OBRAZEM: 18. ročník Běhu tolerance
Písek - V sobotu se na Městském atletickém stadionu v Písku uskutečnil již 18. ročník Běhu tolerance a 6. ročník Memoriálu Luboše Kučery. Ředitelem závodu byl herec Pavel Nový.
Písek - V sobotu se na Městském atletickém stadionu v Písku uskutečnil již 18. ročník Běhu tolerance a 6. ročník Memoriálu Luboše Kučery. Ředitelem závodu byl herec Pavel Nový.
České Budějovice - Ve 375. díle seriálu Putování městem si povíme, kudy dříve jezdily trolejbusy
Přerov – Měl to být pro oko diváka atraktivní souboj, místo toho létaly vzduchem facky. Tak to vypadalo v sobotu odpoledne v Přerově na utkání první nohejbalové ligy, ve které domácí Spartak MSEM bojující o místo v první čtverce přivítal letošního suveréna z Českého Brodu. Hráč hostí Miloš Petřina v pauze mezi pátým a šestým utkáním fyzicky napadl sudího Darka Jendrišáka a utkání bylo okamžitě ukončeno.
České Budějovice – Jak pacientům šetrným zásahem napravit poškozené, bolavé či dokonce nefunkční klouby, to se jezdí od svých kolegů z českobudějovické nemocnice učit lékaři z celé střední a východní Evropy.
Strakonice - Juniorský šampionát v Písku bude rozehrán v pondělí 18. června, ve Strakonicích o den později.
České Budějovice – Jak pacientům šetrným zásahem napravit poškozené, bolavé či dokonce nefunkční klouby, to se jezdí od svých kolegů z českobudějovické nemocnice učit lékaři z celé střední a východní Evropy.
České Budějovice – Z třídění odpadu se na rohu Staroměstské a Budivojovy ulice v Českých Budějovicích stává malé dobrodružství.
Jižní Čechy - Ikona českého popu zazpívá také v českobudějovické Budvar aréně.
Jižní Čechy – Po delší odmlce v Českých Budějovicích někdo opět zkouší obelhat starší občany a pomocí lsti z nich vymámit peníze.
České Budějovice - Řidiči by měli být stoprocentně pozorní u viaduktu v budějovické Pekárenské ulici. Naposledy ve čtvrtek se při nehodě zranili tři lidé, z toho dvě děti. Místo je nepřehledné.
Č. Budějovice - „Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, hlavně ve druhé půli jsme byli jasně lepší," vyzdvihl po vítězství českých fotbalistů nad Polskem Pavel Tobiáš, šéftrenér mládeže prvoligového Dynama Č. Budějovice a expert Deníku pro mistrovství Evropy.
Č. Budějovice - Hokejový obránce Filip Novák představil dnes tuzemským fanouškům jako první z českých hráčů Gagarinův pohár. Do Českých Budějovic, kde se před třiceti lety narodil, mohl vzít cennou trofej určenou vítězi Kontinentální ligy jakožto člen kádru vítězného Dynama Moskva.
Meclov /ROZHOVOR/ - Jaroslav Hána z Meclova si v zemědělství prošel vše takzvaně od píky. V čele družstva, které se po revoluci transformovalo, stojí od roku 1988.
Praha – Kriminalisté navrhli obžalovat bývalého českobudějovického soudce Evžena Sedleckého, který je podezřelý z toho, že v přestávce soudního jednání okradl advokáty o peníze.
Jižní Čechy - Jihočeský jazzový festival nabídne několik koncertů pod širým nebem. Zastaví se v Českých Budějovicích, Třeboni i Nových Hradech
Meclov /ROZHOVOR/ - Jaroslav Hána z Meclova si v zemědělství prošel vše takzvaně od píky. V čele družstva, které se po revoluci transformovalo, stojí od roku 1988.
Vrábče – O titul Vesnice roku 2012 bojuje i obec, které patří známá výletní restaurace
Kyjov – Pořádání každoročních Celostátních sportovních her sluchově postiženého žactva má letos na starosti kyjovská základní a mateřská škola v ulici Školní. V pořádání těchto her se střídají základní školy pro sluchově postižené z celé ČR. Na Kyjov vyšel letošní 48. ročník.
