž. S dvaceti trefami nejlepší střelec celku ze sezony 2006/2007 posílí již beztak výborný útok Valachů, který byl druhým nejúdernějším v soutěži.
Jindřichohradecko - O pět nových včelstev se od září budou díky dotaci z kraje starat děti z přírodovědeckého kroužku v Třeboni. Grantový program podpořil i jiné začínající, ale i stávající včelaře.
Kroměřížsko, Hulín - Bez svého druhého nejlepšího střelce, zato ale se záložníkem s prvoligovými zkušenostmi zahájili letní přípravu divizní fotbalisté Spartaku Hulín.
Slavičín - Soupeři fotbalistů Slavičína se mají v nadcházejícím divizním ročníku na co těšit. Do třetího týmu skupiny E se vrací kanonýr Pavel Kříž. S dvaceti trefami nejlepší střelec celku ze sezony 2006/2007 posílí již beztak výborný útok Valachů, který byl druhým nejúdernějším v soutěži.
Znojmo - Znojemský tenis zaznamenal v poslední době spoustu výrazných úspěchů. Jedním z nich je probojování mladších žáků na Mistrovství České republiky.
Hulín - Bez svého druhého nejlepšího střelce, zato ale se záložníkem s prvoligovými zkušenostmi zahájili letní přípravu divizní fotbalisté Spartaku Hulín. Do třetího týmu minulé sezony skupiny D zamířil z druholigového HFK Olomouc osmadvacetiletý Michal Ševela, na odchodu do Napajedel je naopak jeho jmenovec Huťka.
Rychnovsko - Letošní úroda ovoce je ohrožená. Svůj podíl na tom mají mírná zima, jarní mrazíky a nečekaně prudké krupobití. Celková úroda bude menší, kvalita plodů bude také nižší. Tato negativa se odrazí i v cenách ovoce, které bude dražší než v předchozím roce.
Zdounky - Kdy bude opravena cesta v Troubkách, která je v havarijním stavu a kvůli níž lidem praskají domy v zimě? Proč není v zimě udržována silnice z Troubek do Slížan? Má smysl plánovat cyklostezku ze Zdounek do Jestřabic? Takové a spousty dalších otázek zazněly na včerejším Hejtmanském dni ve Zdounkách.
Rakovník/ Slovy vedoucího Plaveckého bazénu v Rakovníku – pana Pavla Kumpy, o 50 let mladší brácha historického „Tyršáku“ oslavil jubilejní pětadvacátý rok od svého zrodu a za čtvrt století dokázal vychovat z řady zapřísáhlých odpůrců vody plavce, z nichž někteří dosahují kvalitních výsledků v celostátním i mezinárodním měřítku.
Chotěboř - Chotěbořáci, pozor! Nejen že už příští rok ochutnáte pivo, které se bude v Chotěboři vařit, ale zároveň dostanete šanci vymyslet „svému“ pivu název.
Břeclav - Archeolog Pavel Čáp žije už třicet let v Břeclavi. Za tuto dobu se podle svých slov smířil s tím, že na Pohansku stál ve velkomoravské době jen jeden kostel, který tam archeologové před desítkami let nalezli.
Ostrava - Potkani zažívají v Ostravě tučná léta – dlouho se hromadně nehubili, mají dost potravy a dobré podmínky k životu. Proto se množí a množí. To musí skončit, alarmují hygienici, řešením je plošná deratizace.