Praha - Slalomářka Šárka Strachová je v plné přípravě na další sezonu. Nechce o příští zimě mluvit jako o své poslední, i když to není vyloučené. Kondici nabírá v Česku, pochvaluje si nové lyžáky a plánuje, že poprvé vyrazí na sníh i do lyžařské haly v Litvě a tradičně pak na konci prázdnin zamíří na svahy do Chile.
Durban, Brno – Brněnský běžec Daniel Orálek obsadil při premiéře na Comrades Marathonu v Jihoafrické republice 163. místo. V nejstarším a nejmasovějším ultramaratonu na světě zvládl český vytrvalec 89 kilometrů z Pietermaritzburgu do Durbanu za šest hodin a 49 minut.
Petrov – Dříve zpívali, tančili a hráli téměř každý den. Jezdili na domácí vystoupení, své umění představovali také v zahraničí. Dnes už na to nemají tolik času, energie a třeba ani věk. Přesto láska k folkloru u nich přetrvává. A že rozhodně nepatří do starého železa, „vysloužilí" folkloristé pravidelně ukazují na festivalu Senioři v jedinečném sklepním areálu Plže v Petrově.
Teplicko - Lidé v Ústeckém kraji se nejspíš musí připravit na výrazný nárůst cen vody. Už teď přitom platí obyvatelé regionu za metr krychlový vody v průměru nejvíce v České republice. Na ceny bude mít nyní vliv cena za odběr povrchové vody v Povodí Ohře, která vzroste o 20 procent. Informoval o tom ředitel povodí Jiří Nedoma.
Vrchlabí - Fragmenty a struktury se jmenuje aktuální výstava v Galerii Morzin. Akademický malíř Václav Bláha se představuje dvěma desítkami obrazů, drobnějších i velkoformátových rozměrů.
Jičínsko – Průběžně informujeme čtenáře o organizaci AFS – multikulturní programy (sídlo této dobrovolnické organizace pro region Liberecko je v Jičíně). AFS zajišťuje zahraniční pobyty studentů u nás a hledá rodiny pro jejich hoštění.
Litoměřice - Známou modelku a moderátorku Ivu Kubelkovou mohou lidé na pódiu nově vídat také jako zpěvačku. S hudebním uskupením JJIMBand už se představila publiku v Lovosicích, ve čtvrtek 2. června zavítá do Litoměřic. V rozhovoru prozradila, jaké má na hudebním poli plány, proč ji okouzlily právě žánry jazz a swing i kdo jsou muži, kteří ji na jevišti obklopují.
Praha – Elektrárenská skupina ČEZ už nebude dál vymáhat pětimilionovou náhradu škody po Alexandru Babišovi, bratrovi českého ministra financí Andreje Babiše. Uvedl to dnes server Neovlivni.cz. Bratislavský soud již dříve Alexandra Babiše zprostil obžaloby z pětimilionového podvodu, spolu s ním osvobodil i jeho společníka z firmy CTHS Karola Farkaše. A podle ČEZ by všechny další soudy vycházely z tohoto rozsudku, a firma tak nevidí možnost pro civilní řízení, uvedl web.
Děčínsko – Obyvatelům na Děčínsku hrozí, že budou platit v příštím roce za vodu výrazně více než letos. A to i přesto, že voda v kraji patří vůbec k nejdražším v Česku. Může za to plánované zvýšení poplatku za odběr povrchových vod.
Uherské Hradiště – Ke vznícení potravin na sporáku a rozšíření požáru v prostoru kuchyně zrekonstruované třípatrové budovy, určené pro bydlení osob s mentálním postižením došlo ve středu 25. května.
Rozmach solárních panelů může mít překvapivě pozitivní dopad. V některé dny vyrobí tolik energie, že zákazníci dostanou zaplaceno za její spotřebu. Nedávno to zažili Němci.
Na velké sochy je potřeba velké dřevo. Ale není vždy snadné sehnat velké kmeny, vhodné pro vyřezávání. Své o tom ví řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova, který je specialistou na velké sochy.
Bystřice - Na vyhlášení středočeského regionálního kola sedmého ročníku soutěže Žena regionu na zámku Nižbor na Berounsku přijela z Bystřice u Benešova se svým přítelem. Oba působí velice nenápadně. Když se však Petra Janatková rozpovídá, chrlí z ní spousta síly.
Slavonice – Již podruhé putoval titul Památka roku do Slavonic. Po úspěchu restaurované hřbitovní kaple, která získala ocenění za rok 2014, za loňský rok prošel vítězně krajským a poté i celostátním kolem renesanční měšťanský dům čp. 520 na slavonickém Horním náměstí.
