Sedlčansko /FOTOGALERIE/ – Pro rybáře Františka Budku z Příbramska bude 5. červenec nepochybně výjimečným datem. Na zahálku o státním svátku, kterým si připomínáme příchod slovanských zvěrozvěstů Cyrila a Metoděje, ale neměl ani pomyšlení. Organizoval zde akci, která je pro členy celého Českého rybářského svazu velmi významná. Na svých sádkách na Červeném Hrádku u Sedlčan vyhlížel ve středu nákladní automobil z Holandska speciálně upravený na přepravu ryb. Rodinná firma zaslala českým rybářům na šedesát tisíc úhořů!
Stříbro – Celostátní kolo soutěže mladých včelařů Zlatá včela se uskutečnilo nedávno pod záštitou ministra zemědělství České republiky ve východočeských Nasavrkách.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Osm ničivých bratrovražedných válek znepřátelených šlechtických rodů, drsná hra o trůny v Anglii. To je Jindřich VI. od Williama Shakespeara, na jehož třetí díl Balet smrti o víkendu zvalo Činoherní studio do krásnobřezenské likérky.
Hodonín – Fotbalový stadion Sokola v Rybářích v sobotu zažil jednu velkou sportovní premiéru. V Hodoníně se totiž vůbec poprvé uskutečnil mezinárodní turnaj v ragby, který uspořádal nedávno vzniklý tým Black Angels. Výkony a výsledky domácích borců uspokojili i náročné fanoušky. Černí andělé totiž při domácí premiéře skončili druzí. Lepší na jihu Moravy byli pouze ragbisté z Budapešti. Třetí příčku obsadil Beroun.
Uzavření ranveje a rychlé přesměrování několika letů způsobil dron létající v neděli v podvečer nad letištěm v jihoanglickém Gatwicku. O tuto událost se začala zajímat také policie, která pátrá po majiteli.
České Budějovice – S nulou odchytal Jindřich Staněk za Dynamo oba poločasy na turnaji Sokola S. Ústí a čisté konto uhájil čtyři dny nato i v Benešově proti Slavii Praha, hvězdami nabitému týmu úřadujícího mistra ligy.
Brno /ROZHOVOR/ – V čínském fotbale se točí astronomické částky a diváci chodí na hvězdy. Ve futsalu zatím Čína tak lukrativní adresa není. Tamější futsal poznával i hráč brněnského Helasu David Cupák. Česká reprezentace vyhrála Eagle Agricultural Cup 2017 v Čchang-ša, kde se představily Čína, Anglie a Malajsie. „Zázemí bylo parádní. Poutání na turnaj jsem viděl jen nějaké na hotelu a docela mě zklamala návštěvnost," povídá osmadvacetiletý Cupák, který na turnaji jednou skóroval.
Strakonice - Mezi kluky, kteří ve Strakonicích v Brankářském kempu Jirky Prokeše získávají cenné rady jak být nejlepším brankářem, je i Petr Lukeš z Modlešovic.
Cestování stopem je náročné, ale stojí za to. Své o tom ví dva mladí muži z Opavska, které nespojuje jen stejný smysl pro humor, ale také zážitky na celý život.
Zlínští kriminalisté začali v tomto týdnu rozplétat počítačový podvod, při němž prozatím neznámý pachatel připravil firmu z Vizovic o 444 000 korun. Pachateli trestného činu podvod hrozí v případě jeho vypátrání a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Dvanáctiletá Lucie Koukalová má za sebou první rok na kladenském sportovním gymnáziu. Vydala se ve šlépějích svého bratra Adama, který letos úspěšně na této škole odmaturoval. Vysvědčení z gymnázia ovšem není jediné, které na konci tohoto školního roku obdržela. Pyšnit se může hned třemi..
Koloděje nad Lužnicí /ROZHOVOR/- Bylo mu teprve 28 let, když dostal práci snů, na které si ale také mohl vylámat zuby. Co přilákalo mladíka z Prahy, aby vzal práci ve vesnici se dvěma stovkami obyvatel a jedním zámkem v dezolátním stavu? A co tohoto muže drží v Kolodějích nad Lužnicí už devět let? Nejen na to jsme se ptali správce zámku Mitrowicz Michala Bedřicha.
Plzeň – Záložník Viktorie Plzeň Martin Chrien už je hráčem Benfiky Lisabon. Slovenský fotbalista se nejslavnějšímu portugalskému klubu upsal na pět let.
