Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň v extralize dál lapají po dechu. Západočeský tým sužovaný herní nepohodou i zraněními prohrál páteční zápas 10. kola s Litvínovem na vlastním ledě 3:4 a zůstal přimáčknutý na třetím místě od konce tabulky.
Frankfurt nad Mohanem (Německo) - Akcie německé energetické společnosti Innogy se dnes začaly obchodovat na burze. Jejich kurz proti upisovací ceně 36 eur nejrpve mírně zpevnil, později se ale vrátil zpět. Innogy je divizí skupiny RWE a zahrnuje obnovitelné zdroje energie, sítě a maloobchodní aktivity. Primární veřejná nabídka (IPO) Innogy je největší v Německu za posledních 16 let.
Ústecký kraj - Bytová družstva se kvůli neplatičům zadlužují. Vlastník pak musí paneláky nechat zavřít. Podobná situace může nastat kdekoliv v regionu. Prázdný dům láká zloděje i vandaly.
Krupka (Ústecko) - Bytová družstva se kvůli neplatičům zadlužují. Vlastník pak musí paneláky nechat zavřít. Podobná situace může nastat kdekoliv v regionu. Prázdný dům láká zloděje i vandaly.
Bratislava (Slovensko) - Slovenská metropole připravila pro zájemce o netradiční nocování v přírodě chatku, která je ukotvena v koruně stromů. Návštěvníci si domek na stromě, jak bratislavský magistrát projekt pojmenoval, budou moci pronajmout od příštího týdne. Přenocování vyjde na 100 eur (2700 Kč).
Bohdalov - O relaxační a meditační pobyt v bohdalovské pyramidě je velký zájem. Lidé se musí dopředu objednávat. „Jsem tu poprvé. Mám poměrně náročné zaměstnání a nemám čas na odreagování. Pyramida mi dokázala zase dobít baterky," pochválil ozdravné účinky pro Vysočinu netypické stavby Miroslav Bokisch z Tišnova.
Pardubice - V pondělí na východě Čech poprvé trénoval. O den později již nastoupil k duelu s Energií a připsal si jednu nahrávku. Po letech v KHL si českou nejvyšší soutěž opět zahrál zkušený obránce FILIP NOVÁK.
V období, které je z pohledu odběratelů zemního plynu z celého roku nejpříhodnější, tedy před zahájením letošní zimní topné sezony, přichystala Pražská plynárenská pro své zákazníky zajímavé novinky. Kromě zcela nových ceníků a vylepšení starších produktů třeba také pilotní projekt nového konceptu nabídky svých produktů a služeb.
Praha /ROZHOVOR/ - Fanoušci, už si zase můžete oddechnout. Gabriela Koukalová, vítězka biatlonového Světového poháru 2016, se už opět začíná těšit na novou sezonu. Po krizovém období, kdy měla problémy s motivacía cítila vyhoření, se znovu dostává do té správné provozní teploty.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Nové hřiště otevřela pro děti Fosfa školka v Břeclavi. Firma tak dál investuje do zařízení, které funguje pět let. Zaměstnancům umožňuje vyhnout se problémům spojeným s veřejnými školkami.
Mělník - Dlouhý život bez nemocí. Tak se jmenují přednášky uznávaného lékaře Davida Freje. Beseda z cyklu, s nímž projíždí Českou republiku, se uskuteční ve čtvrtek 27. října také v Mělníku. Frej na své přednášce seznámí návštěvníky s léčbou a prevencí civilizačních nemocí z pohledu lékaře holistické a přírodní medicíny.
Stockholm - Letošní Nobelovu cenu za chemii získali Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa za design a výrobu miniaturních strojů o velikosti molekul. Oznámila to dnes Královská švédská akademie věd. Biologické molekulární stroje je obecně označení pro proteinové komplexy, které jsou zodpovědné za procesy probíhající v živých organismech. Nové poznatky mohou nalézt využití mimo jiné při vývoji nových materiálů, senzorů a systémů pro uchování energie.
Litoměřicko – Většina obyvatel zhruba desetitisícového města Štětí se bude muset o víkendu uskromnit. Vlivem podzimní odstávky celého závodu Mondi jim bude omezena dodávka tepla a teplé vody.
