Lhota /ROZHOVOR/ - Jana Šilhanová ze Lhoty u Příbrami kdysi začala podnikat s manželem. Malé děti, stavba domu. Jenže o manžela přišla a jednoho dne na všechno zůstala sama. Hromada práce a povinností ji prý ale pomohla vytáhnout ze smutku. Děti vyrostly a jedna z dcer už řádku let kráčí po boku své mámy.
Lhota u Příbramě – Jana Šilhanová kdysi začala podnikat s manželem. Malé děti, stavba domu. Jenže o manžela přišla a jednoho dne na všechno zůstala sama. Hromada práce a povinností ji prý ale pomohla vytáhnout ze smutku. Děti vyrostly a jedna z dcer už řádku let kráčí po boku své mámy. Zatímco jiní by se na jednom pracovišti nesnesli, těmto dvěma ženám to vyhovuje. „Když mi někdo řekne, že máme nejlepší chlebíčky, na všechno zlé zapomenu," říká Jana.
Praha /FOTOGALERIE/ - Automobilka Volvo odhalí na ženevském autosalonu třetí z řady koncepčních vozidel, která naznačují směr vývoje budoucích modelů tohoto výrobce. Novinka dostala jméno Volvo Concept Estate.
Strážnice – Téměř dva roky trval projekt, díky kterému se má zlepšit výuka studentů středních škol zaměřených na technické obory. Především pak na programování CNC obráběcích strojů. Z Jihomoravského kraje se do něj zapojilo šest vzdělávacích organizací. Mezi nimi i Střední škola Strážnice.
Mladá Boleslav – Automobilka Škoda ukázala ještě před ženevským autosalonem podobu nové studie s názvem VisionC. Koncept "pětidveřového kupé" přitom má být předzvěstí dalšího evolučního kroku v designu značky.
Plzeň - Tomáš Klus bude jedním z hudebníků, kteří se objeví na pódiu v budově Fakulty Umění a designu ZČU při slavnostním vyhlášení cen Žebřík 2013 Bacardi music award, které se uskuteční v sobotu 15. března.
Teplice – Krásná, příjemná a empatická. Herečka Tereza Kostková. Přesně tak, jak ji známe z televizní soutěže StarDance, působila na účastníky slavnostního večera ke 3. ročníku soutěže Proměny s Deníkem, který se uskutečnil ve Studiu Jany Burdové v Teplicích.
Plzeň - Tomáš Klus bude jedním z hudebníků, kteří se objeví na pódiu v budově Fakulty Umění a designu ZČU při slavnostním vyhlášení cen Žebřík 2013 Bacardi music award, které se uskuteční v sobotu 15. března.
Plzeň - Tomáš Klus bude jedním z hudebníků, kteří se objeví na pódiu v budově Fakulty Umění a designu ZČU při slavnostním vyhlášení cen Žebřík 2013 Bacardi music award, které se uskuteční v sobotu 15. března.
LINEC, hlavní město kultury Evropy 2009, se chce ucházet o titul City of Media Arts v síti kreativních měst UNESCO. V sedmi kategoriích celosvětové sítě je dosud 41 měst, jako jediné rakouské Štýrský Hradec v oboru design. „Kandidatura je dalším krokem internacionalizace města," říká starosta Klaus Luger v deníku OÖN. Ten dodává, že cesta k přijetí do sítě je ale trnitá, v každé ze sedmi kategorií je přijímáno jen jedno město za rok a s Lincem se o ně uchází asi 15 konkurentů. Media Arts se pyšní zatím jen Lyon, Enghien-les-Bains a Sapporo. Rozhodnutí padne v koncem listopadu.
Ústí n. O. – Vítězkou soutěže pro mladé návrháře, kterou uspořádalo městské muzeum ve spolupráci s ústeckou Střední školou uměleckoprůmyslovou, se stala Štěpánka Fibigarová.
Turnov – Tento týden jsme s naším seriálem o dobrých kavárnách v Libereckém kraji navštívili turnovskou kavárnu v Jiráskově ulici. Panorama Café si otevřeli dva kamarádi Jaroslav Čapek a Lukáš Špetlík před dvěma lety.
