![](https://g.denik.cz/27/eb/pe_mikroregpel_prazena-list-l.jpg)
Titul Objev roku 2007 získaly webové stránky mikroregionu Pelhřimov
PELHŘIMOV - Internetové stránky Sdružení mikroregionu Pelhřimov se účastnily již osmého ročníku soutěže Objev roku.
PELHŘIMOV - Internetové stránky Sdružení mikroregionu Pelhřimov se účastnily již osmého ročníku soutěže Objev roku.
INTERIÉRY - Komoda je ideální úschovný prostor pro věci, které mají být po ruce, ale ne na očích.
PRAHA - MUDr. Miroslav Havrda je neurolog a 1. viceprezident České pediatrické společnosti. Ani výběr lyžařské obuvi se totiž nemá podceňovat.
ZLÍN - Programátor Martin Horčička z Jirkova na Ústecku se rozhodl otevřít pobočku webdesignerské firmy ve Zlíně. Tvorbě stránek a grafice se věnuje od školních let. K nápadu přesunout část podnikání do Zlína ho přivedli sami zákazníci.
ZLÍN - Programátor Martin Horčička z Jirkova na Ústecku se rozhodl otevřít pobočku webdesignerské firmy ve Zlíně. Tvorbě stránek a grafice se věnuje od školních let. K nápadu přesunout část podnikání do Zlína ho přivedli sami zákazníci.
PLZEŇ - Příjemné předvánoční nakupování si včera užívali vozíčkáři v obchodním domě na Americké třídě v Plzni. Pomáhali jim při něm budoucí prodavačky a prodavači.
ZLÍN - Fotografie, grafiku, filmy, animace, 3D design, hudbu a moderní technologie představí organizátoři letošního pátého ročníku multimediálního festivalu Mixer, který se od dnešního dne koná ve Zlíně. Prezentace začala dnes velkolepou ohnivou show před zlínskou alternativou a potrvá do pátku 23. listopadu.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Termoprádla, které odvádí pot a zamezuje tak pocitu chladu, se nejvíce prodá v zimním období. Není však záležitostí pouze pro sportovce, stále žádanější je u široké skupiny veřejnosti.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Termoprádla, které odvádí pot a zamezuje tak pocitu chladu, se nejvíce prodá v zimním období. Není však záležitostí pouze pro sportovce, stále žádanější je u široké skupiny veřejnosti.
CHOMUTOV - Kraj chce v příštím roce nalákat více turistů do regionu. Vytvořil proto turistickou databanku. Zájemci ji budou mít k dispozici i v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově.
LITOMYŠL - Dobrou spolupráci mají koncernový podnik Oseva Litomyšl a střední zemědělská škola nejen při výchově zemědělských odborníků, ale také při inovaci speciálních zemědělských strojů, které se vyrábějí v závodě Oseva.
NAPSALI JSTE NÁM - Pokud vaše těhotenství doposud probíhalo bez komplikací, věřte, že jedna na vás ještě číhá. V Americe se tomu říká „Baby Shower“, doslova přeloženo: dětská sprcha.
BERLÍN - Nová Škoda Fabia je ze všech malých vozů „největší“. Proto získal tento kompaktní automobil své třídy od německých novin „Bild am Sonntag“ cenu Zlatý volant 2007.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - První výstava prací studentů ústavu vizuální tvorby Univerzity Tomáše Bati, kteří studují na odloučeném pracovišti v Uherském Hradišti, byla zahájena v úterý 13. listopadu na chodbách školy a nese všeříkající název 001.
Pokud vaše těhotenství doposud probíhalo bez komplikací, věřte, že jedna na vás ještě číhá. Tady se tomu říká „Baby Shower“, doslova přeloženo: dětská sprcha. Abych se vám přiznala, ani pořádně nevím, proč se tomu tak říká. Jde o slavnost pro nastávající matky a jejich miminka, která se koná většinou okolo osmého měsíce těhotenství.
ÚSTECKÝ KRAJ - Usnadnit návštěvníkům regionu přístup k informacím o dalších turistických cílech a zajímavostech a nalákat je k jejich návštěvě – to je cílem Turistické databanky, kterou má nyní k dispozici Ústecký kraj.
Projekt s názvem Dobrý den, sousede už několik měsíců pomáhá cizincům, kteří si za svůj druhý domov vybrali východní Čechy.
