VIDEO: V Českém Těšíně otevřeli prodejnu bez obsluhy. Platí se mobilem či kartou
Nejen obyvatelé českotěšínského sídliště Svibice už mohou nakupovat doslova ve dne v noci. Ve středu přešla tamní prodejna TEMPO ze sítě COOP do automatického režimu.
Nejen obyvatelé českotěšínského sídliště Svibice už mohou nakupovat doslova ve dne v noci. Ve středu přešla tamní prodejna TEMPO ze sítě COOP do automatického režimu.
/ROZHOVOR/ Na transfúzním a hematologickém oddělení trutnovské nemocnice pečují o své dárce dokonale. Milý úsměv, vstřícnost a drobné občerstvení těší pravidelné dárce při každém odběru.
Společnost Dotek poskytuje pobytovou odlehčovací službu a terénní pečovatelskou službu. Dále provozuje půjčovnu kompenzačních pomůcek, pedikúru a Dobročinný obchůdek Dotek.
/HÁZENÁ/ Skvělá atmosféra, házenkářský maraton, slzy štěstí i smutku. To vše bylo k vidění v rámci 48. ročníku Kynžvartského poháru – 9. Memoriálu Milana Prokeše, který hostila po tři dny ve svém areálu Házená Kynžvart. Poprvé se turnaj odehrál na pěti hřištích, když čtyři byly v Kynžvartu, páté pak nově v Chodové Plané. Do Lázní Kynžvart tak dorazilo na oblíbený turnaj dvaačtyřicet družstev, když nejdelší cestu vážila do lázeňského města výprava v barvách Velká nad Veličkou. Do Kynžvartu také dorazil například i vítěz Žákovské ligy Sokol Písek. Házenkářské naděje se představily hned ve třech kategoriích, a to mini, mladší a starší žákyně. Během tří dnů tak bylo odehráno úctyhodných 198 utkání, za dohledu pětadvaceti arbitrů.
/BĚH/ První červnovou sobotu karlovarští sokolové uspořádali již 9. ročník běžeckého závodu Sokolská jedenáctka. Závod se tradičně konal v krásném prostředí karlovarských lázeňských lesů, v okolí Linhartu. Start i cíl byl v bezprostřední blízkosti Přírodního lanového centra.
Dne 1. června byla v Hradci Králové vernisáží zahájena výstava obrazů pana Miloše Chromka s názvem Půl na Půl.
Dosud si důchod vyzvedávám na poště, kterou prý budou nuceni uzavřít. Další se nachází daleko. Přemýšlím proto, že si konečně založím účet. Jak to udělat nejjednodušeji? Paní Ludmile z Jihlavy radí Přemysl Hanzelka, ředitel ČSOB Poštovní spořitelny.
Již dvakrát se mi stalo, že volalo neznámé číslo s nabídkou výhodného investování do kryptoměn. Nabídku jsem odmítl, ale zajímalo by mě, jestli nemohlo jít o podvod? Václavovi z Jihlavy radí Petr Vosála, odborník na kybernetickou bezpečnost ČSOB.
Za měsíc v Česku zmizí tři stovky poboček České pošty. S nimi zaniknou i kontaktní místa pro komunikaci se státem Czech Point nebo pobočky ČSOB Poštovní spořitelny. Dotčené instituce uklidňují, že dostupnost těchto služeb nebude pro lidi příliš omezena. Výpověď už dostalo 600 pošťáků.
/FOTO, STREAM/ Už jen dvě mláďata zůstala v péči Uršuly a Ulricha, čapího páru hnízdícího na komíně automobilové školy v Ústí nad Orlicí - Hylvátech. Třetí potomek se nyní nachází v Záchranné stanici zvířat Pasíčka na Chrudimsku s velmi závažným onemocněním a prognóza nevypadá dobře.
Už jen dvě mláďata zůstala v péči Uršuly a Ulricha, čapího páru hnízdícího na komíně automobilové školy v Ústí nad Orlicí - Hylvátech. Třetí potomek se nyní nachází v Záchranné stanici zvířat Pasíčka na Chrudimsku s velmi závažným onemocněním a prognóza nevypadá dobře.
Ve čtvrtek 25. května se v IQ Landii Liberec uskutečnil výukový den pro žáky II. stupně základních škol a mladší studenty víceletých gymnázií. Prezentací se zúčastnilo na 120 posluchačů ve věku od 12 do 16 let z Liberecka a Jablonecka.
