
V Otročiněvsi nadělovali tři králové
Otročiněves – Letitou tradicí, která už neodmyslitelně patří k obci Otročiněves, je živý betlém. Ten se v této malé obci na Berounsku konal na letošní Boží hod už počtrnácté.
Otročiněves – Letitou tradicí, která už neodmyslitelně patří k obci Otročiněves, je živý betlém. Ten se v této malé obci na Berounsku konal na letošní Boží hod už počtrnácté.
Břeclav – Rtuť na teploměru ukazuje jeden stupeň Celsia. Přesto kolem mě procházejí lidé v plavkách. Na Štěpána se totiž přijeli do Břeclavi ponořit do ledové Dyje. „Není studená, má dva stupně," směje se jeden z plavců.
Buchlov – Už tradičně otevřel na Štěpána své zamrzlé brány hrad Buchlov. Zástupy návštěvníků uvnitř čekaly ukázky práce řemeslníků, zabijačkové speciality i čaj z buchlovské lípy neviny podávaný z polní kuchyně.
Děčínsko – Redakce Děčínského deníku vyhlašuje novou soutěž. Hlavní cenou pro vítěze je poukázka v hodnotě 500 korun do prodejny SPORTISIMO! Druhou cenou budou luxusní balení čajů, třetí pak dárkový balíček.
Hořesedly – Adventní koncerty v kostele svatého Vavřince jsou v obci už milou tradicí.
Hradec Králové - Čočkovka, punč a horký čaj. Do toho všeho velkolepý ohňostroj. Ne na Silvestra, ale v podvečer prvního dne roku 2013. Tak už je to v Hradci zvykem několik let.
Kolín - Už popáté se odehrál v parku Komenského v Kolíně živý betlém.
Rožnov pod Radhoštěm – Na dvě stě lidí zaplnilo na Štědrý den Masarykovo náměstí v Rožnově pod Radhoštěm. Konal se zde čtvrtý ročník půlnoční mše pod širým nebem. Pořadatelé si letos připravili novinku, divadlo.
Tupesy – Vánoční melodie ovládly před Štědrým dnem Muzeum tupeské keramiky. O pěveckou nadílku se postarala drobotina z tupeské mateřinky, žáci základní školy, dětský foklorní soubor Čutora, ženský pěvecký sbor Tupeské parádnice, mužský sbor Tupešané a místní Slovácký krúžek.
Železný Brod: Středa 26. prosince: Kostelíček sv. Jana Nepomuckého Železný Brod: 13.30 Koledování Na poušti.
Uherský Brod – Krajina už se ukryla ve tmě, centrum Uherského Brodu však bylo ještě plné spěchajících lidí i troubících aut. Stačilo ale zajít v ten páteční podvečer 21. prosince do tamního Cafe Clubu a rázem jste se ocitli ve světě, jaký by si mnohý z nás přál denně.
Přerov – Tradiční štědrodenní akce, při které se lidé mohli přijít podívat na betlém a zároveň nakrmit zvířata, nalákala do areálu Střední zemědělské školy v Přerově několik stovek návštěvníků.
Tábor - Necelá dvacítka otužilců se na Štědrý den kolem poledne sešla u Lužnice v Táboře k tradičnímu vánočnímu namáčení.
České Budějovice – Nejen doma u stromečku, ale i v zoologických zahradách si můžete užít vánoční atmosféru. Zatímco ve Dvorci u Borovan se už zvířátka radovala z nadílky o uplynulém víkendu a tentokrát tu bude otevřeno jako o jiných zimních víkendech od 11 do 16 hodin, v hlubocké zoo přijde sváteční program na řadu přímo na Štědrý den od 10 do 15 hodin.
České Budějovice – Nejen doma u stromečku, ale i v zoologických zahradách si můžete užít vánoční atmosféru. Zatímco ve Dvorci u Borovan se už zvířátka radovala z nadílky o uplynulém víkendu a tentokrát tu bude otevřeno jako o jiných zimních víkendech od 11 do 16 hodin, v hlubocké zoo přijde sváteční program na řadu přímo na Štědrý den od 10 do 15 hodin.
Vysočina – Kupované dárky, balicí papíry, přání a další věci, které neodmyslitelně patří k Vánocům, svou originalitou nepochybně pokulhávají za těmi ručně vyrobenými.
Liberecký kraj - Vánoce jsou obdobím, které spojuje většina z nás s klidem, svátečními pocity, křesťané pak se zvěstí o narození Spasitele.
Liberec - Vánoce jsou obdobím, které spojuje většina z nás s klidem, svátečními pocity, křesťané pak se zvěstí o narození Spasitele. A kroky mnoha z nás nejednou právě v těchto dnech zamíří do kostelů za betlémy, na půlnoční anebo prostě jen pro dotyk s něčím nevysvětlitelným, vznešeným, co nás v těchto dnech oslovuje.
Severní Čechy - Vánoce jsou obdobím, které spojuje většina z nás s klidem, svátečními pocity, křesťané pak se zvěstí o narození Spasitele.
Bulhary /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Čekání na Štědrý den vyplnilo v Bulharech vánoční zpívání a křest nového CD mužského sboru Pulgárčané.
Plaňany - V sobotu se v Plaňanech na náměstí u sochy sv. Jana Nepomuckého sešlo kolem stovky občanů k doladění vánoční atmosféry.
Paračov - Zrekonstruovaný kostel se otevře lidem.
Kutná Hora - Betlémské světlo - symbol přátelství, naděje a Vánoc, dorazilo do Kutné Hory. Na nádraží si plamínek převzali kutnohorští skauti.
