Děčín/Prostějov – Pokaženou premiéru v roli hlavního kouče prostějovských boxerů má za sebou Pavel Duda. Ve 4. kole extraligy jeho svěřenci prohráli s domácími rohovníky těsně 10:8. S výkony svých boxerů byl nový trenér věsměs spokojený, dojmy mu ale pokazili sudí, kteří měli otočit dva zápasy ve prospěch domácích borců.
Velké Meziříčí - V předposledním kole základní části přijel do Velkého Meziříčí vedoucí celek volejbalové extraligy juniorů. Po výsledkové i herní mizérii Spartaku se nedalo očekávat, že právě v souboji se Zlínem dojde k překvapení. Což se i potvrdilo, protože Zlínští šli od začátku jasně za svým cílem, udržet se na špici tabulky.
Papua-Nová Guinea, Litomyšlsko – Během několika málo měsíců zahynul při výzkumu v exotické zemi druhý mladý vědec z Litomyšlska. Smutná zpráva přišla v pátek z Papui-Nové Guinei.
Praha – Vynikající představení viděli volejbaloví fanoušci o tomto víkendu na palubovce ČZU, kde dokázal podceňovaný výběr trenéra Maliny zvítězit v rámci dvaadvacátého kola Uniqa extraligy nad favorizovanými Benátkami bez větších problémů 3:0. Během týdne tak Pražané pokořili druhé mužstvo tak zvané TOP pětky. Ba co víc na Benátky ztrácí v tabulce pouhý bodík.
České Budějovice – Na modernizaci železnice na jihu Čech půjdou i letos stovky milionů korun. Pokračovat budou práce na IV. koridoru v úseku České Budějovice-Nemanice a začne modernizace tratě Ševětín – Veselí nad Lužnicí.
Svitavy /EXKLUZIVNĚ PRO DENÍK/- Možná, že ani dnes si „nehýčkáme“ své rodáky, pamětníky. Jako bychom dějiny města a především jeho občany začali vnímat až od roku 1945.
Domažlice – Martin Verner, odchovanec domažlického plavání, se stal vítězem Českého poháru 2011. Do konečného bodování se započítávají FINA body za nejlepší výkony z šesti závodů ČP (3 nej… výkony z 25 m + 3 nej… výkony z 50 m). Celkem má Český pohár v plavání osm kol, která zavítala do Českých Budějovic (VC Č. Budějovic), Ostravy (VC Ostravy), Prahy (Praha 2011), Prahy (LMČR), Plzně (Plzeňské sprinty), Jihlavy (AXIS Cup), Brna (VC Brna) a Chomutova (ZMČR).
Rychnov nad Kněžnou/ROZHOVOR/- Cestovatel a potápěč, který v Indonésii tráví již čtrnáctý rok, představoval tuto pozoruhodnou zemi v rychnovském letovisku Studánka
Příbram - Nepříznivá série proher volejbalistů Příbrami konečně skončila. Po třech neúspěšných zápasech v Extralize a jednom v poháru konečně zvítězili, a to ve třech setech na palubovce Odolena Vody.
České Budějovice - V pátečním utkání 43. kola Tipsport extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Slavií 3:2 po samostatných nájezdech. V neděli hrají Jihočeši v Plzni (17.30).
Plzeň – Co si příznivci folku mohou přát víc? Skvělé folkové skladby přijedou do Plzně zahrát a zazpívat čtyři ženy – zpěvačky a kytaristky. Pod názvem Dámský recitál vystoupí tuto sobotu od půl deváté večer v Hifiklubu na plzeňském náměstí Republiky.
Staré Město - Dvěma hladkými výhrami zakončili volejbalisté VSK Staré Město základní část I. ligy a před vstupem do bojů play-off tak potvrdili třetí příčku. Ve čtvrtfinále, které začíná v hale na Širůchu příští pátek, se Staroměšťané utkají s B-týmem ČZU Praha.
Plzeň – V závěrečném dvoukole základní části extraligy kadetek ve volejbale hostovaly oba plzeňské týmy na hřištích favoritů. Slavia VŠ v duelu o druhé místo nestačila v Českých Budějovicích na Madetu, Lokomotiva prohrála na palubovce letos neporaženého Olympu Praha.
Göteborg, České Budějovice - Sedmička starších žáků českokrumlovského FBC se představila na Gothia Cupu ve Švédsku, v regionální lize žáků zapisovali Českokrumlovští rekordní výhru.