PRAHA - Již 9. prosince začne platit nový jízdní řád Českých drah (ČD). Podobu jízdního řádu na příští rok ovlivňuje rozsáhlá stavební činnost na železnici. Do provozu budou zaváděny další moderní vlakové soupravy, které už nyní jezdí na příměstských linkách a postupně vystřídají přesluhující pantografy.
TÁBOR - Jízdné v městské hromadné dopravě v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí od příštího roku o korunu podraží. V jednotlivých pásmech za ně cestující zaplatí sedm až 13 korun.
TRUTNOV - Dobrá zpráva. Cestování autobusy městské hromadné dopravy nebude v příštím roce dražší. Radnice se domluvila s dopravcem a nebude měnit cenu jízdného.
PRAHA - Od příštího roku bude mít metropole pravděpodobně možnost sankcionovat České dráhy za nedochvilnost vlaků. Očekávání cestujících, že by tím došlo k významnému snížení opožděných vlaků, se však nenaplní. Za většinu nedodržených jízdních řádů totiž nemůže dopravce, ale velké stavby na železnici.
PLZEŇ - Zavedením samoobslužného otevírání dveří u vozů městské hromadné dopravy udělaly dopravní podniky radost především dětem. Naopak usměv na tváři nevyloudil systém u dospělých, kterým v sobotu ujížděly autobusy nebo si od tlačítek umazali prsty.
PROSTĚJOV - O půl deváté večer dnes basketbalisté BK Prostějov vstoupí do letošního ročníku FIBA Cupu. Třetí nejvyšší pohár v evropské hierarchii má na programu úvodní zápasy předkola a Hanáky čeká ten jejich na palubovce estonského mistra Rock Tartu.
MICHALOVCE, JINDŘICHŮV HRADEC - Interligový nováček na půdě největšího favorita házenkářské interligy žádnou senzaci nepřichystal. Na východě Slovenska totiž prohrál o sedmnáct gólů (17:34).
PRACHATICKO - O krytých čekárnách u autobusových zastávek si mohou někteří obyvatelé obcí na Prachaticku nechat jen zdát. Obce je v minulosti nevybudovaly, nebo vybudovaly, ale už byly zbourány. O nových sice starostové přemýšlejí, ale nemají, kde na jejich stavbu vzít.
JIHLAVA - V nedůstojných prostorách a v žalostném stavu se nachází první autobus, který vozil cestující MHD v Jihlavě. Zaprášená škodovka z roku 1942 parkuje zatím v pronajaté hale drah u městského nádraží.
HRANICE - Výroba v hranické továrně Multidisplay se dnes,v úterý 20. listopadu,po půlroční odstávce opět rozjede. Namísto vakuových obrazovek, které se zde vyráběly od roku 2001, však budou z pásů sjíždět LCD monitory na bázi tekutých krystalů.
HRANICE - Výroba v hranické továrně Multidisplay se dnes,v úterý 20. listopadu,po půlroční odstávce opět rozjede. Namísto vakuových obrazovek, které se zde vyráběly od roku 2001, však budou z pásů sjíždět LCD monitory na bázi tekutých krystalů.
LOUNY - Tragická nehoda osobního vozu a autobusu si vybrala dnes večer krutou daň. Po půl šesté večer zasahovali profesionální hasiči z Loun a dobrovolní hasiči z Postoloprt spolu s lékařskou záchranou službou u dopravní nehody autobusu a osobního auta na silnici číslo 7 u Loun.
JÍVOVÁ - Sněhové závěje, pod kterými v neděli odpoledne zmizela silnice mezi Jívovou a Hraničnými Petrovicemi, se cestářůmdnes podařilo odstranit a komunikaci spojující vesnice otevřeli.
PODĚBRADY - Vlaková výluka, která od minulého pondělí znepříjemňuje život cestujícím na trati Poděbrady – Hradec Králové, by měla skončit užve středuv 17 hodin. Lidé si konečně oddechnou.
PŘÍBRAM - Zprovoznění nové autobusové linky určené pro školáky není jisté. Radnice stále jedná s řediteli škol, kteří vybrali od svých žáků vyplněné dotazníky, dále se společností Connex a s odborem silnic.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Minulý týden projednával Okresní soud v Českých Budějovicích neobvyklý podvod. Pan Luděk (41), tehdy ubytovaný v charitním Azylovém domě sv. Pavla v krajském městě, nabídl vedení, že zařídí zájezd do zoologické zahrady v Praze.
STŘEKOV - Nová okružní křižovatka ulic Ke Hradu, Karla IV. a Riegrova, budoucí točna trolejbusů na Střekově, je až na drobnosti hotová. Tento týden by podle Milana Knotka, mluvčího Dopravního podniku města Ústí (DPmÚ), mělo začít řízení o povolení k předčasnému užívání stavby.
ZLÍN - Naděje na záchranu žije. Volejbalisté zlínské Fatry ji vykřesali v sobotním 11. kole extraligy, když v Městské hale porazili po téměř dvouhodinové nervy drásající bitvě Příbram 16:14 v tie-breaku. Zlín se tak radoval po sedmi prohrách z druhého vítězství sezony a vůbec prvního před svými diváky.
