Praha - Na několika místech České republiky kvůli následkům nepříznivého počasí opět nejezdí vlaky. Navátý sníh a stromy popadané na trať zastavily provoz v úsecích Smržovka-Josefův Důl na Jablonecku a Hanušovice-Staré Město pod Sněžníkem na Šumpersku.
Prachatice – Není auto, jako auto a není vrak, jako vrak. Skutečných vraků odpovídajících zákonné definici, je sice v Prachaticích minimum, zato aut, která svým zevnějškem vraky hodně připomínají, jsou každoročně desítky. Shoduje se na tom ředitel Městské policie v Prachaticích Ivo Novotný spolu s vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy MěÚ Prachatice Ivou Jeřábkovou.
Jevíčsko – Desítky a desítky připomínek. Jízdní řády stále vyvolávají v lidech rozčilení. Mnozí museli začít jezdit do práce autem. Problémy mají i školáci. V Chornicích usilují o obnovení vlakové dopravy.
Jablonecko – Mokrý sníh zkomplikoval o víkendu dopravu i na železnici. V sobotu narazil první ranní vlak do spadlého stromu na trati Tanvald – Železný Brod. Vůz Stadler má rozbité čelní sklo. V neděli narazil u Železného Brodu osobní vlak do stromu a přední osou vykolejil.
Ústí nad Labem - Ideální sněhové podmínky přilákaly o víkendu do zimních středisek v Ústeckém kraji tisíce lidí. Poprvé v letošní zimní sezoně se rozjely všechny areály.
Brno /INFOGRAFIKA/ - Většina plánovaných cyklostezek v Brně zůstane jen na papíře. Městu totiž chybí peníze. Rozhodlo se proto, že postaví jen některé z nich.
Lovosice /OD SOUSEDŮ/ - Paradoxní situace nastala v pátek 20. ledna odpoledne, několik hodin před koncem lhůty po kterou bylo možné podat odvolání proti stavebnímu povolení, které by umožnilo dostavět zbývající úsek dálnice D8. Námitku totiž podal známý litoměřický "ekolog" Lubomír Studnička, který je v současné době souzený kvůli vydírání stavebníků.
Tachovsko – Sychravé počasí, vítr, sníh a břečka na vozovce a k tomu nepřiměřená rychlost – to vše se podepsalo pod nehody na silnicích Tachovska. Dopravu blokovaly v sobotu odpoledne v rozmezí necelých dvou hodin tři dopravní nehody a jeden uvíznutý kamion.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Tři zranění při dopravní nehodě, tři spadené stromy, ledovka a sníh na silnicích. To vše dnes ráno zaměstnalo jednotky hasičů a silničáře. Na raním shonu měl značný podíl silný vítr a silné sněžení, které v noci na neděli na některých místech téměř ochromilo dopravu.
Brno - Po deseti letech existence společnosti Kordis se stal Jiří Horský jejím teprve druhým ředitelem. Převzal firmu, která zajišťuje dopravu pro 728 obcí z jižní Moravy i okolních krajů, řídí pohyb 660 regionálních autobusů, 570 vozů městské dopravy a stovky vlakových souprav. Jihomoravský integrovaný dopravní systém považuje za výjimečný.
Kolín – Dopravní značky vyzdobily v pátek večer interiér kolínského Městského společenského domu v Kolíně, v němž se tentokrát odbýval maturitní ples třídy 4.C kolínského gymnázia.
Zlínsko - Ke křižovatce, která je bez značení, míří v jednu chvíli tři auta. Všechna potřebují projet rovně. Platí tu jediné pravidlo pravé ruky. V popsané situaci by však třetina řidičů, které Deník oslovil, pravděpodobně bourala.
Havířov - Pracovníci Zdravotního ústavu v Ostravě postavili svou měřicí stanici do centra Havířova, aby zjistili, jak znečištěný vzduch tam lidé dýchají.
