![](https://g.denik.cz/35/13/jcautobusak_novenavrhykonasove06_prazena-list-l.jpg)
Možnosti, jak bude vypadat nové autobusové nádraží
Jičín -Město odkoupí bakalářskou práci o podobě autobusového nádraží od studentky z Liberce.
Jičín -Město odkoupí bakalářskou práci o podobě autobusového nádraží od studentky z Liberce.
Usti nad Labem - Pěkné a funkční domy, k přírodě šetrné i architektonicky zajímavé. Právě takové objekty z celé ČR nyní ukazuje výstava „Zelená architektura.cz“ v Informační centru v Paláci Zdar (IC) na Mírovém náměstí.
Jičín – Jméno architekta Čeňka Musila slýcháme v posledních letech stále častěji.
Břeclav - Navštěvuje první ročník břeclavského gymnázia, bydlí v Kosticích, zajímá se o architekturu, dějiny, ráda se učí světovým jazykům a chtěla by se stát doktorkou. Že se jedná o typickou šestnáctiletou ambiciózní dívku z Moravy? Ne tak docela. Natlada Tantivasin, které se říká Mo, totiž pochází z thajského Bankoku. Do Česka se dostala přes agenturu před více než rokem. Přichýlili ji manželé Vladislava a Viktor Novákovi s dcerou Veronikou.
Mikulov /FOTOGALERIE/ - Eat Art Gallery zahájila letošní sezonu výstavou Barokní zátiší II – snídaně, sýry, pečivo. Představuje se na ní slovenský fotograf Bohuslav „BoNo“ Novosad.
Olomouc – Architekt a herec z proslulého Divadla Sklep David Vávra přijal pozvání do Talk show Davida Hrbka, která se pravidelně odehrává v olomouckém Arktic Music Clubu.
Olomouc – Architekt a herec z proslulého Divadla Sklep David Vávra přijal pozvání do Talk show Davida Hrbka, která se pravidelně odehrává v olomouckém Arktic Music Clubu.
Liberec – Letos o studium na Technické univerzitě v Liberci v prvním kole přihlásilo 7 002 uchazečů. I přes nepříznivou demografickou křivku je tedy zájem o studium na liberecké univerzitě stabilní.
Liberec – Barevný design nové tramvaje, která vzejde z dílen libereckého dopravního podniku a pražského Pragoimexu, dostane na starost veřejnost. Ta navrhne vzhled prototypu, který se v libereckých ulicích objeví v testovacím provozu na podzim.
Pardubice - 2. května 2006 byla podepsána smlouva o stavbě pardubického AFI Paláce.
„V Pardubicích to zavání neúctou k prvorepublikové architektuře,“ tvrdí čtenář Deníku Miloslav Zavoral.
Volyně -Hřbitovní Galerii Na Shledanou vymalovala Lenka Vítková.
Ostrava -V těchto týdnech se zintenzívnila debata o ostravské architektuře a urbanizmu. Konají se současně dva festivaly zabývající se architekturou – třetí ročník festivalu moderní a současné architektury Architecture Week Ostrava 2011 a festival ARCHITEKTURA OSTRAVA.
Krnov - V rubrice Domy s historií vám představímehistorii a současnost Městského divadla v Krnově
Zábřeh /FOTO/ - Vřed na tváři města, anebo konečně první vlaštovka moderní architektury? Mezi těmito dvěma póly se pohybují názory na stavbu multifunkčního domu, který vyrůstá na frekventovaném nároží ulic Valové a Dvorské v Zábřehu. Negativní soudy se ozvaly z úst některých opozičních zastupitelů.
Štětí - Poznámka Michala Závady.
Velké Pavlovice - Ve Velkých Pavlovicích začne brzy soukromá firma stavět patnáct supermoderních archivních sklepů. Vytvoří novou vinařskou uličku.
Velké Pavlovice /AKTUALIZOVÁNO, VIZUALIZACE/ - Novou dominantu města budou mít nejspíš už příští rok Velkopavlovičtí. Soukromá firma chce totiž pod vinařskou tratí Stará hora postavit patnáct nových sklepů.
Kladno – Původně zde byly na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století vinice a sady. Poté se o Sítenské údolí nikdo nestaral. Před několika lety se ale změnilo k nepoznání. Vedení města Kladna se rozhodlo provést i druhou etapu rozšiřování a modernizace této části města.
Liberecký kraj – Již posedmé hledá Liberecký kraj svou nejlepší stavbu. Ta bude vyhlášena v září, již dnes je ale známa cena, kterou výherci kategorie Junior obdrží. Bude jí model cihlové zdi, který v designérské soutěži navrhl student VOŠ sklářská a SŠ Nový Bor Petr Šetlík. Jeho návrh oslovil ze 16 zaslaných porotu nejvíce.
Ostrava – Ohlédnutí – nese název velká retrospektivní výstava z tvorby architekta a výtvarníka Václava Filandra, která se koná v současné době v řetízkových šachtách Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích.
Litoměřice – Studenti Fakulty umění a architektury Technické univerzity Liberec a ČVUT v Praze se rozhodli uspořádat v Litoměřicích architektonickou dílnu.
Liberec – Ve výstavní síni Boženy Němcové na faře Církve československé husitské v Liberci můžete ještě do 29. dubna zhlédnout nevšední fotografickou výstavu. V rámci regionálního projektu sdružení Artefaktum se na ni představuje Hana Zemanová, členka operního souboru Šaldova divadla ve své druhé umělecké roli. A to jako amatérská, ale výrazně talentovaná fotografka.