České Budějovice - Jubilant si žádný konkrétní dárek nepřeje. „Je nádherné být tady, a když člověka nic nebolí, je to zázrak,“ říká.
Jižní Čechy – Po delší odmlce v Českých Budějovicích někdo opět zkouší obelhat starší občany a pomocí lsti z nich vymámit peníze.
České Budějovice – Už více než 80 000 dětí seznámila s ekologickou výchovou za svou patnáctiletou existenci českobudějovická nezisková organizace Cassiopeia.
Českobudějovicko - Prohlédněte si v naší fotogalerii miminka narozená v poslední době.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Legendárního fotografa Jihočeské pravdy, který by v červenci oslavil 100. narozeniny, připomíná Galerie Nahoře… Ve fotokomoře zůstával hluboko přes půlnoc, kvůli dobrému světlu čekal na Šumavě hodiny. Když jeho dcera říká, že fotografie ho provázela celým životem, není to fráze, ale fakt. Legendárního jihočeského fotografa Ottu Seppa, který by v červenci oslavil 100. narozeniny, připomíná od pátku Galerie Nahoře. Expozice má název České Budějovice panoramatické 1945 – 1970.
České Budějovice - Řidiči by měli být stoprocentně pozorní u viaduktu v budějovické Pekárenské ulici. Naposledy ve čtvrtek se při nehodě zranili tři lidé, z toho dvě děti. Místo je nepřehledné.
Českobudějovicko – Co přinesl tento týden na stránkách Českobudějovického deníku?
Horní Planá – Dnes již zaniklá obec Maňávka se v sobotu stane dějištěm Letecko – modelářského dne, kterým Horní Planá zahájí turistickou sezonu.
Písek - V galerii Sladovna je do 1. července otevřena výstava ke 130 letům učňovského školství na Písecku.
Bílina, České Budějovice – Hvězdou dvoudenního hudebního festivalu Bořeň Mysteria Open Air jsou v pátek večer legendární brazilská metalová skupina Sepultura.
České Budějovice – Krajský soud v pátek uložil 31letému Martinu Šedovi z Dačic za zvlášť závažný zločin vraždy jedenáct let do věznice se zvýšenou ostrahou.
České Budějovice – Krajský soud rozhodl v dalších insolvenčních věcech.
Strakonice - Studenti oboru automechanik Střední školy řemesel a služeb Strakonice ve čtvrtek 14. června skládali závěrečné zkoušky.
České Budějovice – Krajský soud v pátek uložil 31letému Marcelu Šedovi z Dačic za zvlášť závažný zločin vraždy jedenáct let do věznice se zvýšenou ostrahou.
Votice – Výročí 150 let od založení Sokola oslaví cvičenci v sobotu sletem ve Voticích. Na pořízení nářadí a náčiní sice cvičenci, kteří nacvičují skladby na Všesokolský slet v Praze, obdrží granty, ale ty pokryjí jednotlivým tělocvičným jednotám jen část nákladů.
České Budějovice – Zanádražní komunikace, nová sportovní hala, oprava KD Slavie, rekonstrukce škol, takové jsou hlavní akce, na které bude v příštích třech letech dávat peníze českobudějovická městská pokladna.
Bílina, České Budějovice / ROZHOVOR / – Hvězdou dvoudenního hudebního festivalu Bořeň Mysteria Open Air jsou v pátek večer legendární brazilská metalová skupina Sepultura. A co víc, vystoupí zde pod majestátní horou Bořeň v Bílině poblíž lázní Teplice na severu Čech hned po koncertě Marty Kubišové s kapelou! Rozhovor Deníku se zakládajícím členem brazilské Sepultury, baskytaristou Paulem Jr. vznikl před vystoupením kvartetu v Českých Budějovicích. Po příjezdu do KD Vltava to vypadalo s interview všelijak. „Všichni spí a já je nebudu budit. Chlapci spí, kdykoli to jde, jsme na turné už od března, takže budete muset počkat, až se vzbudí," prohlásil manažer Andrei. Záhy se však na pódiu objevuje prošedivělý Paulo Jr. a nám opět došlo, že tato kapela brázdí pódia celého světa již dobrých pětadvacet let…
Horní Planá – Dnes již zaniklá obec Maňávka se zítra stane dějištěm Letecko – modelářského dne, kterým Horní Planá zahájí turistickou sezonu.
