
U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ: Hoštka
Hoštka - V rámci cyklu U vás na návštěve jsme tentokrát zavítali do Hoštky.
Hoštka - V rámci cyklu U vás na návštěve jsme tentokrát zavítali do Hoštky.
Brno - Motocyklový závodník Karel Abraham zajel v šampionátu silničních motocyklů životní sezonu.
Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský motocyklový závodník Karel Abraham zajel ve světovém šampionátu silničních motocyklů životní sezonu. Ke zlepšení mu pomohl také pohovor spsycholožkou.
Hustopeče - Mimořádný svátek nejen všech vinařů budou už v sobotu slavit Hustopeče. Od deseti hodin dopoledne se totiž v tamním hotelu Centro uskuteční nesoutěžní přehlídka vín pod názvem Světový festival vín Hustopeče 2009. Milovníkům vína nabídne možnost ochutnat unikátní kolekci vín ze všech světadílů.
Jablonec n. N. – Středa 25. listopadu: Klub Na Rampě Jablonec: 20.00 Jan Kopka. Na kole v zimě za polární kruh do Laponska a v letě do tropů Austrálie.
Vrchlabí – Spisovatel, fotograf a světoběžník Leoš Šimánek dokázal velmi prozíravě spojit příjemné s užitečným. Procestoval svět křížem krážem a exotické krajiny zachytil hledáčkem objektivu. Své zážitky z expedic vždy sepisuje do knih.
Praha - Útočník vršovické Bohemky se stal nejstarším ligovým střelcem.
Lány - Karel Kellner a jeho žena byli za odchod do emigrace v osmdesátých letech odsouzeni v nepřítomnosti na dva půl roku vězení.
Jeseník – Pestrou směs horolezeckých, adrenalinových a cestopisných snímků budou mít možnost v příštích dnech zhlédnout návštěvníci jesenického klubu Plíživá kontra.
Praha - Nastává víkend, který bude patřit ženám - alespoň co se hudby týče. Již tuto neděli proběhne 5.ročník festivalu Mezinárodní víkend žen. I další ročník přinese konfrontaci ženských pohledů na hudbu z různých koutů světa. Dramaturgie má jedinou vodící linii, dominující ženský prvek, všechny vystupující totiž spojuje buď zástupkyně něžného pohlaví na místě frontmanky či rovnou ryze ženské obsazení.
Zálezly - Další úspěch sportovce - ze Zálezel se vydal do Austrálie
Ústí nad Labem - Nejnovějším pacientem s prasečí chřipkou se v ústecké Masarykově nemocnici stala teprve pětiletá postižená holčička.
Karviná – Běžci BK SAK mají za sebou životní sezonu. Nedávno reprezentovali Karvinou i Českou republiku na Olympijských hrách veteránů v Sydney, kde uspěli a formu si přenesli i na následné Mistrovství Česka v půlmaratonu veteránů.
Praha - Průbojná americká zpěvačka Pink se potřetí vrací do Prahy. Koncertní turné nazvané podle loňského alba Funhouse (Panoptikum) se zastaví ve čtvrtek v O2 areně. Začátek představení je naplánován na 20 hodin. „Cirkusácký“ název turné nezvolila Pink náhodou. Tedy ne že by chtěla vědomě předvést panoptikum šoubyznysu. Ale čekejte spektakulární podívanou, při které dojde nejen na obvyklé taneční výstupy a bohatou pódiovou výpravu, ale i na čísla skutečně akrobatická.
Tachov - Otázka proprovozovatele půjčoven DVD v Tachově a v Plané
Vysočany - Na turné americké zpěvačky dojde i na akrobatická čísla.
Melbourne - V australském Melbourne se lékařům podařilo oddělit dvojčata se srostlými lebkami. Operace za účasti 16 lékařů a sester trvala 25 hodin a dvojčata jsou v pořádku. Čeká je však ještě několikahodinová plastická operace, sdělila v neděli nemocnice.
Plzeň – Žlutočečelatý kakadu byl ozdobou plzeňské víkendové výstavy exotických papoušků v Doubravce. Ve speciální kleci, mnohem větší než potřebovaly okolní Andulky nebo kanárci, přitahovala pozornost jeho pyšná žlutá chocholka na hlavě.
Ústecký kraj - V kraji bylo celkově zjištěno 37 případů, z nich 17 za poslední týden.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Onemocnění prasečí chřipkou bylo zaznamenáno u žáků již čtyř ústeckých základních škol.Ve vážném stavu leží v Masarykově nemocnici s prasečí chřipkou žena, u níž musel být proveden císařský řez. PrimátorKubata svolal Bezpečnostní radu města, kde se vyhodnotí situace a přijmou opatření.
Studénka – Numetaloví světoběžníci z Novojičínska HC3 chystají další koncert na domácí scéně. Ve studéneckém Dělnickém domě si spolu s nimi tento pátek zahrají Madfalls a domácí Coffe2go.
Tasmánie - Českokrumlovský kanoista je v celkovém hodnocení Světového poháru stříbrný!
Ústecký kraj - Onemocnění prasečí chřipkou bylo zaznamenáno u žáků již čtyř ústeckých základních škol.Ve vážném stavu leží v Masarykově nemocnici s prasečí chřipkou žena, u níž musel být proveden císařský řez.
Polička – Vrchol své dosavadní sportovní kariéry zažil v minulých dnech naturální kulturista JIŘÍ ŠTĚPÁNEK.
