
U gymnázia srazilo auto mladíka. Se zraněním hlavy skončil v nemocnici
Most - U mosteckého gymnázia se stala ve čtvrtek dopoledne dopravní nehoda. Byl sražen chodec. Přijela sanita. Policie musela uzavřít silnici.
Most - U mosteckého gymnázia se stala ve čtvrtek dopoledne dopravní nehoda. Byl sražen chodec. Přijela sanita. Policie musela uzavřít silnici.
Pec pod Sněžkou - Babí léto patří na horách k nejhezčím obdobím a když běžné ceny spadnou na polovinu, je o důvod víc vyrazit ven.
Teplice - Pracovat se zde bude do 18. 10. 2015, termín zveřejnilo Město Teplice
Bernartice – Na jedné straně jsou zastávky autobusů, na druhé domy, večerka či nonstop. Tak nyní vypadá autobusové nádraží v Bernarticích, které čekají změny. Jsou připraveny dva návrhy na jeho proměnu. Vedení obce je projedná i s obyvateli bydlícími v lokalitě. Za prioritní považují místní řešit vjezd. Nyní tam auta nesmí. Nově by sem řidiči mohli vjet a bez obav si třeba nakoupit. Naopak průjezd by byl zakázán.
Pro letošní rok je v krnovském Středisku volného času připravena nabídka, z níž si vyberou ti, kdo chtějí sportovat, tančit, učit se bojový sport, tvořit, hrát divadlo, cvičit se psy nebo třeba tvořit noviny. Tento týden si děti přicházejí kroužky vyzkoušet.
Vyškovsko – Zhruba tři až čtyři tisíce korun stojí výjezd zdravotnické záchranné služby. Přestože je určená pro akutní případy, její zaměstnanci se poměrně často setkávají s tím, že ji lidé zneužívají. „Volají třeba i tehdy, když mají dlouhodobé problémy, a mnohdy předpokládají, že je lékař v sanitce uzdraví. Požadují po něm i recepty, které vydávat nesmí," potvrdila mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová.
Mělnicko - Na skoro všech hlavních tazích na Mělnicku musejí motoristé ještě v podzimních měsících počítat se zdržením v kolonách. Rozčilovat se budou dál i v Mělníku.
Východní Čechy, Kunětice /SOUTĚŽ/ - Již třetí ročník Kunětického vinobraní na hradě Kunětická hora odstartuje už tuto sobotu 19. září od 10 hodin.
Královéhradecko - Královéhradecký kraj vyhlásí zakázku na zajištění autobusové dopravy na deset let v hodnotě 5,5 miliardy korun bez DPH.
Teplice - Sháníte práci? Tak si můžete vybrat z následující nabídky. Právě toto jsou podle úřadu práce v současné době nejvíce žádané profese: řidiči nákladních automobilů a autobusů (hlavně MKD), stavební dělníci a zedníci, svářeči, obráběči, potrubáři, zámečníci, provozní zámečníci, údržbáři, technici, elektrikáři, obsluha strojů a operátoři výroby, montážní dělníci, operátoři telefonních linek a call center, číšníci a servírky, kuchaři, lékaři a zdravotní sestry, učitelé, prodavači, obchodní zástupci, strážní, ostraha objektů.
Praha - Výroba osobních aut v Česku od ledna do srpna vzrostla o čtyři procenta na 850.172 vozů. Tempo růstu ale proti začátku roku mírně zpomalilo, když od ledna do července výroba meziročně rostla o pět procent. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
Benešov nad Černou - /FOTOGALERIE/ „Tak tyhle hůlky píchněte k rajčatům!" překvapila účastníky pochodu v Benešově nad Černou věta, kterou je přivítala jedna z organizátorek.
Kájov – Patnáctiletá tradice již hovoří za své. A v Kájově to vědí. Letos se již po patnácté sešli v místním Konibaru příznivci heligonek a tradiční muziky. A i letos přijeli své umění předvést i muzikanti z Rakouska.
Rokycansko - Zavazadla obsahovala sto čtrnáct tisíc krabiček
Prostějov – Dopravní situaci hned na několika místech řešili zastupitelé na svém zářijovém jednání. Ve středu pozornosti byli tentokrát především chodci a jejich bezpečnost. Zastupitelé nakonec schválili úpravy přechodů pro chodce včetně osvětlení u škol na Jungmanově ulici či Doktora Horáka. Debata se však strhla u posunu autobusových zastávek Vrahovice-Trpínky.
