Region /ROZHOVOR/ - Představte si, že v odlehlém kraji Moravských Kopanic donedávna žily mimořádně nadané a tajemné ženy, které uměly zahánět bouřku, přičarovat lásku nebo přivodit smrt. Byly to žítkovské bohyně. Po generace si předávaly ve svých rodinách znalosti a „nadpřirozené" schopnosti.
Region /ROZHOVOR/ - Představte si, že v odlehlém kraji Moravských Kopanic donedávna žily mimořádně nadané a tajemné ženy, které uměly zahánět bouřku, přičarovat lásku nebo přivodit smrt. Byly to žítkovské bohyně. Po generace si předávaly ve svých rodinách znalosti a „nadpřirozené" schopnosti.
Uherské Hradiště, Žítková – Každý večer opanuje obrazovky televize Nova reality show Farma. Několik soutěžících se v ní v odlehlém koutu moravsko-slovenského pomezí snaží přežít a hospodařit na vesnickém statku.
Slovácko – Statisíce televizních diváků pětkrát týdně sledují další z řady reality show, tentokrát z prostředí odlehlého venkovského statku. Pořad Farma televize Nova natáčí v severovýchodním cípu Slovácka, na pasekách mezi Žítkovou a Pitínem.
Uherské Hradiště, Žítková – Každý večer opanuje obrazovky televize Nova reality show Farma. Několik soutěžících se v ní v odlehlém koutu moravsko-slovenského pomezí snaží přežít a hospodařit na vesnickém statku
Žítková – Statisíce televizních diváků pětkrát týdně sledují další z řady reality show, tentokrát z prostředí odlehlého venkovského statku. Pořad Farma televize Nova natáčí v severovýchodním cípu Slovácka, na pasekách mezi Žítkovou a Pitínem.
Bílé Karpaty – Vloni to bylo jen tak z hecu. Sbalit si stan, spacák a vyrazit. Z Mlýnků, směr Velká Javořina. S přítelem jsme túru šlapali tři dny. Letos už to byla jakási povinnost. Otázka ale zněla: odkud, kam? Po prostudování mapy byla volba trasy jasná: vezmeme to z vrchu.
Kopanice a s nimi spjaté žítkovské bohyně si jako téma své třetí knihy vybrala dvaatřicetiletáletá Kateřina Tučková. Spisovatelku okouzlil silný příběh těchto žen. Knihu přijede osobně do Žítkové představit v sobotu 15. června.
Slovácko - Ve skupině B základní třídy udělali fotbalisté Dolního Němčí B zřejmě klíčový krok k postupu do okresní soutěže. Stoper Bojkovic Janíček v roli gólmana napodobil Čechův penaltový zákrok z Ligy mistrů
Litvínov - Postavičky z kreslených i hraných pohádek, nových i starších, českých i zahraničních se v sobotu sešly v litvínovské Citadele. Muzikantský ples, letos s mottem „Z pohádky do pohádky“, se opět nesl na přátelské, uvolněné notě.
Starý Hrozenkov - Nové CD nazvané Čečera vydal před Vánocemi ženský sbor Čečera ze Starého Hrozenkova společně s Informačním střediskem pro rozvoj moravských Kopanic.
Slovácko - Šetříme už teď, kde se dá, v příštím roce to nebude jiné. Tak by se dala v krátkosti shrnout ekonomická situace malých obcí na Slovácku, kde je většina starostů navíc takzvaně neuvolněných. To znamená, že vykonávají starostování zdarma při svém běžném zaměstnání. Nezatěžují tím už tak omezené rozpočty svých obcí.
Uherskohradišťsko - Fanoušek, který sleduje Základní třídu, skupinu B, musí být v letošní sezoně u vytržení. Na špici tabulky se totiž nahromadilo hned pět mužstev, které mohou reálně pomýšlet na boj o postup.
Uherské Hradiště - Kontumace utkání ve prospěch Žítkové a pokuta ve výši devět tisíc korun pro Podolí. Tak zní verdikt Sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu (STK OFS) Uherské Hradiště v případě nedohraného utkání Základní třídy, skupiny B mezi Žítkovou a Podolím.
Uherské Hradiště – Kontumace utkání ve prospěch Žítkové a pokuta ve výši devět tisíc korun pro Podolí. Tak zní verdikt Sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu (STK OFS) Uherské Hradiště v případě nedohraného utkání Základní třídy, skupiny B mezi Žítkovou a Podolím. Domácí navíc zaplatí pokutu tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu.
Slovácko - Kauza „Žítková“, která na konci minulého týdne otřásla fotbalem na okrese, zatím nemá rozuzlení. Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště (OFS UH) sice vyslechla svědky ze strany Žítkové a Podolí i rozhodčího Tomana, verdikt však ještě nevynesla.
Žítková - Celou podzimní sezonu byl zatím klid, žádné vážnější extempore se na fotbalových hřištích v okrese nekonalo. Až přišlo předehrávané jarní kolo a všechno je jinak.
Žítková – Musíte jet do Prahy s demižony jak starosta Suché Loze, a hned nebudou dluhy. Žasnu nad tím, jaké tady vykládáte nesmysly. Víte vůbec, kde je na Žítkové dům č.p. 1?
Žítková – Zvláštní věci se dějí v Žítkové. Ani po třech týdnech od opakovaných komunálních voleb tam dosavadní starostka Eva Hargašová (KDU-ČSL) nesvolala ustavující zasedání zastupitelstva. Politici mluví o ostudě.
