Vážany nad Litavou – Nový školní autobus nebo lepší návaznost spojů, to přinesly některým obcím na Vyškovsku změny společnosti Kordis, která na jižní Moravě zajišťuje integrovaný dopravní systém. Se změnou některých dopravců se totiž například Hruškám nebo Vážanům nad Litavou naskytla příležitost k úpravám jízdních řádů. Změny začnou platit v březnu.
Olomouc – Od pondělí neprojedou motoristé ulici 8. května ve směru od náměstí Hrdinů. Spojku k obchodnímu domu Prior od 27. února až do konce dubna zavřela instalace nových sloupů trakčního vedení a převěšení trolejí z budovy, v níž nyní sídlí rohová prodejna oděvů.
Jihlava - Opravy chodníků za deset milionů korun nyní chystá jihlavský magistrát. „S kolegy v radě, ale také na zastupitelstvu napříč politickými stranami jsme se shodli, že budeme hledat peníze v rozpočtu na opravu chodníků,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Kodet.
Ostrava - Nová autobusová linka číslo 95 začne koncem března jezdit na Novou Karolinu. Celý týden bude ve dvacetiminutových intervalech jezdit po okružní trase Elektra Karolina U lávky Elektra.
Rakovník - Historická centra měst se v posledních letech mění spíše na parkoviště. Ostatně tento nešvar řeší také v Rakovníku. Radnice sice zredukovala zvýšením ceny za parkování počet automobilů v centru města, závory však zůstaly, což mnohým vadí. Zatímco z úst podnikatelů zaznívá, že centrum Rakovníka musí žít, aby obchodníci mohli platit nájemné majitelům a ti se pak mohli starat o své domy a zvelebovat je, další skupina by uvítala zklidnění dopravy na náměstí. K tomu se přiklání i vedení radnice. Ta navíc tvrdí, že míst k zaparkování v těsné blízkosti centra je dostatek. Řidiči je však nevyužívají. Radní od července loňského roku zvedli ceny parkování na Husově náměstí, čímž se jim podařilo do jisté míry redukovat počet automobilů na náměstí.
Kamenický Šenov - Srážka dvou osobních automobilů zablokovala v pondělí ráno provoz na frekventované silnici 13 u Kamenického Šenova. Řidič jednoho z vozidel na místě nehody zemřel.
Brno – Pokles, ale nijak oslnivý ve srovnání s předchozími nárůsty. Tak lze charakterizovat čerstvou statistiku stížností za minulý rok, kterou poskytl Brněnskému deníku Rovnost Dopravní podnik města Brna. Zatímco za předminulý rok museli zaměstnanci podniku vyřizovat 1046 stížností, v roce 2011 jich bylo 980.
Prostějov – Sedmadvacet zraněných chodců na přechodech. To je bilance za posledních pět let na Prostějovsku. Nejproblematičtější lokalitou byla z tohoto pohledu minulý rok ulice Šárka, kde se při střetu s vozidlem zranily dvě ženy. Podle dopravního inženýra prostějovské policie Michaela Vafka má na tom svůj díl viny i nevhodné řešení přechodů. „Vykazují několik bezpečnostních rizik,“ tvrdí expert.
Praha - Stále vlivný železniční odborář Jaromír Dušek drží v napětí celý resort dopravy. Duškovi vadí, že řízením Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je už rok a půl pověřen Pavel Habarta, aniž má pro to zákonnou kvalifikaci, a případ chce dotáhnout k Nejvyššímu správnímu soudu, uvedl dnešní deník E15.
Vážany nad Litavou – Nový školní autobus nebo lepší návaznost spojů, to přinesly některým obcím na Vyškovsku změny společnosti Kordis, která na jižní Moravě zajišťuje integrovaný dopravní systém. Se změnou některých dopravců se totiž například Hruškám nebo Vážanům nad Litavou naskytla příležitost k úpravám jízdních řádů. Změny začnou platit v březnu.
Brno – Pokles, ale nijak oslnivý ve srovnání s předchozími nárůsty. Tak lze charakterizovat čerstvou statistiku stížností za minulý rok, kterou poskytl Brněnskému deníku Rovnost Dopravní podnik města Brna. Zatímco za předminulý rok museli zaměstnanci podniku vyřizovat 1046 stížností, v roce 2011 jich bylo 980.
