Kreativ

ŠTÍTEK: ZOO Praha

V porovnání s loni narozenou samičkou luskouna Šiškou je letošní mládě nejen houževnatější, ale především matka Run Hou Tang má nyní dostatek mateřského mléka.

Druhé mládě luskouna v Evropě je samička. Jméno vybere sama veřejnost

Je to už více než týden, kdy v Zoo Praha přišlo na svět další mládě luskouna krátkoocasého, slavná Šiška tak má svého prvního sourozence. Nyní se chovatelé podělili o novinky jak se mláděti daří a sdělili, že se také jedná o samičku. Jméno pro ní bude moci vybrat široká veřejnost.

V pražské zoo můžete navštívit výstavu jedovatých exotických žabek.

Nevíte, co tento týden v Praze podniknout? Přinášíme několik tipů

/FOTO, VIDEO/ Už jste přemýšleli o tom, jak si zpestřit tento týden? Podívejte se na náš přehled zajímavých akcí, které se od pondělí do pátku na území Prahy konají. V první části přehledu najdete tipy na jednotlivé dny a ve druhé části vícedenní a dlouhodobější akce.

Gorilí mláďata už o sobě vědí a stále častěji tráví čas společně. Zleva Gaia, Mobi a její matka Duni.

Video. Život mezi gorilami. Mobi a Gaia dělají v Zoo Praha pokroky

V pavilonu Rezervace Dja v Zoo Praha se malá gorilí samička Mobi, která brzy oslaví půl roku, stává stále větší hvězdou. Mobi nejenže dělá pokroky v chůzi a šplhání, ale také začíná komunikovat s ostatními obyvateli expozice, včetně gueréz pláštíkových a dvouapůlměsíční Gaiou. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek oceňuje toto období plné nových interakcí a her.

Zoo otevřela novou voliéru pro orly.

Deset let od otevření orlí voliéry v Zoo Brno. Druhou nedávno srovnali se zemí

/FOTO/ Unikátní Králova voliéra v brněnské zoologické zahradě slaví desáté výročí od otevření. Přesně před deseti lety, 5. července 2014, k ní zavítali první návštěvníci. Lákadlem se stala především otevřená vyhlídka do prostorů voliéry orla bělohlavého. Toho již dnes ale lidé v Zoo Brno nespatří. Kvůli nestabilnímu svahu u další z voliér musel z Brna odcestovat rovněž orel kamčatský.

Noční Praha a východ slunce

Nejnavštěvovanější místa v Česku? První tři pozice obsadila Praha

Cestovní ruch nejen v Praze, ale v celé republice, může být s rokem 2023 spokojený. Podle nejnovějších dat Institutu turismu, který má aktuálně v databází 1 369 míst (v roce 2022 to bylo 1 255 míst), se návštěvnost po celé republice významně zvýšila. Jinak tomu nebylo ani v Praze. Jaká místa ovládla žebříček?

Z odhalení pohlaví a jména mláděte vombata v Zoo Praha.

Zoo Praha zažila velký den. První vombatí mládě narozené v Česku je samička

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vombatí mládě, které přišlo na svět v Zoo Praha jako první v Česku, je samička. Odhalení pohlaví i jména se uskutečnilo slavnostně v Darwinově kráteru v sobotu 15. června za přítomnosti patrona pražských vombatů herce Ondřeje Sokola a ředitele zoologické zahrady Miroslava Bobka. Vombatí holka dostala jméno Mersey.

První české mládě vombata vykukuje z vaku své matky Winkleigh. V sobotu ve 14 hodin v Darwinově kráteru ho slavnostně „pokřtí“ oblíbený herec a moderátor Ondřej Sokol.

Mládě vombata už mohou v Zoo Praha spatřit i návštěvníci. Jméno ale nemá

Návštěvníci Zoo Praha si konečně můžou užít pohled na první mládě vombata narozeného v Česku. I když je to už několik měsíců, co přišlo na svět, až nyní poprvé opustilo vak své matky Winkleigh a vydalo se na krátkou procházku. Odhalení pohlaví i jména mláděte se v sobotu 15. června zhostí patron pražských vombatů Ondřej Sokol v Darwinově kráteru.

První české mládě vombata vykukuje z vaku své matky Winkleigh. V sobotu ve 14 hodin v Darwinově kráteru ho slavnostně „pokřtí“ oblíbený herec a moderátor Ondřej Sokol.

Mládě vombata už mohou v Zoo Praha spatřit i návštěvníci. V sobotu dostane jméno

Návštěvníci Zoo Praha si konečně můžou užít pohled na první mládě vombata narozeného v Česku. I když je to už několik měsíců, co přišlo na svět, až nyní poprvé opustilo vak své matky Winkleigh a vydalo se na krátkou procházku. Odhalení pohlaví i jména mláděte se v sobotu 15. června zhostí patron pražských vombatů Ondřej Sokol v Darwinově kráteru.

