Pecka – Pátek 27. listopadu byl v Knihovně Kryštofa Haranta vyhrazen převážně dětským čtenářům. Konala se zde totiž akce Den dětské (audio)knihy. Byla to taková malá oslava čtení a dětských čtenářů.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Strávit nedělní odpoledne u knihy už Jihomoravany tolik neláká. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Od roku 2010 se totiž snížil počet registrovaných čtenářů v knihovnách kraje o necelé tři tisíce. To se projevilo i na počtu vypůjčených knih. Těch si lidé loni domů odnesli oproti roku 2010 o osm set tisíc méně.
Praha – Trh s audioknihami v Česku roste. Letos se jich v tuzemsku prodá podle odhadu Svazu českých knihkupců a nakladatelů za 60 milionů korun, zhruba o desetinu víc než v loňském roce. Zvyšuje se také podíl knih prodaných nebo stažených v elektronických formátech, pořád ale převažují knihy namluvené na kompaktních discích.
Berlín - Německý antimonopolní úřad zahájil vyšetřování obchodních vztahů mezi americkým výrobcem elektroniky Apple a internetovým prodejcem Amazon. Obě firmy mají dlouhodobou exkluzivní smlouvu, podle které Apple kupuje audioknihy ke stažení ve své službě iTunes na webu Audible.com, který je dceřinou firmou Amazonu.
Praha /VIDEO/ - Zábava pro staré i mladé. Babičky z Domova pro Seniory Kobylisy natočily audioknihu s názvem Kouzla příběhů. Na unikátním projektu s nimi spolupracují děti ze základní školy i slavné osobnosti. Cílem práce je vytvořit mezigenerační most a ukázat, že staří lidé nejsou v žádném případě „na odpis".
Praha - Velký audioknižní čtvrtek se poprvé představí 5. listopadu. Bude zaměřený na audioknihy a stane se tak další akcí, která patří do rodiny Velkého knižního čtvrtku. Na pulty knihkupectví dorazí osm audioknižních novinek.
Pelhřimov, Humpolec – Že knihovny v okrese nenabízí „jen" půjčování knih, už ví snad každý. Pořádají přednášky, tvůrčí dílny, výstavy a další zábavně-vzdělávací akce.
Berlín - Svaz německých prodejců knih dnes obvinil americký internetový obchod Amazon a jeho divizi Audible z vytváření monopolu na trhu s audioknihami. Na praktiky Amazonu si stěžuje u německého antimonopolního úřadu i u Evropské komise, napsala agentura Reuters.
Plzeň – Čtrnáct let uplyne v pátek od zrůdného teroristického útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku. Tragický den má dodnes v živé paměti newyorský hasič Tiernach Cassidy, který jako jediný ze své jednotky přežil pád věží.
Lidí, kteří mají zájem si v knihovně vypůjčit cédéčko s nahrávkou četby, přibývá. Je to také díky tomu, že jsou nyní v nabídce i nejnovější bestsellery.
Ostrava - Letní prázdniny jsou čas, kdy mnoho lidí vyráží za odpočinkem, a ať už si za cílovou destinaci zvolí hotel u moře, lesní chatku nebo třeba městské koupaliště, je kniha tím nejvhodnějším společníkem.
Plzeň – Známý herec a dabér se sice narodil v Jihlavě, ale polovinu života strávil v Plzni a za Plzeňáka se považuje. V rozhovoru pro Deník mluví o práci i o změnách v rodině, které se u něj za poslední rok udály.
New York - Prestižní americkou divadelní cenu Tony za nejlepší ženský herecký výkon převzala v noci na dnešek při ceremonii v New Yorku Britka Helen Mirrenová. Devětašedesátiletá umělkyně získala ocenění za roli královny Alžběty II. ve hře Audience u královny, informovala agentura AP. Slavnostnímu večeru ale dominovaly muzikál Fun Home a divadelní adaptace románu Podivný případ se psem, jejichž tvůrci si shodně odnesli hned pět cen.
Ústí nad Labem - Ve znamení návratu nejslavnějšího ústeckého rodáka Přemysla Oráče se nesla vernisáž výpravné výstavy Muzea města Ústí „Staré pověsti české".
Broumov /FOTO/ - První ostrou zkouškou prošlo ve středu 20. května nové nahrávací studio v broumovském klášteře. Žáci místní Základní školy Hradební sem přišli natočit audioknihu z knižních předloh spisovatele Miloše Kratochvíla.
Praha /ROZHOVOR/ – Všechny války jsou nesmyslné, a přesto se do nich lidstvo, neschopné se z jejich hrůz a ztrát poučit, stále pouští. V době sedmdesátého výročí konce 2. světové války se jimi na své novince zabývá písničkářka Radůza. Popisuje je na příběhu člověka, jenž v různých podobách prochází bitvami napříč staletími. „Vybrala jsem ty, které jsou z mého pohledu nejvýraznějšími milníky v dějinách. I když jsou samozřejmě i jiné a mohli bychom se přít o to, co je významnější," říká Radůza, jejíž nový projekt Marathon – příběh běžce zahrnuje nejen CD s šestnácti písněmi, ale i knihu povídek ke každé z nich a bonusovou audioknihu, již sama načetla.
