Válečníci se zlepšili, škoda koncovky
Děčín – Jen čtyři body dělily děčínské basketbalisty od anglického Leicesteru. Severočeši ve druhém přípravném utkání podlehli anglickému mistrovi 73:77.
Děčín – Jen čtyři body dělily děčínské basketbalisty od anglického Leicesteru. Severočeši ve druhém přípravném utkání podlehli anglickému mistrovi 73:77.
Zdravotnické nadstandardy jsou ožehavou otázkou již několik let a stály místo již nejednoho ministra zdravotnictví. Deník zařadil právě tuto otázku mezi klíčová témata, na která by politici měli odpovědět po blížících se volbách. Co na tuto problematiku říkají odborníci? Čtěte argumenty pro a proti zavedení nadstandardů ve zdravotnictví.
Lektorka a majitelka fitcentra Nikola Plačková pochází z Hlučína a žije v Ludgeřovicích. Dlouhou dobu však na jednom místě nevydrží. Cestovat a poznávat zvyky cizích kultur ji totiž ohromně baví.
Asi 70 kilometrů na západ od Londýna, na bývalé letecké základně RAF poblíž vesničky Lasham, se v srpnu uskutečnilo již 19. Mistrovství Evropy v bezmotorovém létání v klapkových třídách. A podobně jako za druhé světové války nechyběli v Anglii ani čeští piloti v čele se dvěma zástupci Aeroklubu Hranice – Radkem a Petrem Krejčiříkovými.
Kladno – Generálka na novou sezonu se hokejistům Řisut povedla. Přípravné období zakončili výhrou 5:4 na ledě velkého rivala Kobry Praha.
Chrudimsko – Dvanáct dobrovolných a profesionálních hasičů z Pardubického kraje vyrazilo do anglického Newcastlu. Jeli tam nejen na zkušenou, ale také reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním sportovním turnaji hasičů.
Stabat Mater. Tento monumentální opus Antonína Dvořáka otevře ve čtvrtek hudební festival Dvořákova Praha, který tradičně zahajuje koncertní sezónu.
Děčín - Intriky. Války. Vraždy. Ústecký Činoherák přivezl do jižních zahrad děčínského zámku závěrečný díl mocenské ságy Williama Shakespeara Jindřich VI. Na scéně nechyběli ani živí koně.
Příbram - Začátek školního roku přinese 76 mladým studentům angličtiny jeden příjemný zážitek. Jejich loňské celoroční úsilí bude odměněno mezinárodním certifikátem potvrzujícím úspěšné složení jazykové zkoušky Cambridge English.
Plzeň – Úžasnou sezonu zažívá sedmnáctiletá plzeňská golfistka Tereza Koželuhová.
Rodák z Brumovic a bývalý fotbalista Slezského FC Opava Libor Kozák má angažmá. Na ročním kontraktu se domluvil s účastníkem druhé nejvyšší italské soutěže Bari.
Když zkombinujete nezkušeného řidiče, zapůjčený McLaren 650S Spider a pitomý nápad vyzkoušet systém řízeného startu na parkovišti, nemůže to dopadnout dobře. O tom se na vlastní kůži přesvědčil muž z Anglie.
Hradec Králové - Anglických, tedy spíš kanadských, pořízků se nebál. Šel do nich důrazně, stejně jako oni. Hradecký útočník Tomáš Zigo podstoupil několik ostrých soubojů. Marně. Mountfield v hokejové Lize mistrů senzačně prohrál 2:4 s Nottinghamem Panthers. Soupeř si na ledě počínal dost agresivně.
Žďár nad Sázavou – Jeno z mláďat husice egyptské, nepůvodního ptačího druhu, který letos zahnízdil u žďárského rybníčku Horňák, má vývojovou vadu. Mohou za ni lidé, kteří chtěli mláďatům dopřát a hojně je přikrmovali pečivem.
Záryby /FOTOGALERIE/ – Bomba, paráda a perfektní fotbalový zážitek! A-třídní Záryby v sobotu přivítaly na svém hřišti Mnichovo Hradiště. Domácí prožili katastrofální start do zápasu, po osmi minutách prohrávali 0:2. Jenže ve zbytku utkání předvedli něco, co by se muselo líbit i profesionálovi z Anglie – Záryby utkání po senzačním obratu otočily a vyhrály 3:2.
Osm mrtvých a další čtyři zranění, to je bilance havárie dvou kamionů a mikrobusu na jednom z hlavních dálničních tahů M1 ze severu na jih Anglie. K autonehodě došlo osmdesát kilometrů severozápadně od Londýna.
