
Vánoční besídka Klubu Krteček
Písek - Do Krtečka přišel Ježíšek.
Písek - Do Krtečka přišel Ježíšek.
K snídani vánočka, máslo, nugeta a bílá káva, k obědu hrachovka a nudle s mákem. K večeři pak smažené rybí filé s bramborovým salátem, čaj a navíc balíček, ve kterém budou dva muffiny, dvě linecká kolečka, krabička ovocného čaje a ovoce. To není jídelníček žádného z hotelů, ale opavské věznice na Štědrý den.
Vraclav – Ve vraclavském barokním areálu se v sobotu od 17 hodin koná vánoční koncert spojený s živým betlémem.
Studenti prvního, třetího a čtvrtého ročníku vsetínské střední zdravotnické školy si společně se zdravotníky zazpívali koledy u vánočního stromu v areálu Vsetínské nemocnice.
Chovanci opavské věznice dostanou na Štědrý den i balíček s muffiny, lineckým, čajem a ovocem.
Svařené víno, grog a punč jsou nejoblíbenější nápoje, které podáváme za chladných zimních večerů ve vánočním období na zahřátí. Punč se však z této trojice poněkud vymyká: každý ho připravuje trochu jinak a dá se pít i zastudena.
Smažený kapr s bramborovým salátem patří ke klasice českých štědrovečerních stolů. Vánočním přejídáním si ale můžeme zadělat na patálie, jako jsou záchvat žlučníku, pálení žáhy či průjmy. Jak s nimi bojovat?
Chotěvice - Pospolitostí, přátelstvím a sváteční náladou dýchal slavnostně vyzdobený kostel sv. Petra a Pavla v Chotěvicích při adventním koncertu.
Pejskaři z Dejvic a Letné se spojili, aby pomohli osamělým seniorům. Společnými silami vybrali asi 28 tisíc korun. Z peněz utvořili balíčky kvalitních potravin, které si starší lidé často nemohou dovolit koupit. Pomozte opuštěné seniory najít i vy.
Stojí uprostřed lesa v odlehlém koutě Jesenicka, přesto do ní míří spousta lidí. Řeč je o Tančírně v Račím údolí u Javorníku, která má za sebou dva roky nového života. Za tu dobu získala pozici originálního kulturního centra i daleko za hranicemi regionu.
Stojí uprostřed lesa v odlehlém koutě Jesenicka, přesto do ní míří spousta lidí. Řeč je o Tančírně v Račím údolí u Javorníku, která má za sebou dva roky nového života. Za tu dobu získala pozici originálního kulturního centra i daleko za hranicemi regionu.
Toto citlivé znamení se soustředí hlavně na to, zda jste si všimli, co zrovna potřebují a co mají rádi, proto se soustřeďte a vnímejte, ať se trefíte do toho správného.
Stojí uprostřed lesa v odlehlém koutě Jesenicka, přesto do ní míří spousta lidí. Řeč je o Tančírně v Račím údolí u Javorníku, která má za sebou dva roky nového života. Za tu dobu získala pozici originálního kulturního centra i daleko za hranicemi regionu.
Vysoká u Staré Vody - Podle křesťanské tradice apoštol Jan kdysi požehnal nádobu s otráveným vínem a zbavil tím jed jeho účinku.
Plzeň – Už je to tradice. Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň připravil v úterý 19. prosince od 17.30 hodin v Doosan Areně pro své fanoušky vánoční setkání.
Jak vypadá rozsvícení Vánočního stromu v polském Glogówku? Odpočítává se podobně jako u nás.
Ústí n. O. – Rok s rokem se sešel a Základní škola Třebovská již podruhé přivítala adventní období netradičním jarmarkem pod názvem Vánoční tvoření. Rodiče, prarodiče a děti si našli čas a přišli ho strávit od brzkého odpoledne do pozdního večera výrobou ozdob a dárečků.
Chyňava - Nadační běh pro Dětský domov v Berouně se uskutečnil v sobotu v Chyňavě. Vánoční běhu Chyňavou se tentokrát zúčastnilo mnohem více běžců, a to celkem 45 účastníků.
Nalijme si čistého vína – jsou chvíle, kdy lze Vánoce bez kapky alkoholu jen stěží přežít. Tak si podle nás připravte voňavý drink, hoďte stres za hlavu a užijte si tento kouzelný okamžik. Ať jsou letošní svátky opravdu šťastné a veselé!
Tachov – Hlavním tématem posledních letošních farmářských trhů v Tachově byly Vánoce.
Ústí nad Labem, Děčín – Nejlepší světový lezec měl přednášku v Ústí i v Děčíně.
Chodová Planá - Adventní atmosféru v podobě hudebního vystoupení si přišli užít posluchači do sálu kulturního domu v Chodové Plané.
Kosmonosy - Kosmonoskou Loretou se v sobotu odpoledne linuly vánoční tóny středověké hudební skupiny Řemdih, to vše za pomoci dobových hudebních nástrojů a dobových kostýmů. Desítky návštěvníků si tak mohly nejen vychutnat poklidnou vánoční atmosféru, prohlédnout si kapli svatého Martina nacházející se uprostřed lorety, ale třeba se i zahřát svařákem nebo horkým čajem, případně k tomu i zakousnout cukroví. O vše se i tentokráte postarala Osvětová beseda Kosmonosy. K vidění zde byl i dřevěný betlém.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - V neděli dopoledne se v Českém Brodě běžel již 25. ročník silničního běhu pod názvem Českobrodská vánoční desítka.
