Auta bez řidiče by mohla na Ústecku jezdit po dvou možných trasách. Vyplývá to ze studie, kterou si nechal zpracovat ústecký magistrát. Dostal na ni dotaci dva miliony korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Zdice /VIDEO/ - Jízda po dálnici se v jediném okamžiku mohla proměnit v tragédii. To, když skleněná láhev dopadla jen těsně před vůz, který zrovna podjížděl lávku. Stalo se tak v pátek 22. března na dálnici D5 ve Zdicích směrem na Plzeň. Policie případ zveřejnila ve čtvrtek 11. dubna. Láhev z lávky v ulici U Topírny odhodil krátce po dvanácté hodině zatím neznámý muž. Nádoba skončila v rychlém jízdním pruhu pod koly projíždějícího automobilisty.
Ústí nad Labem – Auta bez řidiče by mohla na Ústecku jezdit po dvou možných trasách. Vyplývá to ze studie, kterou si nechal zpracovat ústecký magistrát. Dostal na ni dotaci dva miliony korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Hodonín, Břeclav - Hodoníské trápí změny v rezidentním parkování ve městě. Těžkosti s nemožností zaparkovat u svých domů chtějí řešit na setkání s představiteli radnice. Zóny placeného stání fungují také v Břeclavi.
Nymburk – Minulý týden začalo strojní čištění ulic Nymburka. S tím se v dotčených lokalitách objevily minimálně sedm dnů před čištěním značky o zákazu zastavení plus informace o datu a hodině, kdy bude strojní čištění probíhat. Přesto se našly desítky řidičů, kteří výzvy z různých důvodů neuposlechli. Jejich auta tak skončila v péči odtahové služby a dočasně na dvoře technických služeb.
Mladá Boleslav/Peking – Škoda Auto slaví výročí: z její linky sjel 22miliontý vůz. Stalo se to v čínském závodě společnosti SAIC Volkswagen v Čchang-ša. Jedná se o model Škoda Kodiaq GT v odstínu Velvet Red.
Vcelku slušný rozruch na ostravské politické scéně vyvolalo zveřejnění videa z nepovedeného výjezdu z garáže radnice místostarostky ODS Valentiny Vaňkové.
Hodonín, Břeclav - Hodoníské trápí změny v rezidentním parkování ve městě. Těžkosti s nemožností zaparkovat u svých domů chtějí řešit na setkání s představiteli radnice. Zóny placeného stání fungují také v Břeclavi.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Město se připravuje na perný víkend, vlivem třem velkých akcí se počet obyvatel Kutné Hory více jak zdvojnásobí. Kromě závodů Spartan race, které se běží v sobotu a v neděli, bude po oba dva dny sportovní hala na Klimešce hostit celorepublikové závody v aerobiku Mistry s Mistry. A aby toho nebylo málo, sjedou se do města také všichni milovníci čokolády, aby navštívili dvoudenní čokoládový festival v Lorci.
Nedvědice /FOTO/ - Smrtí dvou lidí skončila čtvrteční odpolední nehoda u Nedvědice na Brněnsku. Auto tam sjelo do řeky Svratky a převrátilo se v ní na střechu. Příčiny nehody policisté vyšetřují.
Mladá Boleslav - Ve čtvrtek krátce po desáté hodině dopolední došlo v Mladé Boleslavi k tragické dopravní nehodě. Při ní se na Křižovatce Jiráskovy a Erbenovy ulice srazila dvě vozidla. Jedno z aut bylo odhozeno na přechod pro chodce, kde právě přecházel muž, ročník 1944, který na místě svým zraněním podlehl.
Dobříš - Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo ve středu 10. dubna deset minut před půl třetí odpoledne na Mírovém náměstí v Dobříši, kde se střetlo osobní vozidlo a chodec. U přechodu zastavila řidička s tmavě modrým vozidlem značky Škoda jedoucí od Pražské ulice a pouštěla chodce, který šel od autobusových zastávek.
Jižní Morava - Vyškov by za několik let mohl být podobným rájem cyklistů, jakým je v současné době třeba Břeclav. Ve městě chtějí propojit odlehlé části s centrem. Cyklodopravou se zabývají také v Blansku nebo Znojmě.
Mladá Boleslav – Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto míří na autosalon v Šanghaji. Na něm chce představit svoji vizi elektrické, moderní a trvale udržitelné budoucnosti. Představí tak Škoda Vision IV, což je studie k dalšímu kroku směrem k elektromobilitě v Číně. Jednostopý elektrický dopravní prostředek Klement má potom představovat moderní dopravní prostředek pro čínské megapole. A jak dodává společnost, Čína je jediným světovým trhem, na kterém společnost nabízí čtyři vozy SUV: Kodiaq, Kodiaq GT, Karoq a Kamiq.
Každé ráno mezi sedmou a půl osmou se část Dukelské ulice v Plumlově mezi základní školou a zdravotním střediskem mění v autodrom. Rodiče vozí děti do školy a parkují své auta v této ulici i přes zjevný zákaz. Auta přitom kličkují mezi dětmi a je jen otázkou času, než se stane nějaká nepříjemná událost.
Šabina – /VIDEO/ Jedno dítě a dva dospělé napadl pes v Šabině na Sokolovsku. Šestiletý chlapec utrpěl při útoku psa na zahradě tamního dvojdomku vážná poranění na rukou, dva další muže také pokousal na rukou a nohou.
