Vánoční stromek může být letos nazdoben v bohémském stylu, jako venkovský, inspirovaný bytovým designem 50. a 60. let i ve stylu divočiny. Stromečky nazdobené v aktuálních stylech podle Evropské asociace floristů a výrobců dekorací (EFSA) si mohou lidé prohlédnout v galerii na vizovickém zámku. Skleněné ručně vyrobené ozdoby odpovídající letošním trendům pocházejí od českých výrobců, sdělila autorka výstavy Iva Mynářová.
Ve světě plném spěchu a zboží bez minulosti přichází na trh značka, za kterou stojí team mladých a kreativních lidí, kterým není lhostejný design, ani pocit, který z něj lidé mají. Pod názvem claro. vytvořili unikátní kolekci svítidel, které svým tvarem a mírou osvětlení doplní váš interiér tak, abyste se v něm cítili skutečně příjemně. Claro. nejsou solitérní předměty – jsou součástí bytů, domovů a našich životů. Claro. je designové osvětlení za cenu dostupnou běžnému zákazníkovi.
Vyškov – Komiks Šejch Músá aneb prof. Alois Musil vznikl jako bakalářská práce studentky umění a designu Kristýny Košutové. Zanedlouho si ho lidé můžou pořídit i do své knihovny. Nejdřív je ale potřeba jeho vydání podpořit.
Praha - Všechny své ateliéry otevřela ve čtvrtek pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová (UMPRUM), která slaví 130. výročí svého založení. V hlavní budově na náměstí Jana Palacha představí průřez toho nejlepšího ze své tvorby a připojí se tak k právě začínající přehlídce Designblok. Stejně jako ona potrvá prezentace ateliérů do 27. října.
Letošní 17. ročník Designbloku představí pod jednou střechou jak Superstudio, tak Openstudio a na celý týden otevře veřejnosti dveře Průmyslového paláce. Od 22. do 27. října se s unikátní technologií SaphirKeramik v Superstudiu představí také světoznámá značka koupelnového vybavení Laufen, která poprvé do České republiky přiveze své dvě novinky INO a VAL. Kolekci INO uvede sám designér TOAN NGUYEN.
Není člověka, který by nepoužíval sluchátka případně headset, tedy sluchátka s mikrofonem. Vybrat si ten pravý znamená pár hodin hledání a porovnávání. Nám se podařilo objevit nové modely z dílny Plantronics, které jsme pro vás otestovali.
Praha /FOTOGALERIE/ - Průmyslový palác na Výstavišti v Holešovicích bude od čtvrtka po šest dní patřit designu. Začne v něm 17. ročník přehlídky Designblok, která představí novinky od designérů a módních návrhářů nejen tuzemských, ale i zahraničních hostů.
Brno – Když hledáte nejlepší bary nebo restaurace v republice, v Brně se určitě nespletete, vzkazují odborníci. Podle profesionálů je druhé největší město republiky centrem nejlepších gastronomických podniků.
Praha /FOTOGALERIE/ - Průmyslový palác na Výstavišti v Holešovicích bude od čtvrtka po šest dní patřit designu. Začne v něm 17. ročník přehlídky Designblok, která představí novinky od designérů a módních návrhářů nejen tuzemských, ale i zahraničních hostů.
Břeclav, Bratislava – Nové ocenění bude zdobit zeď v kanceláři majitele břeclavské firmy LB Bohemia Lubomíra Bednára. Společnost získala Zlatou cenu na mezinárodním veletrhu nábytku, bytových doplňků a interiérového designu MODDOM. „Velmi nás to těší, ale také zavazuje do další práce," sdělil ve středu Bednár spokojeně. Veletrh se konal v bratislavské Inchebě.
Chodbu Domova pro seniory Krnov v Rooseveltově ulici zdobí od pondělí 19. října velké fotografie dětí. Autory fotek jsou žáci oboru grafický design Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě. Výstava nese název Na druhém břehu.
Česká automobilka Škoda Auto si pro letošní ročník pražské přehlídky designu a módy Designblok 2015 přichystala zajímavou studii Superb Black Crystal. Jak napovídá jméno, vůz dostal černý lak a především několik "ozdob" z křišťálu.
