Brno - V městské části Brno-Žebětín v ulici Hostislavova se v úterý brzy ráno srazil autobus s osobním vozidlem. „Řidiče auta jsme sledovali, zdál se podezřelý. Pravděpodobně to zpozoroval a snažil se skrýt, má už za sebou totiž několik prohřešků," vysvětlil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Dvakrát mohl rozseknout remízovou bitvu proti Bohemians 1905 (1:1) vítězným gólem. Jednou ho zarmoutil pohotovým zákrokem gólman Milan Švenger, podruhé už v nastavení mířil hlavou těsně nad. „Aspoň jeden gól z toho měl být," lamentuje Adrian Rolko, kapitán fotbalistů Hradce Králové.
Ústí nad Labem - Zklamání. To v pondělí čekalo Ústečany, kteří chtěli jezdit po městě autobusem, či trolejbusem. Nedočkali se totiž své SMS jízdenky. Především ti, kdo využívají služeb operátora Vodafone. Dopravní podnik tak rozsáhlý výpadek letos ještě nezažil.
Kladno – Patnáct linek a 850 spojů ČSAD MHD projede každý pracovní den Kladnem. Osmačtyřicet autobusů městské hromadné dopravy tu ujede ročně přes dva a půl milionu kilometrů a přepraví devět milionů cestujících.
Kladno - Patnáct linek a 850 spojů ČSAD MHD projede každý pracovní den Kladnem. Osmačtyřicet autobusů městské hromadné dopravy tu ujede ročně přes dva a půl milionu kilometrů a přepraví devět milionů cestujících.
Brno - Řídit autobus, tramvaj a trolejbus, kormidlovat parník nebo jen posedět na sedačkách z městské hromadné dopravy. To všechno mohou návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka, která na dva týdny hostí výstavu brněnského dopravního podniku u příležitosti 145. výročí zahájení dopravy v Brně. „Výstava je pokračováním oslav, které začaly už v květnu vydáním dětské knihy Dobrodružství pod pantografem," vysvětlil generální ředitel podniku Miloš Havránek.
Táborsko – S pěti góly se na čele tabulky střelců druhé fotbalové ligy usadil útočník FC MAS Táborsko Zbyněk Musiol. Pomohl mu husarský kousek ve Znojmě, kterému v neděli nastřílel čtyři góly.
Olomouc – Zhmoždění hrudníku, podezření na otřes mozku, vyražené zuby, pohmožděniny a odřeniny v obličeji i po těle. Taková zranění v sobotu 30. srpna pozdě večer utrpěli dva fanoušci SK Sigma Olomouc. Dalších osm skončilo v nemocnici s lehkými zraněními.
Rakovník - „Je to strašně dávno," sáhl do paměti akademický malíř Václav Zoubek. Bylo to prý 1. září 1958 a budoucímu malíři tehdy nebylo ještě ani šest let.
Třebíč – Po řidiči autobusu, který srazil na přechodu pro chodce nezletilého chlapce, pátrají policisté. K nehodě došlo ve středu 27. srpna kolem druhé hodiny odpoledne.
Pokud se také začínáte ztrácet v dnešní záplavě značek, výrobců, prodejců a distributorů nábytku, při nákupu rádi ušetříte čas i peníze a především oceníte osobní přístup, možná právě pro Vás je zde TOPP Kladno.
Benešovsko - U Divišova se v pondělí 1. září po 9. hodině střetl autobus s osobním autem. Nehoda se obešla bez zranění. Průjezd místem je se zvýšenou opatrností pro rozměrnější vozidla je komunikace neprůjezdná. Další karamboly a dopravní omezení v textu.
Kunštát /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Doprava v obci, rozmístění autobusových zastávek, chodníky. To jsou podle místních hlavní témata v Kunštátě před podzimními volbami, kterým se věnuje další díl Inventury Deníku Rovnost. Podle většiny lidí, které Blanenský deník Rovnost oslovil v ulicích města, je v současnosti velkým problémem rozmístění autobusových zastávek.
Deggendorf – Třetiligový německý klub Deggendorfer SC dostal od Motoru lekci. Jihočeši si s chutí zastříleli.Českobudějovický tým povzbuzovali skvělí fanoušci, kteří se za svým klubem vypravili dvěma autobusy.
Stockholm, Kodaň - Dánsko a jih Švédska se potýká s následky nočních prudkých lijáků, které vyvolaly bleskové povodně. Problémy hlásí železniční i silniční doprava. Mezi nejhůře postižené oblasti patří Kodaň a jihošvédské Malmö, které odděluje průliv Öresund.