Rakovník /ROZHOVOR/ – Rakovnická adventure-golfistka Olivia Prokopová má za sebou nejnáročnější turnaj v životě. Úřadující mistryně světa se vítězstvím na US Open po třech letech dokázala vrátit mezi adventure-golfovou elitu. Nyní je před ní vrchol celého roku – US Masters. Zisk zeleného saka při slavnostním uvedení do Síně slávy, které Olivii čeká v posledním dni turnaje, by bylo krásným zakončením veleúspěšné sezony.
Hradec Králové - Liga mistrů pádí sprinterským tempem. Po čtvrteční výhře nad Turku se Hradecuž dnes porovná s Nottinghamem.
K vodě, na zahradu, do městské hromadné dopravy či jen tak do postele. Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Přinášíme Vám vybrané knižní tipy, na své si přijdou nejen příznivci žánru young adult, napětí a historických románů.
Slatiňany – „Zveme vás na procházku zámeckými komnatami v jedinečné atmosféře rozsvícených lustrů a lamp. Knížecí salony si projdete vlastním tempem bez průvodce, jak bývá zvykem na památkách v Anglii. Bude tedy čistě na vás, kolik času v zámeckých pokojích strávíte,“ přibližuje program sobotní Hradozámecké noci ve slatiňanském zámku jeho kastelán Jaroslav Bušta.
Obrnice – Spekulanti vybírají předražené nájemné. Do společného fondu vlastníků ale odvádějí buď jen málo, nebo vůbec nic.
Březejc – Jaké je to starat se o dítě s Duchennovou svalovou dystrofií? Co všechno péče o něj obnáší? Co takto nemocné děti a jejich rodiče trápí? A z čeho mají naopak největší radost? Všechny tyto otázky jsou námětem četných diskusí na společném setkání rodičů dětí se zmíněným onemocněním, které se v tomto týdnu koná v Dětském středisku Březejc.
Vlastec - Poprvé se letos díky starostce Janě Pišingerové zapojilo sběrné místo také na Obecním úřadě ve Vlastci.
Jihlavsko – Dvacetiletá Gabriela Nováková z Jihlavska letos poprvé vyjela pracovat o prázdninách do zahraničí.
Hradec Králové - Ve Finsku strávil plodnou část trenérské kariéry. Také proto se kouč hradeckých hokejistů Václav Sýkora třese na vstup svého týmu do Ligy mistrů. Do ní Mountfield vlétne ve čtvrtek v 17 hodin na domácím stadionu duelem se špičkovým finským celkem TPS Turku.
Zejména v USA a v západní Evropě je poměrně běžné, že se ke „svojí“ automobilce vrací až 60 % zákazníků. Takovou loajalitu však u nás nenajdeme.
Mělník – To je posila! Hokejový klub z Mělníka hlásí před startem nové sezony 2017/2018 výraznou akvizici. Obranné řády Junioru oživí Václav Drábek, hráč se zkušenostmi z české extraligy. Čtyřicetiletý rodák z Třince se na soutok vrací po deseti letech.
Sosnová - Přivést mladé zájemce o motocyklový sport mezi jezdce supermota má náborová akce, kterou pro školáky ve věku od 6 do 12 let nyní chystá Autodrom v Sosnové.
Plzeň – Za tzv. bleskový pas vydaný za šest dnů zaplatíte čtyři tisíce korun, děti do 15 let platí polovinu. Přesto je o ně velký zájem.
Ze světového šampionátu v Londýně se v pondělí vrátil elitní český desetibojař. Nástupce světových kapacit Změlíka, Dvořáka či Šebrleho si z vrcholné akce dovezl osmé místo a potěšil jím své příznivce nejen v rodném Turnově.
Sokolov – Obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku se v letošním roce podařilo přehoupnout v počtu bicyklů darovaných gambijským školákům přes hranici 6000 jízdních kol.
Turnov - Ze světového šampionátu v Londýně se v pondělí vrátil elitní český desetibojař. Nástupce světových kapacit Změlíka, Dvořáka či Šebrleho si z vrcholné akce dovezl osmé místo a potěšil jím své příznivce nejen v rodném Turnově.
Mariánské Lázně - Do školních lavic se vrátí pamětníci v Mariánských Lázních. Návštěvníci Městského muzea Mariánské Lázně se mohou totiž těšit na výstavu Hurá do školy.
Praha - V pražských Strašnicích dnes bude pohřben válečný hrdina a veterán Jaroslav Klemeš. Poslední rozloučení začne ve Velké obřadní síni strašnického krematoria v 15:00 a uskuteční se s vojenskými poctami. Poslední žijící československý výsadkář vyslaný za druhé světové války do okupovaného Československa z Británie zemřel minulý týden v pondělí ve věku 95 let. Klemeš byl držitel řady vyznamenání včetně nejvyššího státního ocenění Řádu bílého lva.