Šlapanice - Několik různých typů laviček či odpadkových košů. Vzhled Šlapanic nemá jednotný ráz a tamní radní se to rozhodli změnit. Ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně a místními architekty vypracují návrhy na speciální městský mobiliář.
Předlice - Kulturní fabrika Armaturka a Galerie Emila Filly, ta v Armaturce na ústecké periferii dlouhodobě sídlí a působí, zvou dnes od 18.00 na hned čtyři vernisáže.
Hradec Králové - Promítnout přesně 20 snímků a o každém poutavě mluvit přesně 20 vteřin a ani o chvíli déle. Na takovém principu vystupují řečníci na oblíbené akci Pecha Kucha Night, která se ve středu 21. října ve 20.20 hodin v hradeckém kině Bio Central odehraje už popáté v řadě.
Vizovice - Vánoční stromek může být letos nazdoben v bohémském stylu, jako venkovský, inspirovaný bytovým designem 50. a 60. let i ve stylu divočiny. Stromečky nazdobené v aktuálních stylech podle Evropské asociace floristů a výrobců dekorací (EFSA) si mohou lidé prohlédnout v galerii na vizovickém zámku. Skleněné ručně vyrobené ozdoby odpovídající letošním trendům pocházejí od českých výrobců, sdělila dnes autorka výstavy Iva Mynářová.
Tokio - Očekávané rozhodnutí. Japonští pořadatelé olympijských her v roce 2020 v Tokiu vyhlásili novou soutěž o oficiální logo. To nahradí původně vybraný design Kenžira Sanóa, jehož návrh byl kvůli obvinění z plagiátorství na začátku září stažen.
Praha - Přesto, že ženy využívají počítač v běžném životě ve stejné míře jako muži, podvědomě se oboru IT a vzdělávání se v něm vyhýbají a momentálně jsou v něm zastoupeny zatím jen 13 procenty. Jde přitom o velmi lukrativní obor, který nejenže lze dělat z domova, například při rodičovské dovolené. Netýká se pouze programování, ale i designu a grafického vzdělání, kde mohou mít ženy naopak lepší cit pro detaily a kombinace.
Český Krumlov - Zájemci o studium na Střední uměleckoprůmyslové škole Sv. Anežky České v Č. Krumlově si včera mohli školu prohlédnout díky dnům otevřených dveří.
Praha - Rakouské gymnázium se přestěhovalo z nevyhovujících prostor v Holešovicích do Modřan. Nová budova v ulici Na Cikorce byla slavnostně otevřena minulý týden. Autorem projektu je rakouský architekt Andreas K. Bohrn a generálním projektantem česká společnost. Objekt má čistý, nadčasový design a jednoduchý půdorys, který nabízí snadnou orientaci. Stavba začala v polovině roku 2014 a stála 325 milionů korun. Žáci se v ní učí od začátku září.
Společnost MINIB vyrábí konvektory z vysokojakostních materiálů, které produktům propůjčují velmi dlouhou životnost. Díky neustálému vývoji technologií a optimalizaci výrobních procesů je ale cena konvektorů více než přijatelná. Uvedené topné a chladící výkony garantují atestace nezávislých zkušebních komor a prvotřídní kvalitu garantuje i řada tuzemských a zahraničních ocenění. Jistě je důležité také zmínit, že společnost MINIB je držitelem certifikátu ISO 9001 a mnoha užitných vzorů a patentů.
Andělská Hora - Už zanedlouho se louky obklopující Andělskou Horu promění v golfové hřiště. Na šedesáti hektarech jej zde chce vybudovat ruský investor.
ALCAR BOHEMIA vyhlásil svojí tradiční podzimní akci na litá kola Elegance i v zimě. Vedle oblíbeného webového konfigurátoru kol tak motoristům usnadňuje výběr zimních litých kol také touto tradiční akcí, ve které nabízí kvalitní litá kola vhodná pro zimní provoz za akční ceny.
Krnovská knihovna minulý týden převzala Cenu za přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. A vzápětí čtenářům představila úplnou novinku: bibliobox na vracení knížek.
Toyota se pochlubila dalšími koncepty, které představí na tokijském autosalonu. Blíže výrobě je rozhodně studie S-FR, která ukazuje, jak by mohl vypadat malý sporťáček této japonské značky.