Pro letošní, již 27. ročník celonárodní veřejné sbírky „Český den proti rakovině“ (dále jen kytičkový den), byla Ligou proti rakovině (LPR) stanovena středa 10. května. Jejím symbolem je žlutý kvítek měsíčku lékařského. Občané mohli přispět nejen koupí kytičky, ale i prostřednictvím DMS. Za článek velmi děkujeme.
/FOTO/ Dveře do obchodu otevře mobilní aplikace třeba o půlnoci i bez přítomnosti prodavaček. Nakoupit si jídlo i drogerii mohou od pátku místní i turisté v Lednici přímo v centru obce. Společnost COOP tam otevřela automatickou prodejnu, do níž mohou lidé vstoupit sedm dní v týdnu čtyřiadvacet hodin denně.
Devatenáctý pracovní týden se blížil ke svému konci, na jehož závěru byla známá jména takzvaných „zmrzlých mužů – Pankrác, Servác, Bonifác“. A právě v pátek na na Pankráce se konala druhá komentovaná prohlídka, kterou se vší pravidelností organizuje Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem – Regionem Slovácko.
Dcera často prodává starší oděvy přes různé internetové bazary. Slyšela jsem se, že tato praxe není bezpečná. Je možné pohlídat, aby dceru někdo nepřipravil o peníze, ptá se Pavla z Příbrami. Na dotaz odpovídá Petr Vosála, odborník na kybernetickou bezpečnost ČSOB.
Přibližně dva kilometry daleko a okolo pětadvaceti minut cesty to bude mít řada obyvatel hodonínské místní části Bažantnice na jedinou poštu, která v okresním městě zůstane. Za necelou padesátku dní totiž přijdou o pobočku v ulici Petra Jilemnického. Hodonínští se snaží zachránit alespoň tuto poštu v lokalitě, kde žije zhruba šest tisíc dospělých.
Budovu banky naboural o víkendu se svým vozem mladý řidič. Jak se ukázalo, za noční nehodu mohl v první řadě alkohol. A nebylo ho zrovna málo.
Výrazné zkvalitnění služeb, rozšíření otevírací doby i posílení přepážek ve Frýdku-Místku. Dočasné ponechání nejoblíbenější pobočky i hledání nových prostor pro novou a moderní poštu v Třinci.
Už více než šest milionů lidí v České republice si u svých bank založilo takzvanou bankovní identitu. Jako nástroj pro komunikaci a vyřízení papírování bez front ji v loňském roce využilo přes dva a půl milionu lidí, například pro podání daňového přiznání. Ti, kteří jej podávají elektronicky, mají totiž o měsíc prodlouženou lhůtu. Ta letošní končí 2. května.
Den Země se stal největším sekulárním svátkem světa. Poprvé se slavil v roce 1970 pouze v USA, o rok později se záštity nad akcí ujala OSN. Další země včetně Československa se připojily ke slavení Dne Země až v roce 1990.
Šest měsíců se mohlo patnáct mladých lidí z dětských domovů, azylových domů a pěstounských rodin setkávat s úspěšnými podnikateli z regionu, kteří je chtěli naučit podnikavě přemýšlet, vidět kolem sebe příležitosti a nastavit si dobrý start do života. V sobotu projekt Regionálního podnikatelského kempu, pořádaného spolkem 4SYOU ve spolupráci s Nadací ZET profesora Milana Zeleného, slavnostně zakončili na Univerzitě Tomáše Bati.
Dva atleti ze Zlínského kraje patřili k nejlepším v 18. ročníku ČSOB Bratislavského maratonu.
Pobočka České pošty na Benešově třídě v Hradci Králové se rušit nebude. Ve čtvrtek odpoledne se na tom dohodla primátorka města s vedením státního podniku.
S jasným cílem se loni na podzim spojila parta nadšenců z Vimperka. Založili Spolek pro vybudování Zahrady korunní princezny Štěpánky ve Vimperku. Pro vybudování zahrady našli prostor poblíž vimperské nemocnice. Chtějí tam zlepšit prostředí nejen pro klienty Domovů Vimperk, ale vytvořit komunitní zahradu pro veřejnost.
Pátrání po pohřešovaném 54letém muži z Prahy policie ukončila. Muže našla v neděli večer mrtvého.
V sobotu 1. dubna se v hlavním městě Slovenské republiky uskutečnil 18. ročník "Mezinárodního ČSOB Marathon Bratislava 2023". V rámci této akce se také běžel silniční závod na 10 km pod názvem "Desítka s Birellem".