Blanensko – Byli bez peněz, proto přišli o živnost. Takový osud potkal loni jen na Boskovicku šest podnikatelů. Stejný počet jich zaznamenali úředníci už za první dva měsíce tohoto roku. Insolvenčních případů tak přibývá. Problémy mají i živnostníci podnikající na Blanensku v dopravě. Někteří nemůžou doložit svou finanční způsobilost.
Ústecký kraj - Dvakrát během jednoho dne divoká zvěř vběhla pod kola vlaků. Nejprve ve čtvrtek ráno před půl šestou mezi stanicemi Břvany a Lenešice osobní vlak Os 6701 najel do skupiny divokých prasat.
Praha - Stará tramvaj s vysokými nástupními schůdky, autobus vybavený obdobně, nástupní ostrůvek příliš vzdálený od kolejí, snížený chodník, stanice metra bez výtahů či pojízdných plošin, lanovka na Petřín.
Prostějov – Sedmadvacet zraněných chodců na přechodech. To je bilance za posledních pět let na Prostějovsku. Nejproblematičtější lokalitou byla z tohoto pohledu minulý rok ulice Šárka, kde se při střetu s vozidlem zranily dvě ženy. Podle dopravního inženýra prostějovské policie Michaela Vafka má na tom svůj díl viny i nevhodné řešení přechodů. „Vykazují několik bezpečnostních rizik,“ tvrdí expert.
Třeboň – Město Třeboň společně se Sdružením pro cestovní ruch a Oblastní hospodářskou komorou uspořádali v rámci projektu Města v rozletu druhé setkání s podnikateli.
Velké Karlovice - /FOTOGALERIE/ Uprostřed kruhového objezdu ve Velkých Karlovicích se „usadil“ sněhulák. Po několika dnech řízení dopravy už sice ztratil jedno oko a pozbyl i reflexní vestu, křižovatku však stráží dál.
Mikulášovice - Neplánovaně skončila cesta ranního vlaku z Rumburku do Dolní Poustevny. U Mikulášovic totiž narazil do sesuvu půdy. Nehoda se obešla bez zranění.
Uherský Brod – Se zdržením by měli počítat řidiči, jež v pátek kolem jedenácté hodiny dopoledne vyrazí autem do Uherského Brodu. V tamní ulici Těšovská se totiž střetla dvě auta.
Uherské Hradiště – Chtěli byste po Hradišti jezdit vlakem? Možná vás to ještě nenapadlo, ale propojovací železniční trať Kunovice-Uherské Hradiště-Staré Město takový potenciál skýtá.
Mikulášovice – Neplánovaně skončila cesta ranního vlaku z Rumburku do Dolní Poustevny. U Mikulášovic totiž narazil krátce před sedmou hodinou do sesuvu půdy. Nehoda se obešla bez zranění.
Přerov – Necelé tři měsíce zbývají do otevření nového Tyršova mostu v Přerově, jehož stavba běží na plné obrátky. Řidiči, projíždějící centrem města, se budou muset ale už od příštího týdne obrnit trpělivostí. Kvůli stavbě jižního předpolí je totiž čeká omezení hned ve třech ulicích – Jateční, Mostní a Na Marku.
Milonice - Několik milionů korun za opravy koryta potoka Hvězdličky v Milonicích zaplatí vodohospodářské oddělení Lesů České republiky. Opravy začnou zřejmě v létě.
Olomouc – Pouze tramvaje a několik málo vozidel bude od pondělí do konce dubna moct projíždět ulicí 8. května v Olomouci. Důvodem uzavírky je instalace nových sloupů trakčního vedení a převěšení trolejí z budovy, v níž nyní sídlí prodejna oděvů Pantaloon.
Přerov – V Přerově se měla v pondělí 27. února brzy ráno zastavit městská hromadná doprava. Důvod? Nespokojení řidiči, kteří se obrátili na nezávislý odborový svaz automobilové dopravy, neviděli jinou možnost, jak se domluvit se svým zaměstnavatelem – Dopravní a logistickou společností v Přerově.
Chrast /INFOGRAFIKA/ - Výsledky dopravního průzkumu provedeného před nedávnem v Chrasti přinesly čísla o tom, že městem denně projíždí po silnici 2. třídy č. 358 více než sedm tisíc vozidel.
Prostějov – Ve městě vyroste nový rondel. Průjezd Prostějovem směrem od Plumlova na Brno či Vyškov, který nyní řidičům komplikuje dlouhé čekání v kolonách, by měl být díky propojení severního a malého jižního obchvatu plynulejší. Radnici se po dlouhých průtazích podařilo dohodnout s majiteli nemovitostí, a může tak začít s výstavbou nové křižovatky.