Peking - Nejméně šest lidí zahynulo při další nehodě školního autobusu v Číně. Přeplněná dodávka přebudovaná na školní autobus, která vezla domů 12 studentů, se v sobotu zřítila z horské cesty v jihozápadní Číně do údolí hlubokého 60 metrů, oznámily dnes místní sdělovací prostředky. Dalších osm osob včetně šesti studentů utrpělo zranění.
Ústí nad Labem - Městská hromadná doprava, krajské autobusy a vlaky na Štědrý den pojedou podle nedělních jízdních řádů a svůj provoz postupně ukončí do 19.00 hodin.
Ostrava -Pátek 13. ledna. V tento den by se měly od osmi hodin večer uzavřít Svinovské mosty ve směru z Poruby do centra Ostravy. Důležité je slůvko „měly“. Když udeří třeskutý mráz a napadnou kupy sněhu, bude všechno jinak.
Praha - V pátek po poledni utichl na mnoha místech země ruch na vánočních trzích i silnicích a zněly sirény a zvony. Češi tak uctili památku zesnulého Václava Havla. Minutu ticha drželi lidé na náměstích i v obchodních centrech, někteří vystoupili z aut a mnohde stály tramvaje či autobusy.
Opava – Je to stejné jako v minulých letech. Trolejbusy a autobusy městské hromadné dopravy v Opavě budou ve dnech od soboty 24. prosince do pondělí 26. prosince, v sobotu 31. prosince a neděli 1. ledna jezdit podle víkendového jízdního řádu.
Častolovice, Kostelec nad Orlicí - Příliš mnoho nescházelo, aby se autobus jedoucí včera po půl šesté ráno z Častolovic do Kostelce převrátil do příkopu.
Prostějovsko - Jsou tu vánoční svátky a s nimi bohatá nadílka akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty.
Brno – Tamara Hubáčková z Vlasatic na Brněnsku míří v pátek ráno do Prahy. Chce tam uctít památku bývalého prezidenta Václava Havla přímo při jeho pohřbu.
Jižní Morava – Na polích jižní Moravy ještě včera ležel sníh. V nejbližších dnech se ale o dost oteplí. Bílé Vánoce tak pro Jihomoravany zůstanou zas nesplněným přáním. Teplé počasí bude na druhou stranu příznivé pro cestování.
Olomouc - Kdy vám na Štědrý den pojede poslední tramvaj či autobus? Podívejte se, jak bude jezdit olomoucká městská doprava od pátku 23. prosince až do Nového roku.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Dramatický průběh mělo ve středu večer ostře sledované hokejové utkání Přerova s Havířovem, při kterém museli být povoláni těžkooděnci z pořádkové jednotky.
Brno – Tamara Hubáčková z Vlasatic na Brněnsku míří v pátek ráno do Prahy. Chce tam uctít památku bývalého prezidenta Václava Havla přímo při jeho pohřbu.
Praha – Avizované zvýšení kapacity vlaků Českých drah před Vánocemi o 10.000 míst k sezení nestačí, dopravce proto k vybraným spojům připojí další vagóny s kapacitou 2000 míst.
Chrudim - Lidé si pomalu zvykají na nové autobusové linky, jiné jízdní řády platí i pro chrudimskou městskou hromadnou dopravu (MHD). Každý cestující už zná „mouchy”, které mu nevyhovují a žádá nápravu.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Dramatický průběh mělo ve středu večer ostře sledované hokejové utkání Přerova s Havířovem, při kterém museli být povoláni těžkooděnci z pořádkové jednotky. Pořadatelé dokonce kvůli neustálým výpadům fanoušků přerušili v poslední třetině zápas. Jednoho z hříšníků na místě zadrželi.
Drahany – „Kéž by zavřený závod koupil ten, kdo v něm rozjede nějakou výrobu,“ shodl se ve středu dopoledne hlouček obyvatel Drahan. Lidé čekali pár desítek metrů od opuštěného závodu zkrachovalého Oděvního Podniku Prostějov (OP) až na ně přijde řada před okénkem pojízdné prodejny masa.
