
Beduíni zadržují africké migranty jako rukojmí, tvrdí BBC
Egypt - Reportérovi BBC Rupertovi Wingfieldovi-Hayesovi se podařilo dostat mezi převáděče působící u egyptské hranice s Izraelem.
Egypt - Reportérovi BBC Rupertovi Wingfieldovi-Hayesovi se podařilo dostat mezi převáděče působící u egyptské hranice s Izraelem.
Havířov /DEN S…/ - S primářem Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice s poliklinikou v Havířově s Petrem Wieckem jsem měl domluvenou schůzku na pondělí v 10 hodin. Do své kanceláře z porady u náměstkyně pro ošetřovatelskou péči přišel na minutu přesně.
Hodonín – Nové vedení města pomáhalo občanům z kocoviny. Připravilo na novoroční podvečer česnečku, grog a čaj.
Hněvotín /FOTOGALERIE/ – Na novoroční procházku, do asi dva kilometry vzdálených Hněvotínských skal, vyrazili v sobotu po obědě někteří obyvatelé Hněvotína na Olomoucku.
Boskovice /FOTOGALERIE/ – Už skoro tři desítky let se chodí v Boskovicích do letního kina. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se tamní plátno v amfiteátru nerozzářilo večer na Silvestra.
Východní Čechy - Krušná rána opilcova zažívá řada lidí po silvestrovském reji. Na Nový rok tak po probuzení s kocovinou se v hlavě zmítá jen jedno předsevzetí, už nikdy nebudu pít. Poradíme vám pár vyprošťováků, které by vás měly postavit na nohy.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Před bujarou oslavou si mnozí na Silvestra s chutí zasportovali.
Ostrava - Jedním ze jmen, která bývají po celý rok v novinách často zmiňována, je jméno mluvčího Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáše Humpla (LH). Také on pak v závěru roku zavzpomínal, že jejich práce nebyla jen vážná…
ČR - Krušná rána opilcova zažívá řada lidí po silvestrovském reji.
Krumvíř - V Krumvíři se již tradičně sešli mladí, i ti dříve narození, aby protáhli svá těla na trati kolem obce. Přítomné neodradila ani teplota pět stupňů pod nulou. Na start se tak dostavila dvacítka dětí a dorostenců a odvahu v sobě našlo i pět veteránů, kteří zdolávali nejdelší trať o délce přibližně tři kilometry. Kromě teplého čaje nebo svařáku dostal každý účastník i malý dárek na památku.
Prostějovsko - Lákají vás silvestrovské oslavy a zajímavé akce spojené s vítáním nového roku. Připravili jsme pro vás jejich seznam. Podívejte se.
Ústí nad Labem – Krušná rána opilcova zažívá řada lidí po silvestrovském reji. Na Nový rok tak po probuzení s kocovinou se v hlavě zmítá jen jedno předsevzetí, už nikdy nebudu pít. Poradíme vám pár vyprošťováků, které by vás měly postavit na nohy.
Blanensko /PROGRAM/ – Do jeskyní, do zámku i na pohádky se můžou na Silvestra vydat lidé na Blanensku. Nepřijdou ani o tradiční ohňostroje.
Olomoucko - Populární setkání v přírodě, ohňostrojové show i novoroční výšlapy připravily na konec letošního roku některé obce a města na Olomoucku. Hanácká metropole se se stárnoucím rokem rozloučí hudbou, tancem i ohňostrojem.
Náchodsko -K oslavám příchodu nového roku se v mnoha městech po celé republice pořádají ohňostroje či jiné akce, jimiž se lidé zároveň loučí s rokem odcházejícím. Jak tomu bude letos na Náchodsku?
Přerov – Tak nějak to asi vypadalo před desítkami let na pravidelných čajích v Městském domě v Přerově. Legendární skupina Synkopa se ve středu večer opět vrátila na místo, kde kdysi začínala.
Orlickoústecko – Ohňostrojem přivítají příchod nového roku obyvatelé České Třebové, Žamberku a Chocně.
Víceměřice – Silvestrovské oslavy v klasickém i netradičním balení chystají ve Víceměřicích. Vypuknou v pátek v pět hodin odpoledne před Domovem u rybníka.
Most - Čtyřiašedesát horkovzdušných lampionů pro štěstí vzlétlo v pondělí v podvečer z areálu staré tržnice v Mostě. Stalo se tak v rámci noci splněných přání.
Ústí nad Orlicí - Živý betlém se stal tradiční součástí vánočních svátků v Ústí nad Orlicí. Také letos se uskutečnil na Štěpána.
Valdice – Letošní vánoční svátky prožilo ve valdické věznici na 1150 odsouzených mužů ve výkonu trestu odnětí svobody.
Velká Bystřice /FOTOGALERIE/ – Na suchu letos zůstal Jiří Čepelák z Velké Bystřice, který se každoročně na Vánoce koupe v místní přehradě. Aby však neochudil přibližně stovku přihlížejících, zinscenoval s místními hasiči, jimž velí, simulaci záchrany tonoucího bruslaře.
Otrokovice /FOTOGALERIE/ – Ani nepříjemně hustě padající sněhové vločky do tváří aktérů a diváků nezkazily 15. ročník tradičního svátečního benefičního fotbalového utkání mezi Jiskrou Otrokovice a týmem hvězd, které proběhlo na Boží hod a skončilo spravedlivou remízou 3:3.