Sedlčany - Trenérka Kristýna Faktorová z Aerobik studia Dvojka Sedlčany může být se svými svěřenci a jejich výsledky z Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku nadmíru spokojena.
Uherské Hradiště – Milovníci vážné hudby si přijdou na své na zahajovacím koncertě spolku Umíme hrát. Ten vystoupí ve čtvrtek společně s houslistou Jiřím Pospíchalem v Redutě v Uherském Hradišti od 19 hodin.
Pardubice - Hokejisté Pardubic v předehrávce 10. kola extraligy porazili Karlovy Vary 5:3 a připsali si první tříbodovou výhru v sezoně. Zároveň se Dynamo odlepilo ode dna tabulky, kam spadla právě Energie. Pardubice si už první třetině zajistily vedení a to držely až do závěrečného hvizdu. Čtyřmi kanadskými body se na výhře Dynama podílel kanadský útočník Tyler Redenbach.
Praha - Výstava, která chce přispět k osvětě a zabránění plýtvání jídlem, začala ve venkovní Galerii Artwall pod Letenskými sady. Jmenuje se Vynikající a představuje velkoformátové fotografie německého umělce Uliho Westphala. Autor už deset let fotografuje ovoce a zeleninu vyřazené z prodeje v obchodech kvůli tomu, že nesplňují estetické normy. Podle pořadatelů výstavy a iniciativy Zachraň jídlo jde o velmi nebezpečný trend vedoucí k obrovskému plýtvání jídlem. Motto výstavy proto zní Jezte křivě!
Temelín - Kamery, pečetě, řada protokolů a především fyzická přítomnost jsou hlavními nástroji kontroly mezinárodních inspektorů při přesunu použitého paliva do skladu. Kontroly v Temelíně o víkendu dokončili inspektoři Mezinárodní agentury pro atomovou energii, Euratomu a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
Pardubice – Po nedělní prohře v Mladé Boleslavi nastoupí Dynamo v předehrávce 10. kola Tipsport extraligy na domácím ledě proti karlovarské Energii. Zápas začíná v Tipsport areně v 18 hodin.
Karlovy Vary - Hokejový obránce Petr Šidlík končí v angažmá v extraligových Karlových Varech a vrací se do prvoligové Jihlavy. Čtyřiadvacetiletý bek opustil Energii na vlastní žádost, do kádru Západočechů se na jeho místo vrací z prvoligové Kadaně Jan Tomeček.
Barcelona - Bývalý basketbalový reprezentant Luboš Bartoň ukončil v 36 letech hráčskou kariéru. Vítěz Evropské ligy s Barcelonou z roku 2010 strávil poslední sezonu v rezervním týmu katalánského klubu, v němž zároveň pomáhal s výchovou mladých talentů a sbíral zkušenosti pro trenérskou dráhu, které se chce nyní věnovat naplno.
Karlovy Vary – Tak zase bez bodového zápasu. Hokejisté karlovarské Energie přivítali v 9. kole extraligy Vervu Litvínov a nakonec prohráli po nepřesvědčivém výkonu 1:3.
Ústecký kraj - Státní firma ČEPS zprovoznila novou linku vedení elektřiny mezi transformovnami Výškov a Čechy Střed. Téměř 100 kilometrů dlouhý úsek ze severozápadních do středních Čech je zdvojením stávající linky. Kromě bezpečného zajištění přenosu energie má nová linka pomoci regulovat přetoky ze sousedního Německa. Příprava stavby za 2,75 miliardy korun začala v roce 2007 a stavělo se od roku 2013, řekl předseda představenstva ČEPS Jan Kalina.
Brno – Na veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou se za posledního 2,5 roku obrátilo s žádostí o pomoc 7310 lidí ve věku nad 60 let. Polovina stížností se týkala důchodů, řeší také problémy s exekucí. Podněty seniorů tvoří třetinu z celkového počtu stížností, kterými se ombudsmanka dosud zabývala, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková.
Praha – Metody estetické medicíny dnes dalece přesahují možnosti jakýchkoliv krémů či pleťových preparátů, které známe. Jsou vědecky podložené, bezbolestné a ověřené praxí. Jednou z hojně vyhledávaných metod hydratace pleti je například mezoterapie.
