Průhonice – Tři lidé utrpěli v neděli necelou půlhodinu po čtvrté odpolední zranění při výbuchu v dřevěném stánku u vjezdu na parkoviště u parku v Průhonicích na Praze-západ. Explodoval propan-butan, jehož desetikilogramová tlaková láhev byla napojena na plynové topidlo sloužící k vytápění stánku.
Brno, Plzeň – Hokejoví Indiáni vedli, prohrávali, za pět dvanáct dokázali srovnat, ale v Brně nakonec v zápase 37. kola vyválčili jen bod po porážce 2:3 v nájezdech.
/GALERIE, VIDEO / Obrovská zimní bouře "Bomb cyclone", která ve středu udeřila na Floridě a ve čtvrtek zasáhla celé východní pobřeží Spojených států, si vyžádala už nejméně dvanáct lidských životů. Čtyři lidé zemřeli při dopravních nehodách, k nimž došlo na zledovatělých silnicích na jihovýchodě Severní a Jižní Karolíny.
/VIDEO/ Obyvatelé jindy slunné Floridy uviděli ve středu poprvé po 28 letech sníh. Kvůli silnému sněžení, které postihlo zejména severovýchod amerického státu, bylo dokonce uzavřeno několik středních i vysokých škol. Informaci přinesla stanice Sky News.
Mělník /FOTOGALERIE/ – Zlaté body měli na dosah. Nakonec z toho ale byla opět ztráta, po které vše vypadá na tvrdý boj do úplného konce. Futsalisté Mělníka ve čtrnáctém kole nejvyšší české soutěže hostili na své půdě favorizované Vysoké Mýto. Olympik vedl a od remízy nebyl vůbec daleko. Přesto padl 3:4.
Ani na třetí pokus nedokázali olomoučtí hokejisté v letošní sezoně vyzrát na pražskou Spartu. V sobotu jí doma podlehli 2:5 a ukončili tak svou pětizápasovou sérii výher. „Dostali jsme lekci z produktivity,“ litoval kouč Mory Zdeněk Moták. Další utkání sehrají Kohouti ve středu na ledě Pardubic.
Jihlava – Do třetice to nevyšlo. Jihlavští hokejisté po předchozích dvou výhrách ve vzájemných zápasech tentokráte s Vítkovicemi prohráli 1:2, když rozhodující branku inkasovali ve čtvrté minutě nastaveného času. První skalp Dukly v sezoně zařídil Ostravanům jejich kapitán Rostislav Olesz.
Olomoučtí hokejisté prodloužili svou letošní rekordní sérii výher již na číslo 5! Na ledě Třince dokázali vydolovat dva body po samostatných nájezdech a potvrdili, že na Oceláře umějí. Svého soka totiž v této sezoně porazili již potřetí a na čtvrtou příčku v extraligové tabulce tak ztrácejí již pouhé čtyři body.
Kladno – O Vánocích těžko najdete na Kladensku lepší fotbalové povyražení než Turnaj Josefa Fujdiara. Legendární hráč ho pořádal letos už po osmnácté a vítěz byl překvapivý – notně oslabená Ebárna Kladno.
Kamenice nad Lipou – Parta nadšenců, pro někoho spíše šílenců, na Štědrý den ráno opět po roce podnikla speciální a velmi netradiční koupání. Deset chlapů a dvě ženy se totiž vrhli 24. prosince ráno do ledové vody v rybníku Kalich, který leží nedaleko Kamenice nad Lipou.
Liberec – Druhý vánoční svátek se nesl na tuzemských sportovištích ve znamení hokejové extraligy. Její 33. kolo se hrálo po pětidenní pauze. A protože severočeské derby mělo vítěze až po základní hrací době bodové rozdělení je jednoznačné: Piráti z Chomutova loupili pod Ještědem, vyhráli 3:2 v prodloužení a mají dva body, poražení domácí Bílí Tygři pouze jeden.
Kadaň – Ve 32. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru na ledě posledního celku tabulky Kadaně 3:1 a jsou zase na čele tabulky. Již v pátek je čeká předvánoční domácí duel s Frýdkem-Místkem (17.30).