Od prvního prosincového dne je na každý den až do Vánoc ve frýdecko-místeckém adventním městečku naplánován zajímavý program. Jinak tomu nebylo ani v neděli.
Volary – Zabijačkové pochoutky voněly z podloubí u tržnice, přes náměstí celé město už od sobotního rána (16. prosince).
FOTOGALERIE / Nazdobený vánoční strom na městečku v Polešovicích připomíná už od začátku prosince široké veřejnosti, že je zde adventní čas a s ním dětmi dlouho a toužebně očekávané Vánoce.
Pardubice – V pátek začala v pardubickém centru Ideon prodejní výstava Pardubické Vánoce a trvá až do nedělní čtvrté hodiny.
Třebíč - Památku Václava Havla v pondělí uctí lidé na Karlově náměstí v Třebíči. Dne 18. prosince je tomu šest let, co poslední prezident Československa a první prezident České republiky zemřel. Václava Havla si organizátoři setkání chtějí připomenout s úctou, ale i s trochou humoru.
Děčín – Nejlepší světový lezec měl přednášku v Děčíně.
Helvíkovice /FOTO/ - Na akci Česko zpívá koledy v Helvíkovicích už podruhé navázala kulinářská soutěž. Letos o nejlepší pomazánku a nejpohlednější perníčky. Vítěz všechny překvapil.
Tuchlovice - V Barevné základní škole Tuchlovice se uskutečnil jarmark. Kromě vánoční pohody a setkání s přáteli, čekaly návštěvníky jarmareční stánky s vánočními doplňky zhotovené dětmi.
Dokoupit si nějaké vánoční ozdoby, drobné dárky nebo se jen naladit na přicházející vánoční svátky mohli od středy do pátku všichni, kdo vyrazili na Masarykovo náměstí v Uherském Brodě.
Mariánské Lázně – Už podruhé si mohou obyvatelé a návštěvníci Mariánských Lázní užít nevšední akci plnou výborných dobrot bez masa, výborných čajů, ale i doprovodného programu.
Zruč nad Sázavou - Spolkový dům ve Zruči nad Sázavou uspořádal v předvánočním čase setkání zručských spolků. Těch je ve Zruči registrováno šestnáct.
Pelhřimovsko – Pelhřimovští skauti se po roce znovu vydají do Rakouska. Přímo z Vídně si pak domů přivezou Betlémské světlo. Lidé si pro symbol naděje a přátelství budou moci v Pelhřimově poprvé přijít už na stříbrnou neděli.
Měděnec – Lyžařský areál u Měděnce zahajuje tento víkend sezonu. Novinkou je, že celou sjezdovku pokrývají ochranné matrace.
Ohnivé znamení, které potřebuje neustále něco. Nemělo by vám zde činit problém něco zajímavého vymyslet.
Jičínsko - „Bylo to báječné, vytvoříme ze zpívání tradici. Máme z toho velice dobrý pocit,“ svěřila nám Zdeňka Petrová, která zorganizovala zpívání koled s Deníkem v Soukromé mateřské školce Spirálka v Jičíně, kde malí i velcí zpívali na schodech zařízení, které má přímo chrámovou akustiku. Účast 22 zpěváků.
Pardubice – Dnes (v pátek) začala v pardubickém centru Ideon prodejní výstava Pardubické Vánoce.
Optimistické znamení, které pobavíte zábavným dárkem, ale pozor, toto znamení touží obdržet i něco velmi luxusního, s čím se pak může pochlubit svému okolí.
Náchodsko - Projekt Česko zpívá koledy a ohlédnutí napříč okresem:
Chroboly - Na první adventní neděli 3. prosince připravil Sbor dobrovolných hasičů v Chrobolech 2. ročník akce "Advent v Chrobolech", který se konal v prostorách kulturního domu.
Rokycansko – Oficiálně v šesti místech okresu se ve středečním večeru připojili zpěváci ke společnému přednesu koled. Signál po rozhlasových vlnách oslovil patrioty Hrádku, Mirošova, Plískova, Mýta, Břas a také Zbiroha.
Na Přerovsku a Hranicku se k akci Česko zpívá koledy letos připojilo více než tři desítky obcí. Podívejte se na fotky.
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Dva až pět kilogramů – tolik se dá podle odborníků přibrat o vánočních svátcích. Co dělat, abyste nabytá kila nemusela v novém roce pracně shazovat?
Prachatice - Jako každoročně v adventním čase jsme se chtěli společně setkat, popovídat si a trochu pozapomenout na předvánoční ruch a shon.
Strakonice /ROZHOVOR/ – Naplánovat nebo vymyslet akci není problém. Ale pokud chcete, aby měla úspěch, musíte do ní angažovat ty správné lidi. Ty, kteří mají srdce na správném místě.
Sokolov – Lidé z celé republiky posílali své výrobky na Vánoční charitativní jarmark, který se uskuteční v neděli v Hornickém domě Sokolově. Celý výtěžek z jarmarku poputuje na účet Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Akci vymyslela a spolu s ostatními realizuje Petra Šetele, která má na svědomí nejednu akci podobného rázu.