Kozomín - Elektrárna v Kozomíně na Mělnicku, která má za sebou půlroční ostrý provoz, se může pochlubit unikátní technologií výroby elektřiny. Ekologicky využívá dřevní štěpku, kterou zplyňuje pomocí speciální technologie. Potvrdil to předseda představenstva společnosti Bor Biotechnology Přemysl Kotouček.
Praha /FOTOGALERIE/ - Milovníci vědy si včera užili svůj koníček na ČVUT, Karlově univerzitě, VŠCHT nebo ve hvěz-dárně a planetáriu. Jaderná a fyzikálně inženýrská fakulta si připravila ukázku spoutané energie hvězd v pozemských podmínkách. Představila Tokamak Golem (na snímku), unikátní vzdělávací zařízení ke zvládnutí termojaderné fúze, který slouží pro studenty Česka i zahraničí.
Olomouc – Po třech srpnových remízách se pod ním kývala židle. Trenér Sigmy Václav Jílek však tlak ustál a v pátek dovedl své svěřence k páté výhře za sebou. Olomouc tak konečně poskočila tam, kam dle ambicí jednoznačně patří.
Peking – Čína uvažuje o výrazném snížení finanční podpory pro solární projekty. Uvedl to dnes čínský list Shanghai Securities Times. Odvolává se přitom na vládní dokumenty, které ukazují, že dotace by se měla snížit na 20 centů na kilowatthodinu (kWh) ze současných 42 centů. Zpráva poslala dolů akcie čínských firem, které se zaměřují na obnovitelné zdroje energie, jako je China Longyuan Power Group anebo Xinjiang Goldwind Science and Technology.
Litvínov - Litvínovská střední škola Schola Humanitas se zapojila do Recyklohraní. Studenti po celý rok sbírali a odevzdávali k recyklaci elektroodpad. Činili tak v rámci programu, který prohlubuje jejich odborné znalosti ohledně ochrany životního prostředí.
Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů prohráli v 8. kole extraligy doma s Mladou Boleslaví 2:5 a po čtvrtém nezdaru za sebou zůstali i nadále předposlední. Středočeši, kteří ve 27. minutě vedli již 4:0, jsou pátí. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře Bruslařského klubu podílel Lukáš Žejdl.
Brusel – Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil na 0,4 procenta ze srpnových 0,2 procenta. Vyplývá to z prvního rychlého odhadu, který zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Inflace tak nadále výrazně zaostává za cílem Evropské centrální banky (ECB).
Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) odmítá snahu Energetického regulačního úřadu (ERÚ) opakovaně znejišťovat výrobce energie a resorty státní správy v souvislosti s podporou výroby zelené energie. Resort to sdělil v dnešním prohlášení pro média. Uvedl, že jednání s Evropskou komisí (EK) o získání podpory, takzvané notifikace, pro většinu podporovaných zdrojů energie v ČR již míří do finále.
Praha /ROZHOVOR/ - Osmnáct sezon. Takhle dlouho nastupoval obránce Pavel Kolařík v dresu hokejové Slavie. Už je ale konec. I když… Třiačtyřicetiletý "Koláč", jak ho všichni přezdívají, má pořád hodně energie na rozdávání. Tentokrát ji ale bude předávat dětem, které na Slavii začal trénovat. Hrát bude také, za Kobru ve třetí nejvyšší soutěži. A když to bude v Edenu hořet, může mu trenér Razým zavolat a povolat ho zpět do A-týmu.
Brno – Zdarma v dnešní době nedostanete skoro nic. Pořadatelé ojedinělého běžeckého závodu Mizuno Podzimní 10 tuto větu zdárně popírají. Do brněnského Mariánského údolí přivedou českou hudební kometu Pekaře, který tam už tuto první říjnovou sobotu od 16 hodin zahraje. Vstup na vystoupení nic nestojí, není podmíněn ani účastí na závodě, ani zakoupením čehokoli jiného.
Washington - Český basketbalista Tomáš Satoranský ještě neodehrál v NBA ani minutu, ale už sklízí chválu od svých nových spoluhráčů ve Washingtonu Wizards. Podle pivota Marcina Gortata je příchod odchovance USK Praha z Barcelony fantastickou posilou.