Lovosice – V poločase sice prohrávali, ale ve druhé části 1. Futsal ligy zápas otočili. Hráči Gardenline Litoměřice porazili v domácí hale Chemik Interobal Plzeň 3:2 a na pátém místě zaostávají za západočeským výběrem jen o tři body.
Brno /FOTOGALERIE/ – Chvíle napětí zažili zaměstnanci i zákazníci brněnské pobočky Raiffeisenbank v Masarykově ulici. V odpoledních hodinách se tam podle svědka muž dožadoval peněz. Hrozil údajně bombou.
/FOTOGALERIE/ Chvíle napětí zažili zaměstnanci i zákazníci brněnské pobočky Raiffeisenbank v Masarykově ulici. V odpoledních hodinách se tam podle svědka muž dožadoval peněz. Hrozil údajně bombou.
Kaplice – Již pošestnácté se v předvánočním čase v kaplické hale ZŠ Školní konal tradiční turnaj v sálové kopané, jehož pořadatelem je kaplický Paroh team.
Kutnohorsko - Období vánočních svátků a Nového roku jsou svátky klidu, spojené se sváteční náladou a osobní pohodou. A právě s blížícím se koncem roku mnozí z občanů nakupují zábavnou pyrotechniku, kterou chtějí konec starého roku a nástup nového oslavit. Používání pyrotechniky pro zábavné účely má však i svá pravidla, kterými by se měli řídit ti, kteří si ji zakoupí.
/VIDEO, FOTO/ Newyorská policie dnes zasahovala na Manhattanu, kde došlo k výbuchu v podchodu metra pod autobusovým terminálem Port Authority. Linky metra v okolí incidentu byly uzavřeny. Na místě byli podle dostupných údajů čtyři zranění, z čehož jeden je údajný pachatel. Toho policie zadržela. Jedná se o mladého imigranta z Bangladéše, Akayeda Ullaha, žijícího v USA sedm let. Pachatel k činu zřejmě použil takzvanou trubkovou bombu. Starosta města Bill de Blasio oznámil, že šlo o pokus o teroristický čin.
Praha – Poslední smeč, to není jen kus míčové symboliky, ale také nejstarší a nejprestižnější halový mezinárodní turnaj mužů, který již více než tři desítky let zakončuje nohejbalovou sezónu.
Policie ve čtvrtek dopoledne evakuovala asi tři stovky zaměstnanců a účastníků soudních řízení z budovy pražského městského soudu ve Slezské ulici. Anonym tu nahlásil bombu.
Žatec - Dvakrát už dokázala Lucie Svěcená projít na ME do finále. Za pár dní začne evropský šampionát v krátkém bazénu v Kodani, v jejím oblíbeném Dánsku, kde před lety vybojovala medaili ve štafetách. „Mám výborné vzpomínky, je tam skvělá atmosféra,“ těší se žatecká plavkyně na vrchol.
Hradec Králové - V krajských nemocnicích nyní chybí 60 až 70 lékařů a obdobný počet sester. „Lékaři stárnou, a to představuje časovanou bombu,“ upozornil hejtman Jiří Štěpán (ČSSD). Právě zdravotnictví a jeho personální problémy byly hlavním tématem úterní diskuze na akci Setkání s hejtmanem pořádané Deníkem.
Livigno – Paráda, paráda a ještěnou paráda. Co o pár desetin nevyšlo při úvodním prologu Visma Ski Classics, to se podařilo ve druhém závodě seriálu dálkových běhů v Livignu.
/INFOGRAFIKA/ Zlomeniny, šok. Čtyři lidé se zranili po sobotním zřícení lávky pro pěší v Troji. Dva těžce. Spadli rovnou do ledové Vltavy. „Jeden z pacientů musí podstoupit složitou operaci. Je ale naštěstí mimo ohrožení života,“ vzkázal mluvčí Nemocnice Na Bulovce Martin Šalek. Takové následky má „výbuch časované bomby“ s názvem Trojská lávka. A mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř.
Frýdek-Místek – Po tápání s Kadaní se hokejisté Kladna vytáhli a na ledě oblíbeného soupeře Frýdku-Místku i podruhé v sezoně vyhráli a málem opět bez inkasované branky. Nakonec to skončilo 2:1, když domácí snížili až tři vteřiny před koncem. O góly vítězů se postarali mladí borci Adam Kubík se Štěpánem Bláhou.