České Budějovice - Vrchní soud v Praze změnil ve středu rozhodnutí krajského soudu o nařízení předběžného opatření ve věci Senior Resort, a. s., Tábor (27 INS 232/2012). Tento subjekt má v nájmu Domov seniorů úpadce J. a S. Tábor- spol. s r. o., nyní v konkurzu.
České Budějovice - Vědci Jihočeské univerzity se chystají na další expedici na souostroví Svalbard. Na cestu dostali i vlajku města
České Budějovice - Legendárního fotografa Jihočeské pravdy, který by v červenci oslavil 100. narozeniny, připomíná Galerie Nahoře.
Jižní Čechy - Po dvou letech se do jižních Čech vrátí největší hvězda českého popu zpěvák Karel Gott. V Táboře zahájí 5. října své turné po Česku a Slovensku, během něhož absolvuje 16 koncertů a které vyvrcholí 8. prosince prvním předvánočním koncertem Gotta v Praze po dvanácti letech. Zpěvák se zastaví také v Českých Budějovicích, kde vystoupí 17. listopadu v Budvar aréně.
Jižní Čechy - Příprava jídel do krabiček se stává stále více populární a nás těší rovněž zájem o tento páteční seriál Deníku.
České Budějovice – Zanádražní komunikace, nová sportovní hala, oprava KD Slavie, rekonstrukce škol, takové jsou hlavní akce, na které bude v příštích třech letech dávat peníze českobudějovická městská pokladna.
Strakonice - Pohotovost od pátku 15. do neděle 17. června.
Strakonice – Projekt může využívat úplně kdokoliv. Jeho pointou je soudržnost mezi lidmi.
Českoudějovicko - Do konce I.B třídy fotbalistů zbývá poslední kolo. Týmy na druhém místě živí naděje, že postoupí, naopak Srubec bojuje o holou záchranu.
Českobudějovicko – Fotbalisté Čtyř Dvorů dotáhli svou jarní jízdu za záchranou do úspěšného konce!
České Budějovice /VIDEO/ - Martin Glaser, šéf činohry Jihočeského divadla, dostal za inscenaci Arabské noci prestižní Cenu Josefa Balvína… Pro konzervativního diváka to byl docela šok, ti starší houfně odcházeli po pár minutách. Pět herců zavřených v plastových boxech, ze stropu provazce vody a tempo extrémně pomalé. Velmi originálně zinscenoval hru Arabská noc šéf jihočeské činohry Martin Glaser v Moravském divadle Olomouc. A odborníky nadchl: v úterý večer získal Cenu Josefa Balvína a zařadil se tak k osobnostem jako Otomar Krejča, Jiří Pokorný nebo Ivan Rajmont, kteří ji dostali před ním.
České Budějovice – Věhlasný Stanley Cup už se na jihu Čech jednou objevil. V roce 1999 ho přivezl ukázat jako vítěz nejslavnější hokejové soutěže světa NHL tehdejší gólman Dallasu Roman Turek. V sobotu se ale poprvé v jihočeské metropoli objeví také Gagarinův pohár, který vyhrává vítěze nejprestižnější Evropské ligové soutěže Kontinentální hokejové ligy. Zásluhu na tom má třicetiletý českobudějovický odchovanec Filip Novák, jenž slavil titul v dresu Dynama Moskva.
České Budějovice – Plánovaný koridor pro MHD může sloužit i regionálním dopravcům. Nikdo je ale doposud neoslovil. Do Budějovic přitom denně vozí tisíce lidí. Už za dva roky by se mohla jejich cesta zrychlit i o desítky minut. (Anketa pod článkem)
Příbram – Plavci z PK Příbram o víkendu startovali hned na třech místech. Na všech se poměřili s kluby z celé republiky, přesto dokázali získat deset medailí.