Zrušení pošty na Horním náměstí zkomplikuje život slabozrakým a nevidomým Olomoučanům, kteří se s kritikou verdiktu České pošty obrátili na Olomoucký deník. Poukazují i na to, že tato pošta jim díky instalovanému „zvukovému majáku“ slouží jako klíčový orientační bod.
Přes devět stovek účastníků se zapojilo v sobotu navzdory ledovému dešti do Safariběhu ČSOB 2023, při kterém proběhli Africkým a Lvím safari ve Dvoře Králové nad Labem. Byla mezi nimi jedna z hvězd televizního seriálu ZOO Šimon Bilina, který hraje chovatele hadů Haďáka. Pět kilometrů zvládl za 30 minut a byl na 49. místě mezi 151 muži startujícími na této trati.
Snaha ušetřit na energiích a touha zvýšit svoji energetickou nezávislost. To jsou dva hlavní důvody, které stojí za rekordním zájmem o pořízení fotovoltaických elektráren v posledních dvou letech. Nový projekt společností E.ON a ČSOB, který budou moci zájemci využít od začátku dubna, otevře cestu k vlastnímu solárnímu zdroji i pro ty skupiny klientů, pro které bylo jeho pořízení dosud nedostupné kvůli nedostatku volných finančních prostředků.
Součástí vybudování památníku obětem komunistických pracovních lágrů je i revitalizace prostranství, které z většiny nepatří městu.
Sexy v padesáti a úžasně v šedesáti by určitě chtěla vypadat každá žena. Jak toho dosáhnout se mohly dozvědět účastnice atraktivního celodenního programu při 17. ročníku akce Excellentní žena.
Zatím nejmenší automatickou prodejnu v Česku otevřela v pondělí 27. března společnost COOP, a to v Bujanově na Kaplicku. Hodlá otestovat, jestli se její provoz vyplatí i v obci, která nemá ani tisíc obyvatel. O prodavačku ale Bujanovští úplně nepřijdou.
Stačí chvilka nepozornosti, špatné kliknutí nebo důvěřivost při zadávání platebních údajů a mnohaleté úspory v řádech desetitisíců korun mohou skončit v rukou podvodníků. V záchraně ukradených peněz pak banky i policisté hrají o minuty. Internetových podvodů dlouhodobě přibývá, v Královéhradeckém kraji policisté řešili za poslední tři měsíce na 200 případů. "Když to šel manžel nahlásit na kriminálku, řekli mu, že je tenhle týden už čtvrtý," říká žena z Jičína, které při nedávném phishingovém útoku z účtu zmizelo 90 tisíc korun.
Šárka Gajdzioková z Křižanova na Žďársku, její přítel Karel Homola a syn Jaroslav Gajdziok dostali u soudu ve Žďáře nad Sázavou trest v souvislosti s incidentem, ke kterému došlo v bance ve Velkém Meziříčí. Trojice se dostala do konfliktu s policisty poté, co bankovní úřednice odmítla Gajdziokové vrátit tisícikorunovou bankovku. Tu si žena přišla do banky na náměstí vyměnit, protože byla poškozená. Úřednice totiž ženě oznámila, že musí bankovku poslat na posouzení do České národní banky.
Město Náchod chce pomoci zemětřesením postiženému Turecku, a to charitativním koncertem. Uskuteční se v sobotu 25. března od 18 hodin v Městském Divadle Dr. Josefa Čížka a vystoupí na něm kapely Kabát Revival Varnsdorf J. B., Divokej Bill Revival, Heebies Jeebies a muzikant Petr Jirásek.
Jak by se měl rozvíjet Pražský hrad a může architektura vnést do našich životů světlo, byť neprožíváme zrovna snadné období? V pátečním rozhovoru Deníku se nad tím zamýšlí architekt Josef Pleskot, kterého chce zvolený prezident Petr Pavel oslovit ke spolupráci.
Týden řešila Lucie Mia Hartmanová co si počít se svoji fenkou Ellinkou. „Nechtěla jíst, klepala se a byla celá malátná. Vůbec jsem nevěděla, co se děje,“ popsala první dny s nemocným psem žena. Návštěvu zvěrolékaře zprvu odmítala. Ne, že by fenku Jack Russell teriéra neměla ráda, ale tušila, že ji případný chirurgický zákrok pořádně provětrá peněženku. V současné době není s odkládáním návštěvy zvěrolékaře mezi chovateli výjimkou. Právě rostoucí drahota je odrazuje.