Nepříjemné chvíle zažili cestující v letadle z Bratislavy do Londýna společnosti Ryanair. Jeden ze slovenských cestujících během cesty začal křičet, že má s sebou bombu. Lidé se již začali loučit se svými životy.
/ROZHOVOR/ Michal Gálik vyhrál soutěž o práci snů, díky které mohl procestovat takřka celý svět. Pomocí speciální kamery natáčel 360stupňová videa, zdokumentoval celkem 1264 lokalit od Bangkoku, přes Prahu až po San Francisco.
Podezření z šíření poplašné zprávy má na krku osmapadesátiletá žena z Hulína. 22. září totiž zavolala ze skrytého mobilního čísla do Unicredit banky v Kroměříži a tvrdila, že na pobočkách v Kroměříži, Prostějově a Přerově je uložena bomba.
Podezření z šíření poplašné zprávy má na krku osmapadesátiletá žena z Hulína. Koncem září totiž zavolala ze skrytého mobilního čísla do jedné z kroměřížských bank a tvrdila, že na pobočkách v Kroměříži, Prostějově a Přerově je uložena bomba.
Za umístění zápalného systému do zaplněného autobusu na trase z Prahy do Varny má jít Vasilij Ponomarev a Tadeáš Ševčík na osm a šest let do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud, podle kterého muži bombu do autobusu nastražili v souvislosti s konkurenčním bojem mezi dopravci. Ponomarevův otec na trase provozuje pravidelnou linku. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
Vasilij Ponomarev a Tadeáš Ševčík mají jít na šest a osm let do vězení za nastražení zápalného systému do zaplněného autobusu Prah – Varna. V úterý o tom rozhodl pražský městský soud. Podle soudu šlo o součást konkurenčního boje mezi dopravci. Ponomarevův otec totiž provozuje na stejné trase pravidelnou linku. Rozsudek není pravomocný.
/VIDEO/ Letiště na Bali zůstává zavřené na dalších 24 hodin kvůli polétavému popelu ze sopky Mount Agung. Vulkán může vybuchnout prakticky kdykoliv, na indonéském ostrově proto nadále platí nejvyšší čtvrtý stupeň ohrožení.
Liberec – Liberec byl dějištěm největšího zápasu, který extraliga volejbalistů v základní část může nabídnout. Dukla hostila Jihostroj. První dva sety přinesly podívanou, která diváky nadchla. K vidění bylo všechno. Bomby ze servisu, bloky, zásahy v poli, dokonalé obraty. Jihostroj vyhrál 3:0 a jako jediný v extralize v devíti kolech neztratil ani bod.
Trhová Kamenice – Vedení Základní školy v Trhové Kamenici přišla v pondělí ráno před sedmou hodinou SMS zpráva, že je ve škole bomba. Naštěstí to byla falešná informace.
Jihlava - V posledním utkání první poloviny základní části hokejové extraligy zdolala Dukla Jihlava hráče z Olomouce 3:2 v prodloužení. Vzhledem k předvedené hře je to ale odměna sladká, především ve třetí třetině a v prodloužení byli Hanáci blíže k vítězství.
Vlašim – Rytíři z Vlašimi kosí v současnosti jednoho soupeře za druhým a po sražení na kolena béčka Mladé Boleslavi mají na svém kopí již pět zářezů za sebou. V krajské hokejové lize totiž zvládli i třetí zápas po sobě v domácím prostředí a soupeři tak oplatili porážku 3:7 z prvního kola. „Po výměně trenéra (před pěti koly) bylo pro nás dobře, že jsme hráli dvě kola venku a v nich si zkusili systém, který Martin Slabý chce hrát. Byli jsme v klidu bez tlaku domácího publika. Pomalu nám to začíná sedat, plníme pokyny a doma jsme všechny tři zápas vyhráli,“ poznamenal k sérii Tomáš Vondráček, jenž byl v zápase divákem pro zranění ramena.
Střední Čechy – Naštěstí dřív, než stačil způsobit malér, dopadli policisté na Praze-západ řidiče dodávky, který usedl za volant ovlivněn alkoholem. Notně ovlivněn alkoholem.