Projekt s názvem Dobrý den, sousede už několik měsíců pomáhá cizincům, kteří si za svůj druhý domov vybrali východní Čechy.
BRNO - Všechno začalo semestrální prací o vodních dýmkách na oboru průmyslový design, kterou zpracoval Jakub Lanča, jeden ze dvou majitelů studia Meduse Design.
Vyspělá fénická a egyptská civilizace objevila pro budoucí svět sklo. Původní výroba byla velmi jednoduchá - roztavené pruhy skla se ovinuly kolem hliněného jádra a vytvořily vázy a lahve. Průlom nastal až sto let před Kristem, kdy bylo objeveno foukání skla.
PRAHA - Automobilka Opel uvádí na trh modernizovanou generaci celosvětově megaúspěšného vozu Astra. Jako první přichází sedan.
BRNO - Kuchyňská linka z dýhy indické jabloňe nebo pokojová lampa ve tvaru koňe v životní velikosti. Téměř vše, co si běžný člověk v kuchyni téměř nedokáže představit, nabízí návštěvníkům veletrh kuchyní a designu v prostorách Wannieck Gallery. Ten potrvá v Brně do neděle.
PLZEŇ -Jubilejní stou tramvaj vyexpedoval včera (8. 11.) plzeňský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation (ŠT). Jednalo se o typ 14T, který je určen pro Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPHMP). ŠT je tradiční výrobce kolejových vozidel už od roku 1918. Vyráběl ale hlavně lokomotivy a vozy metra.
PLZEŇ -Jubilejní stou tramvaj vyexpedoval včera (8. 11.) plzeňský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation (ŠT). Jednalo se o typ 14T, který je určen pro Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPHMP). ŠT je tradiční výrobce kolejových vozidel už od roku 1918. Vyráběl ale hlavně lokomotivy a vozy metra.
BRNO - Kuchyňská linka z dýhy indické jabloňe nebo pokojová lampa ve tvaru koňe v životní velikosti. Téměř vše, co si běžný člověk v kuchyni téměř nedokáže představit, nabízí návštěvníkům veletrh kuchyní a designu v prostorách Wannieck Gallery. Ten potrvá v Brně do neděle.
MLADÁ BOLESLAV - Vedení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi radikálně modernizuje svůj web. O prázdinách se dožil tří let. První grafické návrhy jsou už na světě. Nemocnice si ho chválí.
DOLNÍ BENEŠOV - Objev roku, to je název již osmého ročníku celorepublikové soutěže zaměřené na popularizaci originálních a účelově strukturovaných stránek malých obcí, měst a sdružení obcí, které se letos zúčastnilo i město Dolní Benešov.
PRAHA - Dva prototypy nové Škody Superb se minulý týden účastnily předvýrobních zkoušek v extrémních podmínkách Death Valley - Údolí smrti v americké Kalifornii. Oficiálně má být nový Superb představen světu až na autosalónu v Ženevě v březnu 2008, proto byly oba vozy zahaleny výraznými maskovacími návleky na přídi i na zádi a přelepy na bocích i oknech. My jsme si mohli vůz vyzkoušet také.
LITOVEL - Gramofony jsou opět v kurzu. Analogové aparáty s raménkem kupují především hudební fajnšmekři ze zahraničí. Černé vinylové desky jsou sice méně skladné a náchylnější k poškození než kompaktní disky, po stránce hudební jsou však podle odborníků stále nedostižné.
HLINSKO - Ve spotřebitelském testu zvítězily u zákazníků rychlovarné konvice značky ETA. Hlinecká firma tak znovu potvrdila významné postavení na českém trhu. Test uspořádal specializovaný časopis Q magazin.
HLINSKO - Ve spotřebitelskémtestu zvítězily u zákazníků rychlovarné konvice značky ETA. Hlinecká firma tak znovu potvrdila významné postavení na českém trhu. Test uspořádal specializovaný časopis Q magazin.
Dnešní stůl má vskutku mystický původ. Jeho používání bylo od hlubokých počátků spojeno s obřady při jídlech a obětování bohům.
PRAHA - Další možnosti využití internetu jako informačního zdroje přináší nová verze portálu www.dotaceonline.cz. Na serveru je soustředěna komplexní databáze grantů a dotací ze strukturálních fondů EU a národních podpor.