Vyškov /SERIÁL/ - Největší pták na světě, africký pštros dvouprstý, neumí létat. Běhá ale rychle jako kůň a nezalekne se ani lva
Jindřichův Hradec – Každý týden se na této straně setkáte se zajímavými osobnostmi, které se ptají na otázky, které je osobně zajímají.
Krnov - V historickém čase sice dohmátl jako první na krnovské pětadvacítce Květoslav Svoboda, majitelem zlaté trofeje pro nejlepšího dálkaře sezony je ovšem Rostislav Vítek.
Praha /DVOJROZHOVOR/ - Už míň než sto dní. Jak se chystají na olympijskou sezonu dvě české karambolové naděje?
Plzeň - Autoři z Plzeňska, básnířka Hana Gerzanicová a fotograf Přemysl Líbal, vzdali svým dílem Poezie přírody hold české krajině.
Sao Paulo - Brazilská vláda se snaží najít muže, který se vydával za brazilského prezidenta a poskytl rozhovor médiím v několika zemích.
Brno - Basketbalové vicemistryně přivítaly Černohorku s Australankou, končí naopak Němka.
Brno - Plus jedna. Tak vypadá resumé změn v kádru ženského basketbalového týmu Frisco Sika Brno. Do týmu současných českých vicemistryň přibyly Černohorka Jelena Škerovičová a Australanka Hollie Grimová. Klub naopak rozvázal smlouvu s Němkou Lindou Fröhlichovou.
Krnov - Reprezentanti Rostislav Vítek a Martin Verner budou ozdobou a hlavními favority víkendové Ceny Krnovska - sprinterských závodů a finále Českého poháru v dálkovém plavání.
Tišnov /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní expozice minerálů se účastní 270 sběratelů a prodejců. Potrvá do neděle.
Frýdlant n. O. – S velkým úspěchem se vrátila z australského Sydney bývalá úspěšná česká reprezentantka a dnes členka klubu stolního tenisu SK Frýdlant nad Ostravicí Marie Hrachová.
Český Krumlov - Další skvělé výsledky vybojoval Lukáš Novosad, člen českokrumlovského oddílu kanoistiky SK Vltava, na druhé straně zeměkoule.
Krnov - Oba v loňské sezoně startovali na letní olympiádě v Pekingu, teď se po roce znovu ponoří do vody městského bazénu.
Austrálie - Australské úřady ve středu ukončily pátrání po pasažérech lodi, která se potopila o víkendu v Indickém oceánu u Kokosových ostrovů.
Kodaň - Cena za mražené pizzy, sýry i máslo by se mohla podle dánské vlády zvyšovat podobně jako u tabáku či alkoholu.
Český Krumlov - „Několikrát mi šlo o život. Třikrát jsem se topil, z toho jednou v plodové vodě!“
Basilej/Olomouc Po červeném koberci nastupoval před měsícem ke svému prvnímu daviscupovému utkání kariéry a tento týden poprvé v sezoně startoval na velkém turnaji ATP. Olomoucký tenista Jan Hájek je zpátky na tenisovém výsluní.
Ostrava - Gymnázium 1st International School of Ostrava (ISO), které vzniklo v roce 2005, opustili v loňském školním roce první maturanti, kteří nyní pokračují v dalším studiu nejen na prestižních českých univerzitách, ale třetina z nich uspěla v přijímacích řízeních v zahraničí.
Praha – Výrazně více zápalů plic očekávají v letošním roce odborníci. S příchodem chladnějších měsíců pravidelně v Česku nastává epidemie sezonní chřipky. Ta je letos ještě kombinovaná s chřipkou prasečí.
Štěpánkovice – Je mu 33 let, povoláním telekomunikační technik. Oslovily ho myšlenky těch, kteří vyrazili na cesty. Jeho první kroky mířily po Evropě, severní Africe a do Itálie.
Sydney – V oblasti australských Kokosových ostrovů ztroskotala v neděli loď se 40 lidmi na palubě, pravděpodobně ilegálními imigranty. Zachránit se dosud podařilo 17 lidí, ostatní jsou podle agenturních zpráv pohřešováni a pátrání po nich stále pokračuje.
Český Krumlov - Sdružení Jóga v denním životě v Českém Krumlově bylo samostatně zaregistrováno v roce 1996. V lednu 2004 otevřelo samostatné Centrum Jógy v denním životě v Kostelní ulici.
Austrálie - Ropná skvrna, která deset týdnů vytéká zvrtné plošiny do moře severně od Austrálie, se vznítila. Požár způsobil další pokus opravit díru, ze které do Timorského moře uniká asi 400barelů ropy denně. Podle ekologů jde onejhorší ropnou havárii vaustralských vodách za posledních 25let.
Olomouc /PROGRAM/ -Adrenalin, dobrodružství, extrémní sporty a cestování, to vše v pohodlí polstrovaných sedadel nabízí letos již posedmé Mezinárodní festival outdoorových filmů. I tentokrát je Olomouc jedním ze dvaadvaceti měst republiky, v nichž diváci mohou navštívit snímky s přitažlivou tematikou.
Trutnov - Hokejisté Trutnova ve druhé lize skupiny Střed už měli možnost vyzvat všechny své soupeře. Deník se proto trenéra Radima Haupta zeptal, co si o nich myslí.
Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský motocyklový závodník Karel Abraham změnil závodní taktiku a hned mu to vyneslo nejlepší umístění. Ve třídě do 250 ccm dojel v Austrálii na šestém místě.