Králův Dvůr – V premiéře krajské hokejové ligy se podařilo hráčům HK Králův Dvůr svého poděbradského soupeře přestřílet 8:6.
Jimlín - Celý týden je uzavřená silnice ve směru na Hřivice. Objížďka vede přes Opočno a Lipenec.
Havířov - Dva zraněné si vyžádal střet osobního automobilu s autobusem v křižovatce ulic 17. listopadu a V Zátiší.
Dva zraněné si vyžádal střet osobního automobilu s autobusem v křižovatce ulic 17. listopadu a V Zátiší.
Brno – Přiložím kartu, strhnou se mi peníze za jízdenku a nemusím mít obavy z toho, že mě bude revizor v autobusu pokutovat, libuje si třiadvacetiletý student Martin Mareček z Plzně. Už od června ve svém městě může platit za jízdné bankovní bezkontaktní platební kartou.
Havířov - Zranění tří lidí si vyžádal střet osobního automobilu s autobusem v křižovatce ulic 17. listopadu a V Zátiší.
Plzeň – Otřesný zážitek má za sebou řidič autobusové linky č. 35. Během jeho pondělní služby ho v Kalikově ulici napadl podnapilý pasažér, jehož nakonec museli zadržet policisté.
Kladno – Hokejisté Kladna by si měli odskočit na sousední stadion Františka Kloze, aby odkoukali, jak se dávají góly. Divizní tým SK má po šesti kolech průměr tři branky na zápas, zatímco Rytíři nepřekročili dva, nepočítaje gól z nájezdů.
Ústí nad Labem - V rámci Evropského týdne mobility se ve městě koná řada zábavných i poučných akcí.
Tanvald - Dopravu na Jablonecku zkomplikují od včerejška opravy na železniční trati z Tanvaldu do Železného Brodu.
Bělehrad – Chorvatský premiér Zoran Milanović sdělil, že v noci na dnešek přišlo ze Srbska do Chorvatska 150 migrantů, a slíbil jim volný průchod do západní Evropy. Agentury předtím informovaly, že k srbsko-chorvatské hranici ráno přijely první autobusy s běženci, kteří hned zamířili přes kukuřičné pole do Chorvatska. Poté, co Maďarsko v úterý fakticky uzavřelo jižní hranici se Srbskem, se očekává, že uprchlíci změní svou trasu do západní Evropy přes Chorvatsko a Slovinsko.
Frýdek-Místek - V květnu vzniklo v Ostravské a Frýdlantské ulici pět dopravních ostrůvků, které mají zvýšit bezpečnost chodců a zpomalit projíždějící vozidla.
Žďár nad Sázavou - Parkoviště u zámku rodiny Kinských v Santiniho ulici ve Žďáře nad Sázavou bude přestavěné do května příštího roku. Stavebníci odstavnou plochu pro automobily rozšíří, podél silnice povede nově chodník.
Brno – Přiložím kartu, strhnou se mi peníze za jízdenku a nemusím mít obavy z toho, že mě bude revizor v autobusu pokutovat, libuje si třiadvacetiletý student Martin Mareček z Plzně. Už od června ve svém městě může platit za jízdné bankovní bezkontaktní platební kartou. Brno na takovou možnost zatím stále čeká. Radní města ovšem v úterý na svém jednání rozhodli, že začnou projekt na elektronické odbavování cestujících připravovat. V budoucnu tak lidé přijdou o papírové jízdenky.
Mar del Plata /ROZHOVOR/ - Mladoboleslavský atlet Vojtěch Koudelka se zúčastnil světových her transplantovaných sportovců.
Bělehrad 15. září (ČTK) - Autobusy, které dosud vozily migranty ze srbské jižní hranice s Makedonií na sever k Maďarsku, nyní začaly mířit do Chorvatska. Stalo se tak poté, co Budapešť uzavřela hranice. Informovaly o tom srbská rozhlasová stanice B92 a deník Blic.
Dolní Dvořiště - Jako za výjimečného stavu si připadají od neděle obyvatelé Dolního Dvořiště. Na hranicích se střídají policejní hlídky, majáky blikají a policisté zastavují každé auto, které přejíždí hranici z Rakouska. U nákladních aut a dodávek kontrolují nákladový prostor, procházejí autobusy a nahlížejí i do všech osobních aut. Dopoledne byla situace na hraničním přechodu klidná, v odpolední dopravní špičce se zde tvořila téměř kilometrová kolona, řidiči museli počítat s asi půlhodinovým zpožděním.