Whitley/Praha /FOTOGALERIE/ - Range Rover Evoque je vozem, jehož úspěch by rády napodobily i další automobilky. Od svého uvedení v roce 2011 bylo prodáno 270 000 kusů tohoto modelu a jedná se o nejrychleji prodávaný Land Rover všech dob. Aby byla tato čísla ještě lepší, vjíždí stylové SUV do nového roku mimo jiné se dvěma novými luxusními výbavami.
Rüsselsheim/Praha /FOTOGALERIE/ - Opel v létě začne prodávat další verzi svého stylového městského vozu. Adam v provedení Rocks se proměnil v mini crossover s otevřenou střechou a dobrodružným vzhledem.
Ústí nad Labem – Sezonní přehlídce klauzurních prací studentů Fakulty umění a designu ústecké Univerzity J. E. Purkyně (FUD UJEP) patří závěr února. V objektu v kampusu univerzity veřejnost uvidí práce studentů.
Praha - Stavební úřad Prahy 6 udělil dvě pokuty za demolici vily na Ořechovce. Platit má firma Matragi Design, kterou spoluvlastní známá módní návrhářka Blanka Matragi, i stavební firma, která dům zbourala. Výši pokut úřad nezveřejnil.
Televize a rádio ve sprchovém koutu jsou na ústupu. Trendem v koupelně jsou ekologické sprchové hlavice a baterie pokud možno barevně podsvícené. To kvůli atmosféře.
Holešovice /ROZHOVOR/ - „Za celých dvanáct let, co se Malá inventura koná, žádné typické festivalové centrum neměla. Doprovodný program byl vždy rozeset na několik míst. To se nám letos díky dohodě s Národní galerií podařilo změnit," řekla výtvarnice a produkční Šárka Zahálková, která má podobu tohoto centra na starosti.
„Není nutné řídit se trendy," říká bytová designérka Zuzana Wiesnerová. S úsměvem hovoří o nedostatcích v českých interiérech a také o potřebě Čechů nakupovat v Ikee.
Ústí nad Labem - Galerie Emila Filly v ústeckých Předlicích zve na Kabinet, pestrou výstavu výtvarníka Miloše Michálka, pedagoga Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Speciální edici Volvo Ocean Race, inspirovanou náročným závodem jachet, švédská automobilka pro své modely nabízí už několik let. Letos dorazí v páté generaci, uvedena bude na autosalonu v Ženevě.
Trojici tematicky příbuzných výstav Stavitel 2014, Ligna Bohemia a Svět barev představí od čtvrtka do neděle Výstaviště Lysá nad Labem. Novinky a trendy ve stavebnictví doplní veletrh zaměřený na barvy a laky a výstava technologií pro zpracování dřeva.
Krnov - Málokterý obor je tak rychle zastaralý jako grafický design webových stránek. Před pár lety oficiální web města Krnova ještě sbíral ocenění jako průkopnický počin, ale za pár dní město spustí nové stránky.
Kamenický Šenov /FOTOGALERIE/ - V Šenově vyrobili téměř tisícovku originálních svítidel v podobě různě rozkvetlých lotosových květů. Některé byly širší než dva metry.
Móda v nošení brýlí se za poslední rok příliš nezměnila. Většina lidí si kupuje plastové brýle. Ženy si stále častěji vybírají výrazné barvy, pozvolna se k tomuto trendu přidávají i mužů. Na odborném veletrhu Opta v Brně to dnes řekli zástupci prodejců.
Valašsko - Mnozí z nás si pod „tonetkou" představí oblíbenou, hojně rozšířenou, lehkou elegantní židli z ohýbaného dřeva. Nejčastěji tedy tzv. „čtrnáctku"; židli s dvojitým opěradlovým obloukem a kruhovým sedákem s rotangovým výpletem.
Hradec Králové – Již druhým rokem bude patřit únor v obchodním centru Futurum zamilovaným, kteří plánují svůj velký den. Nastávající nevěsty se mohou nejdříve inspirovat na Královské výstavě svatebních šatů, která ozdobí prostor druhého patra proti vchodu z nového parkingu.
Kamenický Šenov /FOTOGALERIE/ - V Šenově vyrobili téměř tisícovku originálních svítidel v podobě různě rozkvetlých lotosových květů. Některé byly širší než dva metry.