Den pěstounů v Zoo Praha.

Oslava pěstounů: V Zoo Praha připravili pěstounským rodinám speciální prohlídky

V Zoo Praha se ve čtvrtek 6. června již tradičně setkaly různé pěstounské rodiny, pro které byl připraven speciální doprovodný program zahrnující například setkání s různými zvířaty. Akce pořádána jako součást Dnů pěstounství, slouží jako poděkování stávajícím pěstounům a motivace pro lidi, kteří by se pěstouny chtěli případně stát.

Lední medvěd Tom. Ilustrační snímek

V Kazachstánu uhynul medvěd Tom z pražské zoo. Ta žádá prošetření případu

Chovatelé ledních medvědů v pražské zoologické zahradě mají v současnosti plné ruce práce. Ve středu byla veřejnosti oficiálně představena nová medvědí dvojčata, která do Prahy přicestovala z Varšavy. Zoologická zahrada však přinesla i smutnou zprávu: V Kazachstánu nečekaně uhynul lední medvěd Tom, který Prahu opustil letos v březnu. Ředitel zoo Miroslav Bobek žádá prošetření případu. 

Lední medvědi - Gregor a Aleut v Zoo Praha.

Medvědí dvojčata se v Zoo Praha zabydlují. Bobek zuří nad smrtí Toma

V Zoo Praha mají chovatelé dost na pilno, zvlášť u ledních medvědů. Ve středu 22. května byli veřejnosti oficiálně představeni nová medvědí dvojčata, která do Prahy přicestovala z Varšavy na doporučení evropské koordinátorky chovu tohoto druhu. Bobek zároveň sdělil tragickou zprávu o nečekaném úmrtí ledního medvěda Toma, který zahradu opustil v březnu letošního roku.

Aleut (vlevo) a Gregor (vpravo) se narodili 2. prosince v norimberské zoologické zahradě samci Felixovi a samici Veře a od roku 2013 žili v Zoo Varšava v Polsku. Ačkoliv dnes jsou již dospělí, stále jsou velmi hraví a jakožto dvojčata k sobě mají blízký v

Noví obyvatelé v Zoo Praha: Do zahrady přicestovala dvojčata ledních medvědů

Do Zoo Praha přicestovali další dva jedinci. Tentokrát se jedná o dvojčata ledních medvědů, Gregora a Aleuta. Ti byli přivezeni do zoologické zahrady v úterý 14. května na základě doporučení evropské koordinátorky chovu tohoto druhu a nyní se pomalu začnou seznamovat se svým domovem. Oficiální přivítání čeká bratry ve středu 22. května.

Zoo Praha - sobota 30. března.

Den v Zoo Praha: Poradíme, jak si užít návštěvu bez davů a co nevynechat

Hlavní sezóna v pražské zoologické zahradě byla oficiálně zahájena, a právě v těchto dnech stojí i za návštěvu. Návštěvníci mohou totiž poprvé v historii Zoo Praha spatřit hned dvě gorilí mláďata nejednou. Máme pro vás několik tipů jak si výlet zpříjemnit, čemu se vyhnout a na co naopak nezapomenout.

Jeden z vybraných bankomatů.

Od sousedů: Soudí lupiče bankovních automatů

Delší dobu zaznamenával i náš web vylupování bankovních automatů v Německu, někdy i velmi blízko českých hranic. Od čtvrtka soudí v Bambergu 16 obžalovaných z těchto zločinů, při nichž ukradli 3,3 milionu eur a výbuchy napáchali věcné škody za více než 5,5 milionu. 

Gorila Kijivu s čerstvě narozeným mládětem.

Mobi má sourozence i pratetu (prastrýce). V noci se narodilo v zoo gorilí mládě

/ANKETA/ V noci ze čtvrtka na pátek přišlo v pražské zoologické zahradě na svět další mládě gorily nížinné. Jeho rodiči jsou samice Kijivu a samec Kisumu. Po lednové Mobi je to letošní druhý přírůstek do gorilí rodiny v Troji. Pavilon goril bude v pátek otevřen. V anketě můžete tipovat, zda je nové mládě samička, či sameček.

Zoo Praha - sobota 30. března.

Tolik návštěvníků Zoo Praha nepamatuje. V sobotu se tvořily dlouhé kolony

Velikonoční svátky a příjemná teplota kolem 20 stupňů vylákaly v sobotu stovky lidí k návštěvě zoologické zahrady v Troji. Zoo Praha tak slavila rekordní návštěvnost, navštívilo ji 15 169 lidí. Policisté ale kvůli dopravním zácpám vyzývají, aby další dny lidé parkovali na perifériích a používali městskou hromadnou dopravu.