Plzeň – Dárek bezdomovcům z Domova svatého Františka přivezli tři dny před Štědrým dnem studenti Hotelové školy v Plzni. K obědu jim servírovali 80 porcí hovězího guláše, který sami uvařili.
Tuchlovice - Šachovnicová náves v Tuchlovicích ožila poslední adventní týden tradičním školním jarmarkem.
Plzeň – Dárek bezdomovcům z Domova svatého Františka přivezli tři dny před Štědrým dnem studenti Hotelové školy v Plzni. K obědu jim servírovali 80 porcí hovězího guláše, který sami uvařili.
Kutná Hora – Už se stalo tradicí, že se na Štědrý den sejdou běžci na sídlišti v Kutné Hoře, aby pod hlavičkou Clubu Deportivo Kutná Hory vyběhli na Kaňk. Organizátor závodu Michal Vavák zve všechny sportovce, aby se 24. prosince přišli odreagovat.
Kyjev - Už 83 lidí umrzlo od začátku zimy na Ukrajině. Podle agentury DPA si jen za poslední týden extrémní mráz vyžádal 46 obětí. Většina umrzla v ulicích, ale 15 zmrzlých bylo nalezeno i doma. V sousedním Rusku si tuhé mrazy vyžádaly dokonce už téměř 200 životů.
Mělník – Mělničtí gymnazisté včera pořádali školní volejbalový turnaj, který provázel i prodej cukrovinek a dalších lahůdek. Utržené peníze poté předali rodině se zrakově postiženými dětmi z Radouně.
Mírov – Jen tři odsouzení z více než čtyř set, kteří tráví nedobrovolně své dny za zdmi věznice na Mírově, jednoho ze tří nejtěžších žalářů v České republice, dostanou šanci strávit vánoční svátky mezi svými blízkými.
Pelhřimovsko – Kupované dárky, balicí papíry, přání a další věci, které neodmyslitelně patří k Vánocům, svou originalitou nepochybně pokulhávají za těmi ručně vyrobenými.
Rakovník – S předvánoční nadílkou opět po roce přišla do knihovny kapela Hradní duo. I když muzikanti spustili o něco později oproti plánované hodině, příjemnou náladu to rozhodně nezkazilo.
Praha - Dostatečný příjem tekutin máme spojený zejména s letními dny. Jenže zimní a chladné období s sebou přináší úplně stejné nároky na náš pitný režim.
Roudnička - Na cestu k betlému se vydaly v neděli 16. prosince děti v Hradci Králové Roudničce. V doprovodu rodičů či prarodičů putovaly večer v několika skupinách tmavým lesem.
Valašsko – Azylové domy a noclehárny pro lidi bez přístřeší hlásí poslední volná místa. Mohou za to mrazivé noci.
Benešov – Ne každý žák deváté třídy základní školy využil možnost navštívit nedávnou burzu škol, kterou letos pořádala černoleská Integrovaná střední škola technická, a na níž měly především benešovské středoškolské instituce příležitost prezentovat své přednosti.
Zlínsko – Prodávat punč, horkou medovinu, svařené víno nebo teplé voňavé bramboráčky, grilované klobásky či zabijačkovou polévku může být někdy výhodou. Konkrétně v případě, že jste prodejce těchto pochutin a lidem je nabízíte na mnohadenních vánočních trzích. Ty ve Zlíně na náměstí Míru začaly uplynulou středu a potrvají až do 22. prosince.
Zlínsko – Prodávat punč, horkou medovinu, svařené víno nebo teplé voňavé bramboráčky, grilované klobásky či zabijačkovou polévku může být někdy výhodou. Konkrétně v případě, že jste prodejce těchto pochutin a lidem je nabízíte na mnohadenních vánočních trzích. Ty ve Zlíně na náměstí Míru začaly uplynulou středu a potrvají až do 22. prosince.
Jindřichův Hradec - O tom, že zimní období je pro lidi bez domova obzvláště složité a extrémně nízké teploty je ohrožují na zdraví i životě, asi nikdo nepochybuje.
Prachatice – Knihovnice z oddělení pro děti a mládež uspořádaly 12. prosince 2012 Adventní setkání v Městské knihovně.
České Budějovice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Další reportáž na téma, jak se v Jihočeském divadle rodí inscenace Sofoklova Oidipa. Herci poprvé zkoušeli na jevišti.
Bartošovice v O. h. – Dlouholetým pracovníkem občanského sdružení Neratov je VLADISLAV BUKÁČEK, který je správcem budovy chráněných dílen Kopeček v Bartošovicích a zároveň projektovým manažerem.
Moravská Třebová – V knihovně vyhlásili tradiční pochoutky.
Další díl seriálu nabízí zajímavé tipy, jak potěšit na Vánoce své blízké něčím k snědku
Nebovidy - Návštěvníky vítala vánoční hudba a nádvoří plné nejrůznějších stánků. Ty nabízely kromě občerstvení také vánoční dekorace, doma usušené bylinky na čaj nebo například originální domácí sole do koupele.
České Budějovice - Deník přináší další reportáž na téma, jak se v Jihočeském divadle rodí inscenace Sofoklova Oidipa. Herci poprvé zkoušeli na jevišti.
Vlašim – Na dvě desítky vánočních stromečků ozdobily v pondělí 17. prosince dopoledne děti z vlašimských mateřských a základních škol.
Chebsko - Zakoupili jste si někdy takzvaný med na pečení a vaření? Ten se nyní v předvánočním čase prodává v mnoha obchodech i v Chebu a okolí.
Domažlice /FOTOGALERIE, VIDEA/ – Pětice muzikantů vystoupala s nástroji na ochoz letos již potřetí.
Domažlice /FOTOGALERIE, VIDEA/ – Pětice muzikantů vystoupala s nástroji na ochoz letos již potřetí.