Abraham: Snad nepoletím do Japonska zbytečně
Brno /ROZHOVOR/ - Motocyklista Karel Abraham se seriálem mistrovství světa zamířil na Velkou cenu do Motegi, i když stále pociťuje následky pádu.
Brno /ROZHOVOR/ - Motocyklista Karel Abraham se seriálem mistrovství světa zamířil na Velkou cenu do Motegi, i když stále pociťuje následky pádu.
Choceň /ROZHOVOR/ – V choceňském Panském domě v neděli odstartuje cestovatel, fotograf a publicista Leoš Šimánek své další celorepublikové turné s panoramatickou live–diashow věnovanou tentokrát zimní cestě po Novém Zélandu. A právě o této pozoruhodné „tour“ jsme s rodákem z Chocně hovořili.
Brno /ROZHOVOR/ - Tradičně exotickou, letos ale i problematickou část seriálu mají před sebou jezdci mistrovství světa silničních motocyklů.
Hradec Králové - Pavel Wonka byl posledním politickým vězněm, který ve vězení zemřel. Stalo se to 26. dubna 1988 v královéhradecké věznici. V Hradci už se po něm jmenuje ulice, v rodném Vrchlabí zatím nemá jméno nikde.
Cheb, Mariánské Lázně - „Moc se mi líbí Mariánské Lázně. Tam jsem trávila dovolenou s rodiči. Bylo to rovněž první místo, kam jsem vyjela na rande se svým současným manželem,” říká Peake
Hradec Králové - Rodačka z Hradce Králové se po letech strávených v USA a ve Francii vrátila do ŽBL.
USA /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/ – Nefunkční americký satelit UARS padá k Zemi pomaleji, než se původně čekalo. Jeho vstup do atmosféry lze očekávat až v pátek pozdě večer nebo v sobotu po půlnoci východoamerického času, tedy až v sobotu ráno nebo dopoledne SELČ.
Krásná Lípa - Letní prázdniny na Děčínsku již po čtyřiadvacáté obohatil cyklistický závod žen Tour de Feminin.
Jindřichův Hradec - Pokrmy z netradičních druhů masa se budou servírovat po celý týden
/ROZHOVOR/ – Leoš Šimánek je známý tím, že rád dělá neobvyklé věci. Vzdát se kýženě očekávaného léta a vydat se zpět do zimy? Stěží by to někdo udělal! On však věděl, do čeho jde.
Přerov /ROZHOVOR/ – Leoš Šimánek je známý tím, že rád dělá neobvyklé věci. Vzdát se kýženě očekávaného léta a vydat se zpět do zimy? Stěží by to někdo udělal! On však věděl, do čeho jde.
Prostějov – Výjimečnou příležitost nabízí bubeníkům z Prostějova a okolí hudební klub Apollo 13. Ve středu jim tu legenda české rockové scény Klaudius Kryšpín udělí lekci na bubenickém workshpu.
Alcaňiz - Český motocyklový jezdec Karel Abraham nedokončil Velkou cenu Aragonie.
Žďár nad Sázavou - Bouřlivý potlesk sklidil jednaosmdesátiletý Josef Chromý, když v sobotu z jeviště žďárské sokolovny široce rozvětvené rodině, bývalým spolužákům, přátelům a známým oznámil, že nejkvalitnější řadě svých vín dal název svého rodiště - Žďár.
Ostrava – Pobočky ostravské městské knihovny se opět zapojily do projektu Evropský týden mobility. Jeho letošním mottem je Alternativní doprava.
Alcaňiz - Český motocyklista se dočkal v Grand Prix Aragonie svého třetího nejlepšího výsledku v kariéře.
Sydney /AKTUALIZOVÁNO/ - Švýcarští tenisté jsou na pokraji vyřazení ze Světové skupiny Davis Cupu, po čtyřhře prohrávají s Austrálií 1:2.
Praha – Dlouhodobé řady meteorologických měření ukazují, že množství ozonu v ozonové vrstvě Země se nad Českou republikou začalo zvyšovat, a to zvlášť v zimních měsících.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Austrálie hostí favorita na trávě v Sydney, po úvodních dvouhrách je stav nerozhodný 1:1. Nadal poslal Španělsko do vedení.
Ostrava – Zlatou medaili na mistrovství světa Masters ve veslování, které od 7. do 11. září hostilo jezero Malta v polské Poznani, vybojoval skifař Jan Pešat z VK Perun Ostrava.
Šumperk /FOTOGALERIE/ – Milovníci houbaření mohou zavítat do soboty 17. září do Vlastivědného muzea v Šumperku na výstavu živých hub. Mykologové Bronislav Hlůza a Jiří Lazebníček zde prezentují na dvě stě druhů hub.
Nymburk -Občanské sdružení Fokus pořádá opět po roce Týdny duševního zdraví v Nymburce.
Plzeň – Mezi tréninky si lyžařka Nikol Sudová odskočila na plzeňskou autogramiádu.
Moravany – Pouhé tři měsíce zůstala bez angažmá bývalá trenérka fotbalistek Slovácka Jitka Klimková. Od nové sezony přijala nabídku na koučování předního australského klubu – Canberra United.
Šumava – Botanická vycházka a úklid Šumavy – to jsou dvě akce, které pro své návštěvníky, ale i starousedlíky přichystal na nejbližší dny Národní park Šumava.