Politik je více než člověk? Záběry z průmyslové kamery mají slušný potenciál stát se na internetu opravdovým hitem. Kdo by taky nechtěl vidět, jak z podzemní garáže vyjíždí lidem zvolená politická reprezentace Ostravy?
/VIDEO/ Politik je více než člověk? Záběry z průmyslové kamery mají slušný potenciál stát se na internetu opravdovým hitem. Kdo by taky nechtěl vidět, jak z podzemní garáže vyjíždí lidem zvolená politická reprezentace Ostravy?
Brno – Nový koníček si našli zloději v okolí Pekařské a Kopečné ulice v Brně. Zaměřují se na krádeže vybavení zaparkovaných aut včetně věcí, které uvnitř majitelé nechali. Od začátku dubna řešili policisté ve stejné oblasti podobný případ už čtyřikrát.
Policie zahájila trestní řízení proti již dříve trestanému padesátiletému muži. Ten měl v sobotu odpoledne v Poličce po partnerské rozepři skákat po autě své devětatřicetileté přítelkyně.
Dubnice – Malým přírodním úkazem se stal 26letý řidič, který v neděli večer sjel ze silnice v Dubnici a i s autem skončil v potoce. Na havarované auto upozornila po 20. hodině starostka obce. Když policisté přijeli na místo, nestačili se divit.
Brno – Čtvrteční ranní cesta skončila nešťastně pro osmašedesátiletou ženu v brněnské Bauerově ulici. Ačkoli silnici přecházela po přechodě, srazilo ji auto.
Zbenice /FOTOGALERIE/ - Na dlouhé hodiny zůstala ve středu uzavřena strakonická silnice I/4 u obce Zbenice a policie odkláněla provoz na objízdnou trasu. Hodinu před polednem se tam v blízkosti rybníka Cunát střetly kamion a osobní auto, přičemž do nehody se připletla ještě dodávka s přívěsem.
I Brazílie měla své exotické auto. Vzniklo ovšem na truc vládní politice v osmdesátých letech, která výrazně znevýhodňovala zahraniční vozy. Uvalila na ně totiž padesátiprocentní clo. Potkat v ulicích Sao Paula nebo Rio de Janeira supersport typu Ferrari či Lamborghini se tak rovnalo malému zázraku. A s tím se muselo něco dělat.
Jižní Morava - Vyškov by za několik let mohl být podobným rájem cyklistů, jakým je v současné době třeba Břeclav. Ve městě chtějí propojit odlehlé části s centrem. Cyklodopravou se zabývají také v Blansku nebo Znojmě.
Jičínská radnice podala žádost na pořízení dopravního automobilu pro zásahovou jednotku sboru dobrovolných hasičů. Poskytovatelem dotace je Královéhradecký kraj.
Dvě zranění si vyžádala nehoda na staré cestě mezi Pržnem a Frýdkem-Místkem. Poblíž Bašky se v úterý odpoledne střetlo auto s motocyklem, na místo letěl i vrtulník.
Zásah dvou jednotek hasičů i hasičského jeřábu si vyžádala nehoda osobního automobilu s přívěsným vozíkem na silnici z Chocně směrem na Újezd u Chocně. Stala se v úterý krátce po půl druhé odpoledne.
Chtěl si koupit auto, místo toho přišel o peníze. Devětatřicetiletý muž z Olomoucka naletěl podvodníkovi, který na internetu nabízel k prodeji ojetý Hyundai Santa Fe za 102 tisíc korun.
Ivančice - Rozchod s přítelkyní chtěl dostat z hlavy jednačtyřicetiletý muž. Stesk po ženě, se kterou se rozešel na konci ledna, zahnal vykradením pěti aut v Ivančicích na Brněnsku.
Podsedice – Policie i díky spolupráci s veřejností našla po intenzivním dvoutýdenním pátrání 19letého muže stojícího za smrtí 42letého muže z Podsedic.
Litvínov – Vážná dopravní nehoda se odehrála ve středu 10. dubna v šest hodin ráno nedaleko Unipetrolu v Litvínově. Srazilo se tam osobní auto s autobusem.
Čejkovice – Úzkou vinařskou uličkou proti sobě plynule neprojedou ani dvě osobní auta. Teď přes ni mají jezdit kamiony se stavebním materiálem. Vinaři z Čejkovic na Hodonínsku se bouří a chtějí, aby auta jezdila jinudy. Podobný problém řešili nedávno i v Hustopečích na Břeclavsku. Tam vinaři uspěli.
Brno – Nechtěl se s mířit s odtažením auta a rozbil podle soudu plexisklo, které oddělovalo platební terminál od zaměstnanců odtahového parkoviště v Brně. Poté Jiří Pešek vtrhl do kanceláře a dvěma mužům začal sprostě nadávat a vyhrožovat jim. Následně s autem odjel přes zavřenou závoru. Odvoláním Peška se v úterý zabýval Krajský soud v Brně.
Rokycany – V létě loňského roku šokovala obyvatele okresního města tragická událost na okraji Rokycan. Večer v pondělí 30. července tu po nárazu do kamionu uhořel třiačtyřicetiletý motorkář. Mohutný černý dým byl tehdy vidět kilometry daleko.