Slovácko – Fotbalisté Kunovic, kteří přesvědčivě převálcovali v neúplné sestavě hrající Stříbrnice, musí být stále ve střehu. Už se zdálo, že by jejich jediný pronásledovatel mohl zaváhat v Medlovicích, Topolná ale pět minut před koncem přece jen vstřelila vítězný gól. Ve skupině B mělo namále vedoucí Strání, těsnou výhru v Žítkové ale nakonec uhájilo.
Uherskohradišťsko – Vedle základní třídy skupiny A, která už měla za sebou dvě jarní kola, odstartovala o víkendu i skupina B. Ani jeden z největších favoritů nezaváhal, Březová a částečně i Podolí se však přesvědčily, že ani soupeři ze spodních pater tabulky nemusí být snadnou kořistí.
Žítková – Eva Hargašová versus Josef Pernička. Dlouholetá starostka obce za KDU-ČSL proti manažerovi v barvách ČSSD, který na stráních Bílých Karpat žije teprve pátým rokem. Volební klání na Žítkové o tomto víkendu vstoupí do prodloužení. Kdo vsítí zlatý gól?
Jiřetín pod Jedlovou - V Jiřetíně pod Jedlovou v Pohádkové galerii řemesel byla vernisáž výstavy loutek a vyřezávaných obrazů ztvárněných řezbářem Vladimírem Cejnarem.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Teprve něco málo přes půl roku vládne fotbalu na Uherskohradišťsku nový předseda. Po Ladislavu Vacenovském, který nečekaně odešel do fotbalového nebe, převzal štafetu František Miko, jenž při volbě předsedy Okresního fotbalového svaz (OFS) porazil čtyři protikandidáty.
Slovácko – Chtěli byste se z nějakého důvodu dozvědět, co se před pěti lety dělo v Hostějově? Tak to máte smůlu. V obecní kronice najdete prázdné stránky.
Uherské Hradiště -VV OFS schválil rozpočet OFS Uh. Hradiště na rok 2011 s náklady ve výši 591 tisíc Kč a doposud předpokládanými výnosy 490 tisíc Kč. Rozpočet vychází z toho, že obdržíme asi 250 až 300 tisíc Kč dotací na činnost z ČMFS a výrazně budou poníženy oproti skutečnosti roku 2010 náklady našeho OFS.
Slovácko /POVĚST, 1. ČÁST/ - Tak se nazývalo malebné údolíčko s pramínkem křišťálové vody, jež tryskala ze skály jako láska z dívčího srdce. Pramínek svým tichým bubláním zpívá píseň života a mladí lidé, kteří toto milé zákoutí navštěvují, té písni rozumí.
Žítková – Termín nových komunálních voleb v bělokarpatské obci Žítková je znám. Podle informací Vladimíra Řepky z Ministerstva vnitra ČR se nové volby v Žítkové uskuteční 9. dubna 2011.
Bílé Karpaty – Nové rozcestníky a směrové tabule vznikají na obou stranách česko-slovenské hranice v Bílých Karpatech. Na rozdíl od tradičního turistického značení se na nich nacházejí obrázkové směrovky, které navigují k zajímavým turistickým cílům na Moravě a Slovensku.
Žítková /AKTULIZOVÁNO V 19:03/ – Krajský soud v Brně zamítl všechny stížnosti na regulérnost voleb v Hluku, Košíkách i Žítkové. V Žítkové se proto zastupitelé zvolení za KDU-ČSL rozhodli složit své mandáty. Počet zastupitelů tím klesl pod zákonem stanovených pět členů a volby v obci se budou muset opakovat.
Slovácko - Fotbalisté Dolního Němčí dokázali parádně zužitkovat výhodu jednoho muže v poli a bez vyloučeného Hankeho hrající Bystřici pod Lopeníkem nasázeli sedm branek.
Slovácko - Fotbalisté Kunovic se mohli až do víkendu chlubit stoprocetní bilancí. V Březolupech ale nedokázali vyzrát na pevnou obranu tamního B-týmu a po bezbrankové remíze ztratili první dva body. přsto s přehledem zůstávají na prvním místě tabulky skupiny A.
Slovácko - Fotbalová základní třída pokračovala již čtvrtým kolem. Ve skupině A svedl los dohromady zatím stoprocentní týmy Mistřic a Topolné. v napínavém derby si počínali lépe domácí, který dokázali otočit nepříznivý průběh a zvítězili 4:2.
Slovácko - V základní třídě se už po třech kolech pomalu ukazuje, která mužstva by si to měla rozdat o postup. Především ve skupině A se na čele pevně usadila trojice Kunovice, Mistřice, Topolná. V béčku zůstává jediným týmem bez ztráty bodu béčko Strání.
Zlínský kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Silná bouřka, která se přehnala z pátku na sobotu Zlínským krajem, se postarala o práci profesionálním i dobrovolným hasičům. Kvůli vyvráceným stromům, jež blokovaly dopravy, měli osm výjezdů.
Źítková – Poslední šanci přihlásit se na ochranářský tábor, který pořádá mařatické hnutí Brontosaurus, mají zájemci o tuto netradičně strávenou dovolenou.
Žítková – Další chata v rekreační oblasti Žítková se stala terčem zloděje. Klid a nepřítomnost dalších lidí jsou ideální podmínky pro zloděje, kteří se doslova přiživují na chatařích.
Slovácko – Stejně jako v minulém kole fotbalové základní třídy i tentokrát byly k vidění pořádné kanonády. Tak největší v Suché Lozi, kde domácí nasázeli deset branek Bystřici pod Lopeníkem