Žďár nad Sázavou – Nepůvodní ptačí druh pocházející z Afriky se usídlil u žďárského rybníčku zvaného Horňák. Husice egyptská, zvaná také nilská, tam letos vyvedla sedm mláďat.
Plzeň – v Plzni se schyluje k velké přestupové bombě. Slovenský záložník Viktorie Martin Chrien je na nejlepší cestě do slavného portugalského klubu Benfiky Lisabon. Informaci přinesl slovenský web šport.sk.
Mělnické Vtelno - Letní pohodu v Kulturním Centru Kostel zažijí návštěvníci v pátek 28. července ve 20 hodin ve venkovním amfiteátru prostřednictvím vystoupení Ivan Hlas Trio. V podání Olina, Norbiho a Ivana zazní všechny známé a oblíbené songy.
V úterý evakuovaly úřady v německém Wuppertalu jedenáctipatrový dům. Zjistily, že jeho izolační plášť je zřejmě zhotoven ze stejného materiálu, jako ten, který byl na londýnské budově Grenfell Tower, jejíž požár nepřežilo téměř osmdesát lidí. Teď se Němci bojí, že wuppertalské stěhování není poslední.
Děčín – Do téměř dvanáct set kilometrů vzdáleného anglického Drusillas Zoo Parku odcestovala v pondělí šestiletá samice makaka chocholatého Kera z děčínské zoo. Nové místo pro život pro ni vybral koordinátor chovu.
Pro zarputilé fanoušky tradiční britské značky sportovních vozů to možná bude znít jako zrada. Jelikož ale Lotus nyní patří už více než polovinou akcií čínské automobilce Geely, přesun produkce do Asie je pravděpodobný. Podle vlastníků by zásadně snížil náklady na výrobu.
Vacenovice – Z víkendového klání se opět po roce stává jednodenní akce. Patnáctý ročník Letocha Cupu se kvůli nízkému počtu přihlášených mužstev uskuteční pouze v sobotu 1. července.
Hradec Králové - Případ malého chlapce, kterého loni v Lužci nad Cidlinou smrtelně zranila smečka psů, v pondělí Okresní soud v Hradci Králové uzavřel podmíněnými tresty, které udělil majiteli psů a také otci dítěte.
Senice - Příběh legendární výsadkové operační skupiny Silver A znovu ožil v v sobotu v Senicích. Pietní a vzpomínková slavnost Pocta statečným připomněla 75. výročí úspěšného působení skupiny v okupované vlasti, ale bohužel i její tragický konec.
Už léta se tuzemští experti pídí po odpovědi na otázku: „Kdy by měl fotbalista odejít do ciziny?" Co trenér, to názor. Ovšem i z příkladu Patrika Schicka lze soudit, že ona ideální doba nastává až po prahu dospělosti.
Orlickoústecko - Protikuřácký zákon omezuje i prodej alkoholu na sportovištích. Stanovuje limit 4,3 procenta alkoholu, takže „panáka" či „jedenáctku" pivo si už fanoušci nedají. Je to dobře?
Pět tisíc žáků a studentů základních a středních škol z České a Slovenské republiky, Ukrajiny a Anglie využilo nabídky Archeoskanzenu Modrá a tamního sdružení Velkomoravané k účasti na 9. ročníku dvoutýdenního jarního výukového programu nesoucího název Život na Velké Moravě.
/ROZHOVOR/ Měl by se stát šestadvacátým Čechem v Premier League, v jednoznačně nejbohatší lize světa. Pětadvacetiletý Jiří Skalák, jenž začínal s fotbalem v Sezemicích u Pardubic, na jaře postoupil mezi anglickou smetánku s týmem Brightonu.
Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.
Ústí nad Labem – Za dvě loupeže a vydírání půjde násilník Nikolas Bady na tři roky do vězení. Loni s nožem v ruce u ústeckého hlavního nádraží zaútočil na dva mladíky.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Bude kopat nejsledovanější ligu světa, anglickou Premier League. Na sezonu se Jiří Skalák z Brightonu chystal v Sezemicích i v Hradci.
Dvůr Králové - Návštěvníci královédvorské zahrady se mohou po třiceti letech těšit na hyeny žíhavé. Zvířata, která nápadně připomínají psy, dorazila do zoo v minulém týdnu, v současné době si zvykají na nové prostředí v pavilonu šelem.
Ústí nad Labem – Za dvě loupeže a vydírání půjde násilník Nikolas Bady na tři roky do vězení. Loni s nožem v ruce u ústeckého hlavního nádraží zaútočil na dva mladíky.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Není běh jako běh. Run for Help, který se konal o víkendu v Poděbradech, byl nejen zábavou a sportem pro všechny účastníky, ale zároveň pomáhal. Šestiletý František bude mít díky této iniciativě svoje rehabilitační křeslo.