Ústecký kraj - Už teď platí obyvatelé regionu za metr krychlový vody v průměru nejvíce v České republice. Na ceny bude mít nyní vliv cena za odběr povrchové vody v Povodí Ohře, která vzroste o 20 procent. Informoval o tom dnes ředitel povodí Jiří Nedoma.
Hanušovice - Přehrada nad Hanušovicemi v nejbližších deseti letech nevznikne. Vyplývá to z vyjádření ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten výstavbě velkého vodního díla nakloněn není. Povodí Moravy si nechává zpracovat studii, která ukáže, zda mají pokračovat přípravné práce.
Jihlava - Možnost odkoupení licence na hokejovou extraligu pro Duklu Jihlava představitelé města zatím jednoznačně neodmítli. Nabídku dostalo vedení prvoligové Jihlavy od Karlových Varů. Jihlavská městská rada, která je valnou hromadou Dukly, záležitost projednala na svém dnešním zasedání. Znovu se jí bude zabývat za dva týdny, až bude mít podrobnější informace, oznámil mluvčí radnice Radek Tulis.
Praha - Magistrát hl. města vypíše tendr na dodávky elektřiny a plynu pro lampy veřejného osvětlení na roky 2017 a 2018. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Celkem za ně chce zaplatit maximálně 164 milionů korun bez DPH. Smlouva s nynějšími dodavateli Praze letos končí.
Nová Paka – Město Nová Paka se může pyšnit Suchardovým domem, Klenotnicí, klášterním chrámem, je kolébkou řady význačných umělců a také součástí Geoparku Český ráj. Na co se však na billboardech zapomíná, tak to je raritní expozice spiritismu, která je od roku 1998 umístěna v prostorách Klenotnice drahých kamenů. Přitom Nová Paka má největší sbírku medijních kreseb v České republice a v Evropě.
Praha - Okresní soud v Bratislavě zprostil obžaloby z pětimilionového podvodu Alexandra Babiše, bratra českého ministra financí. Dnes o tom informuje server Neovlivní.cz s tím, že verdikt padl už v únoru. Společně s ním soud osvobodil i jeho společníka z firmy CTHS Karola Farkaše.
Příbram - Energie, píle a odhodlání Tereze Čapkové z Příbrami nechybí. Její vášní se před více než deseti lety stalo běhání. Tomu propadla natolik, že se před čtyřmi lety postavila na startovní čáru s nejlepšími běžci světa na olympijských hrách v Londýně. Co ji motivuje a co by poradila začátečníkům? To prozradila v následujícím rozhovoru.
Otrokovice – /ROZHOVOR/ Patriot florbalových Panterů Michal Nagy bude bojovností a kvalitou dělat otrokovickým fanouškům radost i v příští sezoně. Pilně se na další ročník Superligy připravuje už od 3. května se spoluhráči. „Nabíráme fyzičku, je to potřeba. Osobně však raději držím v hale hokejku v ruce," rozesmál se 27letý obránce.
Životní energii a nezdolný optimismus některých lidí nelze než jednoduše obdivovat. Třeba v případě Ladislava Křenka z Rožnova pod Radhoštěm, který o víkendu oslavil s úsměvem už stoprvní narozeniny.
Čínská společnost Moxi Group hodlá v letošním roce zahájit prodej ohýbatelných chytrých telefonů, které bude možné proměnit v náramek nositelný na zápěstí.
Teplicko - Houslový virtuos Pavel Šporcl se na Teplicku představil hned dvakrát. Nejprve v Krupce Bohosudově při odpoledním výchovném koncertu pro školáky a poté večer v klášterním kostele cisterciáckého opatství v Oseku. Při koncertu nazvaném Pocta Paganinimu zazněla díla J. S.. Bacha, Nicoly Paganiniho a dalších autorů.
Šumperk - Vedení města Šumperk už ví, jak dopadl forenzní audit, který měl prověřit hospodaření v Podnicích města Šumperka. Pro město hloubkovou kontrolu prováděla pražská firma BDO Audit. Za její služby radnice zaplatí zhruba půl milionu korun. Přestože se radní již seznámili s průběžnou zprávou auditorské firmy, její obsah zatím zveřejnit nechtějí.
Karlovy Vary – Jedna velká neznámá provází hokejisty karlovarské Energie letní přípravou. Vzhledem k finanční situaci klubu nikdo neví, jaká soutěž se bude hrát a kdo všechno bude v týmu působit či jaké posily může kouč očekávat.