Brno, Praha - Brňané mířící do hlavního města na pohřeb Václava Havla mohou využít deset tisíc míst, o které ve čtvrtek a v pátek České dráhy posílí spoj mezi Brnem a Prahou.
Brno, Praha - Brňané mířící do hlavního města na pohřeb Václava Havla mohou využít stovky míst, o které ve čtvrtek a v pátek České dráhy posílí spoj mezi Brnem a Prahou.
Ostrava -V cestování MHD v jižní části Ostravy nezůstal kámen na kameni. Změnily se trasy, číslování okolo deseti autobusových linek, některé byly posíleny, jiné zrušeny. Co na změny říkají cestující? Zvykáme si.
Jičínsko - V úterý se obrátila na policii žena z Prahy s tím, že se jí ztratila fenka labradora světlé srsti s hnědým obojkem a stříbrnou známkou slyšící na jméno Bára.
Ostrava - Říká Aleš Boháč, náměstek primátora pro dopravu, v rozhovoru pro Deník a dodává: Na situaci budeme pružně reagovat Ostrava - Říká Aleš Boháč, náměstek primátora pro dopravu, v rozhovoru pro Deník a dodává: Na situaci budeme pružně reagovat
Děčín - Půlnoční, Krkonošská pohádka, koledy, hra na klávesy či říkačky - to vše a ještě mnohem více měl na programu tradiční vánoční večírek v boletickém výchovném ústavu. Na programu bylo šestnáct čísel, které v předchozích týdnech secvičily děti spolu se svými vychovat
Ankara - Nejméně 25 mrtvých si ve středu vyžádala srážka kamionu s malým autobusem v jihovýchodním Turecku. Dalších 16 lidí je zraněno. Napsala to agentura AFP s odvoláním na guvernéra provincie Diyarbakir Mustafu Topraka.
Ratíškovice – Dvě vítězství a kopu zážitků si z Rakouska přivezly naděje Baníku. Mladší přípravka Ratíškovic vyhrála nad stejně starými kluky Poysdorfu 9:7, starší přípravka celku z Hodonínska porazila domácí tým 11:9. Oba zápasy se uskutečnily v moderní hale s umělým povrchem.
Vápenná – Prázdná je ordinace praktického lékaře ve Vápenné. Doktorka Marta Tesařová se před několika týdny přestěhovala do sousední Žulové. Náhradu za ní se prozatím zajistit nepodařilo.
Ostrov u Macochy /AKTUALIZOVÁNO/ - Každý ho od vidění zná žlutý školní autobus, typický z amerických filmů, který zastavuje téměř před každým domem a děti vysadí přímo u školy. Podobný „školák“ budou mít od příštího školního roku také v Ostrově u Macochy.
Benátky nad Jizerou - Poslední extraligové utkání v letošním roce v benátecké základní škole se muselo třem stovkám diváků velmi líbit pro svoji dramatičnost a velmi dlouhé výměny.
Plzeň - Na svodidlech oddělujících jízdní pruhy v Jízdecké ulici v centru Plzně skončil v úterý kolem deváté hodiny ráno Volkswagen Passat. Řidič policii řekl, že jej vytlačil neznámý vůz.
Orlickoústecko /DOŠLO DO REDAKČNÍ POŠTY/ - Od neděle 11. 12. platí nové jízdní řády. Nejen vlaků na Kralicku, ale zejména autobusů v celém okrese a vlastně i kraji.
Česká Třebová /PROTESTNÍ DOPIS/ - Nemůžeme souhlasit, a věříme, že nejen my, ale i cestující veřejnost, která si zakoupí a prostuduje vlakový jízdní řád, s tím, jakým způsobem je řešen systém organizování dopravy v našem kraji.
Praha – Část Patočkovy ulice mezi pražským Strahovským tunelem a Myslbekovou ulicí je od pondělí plně průjezdná. Zhruba 300 metrů dlouhou novou komunikaci otevřeli zástupci hlavního města, Prahy 6 a zhotovitelů, kterými byly společnosti Eurovia CS a Energie. Stavba je součástí vnitřního Městského okruhu, pod Patočkovou ulicí začíná tunelový komplex Blanka, který by měl být zprovozněn v roce 2014.