Teplicko – Čeho je moc toho je příliš. To si asi řekli obyvatelé Moldavy v neděli při pohledu z okna na bílou nadílku. A to, že to nebyl pohled jenom idylický dokazuje fakt, že horská obec byl několik hodin zcela odříznutá od světa.
Vsetín – Policisté hledají přibližně dvanáctiletou dívku, kterou při přecházení vozovky srazilo auto. Nehoda se stala ve Vsetíně na Dolní Jasence minulý týden v úterý.
Valašsko /AKTUALIZOVÁNO V 18:09, FOTOGALERIE/ – Paní Zima o sobě opět dala důrazně vědět. Zatímco v minulém týdnu žehrali vlekaři na oblevu, v těchto dnech přibývají vrásky zejména řidičům.
Milín - Sněhová nadílka už dokázala leckde natropit spoustu komplikací a přimět obyvatele, aby směřovali stížnosti ke svým starostům.Starosta v Milíně však hodnotí úklid sněhu ve své obci uspokojivě.
Krouna – Základní škola v Krouně, přestože se jedná o sice plně organizovanou, ale přesto vesnickou školu, poskytuje svým žákům dlouhodobě základní vzdělání na velmi vysoké úrovni.
Valašsko – Řidičům, kteří v pondělí 13. prosince museli i přes varování meteorologů vyjet na valašské cesty, komplikovalo jízdu sněžení. Ve výše položených obcích totiž od víkendu napadlo až půl metru nového sněhu.
Frýdek-Místek, Třinec – V neděli 12. prosince začaly platit nové jízdní řády městské hromadné dopravy. V porovnání s těmi stávajícími v nich došlo ve Frýdku-Místku jen k menším úpravám, které se týkají převážně uspíšení nebo opoždění některých spojů. Trasy linek zásadně měněny nebyly.
Jablonecko – Více než čtyři sta autobusů, přes osm set zaměstnanců a očekávané tržby kolem miliardy korun. Takový je stručný profil nového autobusového dopravce, který oficiálně začal působit na severu Čech.
Blanensko – V pondělí ráno podnikli policisté na Blanensku dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili na to, zda v sobě nemají řidiči zbytky alkoholu. Od pěti od rána do pondělního dopoledne odhalili dva řidiče, kteří před jízdou popili alkohol.
Pardubice - Lístky na Open Air Game, hraný v neděli 2. ledna, totiž dává právě dnes do prodeje také Brno. Na ochoz, který je na podlouhlé straně hřiště a bude zleva sousedit s obří tribunou na stání, se prodává více než pět tisíc vstupenek.
Zlín – Městská hromadná doprava (MHD) plní v životě Zlíňanů nezastupitelnou roli. Je pro ně každodenní spojnicí mezi domovem a školou či zaměstnáním. Také na kultuře cestování MHD postupně zástupci Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) pracují.
Trutnov – U příležitosti předání nového autobusu pro MHD byli ve společenském centru Uffo oceněni čtyři řidiči, kteří dosáhli více než milionu kilometrů ujetých bez nehod.
Jižní Čechy – ČSAD Autobusy Č. Budějovice zřejmě převezme od Nového roku autobusovou dopravu firmy Záruba, což by se mohlo dotknout autobusových spojů jezdících přes Písek.
Vraclav – K nejpůvabnějším předvánočním akcím ve Vysokém Mýtě a blízkém okolí patří po několik let koncertování ve vraclavském barokním areálu u svatého Mikuláše.
Brno – Brněnské volejbalistky zůstávají v extralize bez porážky. V souboji dvou neporažených celků Brňanky ovládly palubovku a zcela jednoznačně zvítězily.
Kroměřížsko - Občerstvení nebo ubytování. Takových náhrad se možná cestující dočkají v případě, že budou dlouho čekat na autobus. V posledních dnech o tom totiž rozhodli europoslanci.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 11. PROSINCE/ - Milý deníčku, již to začalo. Vím, zase jsem zaspal. Jenže ony ty Vánoce na člověka zírají v supermarketech již od září, a tak snadno nejeden podlehne apatii.
Černovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kruhovým objezdem v Černovicích nákladní auta a autobusy projíždějí jen s velkými problémy. Křižovatku proto čeká rekonstrukce.
Řím - Desetitisíce lidí v sobotu v Římě demonstrovaly proti italskému premiérovi Silviu Berlusconimu a dožadovaly se jeho demise. Demonstrace svolaná opoziční levicovou Demokratickou stranou (PD) se konala tři dny před hlasováním o nedůvěře Berlusconiho kabinetu.
Hradec Králové - Ve středu se na hradeckém Baťkově náměstí sešlo kolem sedmi stovek státních zaměstnanců, kterých se od prvního ledna nového roku citelně dotknou úsporná vládní opatření.
Karvinsko – V jiném čase než doposud budou od zítřka odjíždět některé vlaky a autobusy v regionu. Výrazné změny v jízdních řádech se sice nechystají, přesto na cestující některé novinky čekají.
Liberecko - Až 70 centimetrů nového sněhu může podle meteorologů napadnou během víkendu na horách. Zároveň varují před tvorbu závějí a sněhových jazyků. Na Liberecku v pátek místy napadlo až 25 centimetrů sněhu. Nadílka dělala problémy tradičně kamionům, policisté řešili mnoho dopravních nehod.
Třebíčsko – Ještě před pár dny lidé z Jemnicka marně pátrali po informaci, jak se vlastně dostanou po Novém roce ranními spoji do škol a zaměstnání v Moravských Budějovicích.
Kroměřížsko – Občerstvení nebo ubytování. Takových náhrad se možná cestující dočkají v případě, že budou dlouho čekat na autobus. V posledních dnech o tom totiž rozhodli europoslanci.
Jeseník – Místem hrůzy je parčík u autobusového nádraží v Jeseníku. Sednout si na jedinou zdevastovanou lavičku si troufne jen málokterý cestující. Zato sem s oblibou chodí studenti kouřit, bezdomovci a opilci tu popíjejí levný alkohol. Místo, zakryté keři, využívají muži jako veřejné záchodky.
Olomouc – Cestující, kteří se vydají v neděli vlakem či autobusem, musejí počítat s tím, že některý spoj nemusí jet tak jako obvykle. Od 12. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád Českých drah a nový grafikon má i autobusový dopravce Veolia Transport Morava.
Liberecký kraj -Zapadlé kamiony i osobní auta během pátku blokovaly řadu silnic na Českolipsku. Především v dopoledních hodinách překvapilo řidiče vytrvalé sněžení, na některých místech napadlo kolem dvaceti centimetrů sněhu
Třebíčsko – Nový sníh spojený se silným větrem komplikoval dopravu v pátek nejen na Třebíčsku, ale na celé Vysočině, sněhové jazyky způsobili i několik nehod.