Stavba, která momentálně probíhá na autobusovém stanovišti ve Frýdku-Místku, ulehčí život zejména řidičům autobusů.
Praha - O víkendu nepojede metro A mezi novými stanicemi Petřiny a Nemocnice Motol. Důvodem jsou záruční opravy vady ve stěně tunelu způsobené průsakem vody, řekl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Vlaky budou v sobotu a neděli končit jízdu ve stanici Petřiny, dál mohou cestující využít náhradní autobusy. Čtyři stanice za zhruba 20 miliard korun slouží cestujícím od jara.
Kolínsko – Blíží se Evropský týden mobility, který vygraduje Světovým dnem bez aut. Tento den si klade za cíl upozornit na možnost alternativní dopravy, kdy lidé nemusí pouze cestovat osobními automobily.
Mladá Boleslav - Přestože střední školy vyprodukovaly před dvěma měsíci desítky absolventů, jak se zdá, hledání zaměstnání nechávají na poslední chvíli.
Neratovice – Zapomnětliví čtenáři, kteří si půjčují četbu z neratovické městské knihovny, ale nestíhají ji včas vrátit, nejspíš budou při příští návštěvě nemile překvapení. Vedoucí knihovny Helena Pinkerová totiž sestavila nový knihovní řád včetně ceníku za služby, jež knihovna nabízí. Jednou z největších novinek je výše smluvní pokuty za prodlení s vrácením knih.
Beroun - V pondělí krátce po osmé hodině ráno se Beroun i blízký Králův Dvůr ocitly bez elektřiny. Zaměstnankyně infolinky společnosti ČEZ, na kterou redakce ihned volala, oznámila, že hlášení poruch v centru Berouna a okolí přibývá a že pravděpodobně půjde o rozsáhlejší poruchu. Jednalo se o havárii na vysokém napětí, a to na čtyřech linkách.
Příbram - Městský úřad Příbram, odbor správy majetku, oznamuje následující dopravní opatření - prodloužení uzavírky:
Beroun - Krátce po osmé hodině se v pondělí ráno Beroun i Králův Dvůr ocitl bez elektřiny.
Křenovy – Minimuzeum vah v Křenovech vymysleli chlapi v hospodě, postavili je svépomocí.
Louny - Radnice zvažuje možnosti, jak zachovat pro občany velmi levné jízdné a přitom neudělat díru do rozpočtu.
Praha – Do Junáka vstoupil už v obecné škole. Skautské zásady a dovednosti mu nejednou zachránily život a pomohly přežít nejhorší chvíle: válku i komunistické lágry.
Český Brod – Parní lokomotiva, historické vlaky i autobusy. Českobrodské nádraží se v sobotu probudilo do dob minulých. A to vše kvůli oslavám, které připomínaly 170 let od založení železnice Český Brod – Praha.
Pardubice - Zájemci mají tuto neděli možnost vypůjčit si zdarma kolo a navštívit 17 objektů.
Hradec Králové - Po celé září se mohou obyvatelé České republiky zapojit do soutěže se seriálem Vinaři, jehož druhou řadu začala vysílat televize Prima koncem srpna.
Domažlicko – I nejnovější statistiky úřadu práce ukazují, že je v současné době nejvíce volných pozic za posledních sedm let. Problémem však je, že firmy poptávají profese, které jim pracovní trh nedokáže nabídnout.
Praha - V pražských Letňanech v sobotu vystoupí na akci nazvané Velekoncert kontroverzní zpěvák Daniel Landa. Pořadatelé očekávají návštěvu přibližně 40 tisíc lidí. V okolí letňanského letiště proto budou platit dopravní omezení pro řidiče aut. Zpěvák koncert popsal i jako „příběh o své mentalitě a svém životě".
Most – Dva cíle mají na startu interligy házenkářky DHK Baník Most. Přivítat plzeňského nováčka, u kterého v neděli hrají, v nejvyšší soutěži a urvat první dva body do tabulky. Černí andělé si pro první zápas nové sezony připravili pro svého soupeře překvapení.
Hoškovice - Kontrolní akce na silnici R10 byla vyvrcholením mezinárodní konference kynologů, přijelo jich padesát z 16 zemí