Tachov – Působivý životopisný snímek o slavné francouzské šansoniérce Edith Piaf s vynikající Marion Cotillard v hlavní roli uzavřel letošní sezonu letního promítání v jízdárně.
Cinque Terre – Nepříliš známý kout italských břehů, který však stojí za zhlédnutí. Cinque Terre, vesničky s historií, architektonickými skvosty a kouzlem
Jindřichohradecko – Od úterý až do 13. září čekají železniční trať z Havlíčkova Brodu do Veselí nad Lužnicí výluky a všechny vlakové spoje budou po tu dobu nahrazeny autobusy.
Vyškovsko – Konec výluk v autobusové dopravě. I to s sebou kromě nástupu dětí do školy přináší konec letních prázdnin. Od začátku pracovního týdne tak můžou lidé pro své cesty do zaměstnání využívat spoje tak, jak byli zvyklí před dvouměsíční pauzou.
Přerov – Cestující městské hromadné dopravy v Přerově čekají od 1. září změny. Začne totiž platit nový jízdní řád, který s sebou přinese hned několik novinek.
Orlické hory – V prázdninovém seriálu připravovaném ve spolupráci s Euroregionem Glacensis, provozovatelem projektu „Cyklobusy Orlických hor", jsme připravili cyklovýlet , při němž nakoukneme za hranice Česka.
Brno - S poklesem tržeb za jízdné se v posledním roce a půl vyrovnává brněnský dopravní podnik. O zlevnění jízdného, které by mohlo přilákat lidi zpět, neuvažuje. Místo toho vyzývá ve svém firemním časopise řidiče, aby se chovali k cestujícím příjemněji.
V prázdninovém seriálu připravovaném ve spolupráci s Euroregionem Glacensis, provozovatelem projektu „Cyklobusy Orlických hor", jsme připravili cyklovýlet , při němž nakoukneme za hranice Česka.
Pardubice – Obyvatele Teplého ulice v Pardubicích by měla před hlukem z aut ochránit nová kamenná stěna. Hotová by měla být ještě letos nebo příští rok na jaře.
Orlické hory – V prázdninovém seriálu připravovaném ve spolupráci s Euroregionem Glacensis, provozovatelem projektu „Cyklobusy Orlických hor", jsme připravili cyklovýlet , při němž nakoukneme za hranice Česka.
Třebíč - Dopravní situace v Třebíči je v těchto dnech komplikovaná. A od září, kdy přibudou další uzavírky, se stav ještě zhorší. Doprava přitom není obtížná pouze pro řidiče aut, ale i pro lidi cestující autobusem.
Osmadvacetiletý Hlučíňan Pavel Klega chce v průběhu tří let objet zeměkouli stopem. Směr jihovýchod nabere v neděli 31. srpna v 15 hodin, kdy vyráží z hlučínského náměstí.
Hlučín - Osmadvacetiletý Hlučíňan Pavel Klega chce v průběhu tří let objet zeměkouli stopem. Směr jihovýchod nabere v neděli 31. srpna v 15 hodin, kdy vyráží z hlučínského náměstí.
Symbolický klíč k novému depu dopravních podniků v Plzni na Karlově v pátek rozdával generální ředitel Škody Transportation Josef Bernard. Právě včera byla technická základna slavnostně otevřena za přítomnosti desítek politiků, manažerů a novinářů.
Českolipsko - Vybírat z obrovského množství různých akcí mohou v sobotu a v neděli rodiče, kteří chtějí svým potomkům co nejvíc zpříjemnit poslední prázdninový víkend.
Praha /FOTOGALERIE/ - Kromě pasažérů také pořádný náklad kontrabandu převážel autobus mířící na pravidelné lince do našeho hlavního města z ukrajinského Ivano-Frankivsku. Když jeho útroby v úterý důkladně omrkli pražští celníci, nestačili pak počítat.
Hlučín - Osmadvacetiletý Hlučíňan Pavel Klega chce v průběhu tří let objet zeměkouli stopem. Směr jihovýchod nabere v neděli 31. srpna v 15 hodin, kdy vyráží z hlučínského náměstí.
Záryby – V nejméně vhodnou chvíli si fotbalisté Záryb vybrali první soutěžní porážku v letošním kalendářním roce a zároveň i pod vedením trenéra Mičince. Výkon týmu během úvodního duelu nového soutěžního ročníku v Kostelci podle svých slov i reakcí přímo na lavičce nepoznával ani vedoucí hostujícího mužstva. Tím je už třetí sezonu bývalý ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš.
Hlučín - Osmadvacetiletý Hlučíňan Pavel Klega chce v průběhu tří let objet zeměkouli stopem. Směr jihovýchod nabere v neděli 31. srpna v 15 hodin, kdy vyráží z hlučínského náměstí.