Nymburk - I v šestatřiceti letech si basketbalista Jiří Welsch užívá čtvrtý titul s Nymburkem, jako by byl jeho první. Radost z ligového prvenství se podle něj nikdy neomrzí. A to ani tehdy, když Nymburk po pondělním finálovém triumfu nad Děčínem slaví dokonce potřinácté v řadě.
Benátky nad Jizerou - Jen těžko bychom hledali člověka, kterého netrápí aktuální sucho. Karel Bendl, ředitel Správy městských lesů Benátky nad Jizerou, s nedostatkem vody bojuje už několikátou sezónu. Největším rizikem je klesající hladina spodní vody a požáry.
Region - Po vlně předváděcích akcí, na kterých vykutálení dealeři pochybných společností tahají z kapes důchodců peníze za předražené výrobky nevalné kvality, se začínají objevovat nové trendy podvodníků.
Dillí /VIDEO/ - Indie se nadále potýká s extrémním horkem, v němž padají teplotní rekordy. Západní část země minulý týden zažila v některých místech teploty převyšující 50 stupňů Celsia, což zvýšilo počet lidí trpících dehydratací a úpalem.
Karlovy Vary - Hokejový útočník Václav Skuhravý bude pokračovat v extraligových Karlových Varech. Sedmatřicetiletý hráč, který většinu sezony strávil v prvoligovém Kladně a Energii pomáhal až v jejím závěru, podepsal s klubem novou smlouvu. Na západě Čech naopak podle oficiálního webu končí slovenský útočník Martin Bartek.
S energetickou problematikou jako s oborem budoucnosti se ve středu 18. května seznámili studenti kvinty a prvního ročníku Gymnázia dr. Aleše Hrdličky z Humpolce.
Břežany – Obec Břežany je na první pohled úplně obyčejná vesnička vzdálená jen pár kilometrů od Benešova. Přesto je ale něčím výjimečná. Zhruba půl druhého roku v ní žije Jiřina Horká, se svým poněkud nevšedním domácím mazlíčkem. Vykastrovaným, tříletým lvem Dinem, kterého brali obyvatelé Břežan zprvu jako vysoce nebezpečného „spoluobčana", nyní si ale na jeho přítomnost už zvykli, a čas od času se za ním dokonce přijdou podívat, aby zkontrolovali, jak se mu vlastně daří.
Východní Čechy - Energeticky - technologicko - inovační klastr v projektu „Smart region Pardubického kraje" zastává roli nejenom partnerského, ale i systémového integrátora s cílem realizovat technologickoinovační projekty v oblasti tzv. „chytrých měst".
Kunovice – „Já vám syna za krála dám, ale toto si na vás vyjednám. Abyste jemu jak královi poslušní byli, a věrnost mu přísahali," prohlásil v neděli 22. května krátce po deváté hodině v Kunovicích otec tamního krále, jedenáctiletého Adama Hlaváče Vladimír. „Slubujeme!," odvětili mu sborově členové královské družiny a procesí jízdy králů v Kunovicích tak mohlo vyrazit z ulice Na Bělince svou slavnostní obchůzku po městě.
Chebsko - Větší zemětřesení v chebském regionu a blízkém okolí v následujících dnech podle odborníků nehrozí. I když se země pod tímto regionem každý den slabě chvěje, hodnoty magnituda se sotva dostanou ke stupni číslo 2. Mnoho energie se podle seismologů uvolnilo v předminulém roce, kdy maximální otřes dosáhl hodnoty 4,5 stupně.
Santa Rosa (USA) - Slovenskému cyklistovi Peteru Saganovi těsně uniklo třetí etapové vítězství v závodu Kolem Kalifornie. Úřadující mistr světa nestačil ve spurtu sedmé etapy na Nora Alexandera Kristoffa. V čele celkového pořadí se navzdory útokům soupeřů udržel před závěrečnou etapou Francouz Julian Alaphilippe.
Kroměříž – Výměna pozemků jako řešení nejasné budoucnosti psího útulku na Čápce? Tahle varianta podle všeho zatím padá. Jak potvrdil kroměřížský starosta Jaroslav Němec, město nakonec své pozemky za pozemky pod psím útulkem s jejich majitelem, společností PMS Reality, měnit nebude.
Tulsa (USA) - Letoun na solární pohon Solar Impulse 2 se vydal na další etapu své cesty kolem světa. V USA dnes brzy ráno místního času (před polednem SELČ) odstartoval z Tulsy v Oklahomě a letí do Daytonu v Ohiu, kde by měl přistát zhruba po 18 hodinách, uvedli organizátoři na svých internetových stránkách.
Oltyni - Insolvenční správce majetku po rodině Hany Herčíkové si konečně částečně oddechl. Zámek v Oltyni si již našel nového pána. Vyhráno ale ještě úplně není.