Inflace byla kvůli růstu DPH nejvyšší za tři roky
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Meziroční míra inflace v Česku v lednu zrychlila růst na 3,5 procenta po prosincovém 2,4 procenta, spotřebitelské ceny tak stouply nejvýrazněji od prosince 2008.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Meziroční míra inflace v Česku v lednu zrychlila růst na 3,5 procenta po prosincovém 2,4 procenta, spotřebitelské ceny tak stouply nejvýrazněji od prosince 2008.
Praha - Komerční bance v loňském roce klesl meziročně čistý zisk o 28,9 procenta na 9,5 miliardy korun. Propad byl způsoben jednorázovým znehodnocením řeckých dluhopisů v držení banky, což jí ubralo z čistého zisku 5,4 miliardy korun.
Praha – Velká penzijní reforma, kterou stát plánuje spustit od roku 2014 a lidé se k ní už příští rok začnou přihlašovat, bude nakonec zajímat jen minimum lidí.
České Budějovice – Krajský soud rozhodl v dalších insolvenčních věcech.
Praha - Československá obchodní banka, která patří k největším tuzemským bankovním skupinám, loni vykázala čistý zisk 11,17 miliardy korun. To je v meziročním srovnání pokles o 17 procent.
Liberec /HLASOVÁNÍ/ - Liberecký kraj chystá rekonstrukci domu, v němž vyroste hospic.
Nymburk -Bankomat by měl být umístěn ve vstupu na poštu v nymburské ulici Karla Čapka. Snad někdo vyslyší přání tisíců lidí.
Prostějovsko – Dvanáct lidí zahynulo minulý rok na silnicích prostějovského okresu. Polovina z nich při jediné tragické nehodě, k níž došlo před rokem na rychlostní komunikaci u Prostějova. Řidička BMW tehdy přeletěla ve vysoké rychlosti se svým vozem svodidla a dopadla na felicii v protisměru.
Pardubice, Hradec Králové - Hokejisté HC VCES v celém turnaji ztratili body pouze za jednu remízu.
Hradec Králové – Pokus vraždy a úvěrový podvod při stavbě varhan pro hradeckou filharmonii nejsou jediné kauzy, které bude tento týden řešit krajský soud.
Praha - Průmyslová výroba v Česku za loňský rok vzrostla o 6,9 procenta, v prosinci 2011 byla meziročně reálně vyšší o dvě procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. K meziročnímu růstu průmyslové produkce podle statistiků nejvíc přispěla výroba motorových vozidel a výroba strojů a zařízení.
Východní Čechy - Pokus vraždy a úvěrový podvod při stavbě varhan pro hradeckou filharmonii nejsou jediné kauzy, které bude tento týden řešit krajský soud.
Hradec Králové – Pokus vraždy a úvěrový podvod při stavbě varhan pro hradeckou filharmonii nejsou jediné kauzy, které bude tento týden řešit krajský soud.
Východní Čechy - Pokus vraždy a úvěrový podvod při stavbě varhan pro hradeckou filharmonii nejsou jediné kauzy, které bude tento týden řešit krajský soud.
Mladá Boleslav - Hokejová extraliga: Pardubice neuspěly na ledě Mladé Boleslavi, která už není poslední.
Královéhradecko - Peníze na projekty menšího rozsahu se budou rozdělovat i letos. Jde o počiny, které rozvinou kulturní a společenský život v obcích.
Praha - Mezinárodní ratingová agentura Fitch dnes snížila dlouhodobý rating české banky ČSOB o stupeň na BBB+ z dosavadního A-. Agentura sdělila, že tím navázala na úterní snížení odpovídajícího ratingu její mateřské belgické bankovní skupiny KBC.
Praha – Tuzemským obchodníkům se loni ve srovnání s rokem 2010 dařilo o něco lépe, vyhlídky na letošní rok ale podle analytiků už tak růžové nejsou a maloobchodní tržby zřejmě klesnou.
Hradec Králové - Výtěžek sbírky v rámci druhého Dne partnerů byl slavnostně předán fakultní nemocnici.
Praha - Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Informoval o tom mluvčí ČNB Marek Petruš.
Chrudim - Ekonom Tomáš Sedláček v úterý besedoval s podnikateli v salonku chrudimského Muzea. Hovořilo se převážně o ekonomické krizi.
Brusel - Agentura Fitch snížila rating belgické finanční skupině KBC, která vlastní českou ČSOB, z "A" na "A-". Fitch stejně snížila rating i další belgické finanční skupině Dexia. Píše o tom dnes místní deník Le Soir.
Praha - Přibývá staveb, které splňují standardy nízkoenergetické budovy. Vedle bytů a sídel firem, je to třeba i škola.
Tábor – Nejdříve dvacet a pak sto tisíc korun. To je snaha radních, jak pomoci stavbě nové rozhledny na Větrovech.
Liberecký kraj - Řidiči v Libereckém kraji patří co do republikového průměru k těm lepším. Úplně nejlepší jsou motoristé na Semilsku, polepšit by se měli ti Liberečtí.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Nové sociální karty, na které se mají vyplácet všechny sociální dávky, začnou potřební dostávat nejpozději do konce června. Novinářům to dnes řekl ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09).
Tábor – Lež koluje po internetu. Nabádá lidi, jak postupovat, když jsou násilím přinuceni vybrat peníze z bankomatu. V textu stojí: zadejte PIN obráceně. Stroj peníze sice vydá, ale zároveň přivolá policii. Tak tím se neřiďte.