OSTROŽSKÁ LHOTA - Tři desítky pasažérů autobusu skončily v pátek ráno v příkopu mezi Ostrožskou Lhotou a Uherským Ostrohem. Hasiči je museli téměř hodinu vyprošťovat, jelikož vozidlo se při havárii zapřelo bokem do břehu a řidič nemohl otevřít dveře.
NYMBURK - Nymburští basketbalisté zvítězili v lize nad Ostravou rozdílem 30 bodů a vedou tabulku o skóre před Prostějovem. Nový Jičín už v pátek poprvé zaváhal doma s Děčínem.
OSTROŽSKÁ LHOTA - Tři desítky pasažérů autobusu skončily v pátek 16. listopadu ráno v příkopu mezi Ostrožskou Lhotou a Uherským Ostrohem. Hasiči je museli téměř hodinu vyprošťovat, jelikož vozidlo se při havárii zapřelo bokem do břehu a řidič nemohl otevřít dveře.
ZNOJEMSKO - S platností nových jízdních řádů na Znojemsku vzrostou ceny jízdného. Za měsíční jízdenky na železnici lidé zaplatí až o stovky korun více.
VYŠKOV - Stát v dešti nebo při hustém sněžení na zastávce, kde chybí přístřešek, není příjemné. Radnice se snaží zlepšit podmínky cestujícím, kteří čekají na autobus.
JINDŘICHŮV HRADEC - V pořadí třetí nízkopodlažní autobus by již od příštího roku měl posílit vozový park městské hromadné dopravy, kterou na základě výběrového řízení bude dalších pět let provozovat ČSAD Jindřichův Hradec.
ŽĎÁREK - Řetězová dopravní nehoda zneprůjezdnila v pátek ráno provoz na rychlostní silnici I/35 u Hodkovic nad Mohelkou. Havarovalo tady osm automobilů a autobus s cestujícími. Zraněno bylo při havárii pět lidí, tři lehce, dva utrpěli vážnější zranění. Byli převezeni do nemocnic v Turnově a Liberci.
OLOMOUC - S pěším přesunem a přestupem do autobusu musí v neděli počítatlidé směřující tramvají doNeředína. Celý den totiž nebudoujezdit linky2 a 7 z Náměstí Hrdinů. Nahradí je autobusy odjiždějící z Palackého ulice.
SOKOLOV/ HORNÍ SLAVKOV - Fotbalového utkání mezi Baníkem Sokolov a Tělovýchovnou jednotou Vítkovice se jako diváci zúčastnily minulý týden děti z hornoslavkovského dětského domova.
OSTRAVA - Většinu řidičů příchod zimy a první sníh nepřekvapil. Podle silničářů z Moravskoslezského kraje se letos neopakovala situace, kdy motoristé přezutí na zimní pneumatiky nechali na poslední chvíli, a pak je sníh zaskočil. Podobnou zkušenost mají i provozovatelé pneuservisů.
KRAJ - Tři desítky zásahů v souvislosti se sněhem řešili od čtvrtečního odpoledne moravskoslezští hasiči. Pomáhali například vyprostit uvízlé kamiony, vytahovali zapadlá osobní auta a také autobusy.
PŘÍBRAM - Zprovoznění nové autobusové linky určené pro školáky není jisté. Radnice stále jedná s řediteli škol, kteří vybrali od svých žáků vyplněné dotazníky, dále se společností Connex a s odborem silnic.
NOVÝ JIČÍN - Basketbalisté Nového Jičína přivítali ve 12. kole Mattoni NBL v utkání před televizními kamerami BK Děčín. Přestože domácí vystupovali v roli papírového favorita, záhy se přesvědčili, že utkání nebude vůbec jednoduchou záležitostí. Nakonec tak Děčín odjel po vítězství spokojenější.
VRCHLABÍ - Městský autobus značky Iveco Crossway Low Entry, který nově pořídila společnost Krkonošská automobilová doprava (KAD), v týdnu poprvé posloužil cestujícím.
OSTRAVA - Tři desítky zásahů v souvislosti se sněhem řešili od čtvrtečního odpoledne moravskoslezští hasiči. Pomáhali například vyprostit uvízlé kamiony, vytahovali zapadlá osobní auta a také autobusy.
UHERSKÝ OSTROH - Osobní auto se srazilo s autobusem. Ten skončil v příkopě. 16. listopadu krátce po půl šesté ráno obdrželi hodonínští hasiči hlášení o dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu.
UHERSKÝ OSTROH - Osobní auto se srazilo s autobusem. Ten skončil v příkopě. 16. listopadu krátce po půl šesté ráno obdrželi hodonínští hasiči hlášení o dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu.
KRAJ - Naštvaní byli řidiči, kteří se dnes ráno stěží dostávali do zaměstnání. Na většině komunikací se totiž hromadila kašovitá břečka a řidiči měli co dělat, aby svá auta udrželi na vozovce. Nejhorší situace byla v noci na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Novojičínsku, kde hasiči vytahovali z příkopů a okrajů silnic několik kamionů.