Hradec Králové – Již druhým rokem bude patřit únor v obchodním centru Futurum zamilovaným, kteří plánují svůj velký den. Nastávající nevěsty se mohou nejdříve inspirovat na Královské výstavě svatebních šatů, která ozdobí prostor druhého patra proti vchodu z nového parkingu.
Hradec Králové – Již druhým rokem bude patřit únor v obchodním centru Futurum zamilovaným, kteří plánují svůj velký den. Nastávající nevěsty se mohou nejdříve inspirovat na Královské výstavě svatebních šatů, která ozdobí prostor druhého patra proti vchodu z nového parkingu.
Jablonec n. N. - Pro velký zájem až do 2. března mohou návštěvníci jabloneckého muzea obdivovat krásu perličkových kabelek. Pro výstavu byla z rozsáhlé muzejní sbírky vybraná téměř tisícovka exponátů.
Ingolstadt/Praha /FOTOGALERIE/ - Automobilka Audi slaví dvacet let historie ostrých verzí s označením RS. Prvním z rodu bylo kombi Avant RS2, jehož premiéru nyní připomíná speciální edice jeho aktuálního potomka - model RS 4 Avant Nogaro selection.
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Insignia, vlajková loď Opelu a auto roku 2009, nedávno prošla modernizací. A docela důkladnou, nedošlo jen na osvěžení vzhledu, ale taky na úpravu interiéru a novou techniku. Novinkou je i testovaný motor - benzinová šestnáctistovka s turbem a výkonem 170 koní.
Praha /FOTOGALERIE/ - Jedna z nejvýznamnějších ukázek moderní architektury v Praze, Tančící dům, který nedávno změnil majitele, ohlásil první novinku: takzvanou „pop up gallery" dočasnou galerii. Její zkušební provoz potrvá dva měsíce do konce března.
Praha - Jedna z nejvýznamnějších ukázek moderní architektury v Praze, Tančící dům, který nedávno změnil majitele, ohlásil první novinku: takzvanou „pop up gallery" dočasnou galerii. Její zkušební provoz potrvá dva měsíce do konce března.
Mladá Boleslav - Česká automobilka se pochlubila prvním obrázkem designové studie VisionC, kterou si připravila pro letošní ročník ženevského autosalonu. Koncept naznačuje, jak by v budoucnu mohla vypadat Škoda Octavia Coupé.
Hodonín - Svou úplně první výstavou se v Galerii výtvarného umění představuje studentka čtvrtého ročníku hodonínské střední průmyslové a umělecké školy Klára Štefanovičová. Její díla na téma V pokojíčku tam budou k vidění až do poloviny března.
Ostrava - Výstavba výrobní haly a showroomu ostravské wellness společnosti se plánuje ve Svinově. Objekt bude postaven konci letošního roku a přinese nová pracovní místa.
Výstavba výrobní haly a showroomu ostravské wellness společnosti se plánuje ve Svinově. Objekt bude postaven konci letošního roku a přinese nová pracovní místa.
Liberec - Zajímají vás symboly a takzvaná posvátná geometrie? Pak máte možnost setkat se se světově uznávaným bioarchitektem Michaela Rice na jeho přednášce už ve středu 29.1. od 18.00 v Klubu příhodného okamžiku Kairos v centru Liberce.
Praha - Postupné odhalování nových modelů a designových studií je v poslední době u automobilek velice populární. Aktuálně tento postup zvolil francouzský Peugeot, který láká na nový koncept, jehož premiéru chystá na dubnový autosalon v Pekingu.
Být bytový designer, mít vlastní studio nebo obchod je sen každého výtvarně nadaného návrháře. Sedmnáctiletý Daniel Lánik, který druhým rokem studuje prostějovskou Střední školu designu a módy, obor Užitá malba a bytový design je na dobré cestě prorazit se svými nápady nejen u nás ale i ve světě.
Nový Bor - Ve Studiu Anežka, které si v Novém Boru vybudoval designér, architekt a sklářský výtvarník Bořek Šípek, začala včera celodenní návštěva hejtmana Martina Půty v Novém Boru.