Praha - Norský spisovatel Jo Nesbo dnes v Praze představil svoji novou knihu Policie, která vychází také jako audiokniha. Hrdinou příběhu, v němž kdosi brutálním způsobem trestá policii za chybné vyšetřování, je opět inspektor Harry Hole. Jedná se o desátou knihu s tímto policejním antihrdinou, na kterou naváže první díl diptychu Krev na sněhu, v němž Nesbo čtenáře zavede do podsvětí Osla 70. let 20. století.
Praha - Překvapivé pointy, věrohodné a zajímavé osudy hrdinů a citlivě sdělené detaily a postřehy charakterizují povídkovou tvorbu Zdeňka Svěráka. Před šesti lety vyšel v Supraphonu dvojdiskový komplet, na kterém autor načetl šest povídek. Další čtyři se do tehdejšího vydání nevešly. Vycházejí proto samostatně jako dvojalbum pod názvem Horká neděle, které oblíbený autor, herec a dramatik představil dnes v Praze.
Praha - Žádná překážka není nepřekonatelná a žádná situace beznadějná! Úspěšné humoristické romány americké spisovatelky Betty MacDonaldové, které vás doslova nabijí pozitivní energií, vycházejí na CD pod souborným názvem Co život dal a vzal. O neopakovatelný přednes jednotlivých částí audioknihy se postaraly Vilma Cibulková, Taťjana Medvecká a Martina Hudečková.
Neratovice – Na začátku března nastoupila Helena Pinkerová na místo vedoucí neratovické městské knihovny. A okamžitě se vrhla do práce, knižní fond obohatila o tituly nominované na cenu Magnesia Litera 2015, pro děti pořádala Noc s Andersenem a velikonoční tvoření.
Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Herečku Veroniku Kubařovou známe jako Ninu, krásnou dceru statkáře z Čechovova dramatu Racek. Načetla ale také humorný román Poslední aristokratka, honosící se Cenou Miroslava Švandrlíka za rok 2012.
Severní Čechy - Herečku Veroniku Kubařovou známe jako Ninu, krásnou dceru statkáře z Čechovova dramatu Racek. Načetla ale také humorný román Poslední aristokratka, honosící se Cenou Miroslava Švandrlíka za rok 2012.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Temperamentní hudby houslového virtuóze Pavla Šporcla a jeho romské kapely Gipsy Way Ensamble si Ústecký kraj poslední měsíce užívá relativně často.
Ústí nad Labem - Temperamentní hudby houslového virtuóze Pavla Šporcla a jeho romské kapely Gipsy Way Ensamble si Ústecký kraj poslední měsíce užívá relativně často.
Cheb - Mezi všemi tituly, které v uplynulém roce obohatily fond Městské knihovny v Chebu, je právě i 121 knih pořízených díky štědrosti Nadace Schola Ludus.
Vsetín – Čteme pro radost je název pravidelného volně přístupného pořadu, který se koná vždy první středu v měsíci v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně. Zdejší pracovníci při něm předčítají ukázky z vybraných titulů, které si mohou lidé v knihovně vypůjčit.
Blansko – Devadesát nových audioknih nakoupila v minulém roce blanenská knihovna pro své čtenáře. Výrazně tak rozšířila stávající nabídku a v budoucnu v tom plánuje pokračovat. Audioknihy jsou určené pro všechny čtenáře, nejvíce je však ocení hlavně lidé, kteří mají problémy se zrakem.
Bohumín - I v době internetu klasické khihy stále táhnou. Důkazem budiž fakt, že knihovy v ročně nakupují nové knihy za statisíce korun. Například v Bohumíně jen za letošní rok nakoupili knihy za 743 tisíc korun, časopisy za 100 tisíc a 20 tisíc investovali do audioknih.
Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Amélie a tma je úspěšný horor pro mládež od spisovatelky Petry Neomillnerové. A je okolo něj živo; jako audioknihu ho v září vydal Supraphon, i Veronika Gajerová ji načetla a Pavel Šporcl, houslový virtuóz, ji pokřtil. Příběh přátelství dávno mrtvé dívky s dívkou dnešní bude příští rok i zfilmován
Severní Čechy - Amélie a tma je úspěšný horor pro mládež od spisovatelky Petry Neomillnerové. A je okolo něj živo; jako audioknihu ho v září vydal Supraphon, i Veronika Gajerová ji načetla a Pavel Šporcl, houslový virtuóz, ji pokřtil. Příběh přátelství dávno mrtvé dívky s dívkou dnešní bude příští rok i zfilmován