Prehistorické rituální místo Bryn Celli Ddu na ostrově Anglesey v severním Walesu vydalo své další tajemství. Za „velmi vzrušující objev" označili archeologové pohřebiště, nalezené v okolí prastaré mohyly.
Dodávka s polskou registrační značkou havarovala kvůli bariérám, které vytvořili na dálnici u francouzského přístavu Calais uprchlíci. Ti čekají na možnost překonat průliv La Manche a dostat se do Velké Británie. Řidič polského auta zemřel na místě.
V ulici U Řeky v Karviné-Starém Městě se zítra otevře kukuřičné bludiště větší než fotbalové hřiště. Labyrint, který se nachází zhruba kilometr a půl od průmyslové zóny Nové pole, přitom nabídne kromě samotného bloudění i naučné prvky.
Brno /ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI/ – Pomohou otěhotnět i párům s HIV, vajíčka dokážou zamrazit na desítky let. Reprodukční kliniky z České republiky jsou v Evropě špička. Největší z nich, brněnské Reprofit, se věnuje další díl seriálu Deníku Rovnost Za zavřenými dveřmi.
Přestože Česku se zatím naštěstí teroristické útoky vyhýbají, jejich psychologický dopad je také u nás znát. Poslední útoky ve Velké Británii tak například znepokojily rodiče dětí, které v těchto dnech vyrážejí na každoroční výlety: mnohé školy z Kroměřížska totiž pořádají kurzy, stáže nebo zájezdy do zahraničí.
Tábor – Ačkoli se na jeho hrudi houpala řada vyznamenání, jako příslušník Královského letectva neměl po návratu domů Jan Fürbach ustláno na růžích. Ani jeho neminulo vězení.
Most /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Představte si, že na vás skočí tým amerického fotbalu a vy se pod těžkými těly snažíte nadechnout. Podobnou zátěž zažil herec Zdeněk Turek v převleku za středověkého uprchlíka, když se na něj vrhl v Mostě dav rozjařených dětí.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí ze všech koutů republiky vyhledají každý rok pomoc v berounské nemocnici. Mezi pacienty jsou tu často také mediálně známé tváře. To platí zejména o vyhlášeném rehabilitačním centru, kam delší dobu dojíždí rehabilitovat i herec, zpěvák a textař Josef Laufer.
Konečně je splacen další z dluhů, které má česká společnost vůči lidem bojujícím za svobodu a demokracii. Minulý měsíc byl 8. května povýšen do hodnosti brigádního generála válečný pilot Miroslav Antonín Liškutín (97), rodák z Jiříkovic u Brna, který od roku 1948 žije v Anglii. Dnes mu má prezident Miloš Zeman při své návštěvě Velké Británie osobně předat diplom o povýšení.
Pardubice /FOTOGALERIE/ – V Pardubicích se uskutečnilo celorepublikové finále soutěže Mistry s mistry. Do něj postoupili jen ti nejlepší na základě umístěni během pěti jarních závodů. Několikanásobné zastoupení měly ve velkém finále i aerobičky z klubu Angels Rakovník a celkem se jim povedlo získat tři medaile!
Praha - Fotbal už dávno není jen o devadesáti minutách kopání do míče. V moderním pojetí jde o zaměstnání na plný úvazek a zápasové vytížení je jen vrcholkem ledovce. Pod ním se skrývají hodiny tréninkové dřiny a úskalí, která vrcholový sport nabízí.
Častolovice - Velice potěšitelnou zprávu vyslali „do světa" ze zámku Častolovice. Zpráva je to stručná, ale vše vypovídající: Po celém parku začínají kvést staromódní růže.
Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově nabitý akcemi. Lidé se mohou těšit na letošní jedenáctý ročník Dne mikroregionu a s ním úzce spjatou tradiční veteránskou rallye Pacovský okruh.
Praha - Ve středu slaví svůj mezinárodní den dárci krve. Těch je v České republice více než 290 tisíc. Jejich krev pak zachraňuje životy například při závažných operacích a rozsáhlých krevních ztrátách. Jeden půllitr krve navíc dokáže zachránit až tři lidské životy.
Plzeň – Když v létě 2008 skončil s aktivní kariérou v dresu Bohemians Praha 1905, řekl si, že si od fotbalu na dlouho odpočine. Jenže Karel Rada, vicemistr Evropy z roku 1996 z Anglie, to vydržel sotva půl roku.