Chotěboř – Ukázky šamanských praktik nebo chození po žhavém uhlí.
Moravany – Pouhé tři měsíce zůstala bez angažmá bývalá trenérka fotbalistek Slovácka Jitka Klimková. Od nové sezony přijala nabídku na koučování předního australského klubu – Canberra United.
Ústecký kraj - Vzpomínka na poslední okamžiky života arciděkana Ladislava Kubíčka, který skonal před sedmi lety rukama mladých vrahů.
Liberec /ROZHOVOR/ – Anna Johana Nyklová alias Babka Ťapka se ve svých dvaasedmdesáti letech rozhodla odjet na tři měsíce na Nový Zéland. Splnila si tak svůj dávný sen z mládí. O své exotické cestě vydala knihu Babka Ťapka na kraji světa aneb Nový Zéland očima české babičky.
Motto - „Na pěstování květin neexistuje jednotný návod ani manuál. Najdete ho jen ve svém srdci.“
Coffs Harbour - Na Australské rallye havaroval Loeb i jeho týmový kolega Ogier. Räikkönen na startu chyběl za porušení regulí MS.
Z plazů, kteří mají podle vědců potenciál k přežití atomového výbuchu, se na ostrově Mauricius vaří lahodné pokrmy a vyrábějí slušivé kabelky.
Pardubice - Pardubická softbalistka má za sebou smolnou sezonu. Na šampionátu skončily Češky až čtvrté, navíc hraje s přetrženým křížovým vazem
Biel, Plzeň – Z mistrovství světa ve Švýcarsku se vrátila posádka CK Fischer Sailing Teamu David Křížek a Zdeněk Adam a rozhodně mají velký důvod k oslavám. Podařilo se jim totiž dosáhnout historického úspěchu a vybojovat skvělé sedmé místo.
Kublov - Velké štěstí v neštěstí měla podle všeho rodina Luboše Jiráska z Kublova na Berounsku. Doslova jim shořela střecha nad hlavou a chybělo málo a požár rodinného domu jeho obyvatelé nepřežili. Neskutečný příběh lidí, který napsal život.
Manila /VIDEO/ - Na Filipínách byl uloven tunový krokodýl mořský, který je podezřelý, že na jihu souostroví napadal lidi i dobytek. Agentura AFP s odvoláním na místní úřady informovala, že krokodýl měří přes šest metrů a aspiruje na zápis do Guinnessovy knihy rekordů.
Karlovy Vary - Tak trochu jako blázen musel působit ve středu karlovarský lyžař Petr Novák, když se na ruzyňském letišti prodíral davy letně vyšňořených dovolenkářů s balíkem lyží
Zábřeh /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ - Vůbec poprvé vystoupí v Zábřehu známý zpěvák Milan Drobný. S doprovodnou kapelou Starý koně zazpívá v místním kulturním domě. Jeho recitál se uskuteční v úterý 13. září od 19 hodin.
Australští hráči mohou slavit. Klasifikační úřad totiž hlasoval pro zavedení nového ratingu R18+. Pro zavedení další věkové hranice do ratingu sice nehlasovali úplně všichni, ale většina ano, a tak nový rating v brzké době nabude platnosti.
Austrálie /AKTUALIZOVÁNO/ – Po dvanácti hodinách drama skončilo. Policie vrazila do budovy a 52letého muže zadržela.
Praha - V úložně České pošty, kam putují nedoručené zásilky, vloni skončily i dvě urny s popelem zemřelých.
Kublov –Velké štěstí v neštěstí měla podle všeho rodina Luboše Jiráska z Kublova
Des Moines - Filip Ospalý z brněnského Ekol Teamu obsadil sedmé místo v závodu v americkém Des Moines, jenž je s jedním milionem dolarů nejlépe dotovaným triatlonovým podnikem světa.
Misamo - Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci VC San Marina 17. příčku. V MotoGP byl nejrychlejší Casey Stoner.
Trutnov – Jednou z hráček, které si v letní přestávce příliš neodpočinuly a již nyní nabírají kondici v přípravě na novou sezonu, je PETRA ZÁPLATOVÁ. Devatenáctiletá křídelní rozehrávačka trutnovské Kary se zúčastnila letní univerziády v čínském Shenzenu a se čtenáři Deníku se o dojmy z nevšední akce podělila.
Štoky – Další ročník Trampského širáku, který je největší akcí svého druhu na Vysočině, potěší všechny příznivce pohodové muziky už v pátek 2. a v sobotu 3. září.
Prostějov – Cestování časem nabídli v sobotu návštěvníkům prostějovského závodu firmy GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries.
Bruntál - Pan Stáňa má jedinečnou možnost srovnávat poměry v České republice, především v Bruntále, se stejnými přístupy v Austrálii, kde pobývá šest měsíců v roce.
USA – Londýnské taxíky byly čtvrtý rok po sobě označeny za nejlepší taxíky na světě. Vyplynulo to z letošního průzkumu, který tradičně vypracoval rezervační hoteliérský server Hotels.com. Pražské taxikáře anketa nehodnotila.
Indianapolis - Motocyklista Karel Abraham zajel sedmnáctý čas. Nejrychlejší byl v MotoGP Casey Stoner.