Liberec - Desítky dýdžejů se sjeli na dvoudenní hiphopovou párty do libereckého Centra Babylon. Hudební akce začala v zábavním centru v pátek v 19.00 hodin, a protáhne se až do nedělního rána.
Olomouc - V Arcidiecézním muzeu Olomouc probíhá od pondělí workshop s názvem Madona v hlavní roli. Děti ve věku od devíti do patnácti let se proměnily v ani- mátory a režiséry vlastních krátkých snímků.
Olomouc - Jak je těžké udělat animovaný film, si teď zkouší děti od deseti do šestnácti let během týdenní filmařské dílny nazvané „Madona v hlavní roli“. Prázdninový kurz pro ně připravilo Edukační oddělení Arcidiecézního muzea Olomouc, ve spolupráci s Akademik Sport Centrem Univerzity Palackého.
Mutěnice - Velký zájem navštěvníků v minulých letech je důvod, proč v Mutěnicích pořádají letos již desátý letní filmový festival. Připravili jej ve spolupráci s kinematografem Pavla Čadíka. Na promítání chodí většinou mladší lidé, ale jako každý rok se v programu objeví i tradiční české filmy, jež přitáhnou i starší generace.
Los Angeles - Star Wars, Indiana Jones nebo E.T. mimozemšťan – to jsou jen některé slavné tituly, které spojuje jméno Bena Burtta, čtyřnásobného držitele Oscara za originální zvuk.
Zlín - (FOTOGALERIE) Natočit společný animovaný film přijeli do Zlína studenti ze všech koutů světa – Spojených států, Japonska, Jižní Koreje, Španělska, Turecka i Holandska. Snímek, který má být hotový do sobotního večera, je výstupem druhého ročníku čtrnáctidenního workshopu animace na Filmové škole ve Zlíně.
Karlovy Vary - Na filmovém trhu karlovarského festivalu se představilo mezi šestadvaceti snímky z Evropy i sedm českých filmů, které se v brzké či delší době objeví na plátnech kin.
Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE) Deset inscenací, z toho tři pouliční divadla, to nabídl divákům na Hradišťsku již druhý ročník festivalu Na stejnú nitečku, který se konal v polovině května. Na podrobnosti jsme se zeptali organizátorky přehlídky Kristýny Vyhlídové.
Vysoké Mýto/Litomyšl - Výstava k stému výročí narození francouzského výtvarníka Jeana Effela „Stvoření světa“, pojmenovaná podle jeho známého animovaného filmu a sestavená Městskou galerií Vysoké Mýto, byla otevřena vúterý v Galerii Kubík v Litomyšli.
Vysoké Mýto/Litomyšl - Výstava k stému výročí narození francouzského výtvarníka Jeana Effela „Stvoření světa“, pojmenovaná podle jeho známého animovaného filmu a sestavená Městskou galerií Vysoké Mýto, se otevře dnes v 17 hodin v Galerii Kubík v Litomyšli.
Kutná Hora/ Dny animovaného filmu pod názvem Inspirace Anifestem začnou v pondělí na Gymnáziu Jiřího Ortena. Budou se konat až do 20. června vždy od 11 do 15 hodin.
Zlín - Porota pátého ročníku mezinárodního festivalu Zlínský pes včera vyhlásila vítězné snímky. Od pondělí do pátku se ve Zlíně o přízeň porotců i diváků ucházelo šedesát tři studentských filmů ve čtyřech soutěžních kategoriích.
Zlín - Celkem třikrát v prvním červnovém týdnu mohli návštěvníci filmového festivalu i místní lidé vyzkoušet, jak se tvoří animované filmy. Součástí přehlídky Zlínský pes, která se věnuje studentským snímkům, byly totiž i dílny animace pro každého.
Byli dva. Jeden větší, líný a mazaný, druhý menší, milý a dobrácký. Menší měl u sebe neustále nějaké sladkosti, které od něj ten větší pod různými záminkami loudil.