Liberecký kraj – Již posedmé hledá Liberecký kraj svou nejlepší stavbu. Ta bude vyhlášena v září, již dnes je ale známa cena, kterou výherci kategorie Junior obdrží. Bude jí model cihlové zdi, který v designérské soutěži navrhl student VOŠ sklářská a SŠ Nový Bor Petr Šetlík. Jeho návrh oslovil ze 16 zaslaných porotu nejvíce.
Ostrava – Ohlédnutí, takový nese název velká retrospektivní výstava z tvorby architekta a výtvarníka Václava Filandra, která se koná v současné době v řetízkových šachtách Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích. Letos jedenašedesátiletý opavský rodák je povoláním architekt, který má na svém kontě řadu pozoruhodných realizací, z nichž za všechny jmenujme nádraží ČD Ostrava–Svinov, které získalo řadu prestižních ocenění. Vedle toho také rád maluje, takže má na svém kontě několik desítek výstav. Proč se rozhodl pro retrospektivu právě v industriálním prostředí Dolu Michal?
Prostějov – Dosud nepublikované hanácké lidové písně naplnily již třetí svazek zpěvníku, který vyšel koncem minulého roku. Pro budoucí generace je uchoval sběratel Jan Poláček, který jich zaznamenal celkem přes tři tisíce.
Jaroměř – „Výlet do Jaro〜měře–Josefova a okolí“ je název výstavy, která je otevřena do 1. května v Městském muzeu v Jaroměři.
Šumpersko/Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska od 19. do 26. dubna.
Kravaře – Velikonoce na Vísecké rychtě, unikátním objektu lidové architektury, v Kravařích si v sobotu nenechala ujít celá řada návštěvníků. Pro ně si českolipské Vlastivědné muzeum připravilo pestrý program.
Týn nad Vltavou - Obrazy, kresby a sklo zaplnily vltavotýnskou galerii.
Liberec - Absolventi liberecké architektury si vzali na mušku dvě nejpalčivější lokality Liberce: Papírové náměstí a díru na Perštýně.
Ústí nad Labem - Ústí se mění díky lidem, kteří to vzali do svých rukou. Jedni i vysazuji stromy „načerno“.
Liberec – Kavárna Pošta, Městské lázně, liberecký zámeček. Trojice památek, které dělají Liberci spíše ostudu. Posledně jmenovaný už od roku 2007 patří nizozemské firmě, která měla se zámkem smělé plány. Na ty nedošlo. Pětihvězdičkový hotel zůstal jen snem.
Kostelecké Horky – Z vrbiček můžete postavit plot, labyrint nebo napodobeniny zvířat i lidí.
Šumperk – Šumperská radnice má své nové logo, oficiálně ho představila na jednání zastupitelstva 14. dubna. Autorem je královehradecký výtvarník Lukáš Taneček. Logo a symbol bude radnice využívat na městských tiskovinách a propagačních materiálech, vize radních je taková, že by mělo město zviditelnit.
Ústí nad Labem /HLASUJTE, AKTUALIZOVÁNO/ - Ústí se mění díky lidem, kteří to vzali do svých rukou. Jedni i vysazuji stromy „načerno“.
Žižkov – Dialog slepého s hluchým připomínalo včerejší mimořádné zastupitelstvo městské části Praha 3, které bylo svoláno z iniciativy opozice k problematice žižkovského nákladového nádraží.
Pernink - Lesy České republiky pracují na obnově této významné přírodní památky
Prostějov – Přízemní obchodní centrum, které má vyrůst místo objektu Dony, se lidem z prostějovské radnici nelíbí. Doufají, že vlastník bývalou továrnou prostějovského oděvního magnáta Jana Nehery a legendární zásilkový dům bourat nebude.
Slapy –Kulturní nemovitá památka hostinec U Šenkýřů poslední léta chátral. Nyní začíná psát novou historii multifunkčního objektu.
Plzeň – Možnost prohlédnout si hodnotné interiéry domu, v něm sídlí plzeňské pracoviště Národního památkového ústavu, budou mít zájemci osmnáctého dubna.
Písek - Architekt a fotograf Peter Pokorn se do Písku znovu vrátil po devíti letech.
Písek - Architekt a fotograf Peter Pokorn se do Písku znovu vrátil po devíti letech.
Ostrava /VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ – Jako hrdá připomínka průmyslové minulosti Ostravy stojí a bude stát na území po bývalé koksovně Karolině areál Trojhalí.
Ostrava /VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ – Jako hrdá připomínka průmyslové minulosti Ostravy stojí a bude stát na území po bývalé koksovně Karolině areál Trojhalí. Historické objekty bývalé Ústředny a Elektrocentrály brzy obklopí nové domy s moderní architekturou, ony si ale i po blížící se rekonstrukci zachovají svou původní tvář.
Dačice – Státní zámek v Dačicích letos nabídne svým návštěvníkům nově upravenou trasu. O tom, co tam budou moci lidé vidět, o dalších chystaných novinkách a o životě na zámku vůbec, jsme si povídali s jeho kastelánem Janem Mikešem.
Zlín – Lama Geshe Thubten Yonten zavítal včera do Zlína. Představený kláštera v nepálské vesnici Chalsa do krajského města přijel zejména proto, aby poděkoval žákům a učitelům místní 5. základní školy.
Draženov /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ – Významným dokladem vesnické architektury je draženovský špýchar, který stojí na severním okraji dvora statku U Podestátů.
Prostějov – Další unikátní architektonické dílo, které je kusem prostějovské historie zřejmě brzy změní svou tvář. Nenápadný dům v Olomoucké ulici číslo 15 obsadili dělníci a začali s rekonstrukcí.
Plzeň – Objev dosud neznámého interiéru od slavného architekta Adolfa Loose přímo v centru Plzně vyrazil dech městskému památkáři Karlu Zochovi.