Praha – Domácí banky chystají v letošním roce otevřít desítky nových poboček. Největší nárůst, o více než 50 poboček, letos chystá UniCredit Bank. Česká spořitelna jich chce otevřít 14, Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB 13. Naopak například Komerční banka a Raiffeisenbank oznámily, že hlavní expanzi své pobočkové sítě dokončily loni.
Cheb -Na každých sto pojištěných osobních vozidel připadlo loni na Chebsku skoro šest nehod
Vysočina, Praha - Nejvíc bourají lidé z Prahy, Ostravy a Brna; nejbezpečněji jezdí řidiči z Vysočiny a východních Čech. Toto pravidlo potvrdila už počtvté za sebou roční rekapitulace pojišťovny ČSOB.
Chrudim - Ekonomika kolem nás snad zajímá nejednoho obyvatele této země. Známý ekonom Tomáš Sedláček, který napsal knižní bestseller Ekonomie dobra a zla, navštíví na konci ledna Chrudim. Přijměte pozvání na besedu.
Libochovičky – Obyvatelé malé obce se dokázali spojit a vlastníma rukama vylepší krajinu v okolí svého bydliště.
Hradec Králové – Stohy materiálů, za kterými nebyl téměř vidět senát Krajského soudu v Hradci Králové a několik svědků v soudní síni.
Praha – Česká bankovní asociace (ČBA) ve své aktualizované prognóze očekává v letošním roce pokles ekonomiky o 0,1 procenta. Předchozí odhady počítaly s růstem o 1,3 procenta.
Hradec Králové – Stohy materiálů, za kterými nebyl téměř vidět senát Krajského soudu v Hradci Králové a několik svědků v soudní síni. Tak to v pondělí vypadalo u pokračujícího hlavního líčení v kauze jednoho z největších podvodů v Česku.
Praha - Protikorupční policie ve sporné zakázce pro firmu Promopro z doby českého předsednictví EU objevila další podezřelé peněžní toky, informoval dnes server Euro.cz.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Hůř snad ani nemůže být, žehrá nejeden stavitel. Ale může, odpovídají ekonomové. České stavebnictví míří stále ke dnu a lepší vyhlídky na obzoru zrovna nejsou. Tento stav pak odnášejí všichni – stavitelé, jejich zaměstnanci nebo také motoristé.
Domácí trh hypoték dosáhl loni objemu 117 miliard Kč, což je meziroční růst o 40 procent. Odhady Hypoteční banky, jedničky na trhu, řekl novinářům její generální ředitel Jan Sadil. Rok 2011 byl podle něj pro hypoteční trh druhý nejúspěšnější. Pro letošek očekává pokles.
Předměřice - Výtěžek z dobrovolného vstupného, dražby, příspěvků mužstev a poplatků za góly půjde na konto Dětské kliniky Fakultní nemocnice
Praha - Domácí trh hypoték dosáhl loni objemu 117 miliard Kč, což je meziroční růst o 40 procent. Odhady Hypoteční banky, jedničky na trhu, řekl dnes novinářům její generální ředitel Jan Sadil. Rok 2011 byl podle něj pro hypoteční trh druhý nejúspěšnější. Pro letošek očekává pokles.
Brno – Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání ČSOB v takzvané kauze České pivo. ČSOB se domáhala asi 24 miliard korun od osmi společností kolem japonské banky Nomura.
Praha – Meziroční míra inflace v prosinci zpomalila růst na 2,4 procenta z listopadových 2,5 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem spotřebitelské ceny stouply o 0,4 procenta, což byl s výjimkou ledna a května nejvyšší meziměsíční růst cen v loňském roce.
Praha – Míra nezaměstnanosti v prosinci vzrostla z listopadových osmi na 8,6 procenta, počet evidovaných uchazečů o zaměstnání činil 508.451. Oba údaje jsou nejvyšší od dubna loňského roku. Vyplývá to z údajů zveřejněných ministerstvem práce a sociálních věcí. Průměrná míra registrované nezaměstnanosti za celý rok 2011 dosáhla 8,6 procenta a meziročně byla o 0,4 procentního bodu nižší.
Liberec - Slabá zima o sobě dala vědět zatím pouze dvakrát, pokaždé okamžitě přibylo úrazů.
Třebíč - Zmatek a nervozita vládly včera dopoledne v samém centru Třebíče. Oblast totiž zasáhl nebývalý výpadek proudu, který se tu stává jen naprosto výjimečně. Nebylo možné vyřídit občanku, přepis auta a dávky či na poště poslat balík. Zastavily se i hodiny na třebíčské věži.
Ústí nad Labem /HLASUJTE/ - Mluvčí pošty argumentuje tím, že Ústí je na tom stejně, jako České Budějovice či Liberec.
Praha - Průměrné náklady domácnosti v Česku příští rok vzrostou přibližně o 550 korun měsíčně. Důvodem je zvýšení spodní sazby daně z přidané hodnoty (DPH) a výdaje spojené s bydlením.
Jablonné v Podještědí - Doslova zelenou oázu v srdci města chtějí v Jablonném v Podještědí vytvořit pracovníci občanského sdružení Čmelák z Liberce.
Jablonné v Podještědí - Doslova zelenou oázu v srdci města chtějí v Jablonném v Podještědí vytvořit pracovníci občanského sdružení Čmelák z Liberce.
Jablonné v Podještědí - Doslova zelenou oázu v srdci města chtějí v Jablonném v Podještědí vytvořit pracovníci občanského sdružení Čmelák z Liberce. Na mokřadních pozemcích o rozloze 6 hektarů poblíž místního zámku Nový Falkenburk vybudují místo, kam budou moci lidé chodit na procházky, odpočívat i koupat se.