BZENEC - V soutěži Top design vín České republiky 2007 o nejlepší etiketu zvítězilo víno z kolekce EGO–vin Moravských vinařských závodů ve Bzenci.
ČESKÝ KRUMLOV - Město spustilo dva své nové virtuální servery – www.castle.ckrumlov.cz a také www.encyklopedie.ckrumlov.cz, které budou fungovat souběžně s původními adresami www.ckrumlov.cz a www.ckrumlov.info.
LIBEREC - Nové tříleté a čtyřleté obory určené žákům devátých tříd základních škol představuje v těchto dnech na veletrhu vzdělávání EDUCA Střední odborné učiliště nábytkářské a Střední škola tvorby a designu nábytku v Liberci. Podle ředitele školy Václava Tichého se očekává největší zájem zejména o čtyřletý maturitní obor Architektura a design interiér, ze tříletých oborů pak o obor Truhlář s univerzálním zaměřením na nábytkové i stavební truhlářství.
PARDUBICE - Současní čeští designéři vystaví v Pardubicích dekorativní i užitné předměty ze skla a porcelánu. Výstava Design - nová tvář věcí I, která začíná ve čtvrtek, zahajuje cyklus prezentace současných trendů designu, řekl kurátor výstavy Ivo Křen z Východočeského muzea, kde se výstava koná.
VÝCHODNÍ ČECHY - Současní čeští designéři vystaví v Pardubicích dekorativní i užitné předměty ze skla a porcelánu.
VÝCHODNÍ ČECHY - Současní čeští designéři vystaví v Pardubicích dekorativní i užitné předměty ze skla a porcelánu.
VÝCHODNÍ ČECHY - Současní čeští designéři vystaví v Pardubicích dekorativní i užitné předměty ze skla a porcelánu.
OPAVA, OLOMOUC - Nové muzeum moderního umění. Takové plány mají v Olomouci. Nová budova moderního umění přímo v historickém jádru města může získat až půl miliardy korun z Evropských fondů a měla by být postavena v roce 2011.
Když nás Markéta Novotná vítá v jednom ze svých pražských obchůdků, visí jí na krku krásný náhrdelník. Samozřejmě smaltovaný a samozřejmě podle vlastního návrhu.
doprovodný program
BRNO - Ministerstvo obchodu a průmyslu chce centrum zrušit s koncem roku. Důvodem jsou hlavně úspory. Zaměstnanci nesouhlasí
Může se zdát, že auto „z druhé ruky“ je výhodná koupě. Ovšem automobily, které mají najeto desítky tisíc kilometrů, mohou postupně odkrývat různá nepříjemná překvapení.
STŘEDNÍ ČECHY - Může se zdát, že auto „z druhé ruky“ je výhodná koupě. Ovšem automobily, které mají najeto desítky tisíc kilometrů, mohou postupně odkrývat různá nepříjemná překvapení. Je tedy nutné před nákupem zkontrolovat, zda je vozidlo v dobrém stavu a je vybaveno všemi potřebnými dokumenty.
STŘEDNÍ ČECHY - Může se zdát, že auto „z druhé ruky“ je výhodná koupě. Ovšem automobily, které mají najeto desítky tisíc kilometrů, mohou postupně odkrývat různá nepříjemná překvapení. Je tedy nutné před nákupem zkontrolovat, zda je vozidlo v dobrém stavu a je vybaveno všemi potřebnými dokumenty.
ÚSTECKÝ KRAJ - Vysokoškoláci, kterým se nepodaří dokončit studium včas, musí počítat s tím, že si pořádně připlatí
PRAHA - Prodávat se začne v lednu příštího roku, nabídne větší zavazadlový prostor.
O čem je MIXER? Workshopy a semináře pod vedením významných odborníků, zajímavé výstavy a netradiční večírky. Mix fotky, grafiky filmu, animace, 3D designu, hudby a moderních technologií. To vše bude představovat především současnou tvorbu studentů vysokých škol. Jako tvůrčí prostor bude opět využit areál Svit. Zároveň však letos MIXER ovládne více celé město. Kromě kulturního institutu Alternativa, Malé scény a svérázné expozice v obytném činžovním domě na náměstí Míru, budou osloveny i vybrané zlínské designové obchody a grafická studia.