Brno – Kvůli loupeži sedmasedmdesáti milionů korun u Slavkova u Brna z roku 2006 přišla matka lupičů o pozemky. Krajský soud v Brně v pátek rozhodl, že pozemky Roman Dolíhal koupil z peněz, které ukradl z auta bezpečnostní služby. „Bylo vydáno usnesení, že dva pozemky i dům jsou zabrané,“ uvedla mluvčí soudu Eva Angyalossy.
Náměšť nad Oslavou – Policisté hledají svědky nehody, která se stala ve čtvrtek 21. března po půl druhé odpoledne v Náměšti nad Oslavou. V ulici Třebíčská na vyznačeném přechodu pro chodce auto poranilo nezletilou dívku.
Dvě ženy doplatily zraněním na srážku dvou osobních aut na silnici I/50 u odbočky na Míkovice. Ke karambolu došlo ve čtvrtek 21. března krátce před desátou hodinou dopolední.
Tábor – Policisté oznámili, že se na ně obrátil majitel automobilu, jemuž kdosi poškodil jeho auto i horolezeckou výbavu, kterou měl ve voze uloženou, silně čpavě zapáchající látkou.
Brno /FOTO, VIDEO/ - Vysokou rychlostí se řítil brněnskými ulicemi, policistům chtěl ujet za každou cenu. Neváhal jet ani v protisměru po dálnici. Agresivního řidiče v úterý v noci zastavila až střelba. Po muži, který měl v autě samopal, pátrá skoro celá Evropa.
Trutnov - Silně podnapilý a ve felicii s jedním kolem pouze na ráfku projel nočním Trutnovem 22letý muž. Před městskou policií se snažil uprchnout, při jeho zatýkání museli strážníci použít služební zbraň.
Kladensko /FOTOGALERIE/ - Ke kolizi došlo v pátek 22. března krátce po sedmé hodině na 26. kilometru dálnice D6 ve směru Stochov - Nové Strašecí nedaleko přemostění na obec Čelechovice. Při dopravní nehodě havaroval čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla značky Hyundai.
Kladensko /FOTOGALERIE/ - Ke kolizi došlo v pátek 22. března krátce po sedmé hodině na 26. kilometru dálnice D6 ve směru Stochov - Nové Strašecí nedaleko přemostění na obec Čelechovice. Při dopravní nehodě havaroval čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla značky Hyundai.
Třebíč - Policisté v Třebíči vyjížděli ve středu 20. března před 15. hodinou na Komenského náměstí, kde došlo k bitce. Na místě už zasahovali strážníci a byla tam i záchranka. Před jednou z restaurací se nacházeli dva opilí muži, ten šestatřicetiletý měl zranění hlavy a zdravotníci ho odvezli na ošetření do nemocnice.
Věci ponechané volně v odstaveném autě jsou pro zloděje velkým lákadlem. Zanedbatelná není ani škoda, kterou za sebou zanechávají. I přes stálou apelaci policistů se případy množí. Ve středu se o této skutečnosti přesvědčil další z okradených, osmadvacetiletý muž ze Vsetínska.
Sedlčany /FOTOGALERIE/ - K vážné dopravní nehodě vyjížděli hasiči ve čtvrtek 21. března do centra Sedlčan. Nákladní auto narazilo do dvou automobilů a pak skončilo na zahradě restaurace na náměstí TGM. Na místě zasahovala společně s hasiči a policií i letecká záchranná služba.
Rtyně v Podkrkonoší - Alkohol u řidiče za volantem figuroval u nehody, při které došlo k poškození čtyř vozidel najednou. Opilec, který následně nadýchal přes 4 promile, v pondělí odpoledne s Peugeotem 306 při jízdě na přímém úseku silnice vyjel zřejmě vlivem opilosti k pravému okraji.
Liberec – Ulice K Bedřichovce, která se vine libereckou částí Machnín od mostu pod rychlostní silnicí až do centra čtvrti, je úzká. Tak úzká, že se tu dvě protijedoucí auta vyhýbala jen s obtížemi. Od minulého týdne už se vyhýbat nemohou, na dolním začátku ulice se totiž objevila kulatá červená jednosměrka.
/FOTO Z MÍSTA/ Mikrospánek poslal auto do stromu. Řidič byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Ve středu odpoledne došlo mezi Žďárnou a Protivanovem k havárii osobního automobilu Volkswagen Golf.
Benešov - Nové možnosti parkování osobních automobilů představil na benešovské radnici soukromý investor. Ten vedení města předložil plány, jak využít i tak málo místa, jaké ohledně parkování vozidel, na sídlištích panuje. „Investorem navrhovaný parkovací dům by byl vhodný například do prostoru za restauraci Símalka na sídlišti Spořilov II,“ uvedl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.
/FOTOGALERIE/ Pouhý týden zbývá do zahájení nové domácí rallyeové sezóny, kterou obstará poslední březnový víkend soutěž Valašská Rally s centrem ve Valašském Meziříčí. Ve středu své vozy Škoda Fabia R5 v okolí Tlumačova otestovali piloti Škoda Samohýl týmu - Miroslav Jakeš a Martin Březík.