Vysočina - Do Česka a také na Vysočinu se v sobotu odpoledne vrátilo sněžení, které postupovalo od západu na východ a na řadě míst zkomplikovalo dopravu. Silnice pokryl sníh nebo rozbředlá kaše, někde museli řidiči počítat i s ledovkou a zhoršenou viditelností. Ve vyšších polohách navíc foukal silný vítr a tvořil sněhové jazyky a závěje.
Zlínsko - Ke křižovatce, která je bez značení, míří v jednu chvíli tři auta. Všechna potřebují projet rovně. Platí tu jediné pravidlo pravé ruky. V popsané situaci by však třetina řidičů, které Deník oslovil, pravděpodobně bourala.
Praha - Do Česka se v sobotu odpoledne vrátilo sněžení, které postupovalo od západu na východ a na řadě míst zkomplikovalo dopravu. Silnice v Čechách pokryl sníh nebo rozbředlá kaše, někde museli řidiči počítat i s ledovkou a zhoršenou viditelností.
Plzeň - Nad kuriózním přejmenováváním zastávek městské dopravy se pozastavili plzeňští zastupitelé. Podle návrhů se má například doubravecká zastávka Na Dlouhých přepsat na Sídliště Doubravka, zastávka Zábělská se má jmenovat jen Doubravka a refýž Stavební stroje aspiruje na název Nákupní centrum Letná.
Blansko - Nová blanenská kompostárna je využitá jen ze třetiny. Hrozí tak, že město bude muset vrátit dotaci devatenáct milionů korun. Chce tedy kompostárnu pronajmout.
Lovosice - Paradoxní situace nastala v pátek odpoledne, několik hodin před koncem lhůty po kterou bylo možné podat odvolání proti stavebnímu povolení, které by umožnilo dostavět zbývající úsek dálnice D8. Námitku totiž podal známý litoměřický "ekolog" Lubomír Studnička, který je v současné době souzený kvůli vydírání stavebníků.
Pardubice – /NÁZOR/ - Ve svém článku o pěší zóně na třídě Míru s titulkem „Chtějí odpůrci pěší zóny na třídě Míru vydírat“ uvádí radní Milan Košař čísla z petice – 17250 pro pěší zónu a 1830 proti.
Ústecký kraj - Stavební povolení na dokončení dálnice D8 zatím právní moci nenabude. Jedno odvolání už přišlo od ekologického aktivisty Lubomíra Studničky.
Moravská Třebová - Senioři jsou v dopravě jednou z nejohroženějších skupin, a to jak jako chodci, tak i řidiči. Výjimkou nejsou ani starší lidé v Moravské Třebové.
Zábřeh - Obousměrný provoz se v tomto týdnu po dvou měsících vrátil do Zahradní ulice v Zábřehu. V dříve tradičně jednosměrné komunikaci, v níž mohla auta jezdit jen od kostela dolů na Valovou, se přechodně jezdilo v obou směrech loni od poloviny srpna do listopadu.
Kolínsko – Krajský úřad vydal souhlasné stanovisko k záměru společnosti Stachema Kolín vybudovat na okraji Červených Peček svůj další závod. Je už tedy patrně nad slunce jasné, že továrna v bývalé cihelně vyroste i přes odpor obyvatel, protesty, neprotesty, obavy neobavy, petice, nepetice.
Břevniště /FOTOGALERIE/ – Nehoda autobusu plného dětí blokuje dopravu v Břevništi v blízkosti Hamru na Jezeře. Žádný ze tří desítek školáků není zraněný.
Dopravu v Libereckém kraji komplikuje sněžení. V noci se na některých silnicích tvořila ledovka, v ranních hodinách byly ale hlavní tahy podle informací silničářů sjízdné. Začalo ale opět sněžit a na vozovkách se tvoří vrstva rozježděného nebo ujetého sněhu a mohou klouzat. Silničáři proto motoristům radí, aby jezdili opatrně a obrnili se trpělivostí.
Tanvaldsko – „Tohle jsem za celá léta ve funkci ještě nezažila, a přitom je letos mírnější zima než jindy,“ konstatovala starostka Plavů Věra Mužíčková. „Jsme na horách a není možné, aby napadly tři centimetry sněhu a doprava stála,“ přidává se starosta Kořenova Luboš Marek.