Jižní Čechy /ROZHOVORY/ - V pondělí odpoledne ve věku 95 let zemřel generálporučík Jaroslav Klemeš, hrdina a veterán druhé světové války, který byl v únoru 1945 vysazen v okupovaném Československu v rámci operace Platinum Pewter. V roce 2016 obdržel nejvyšší státní ocenění, Řád Bílého lva.
Severní Čechy - Soutěž Deník na dovolené skončila a konečně vám můžeme prozradit vítěze.
FOTOGALERIE / Letošní turnus příměstského tábora Born to skate se tento týden konal v holešovském TyMy centru.
Brno – Obout kopačky, odtrénovat, nasednout na letadlo, nazout brusle, odehrát exhibici. Opravdu pestrý program měl fotbalový brankář Petr Čech ve středu při rozlučce hokejisty Martina Havláta s kariérou v Brně.
Jihlava – Andrej Líbal je na útěku před spravedlností šest let. S rodinou se snad odstěhoval do Anglie.
/ROZHOVOR/ Práci radiologické asistentky vyměnila na chvíli za módní molo, práci v prostějovské nemocnici za castingy. Ovšem jen na chvíli. Přesto Kamila Štětařová nabrala v soutěži Miss prima křivky řadu zkušeností a navíc s ní směřuje k úspěchu: probojovala se totiž mezi dvanáct finalistek a nyní čeká, zda k práci v nemocnici nepřidá ještě působení v modelingu.
Dovolená. Kdo by se netěšil na pár dní volna? Fotbalisté nejsou výjimkou. Po dlouhé sezoně vyhlížejí v létě každý volný den. Ale všeho moc škodí, což je teď případ i Patrika Schicka. Český fotbalista dál neví, kde (a zda) bude hrát. Místo se spoluhráči a s trenéry se baví s agentem. Místo parádiček s balonem chodí od lékaře k lékaři.
O pervitinové chobotnici, jejíž chapadla sahala od Anglie, přes Česko, Slovensko, Turecko a Arménii až po Japonsko, se v úterý hovořilo u Krajského soudu v Ostravě.
Ve věku 95 let dnes zemřel generálporučík Jaroslav Klemeš, hrdina a veterán druhé světové války. Klemeš byl v únoru 1945 vysazen v okupovaném Československu v rámci Operace Platinum - Pewter. V roce 2016 obdržel nejvyšší státní ocenění, Řád Bílého lva. Klemeš byl posledním žijícím výsadkářem vyslaným za války z Velké Británie do Československa.
Strakonice – Zachycená atmosféra bleších trhů v Anglii. Fotografie s touto tématikou jsou od soboty 5. srpna k vidění ve strakonické kavárně Barmeo, kde se konala vernisáž výstavy.
Plzeň - Obránce fotbalové Viktorie Plzeň Aleš Matějů podepsal tříletou smlouvu s Brightonem, týmem anglické Premier League.
Nejmladší člen skupiny kočkadanů Campbellových už se plně zařadil do života královédvorské zoo. Mladý kočkodan dostal svahilské jméno Miujiza neboli Zázrak. Skupinu přitom v zahradě založili už v roce 2012, kdy sem dorazily první dvě samice. Páření se samcem Pepinem však neneslo kýžené výsledky.
Dvůr Králové nad Labem - Nejmladší člen skupiny kočkadanů Campbellových už se plně zařadil do života královédvorské zoo. Mladý kočkodan dostal svahilské jméno Miujiza neboli Zázrak. Skupinu přitom v zahradě založili už v roce 2012, kdy sem dorazily první dvě samice. Páření se samcem Pepinem však neneslo kýžené výsledky.
Nymburk /ROZHOVOR/ – Mnoho lidí ani netuší, že v Nymburce existuje firma, která proniká svými aktivitami do Evropy. Jde o firmu Nevšímal, vyrábějící lehké obvodové pláště, která aktuálně dodává fasádu na projekt do Londýna. Zatím největší její zakázkou je stavba v Bratislavě, která má výměru téměř čtyřicet tisíc metrů čtverečních. Firmu vede Petr Nevšímal, který má velmi moderní názory na podnikání. Podělil se o ně s Nymburským deníkem.
Ústí nad Labem, Bíliny - Rodák z Duchcova s trvalým bydlištěm v Bílině ubil v Anglii roční dítě. Ústecký soud uznal britský verdikt doživotí.
Jedna z bezpečnostních kamer u anglického Leicesteru zachytila opravdu kuriózní situaci. Po vcelku banální nehodě tam totiž z klasického hatchbacku od Hondy vystoupilo celkem devět pasažérů, kteří se ihned dali na útěk.