Č. Třebová - TŘEBOVSKÝ KOHOUTEK 2008, tak pojmenovali organizátoři z městské knihovny a DDM Kamarád v České Třebové dvoudenní akci, která proběhla poslední květnové dny nejprve před prostorem knihovny, v sobotu pak v areálu městského parku Javorka.
Litomyšl- Slovo Animace pochází z cizího slova znamenajícího - oživení. Je to vytváření zdánlivě se pohybujících věcí. Animace dnes patří k svébytným projevům výtvarného umění.S jedním z tvůrců se setkáme přímo v Litomyšli.
Každý večer se děti hrnou ktelevizi a čekají na panáčka vpapírové čepici. Dělali to tak i jejich rodiče. Večerníčkovi je vletošním roce už neuvěřitelných 43 let. Přestože si dnešní děti mohou vybírat zmnoha pohádek vydávaných na DVD nosičích, o televizní večerníček zájem neztrácejí.
Píše básně pro děti i dospělé, přeložil velké množství pohádek z různých dob a zeměpisných šířek, je nositelem Ceny Jaroslava Seiferta. Básník, překladatel a autor písňových textů Pavel Šrut dává rád smysl nesmyslu.
Kratochvíle - Dnes 1. dubna začíná nová turistická sezona. O víkendu se tak poprvé v letošním roce otevře také brána zámku Kratochvíle. Návštěvníci se mohou těšit na opravdové skvosty. Ty však nebudou k vidění ihned, ale až od 16. června.
Liberec/ Do zákulisí několika animovaných filmů dává nahlédnout návštěvníkům nová výstava v libereckém Severočeském muzeu. Lidé se tu dozvědí, jak se takový film připravuje a mohou si prohlédnout nejen jednotlivé loutky, ale i dekorace některých scén a výtvarné návrhy.
Uničov - O víkendu v Uničově skončil už 34. ročník Mladé kamery, do které se letos přihlásilo celkem sedmatřicet hraných i animovaných filmů a dokumentů.
Uničov - O víkendu v Uničově skončil už 34. ročník Mladé kamery, do které se letos přihlásilo celkem sedmatřicet hraných i animovaných filmů a dokumentů.
Uničov - O víkendu v Uničově skončil už 34. ročník Mladé kamery, do které se letos přihlásilo celkem sedmatřicet hraných i animovaných filmů a dokumentů.
Uničov - Amatérští filmaři svedou pro roční pauze znovu boj s absolventy filmových škol. V pátek a v sobotu se totiž v uničovském městském kině uskuteční další pokračování festivalu Mladá kamera.
Zlín - Umělé oplodnění. Po baťovských botách a animovaném filmu je to další důvod, proč se o Zlínu dozvídá celý svět. Na zdejší klinice reprodukční medicíny totiž využívají unikátní metodu, která sem láká neplodné páry z různých částí zeměkoule.
Zlín - (HLASUJTE V ANKETĚ) Umělé oplodnění. Po baťovských botách a animovaném filmu je to další důvod, proč ví o Zlíně celý svět. Na tamní klinice reprodukční medicíny totiž využívají unikátní metodu, která sem láká neplodné páry z různých částí zeměkoule.
Kladno-První ročník kladenského festivalu amatérských a nekomerčních filmů Klapka už zná své vítěze. Z osmnácti snímků, které byly o víkendu v rámci festivalu promítány v Kladenském divadélku, diváci zvolili za nejlepší dvanáctiminutový film Kouzelný most od tvůrce Jana Chramosty z pražské skupiny Open screen.
Praha - Držitel Oscara za nejlepší krátký animovaný film Geriho hra si letos užil další– tichou– slávu při udílení filmových cen americké akademie za nejlepší celovečerní animovaný film loňského roku Ratatouille.
Los Angeles - Markéta Irglová a Glen Hansard získali Oscara za nejlepší filmovou píseň Falling Slowly. Irglová je první českou zpěvačkou, která cenu dostala.
Peking – Čína se brání přílivu zahraničních animovaných filmů. Zdejší Státní úřad pro rozhlas, film a televizi zdůvodňuje jejich zákaz v hlavním vysílacím čase snahou posílit domácí filmový průmysl.