Brno – Zaparkovat v Brně bude pro řidiče od letošního září jednodušší. Změnu systému rezidentního parkování schválili brněnští radní ve středu. Kritiky systému ale neuspokojili.
Čáslav /FOTOGALERIE/ - K dopravní nehodě na čáslavském obchvatu došlo ve středu 20. března krátce před 14. hodinou. „Jednalo se o havárii tří osobních automobilů,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková s tím, že příčiny a okolnosti střetu jsou nyní v šetření. Alkohol byl však jako příčina nehody vyloučen. Karambol dle informací policie doprovodila dvě lehká zranění.
Ludvíkovice /VIDEO/ - O velkém štěstí může mluvit řidič dodávky, který ve středu odpoledne projížděl Ludvíkovicemi. V jedné zatáčce se pod jeho autem propadl kanál.
Mladá Boleslav - Dotace na sportovní činnost mládeže na rok 2019 schválila Mladá Boleslav. Radní navíc odklepli také granty, celková částka u nich překročí loňskou sumu. Zatímco v roce 2018 šlo do této oblasti 1,1 milionu korun, letos to bude 1,4 milionu.
Benátky na Jizerou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - U děsivě vypadajícího požáru automobilu zasahovala v pondělí 18. března dopoledne hasičská jednotka v Benátkách nad Jizerou. „Jednalo se o požár osobního vozidla v plném rozsahu. Během chviličky jsme to ale uhasili,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.
Milotice – Policisté, záchranka, hasiči a vrtulník vyráželi ve středu krátce po desáté hodině dopoledne k havárii osobního auta. K té došlo na silnici mezi Kyjovem a obcí Milotice. Řidič Škody Fábia vyjel mimo silnici a s autem skončil na střeše.
Planá nad Lužnicí - Kraj vyslyšel přání plánské radnice. Provizorní lávku, jež bude sloužit po dobu stavby nového mostu přes Lužnici, zprovozní i pro automobily.
Společnosti Škoda Auto se daří a budoucnost vypadá také optimisticky. Technologické nadšence zaujme rok 2019 chystanou elektromobilitou. Automobilka se také chystá na oblast autonomních aut. Svou budoucnost představila společně s hospodářskými výsledky na středeční tiskové konferenci v Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Společnosti Škoda Auto se daří a budoucnost vypadá také optimisticky. Technologické nadšence zaujme rok 2019 chystanou elektromobilitou a oblastmi, jako jsou big data a umělá inteligence. Škoda Auto se také chystá na oblast autonomních aut. Hospodářské výsledky představila společnost Škoda Auto na středeční tiskové konferenci v Mladé Boleslavi.
Hradec Králové - Na Tylově nábřeží v Hradci Králové ve středu kolem deváté hodiny ráno osobní auto srazilo chodce. Podle Centra dopravních informací šlo o dopravní nehodu se zraněním.
Mladá Boleslav/Veleň - Oplétačky se zákonem nemá jen ten, kdo něco odcizí; trestným činem je i ukrytí kradené věci. V úterý to zdůraznila Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Informovala o případu z poloviny ledna, kdy byla policistům hlášena krádež auta na Mladoboleslavsku.
Znojmo – Auto není trezor. Na základní policejní poučku zapomněli dva řidiči ve Znojmě. V zaparkovaných autech nechali palubní kamery, o které kvůli zlodějům přišli.
Společnosti RegioJet a Car4Way se dohodly na spolupráci, díky které může cestující RegioJetu hned po výstupu z vlaku či autobusu v Praze či Brně sednout do sdíleného auta a neřešit návštěvu půjčovny vozidel. Informoval o tom server zdopravy.cz
Veselí nad Moravou – V ulici Blatnická ve Veselí nad Moravou došlo v pondělí krátce po druhé hodině odpoledne k dopravní nehodě. Řidič osobního auta poblíž tamní polikliniky srazil dítě. Policisté nyní hledají svědky události.
Jihlava - Policisté nyní pátrají po pachateli, který se v Jihlavě na ulici Stará cesta vloupal do zaparkovaných aut. Došlo k tomu v neděli 17. března v době mezi půlnocí a půl pátou ráno.
Státní poznávací značky zaparkovaných aut v zónách placeného stání kontroluje v současné době osm speciálních vozidel. Kontrola od roku 2016 dvojnásobně posílila. Autíčka poseté kamerami od společnosti Eltodo projíždějí ulice zatím v osmi městských částech. Zapojení do systému zvažují i další radnice. Praha 6 letos na konci léta rozšíří barevné zóny o další tři oblasti.
Mokrá-Horákov - Stačila jen chvilka nepozornosti. Padesátiletý muž z Brněnska přišel o zánovní auto poté, co zapomněl zatáhnout brzdu. Auto se samo rozjelo, nabouralo a nyní je zcela zničené.