Karlovy Vary - Nová lávka přes řeku Ohři, spojující rekreační areál Meandr a prostor u obchodního centra Varyáda, je dokončena. Po kolaudaci má být pro chodce a cyklisty otevřena patrně už ode dneška. V jejím okolí ještě pokračují menší úpravy terénu a na lávce bude doplněno osvětlení. Nic z toho by ale provozu bránit nemělo.
Již na třetí ročník miniveletrhu BRODexpo můžete v pátek a v sobotu zavítat do Domu kultury v Uherském Brodě. Tato zajímavá akce se tentokrát ponese v duchu zdraví, krásy, zdravého životního stylu a volného času.
Hradec Králové - Manažerka roku 2014 Zuzana Ceralová Petrofová, která vede hradeckou firmu na výrobu klavíru Petrof, dostala k titulu také měsíční zapůjčení vozu Renault Laguna s automatickou převodovkou.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Mistr restaurátorského řemesla bilancuje v Jihočeském muzeu. V rozhovoru mluví i o dětství s hokejem a o svých vzorech.
Přerov - Ve zbrusu nových prostorách vítá nyní své klienty přerovská GALERIE REALIT s. r. o. Nové sídlo realitní kanceláře se nachází jen pár kroků od původního umístění v centru hlavní přerovské pěší zóny. Kromě špičkového servisu nabízí nově zákazníkům i kulturní zážitek v podobě vystavených uměleckých děl.
Praha /ROZHOVOR/ - Proti rakovině prsu bojuje svérázným způsobem. Zdravým i nemocným ženám a mužům odlévá sádrová prsa. Svým projektem doslova žije poslední rok a půl. O rakovině dokáže diskutovat bez přestání. Nemocným ženám je podporou a zdravé vyzývá k prevenci. Ze začátku bojoval se studem, setkání s mladými pacientkami s rakovinou ho přesvědčila o smyslu jeho práce.
Třebíčsko - V roce 1968 se začaly psát nové dějiny luxusních cestovních vozů. Revoluci odstartoval nový sedan britské automobilky Jaguar řady XJ. Poprvé v historii byly v tomto voze skloubeny naprosto rozdílné vlastnosti zcela odlišných druhů automobilů. Jaguar XJ v sobě skrýval jak pohodlí a luxus, tak i sportovní jízdní vlastnosti, sílu a dravost.
Jablonec n. N. - V Jablečných lázních začíná být pěkně živo. Po úvodní dvoudenní otvírací akci s názvem Probuďte s námi lázně se už tuto sobotu uskuteční první ročník design marketu.
Praha - Mezinárodní inscenační tým a obsazení českými sólisty spojuje nové nastudování opery Vincenza Belliniho Norma ve Státní opeře Národního divadla. Premiérová představení se uskuteční 2. a 4. října. Titulní roli ztvární Marie Fajtová, v roli Polliona Aleš Briscein, Adalgisou bude Jana Horáková Levicová.
Praha - Mezinárodní inscenační tým a obsazení českými sólisty spojuje nové nastudování opery Vincenza Belliniho Norma ve Státní opeře Národního divadla. Premiérová představení se uskuteční 2. a 4. října. Titulní roli ztvární Marie Fajtová, v roli Polliona Aleš Briscein, Adalgisou bude Jana Horáková Levicová. Hudebního nastudování se ujal italský dirigent Enrico Dovico, pro nějž je Norma oslavou dvaceti let spolupráce s pražským operním domem.
Vratislavice nad Nisou - Atrium vratislavické desítky se stalo v sobotu dějištěm druhého Festivalu vín v Liberci. Ochutnávat se tu dalo z více než pěti stovky bílých, růžových i červených vín.
Zlín - Unikátní akce spojená s přehlídkou autorské tvorby mladých designérských talentů se během posledního listopadového víkendu uskuteční v prostorách zlínského zámku.
Na některých kusech sedacího nábytku by se rozhodně šetřit nemělo. Kancelářská židle k nim určitě patří. Když vyberete tu správnou, prospějete svému zdraví a výhody pocítíte každý den. Kvalitní pracovní židle má svou nezastupitelnou roli nejen v kancelářích, ale stále častěji i v domácích pracovištích, odkud mnozí z nás řídí svou agendu, podnikatelské aktivity či jinak duševně pracují.