Železný Brod /FOTOGALERIE/ - Neděle 26. prosince: kostelíček Sv. Jana Nepomuckého nad Železným Brodem od 13.30: Koledování Na Poušti. J. J. Ryba Česká mše vánoční "Hej Mistře!"
Branice /Fotogalerie/ -Štědrovečerní setkání u betlému se u branické kapličky sv. Kříže konalo popáté.
Křenovice -Předvánoční setkání připravil obecní úřad a občanské sdružení Křenovické sluníčko.
Děčín - Letos byla akce o to svátečnější, že na kose mezi Labem a Ploučnicí zářilo betlémské světlo.
Bublava – Lidé nakrmili lesní zvěř, zazpívali si koledy, pochutnali si na svařeném víně a horkém čaji. Pak se vydali zpět do teplých domovů
Beskydy – Než jsme si to v každodenním spěchu stačili pořádně uvědomit, nastala nám doba vánoční. Zkuste se s námi na chvíli zastavit a přenést do časů dědečků a babiček, kteří zažívali mnohem chudobnější, ale určitě zajímavější a šťastnější Vánoce, než zažíváme my.
Prachatice – Balení dárků je asi pro většinu lidí spíše nudnou povinností, než zábavou.
Beskydy – Než jsme si to v každodenním spěchu stačili pořádně uvědomit, nastala nám doba vánoční. Zkuste se s námi na chvíli zastavit a přenést do časů dědečků a babiček, kteří zažívali mnohem chudobnější, ale určitě zajímavější a šťastnější Vánoce, než zažíváme my.
Krásné Březno – V ústecké zoo se letos opět bude některým obyvatelům zoo nadělovat a přítomni mohou být i návštěvníci!
Starovičky /FOTOGALERIE/ - Punčem, horkým čajem, cukrovím, koledami a koncertem. Tak takovým způsobem si chvíle očekávání příchodu Štědrého dne a vánočních svátků zkrátili lidé ve Starovičkách.
Domažlicko – Zatímco se většina lidí potěší v rodinném kruhu, profesionální hasiči i zdravotníci budou v práci připraveni pomoci.
Příbram - O svátcích se v regionu koná celá řada zajímavých akcí, připravili jsme pro vás tipy na některé z nich. Kromě událostí týkajících se období Vánoc si mohou ti aktivnější protáhnout ztuhlé tělo na běžkách nebo si zalyžovat na příbramském Padáku, který je otevřený každý den.
Lučany n. N. – Lyžařský areál v Lučanech nad Nisou se před nedávnem rozjel s novým provozovatelem, který představil řadu novinek.
Baška – Každý z nás více méně stále na něco čeká. Na zvýšení platu, na jaro, na lepší vládu. V tomto období zřejmě většina z nás, ne-li všichni, očekáváme Vánoce.
Přerovsko /FOTOGALERIE/ – Nákupy vánočních dárků na Přerovsku vrcholí. Oslovení soukromí obchodníci se ale shodují, že oproti minulému roku letos lidé více šetří. Bohatého Ježíška budou mít spíše děti, protože hračky a dětské knížky z pultů mizí ze všech výrobků nejvíce.
Zbiroh – Mezinárodní titul ekoškola, který Zbirožští získali, je v současnosti podpořen dalšími projekty. Dokončili první etapu budování speciální školní zahrady, druhá fáze už je ´v běhu´ a další se navzdory venku panujícím mrazům na základě rozpracovaného harmonogramu čile připravují.
Rabí – Na vánočním setkání se před tamním muzeem řemesel u vánočního stromu sešli občané Rabí.
Kroučová - Obcí prošel předvánoční lampionový průvod.
Český Krumlov - „Problém je, když snění a básnění zamrznou. U rybníčku je to jedno.“
… po roce Vánoce. Po roce zase mráz. A déšť. A čvachtanice. A chumelenice. A brzy tma. A…
Dobrá Voda - Lidé z Dobré Vody se mohou vydat po stopách příběhu Josefa a Marie
Kyšice – Kyšické ženy dokázaly téměř nemožné. V hektické předvánoční době se jim podařilo zastavit čas a ohromit návštěvníky jubilejní výstavou.
Slatiny – Zajisté jest těch besídek vánočních a koncertů spousta a každý z nich si zaslouží pochvalný článek.
Kutná Hora - Club Deportivo Kutná Hora nezahálí ani o Vánocích a přesně 24. prosince uspořádá rozlučku s letošním běžeckým rokem. Po červnovém triatlonu a srpnové Dačického 12 mohou milovníci běhání vystoupat na kaňkovskou Kalvárii.
Rakovník - Dětské oddělení rakovnické knihovny se plní lidmi. Malí i velcí si posedají na připravené lavice mezi regály barevných knih.
České Budějovice - Petr Stupka a Jindřich Petřík hodnotili kvalitu nápojů ze stánků na budějovickém náměstí
Jičín - Do vánoční pohodyse dostali rodiče, děti i přátelé jičínského K – klubu, který pro ně ve čtvrtek připravil tradiční posezení s názvem Ježíšku panáčku.