Výuku mladých zdravotníků Českého červeného kříže se nám podařilo posunout na další úroveň s pomocí interaktivního monitoru, který byl pořízen díky Fóru dárců a programu ČSOB pomáhá regionům.
Řidiči mířící do centra města Rožnov pod Radhoštěm by měli zejména v příštím týdnu zvýšit svou obezřetnost a pozorně sledovat dopravní značení. Bude se totiž lišit od toho, na které byli v posledních letech zvyklí.
/FOTO/ Poprvé od roku 2004 se na ČEZ Jizerské 50 závodilo ve čtvrtek. Zatímco Volkswagen Bedřichovská 30 je už stálicí a své pevné místo má v programu už od roku 2001, závod ČSOB Jizerská 17 měl letos premiéru.
Zkušenosti frontových veteránů se hodí i dnes. Když jsem byl požádán, zda zajistím v budějovickém sídle České národní banky (ČNB) ve středu 8. února nákup výjimečné výroční tisícikoruny s přítiskem bankovkového kolku, upozorňující na měnovou odluku po rozpadu Československa v roce 1993, souhlasil jsem. Jak jinak ale my sběratelé zareagujeme?
/FOTO/ Letošní ročník Safariběhu ČSOB se koná 1. dubna. Nadšení sportovci startem na tratích na 2, 5 nebo 10 kilometrů podpoří záchranu kriticky ohrožených bongů horských, kterých na svazích Mount Kenya přežívají poslední desítky. Trasa stále populárnějšího běhu zavede sportovce například do jindy nepřístupného Lvího safari nebo do výsostného území vodušek, žiraf či pakoní.
Letošní ročník Safariběhu ČSOB se koná 1. dubna. Nadšení sportovci startem na tratích na 2, 5 nebo 10 kilometrů podpoří záchranu kriticky ohrožených bongů horských, kterých na svazích Mount Kenya přežívají poslední desítky. Trasa stále populárnějšího běhu zavede sportovce například do jindy nepřístupného Lvího safari nebo do výsostného území vodušek, žiraf či pakoní.
Bezmála osmnáct let života vložili manželé Fučíkovi do zdí památkově chráněného paulánského kláštera v Nové Pace. Objekt, jehož historie se po staletí pojila s péčí o zdraví, už brzy poslouží jako luxusní sídlo denního stacionáře pro lidi s fyzickým nebo mentálním postižením.
Oblíbené závody Jizerská 25 a ČT Jizerská 10 hlásí úplně vyprodaná startovní pole. Poslední šance zažít atmosféru v Bedřichově se ale najde. Po ukončení online registrací a přeregistrací v závodech Mini Jizerská PVZP a ČEZ Jizerská 50 zůstalo pár desítek čísel.
Karty nepřijímáme, křičí cedule na kase velkým rudým písmem. Nedá se nic dělat, zákazník Erbenovy cukrárny na miletínském náměstí musí ze zadní kapsy vylovit poslední dvacku, aby se mohl zakousnout do vyhlášené miletínské modlitbičky, perníčku s ořechy ve tvaru modlitební knížky. Menší obchody na náměstí totiž nemají terminál pro platby kartou a bankomat v Miletíně není. "Stává se, že lidi odcházejí, protože nemají hotovost. Bankomat by tu určitě uvítali," říká prodavačka cukrárny.
Skončila cukrárna AIDA a místo Bati otevřel německý řetězec diskontních prodejen NKD. To ale nejsou jediné viditelné změny ve skladbě provozoven na Horním náměstí a jeho sousedství v posledních týdnech. Zavřelo několik prodejen v Ostružnické a Denisově ulici.
V pondělí 23. ledna proběhlo v budově České národní banky finálové kolo druhého ročníku Filipova poháru finanční gramotnosti od ČSOB. Na prvním místě s největším počtem bodů se umístil tým „Investoři z Jatečky“ z Gymnázia v Jateční ulici v Ústí nad Labem. Druhé místo obsadili žáci „Psohlavci“ z Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích a třetí v pořadí skončil tým „Šumaváci“ ze Základní školy Smetanova ve Vimperku.
Hned několik policejních vozů se ve čtvrtek odpoledne sjelo k bance v centru Ostravy, konkrétně k ČSOB v Hollarově ulici. Mezi kolemjdoucími se začalo mluvit o možném loupežném přepadení.