Díky milionovým dotacím bude ve Stráži tepleji
Stráž pod Ralskem - Pěknější a hlavně úspornější budou mít ve Stráži pod Ralskem základní školu, kulturní dům a nakonec i budovu radnice, kde dříve sídlila poliklinika.
Stráž pod Ralskem - Pěknější a hlavně úspornější budou mít ve Stráži pod Ralskem základní školu, kulturní dům a nakonec i budovu radnice, kde dříve sídlila poliklinika.
V dnešní nelehké a hektické době je obezita jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Příčin jejího výskytu u každého jedince může být hned několik. Patří k nim dědičnost, nedostatek spánku, deprese, ale nejčastějším důvodem bývá nevhodné složení stravy. Obecně o této problematice koluje mnoho polopravd a lží. Jedna z nich se týká úlohy tuků v naší stravě. Jejich nadbytek přináší neblahý vliv na náš organismus, ale tuky jsou také pro naše fungování nezbytné. Větším nepřítelem při každodenní konzumaci jídla mohou být sacharidy a jejich vliv na hladinu krevního cukru.
New York - Mnozí už viděli Rogera Federa, jak zvedá svoji osmnáctou trofej za grandslamový titul. I švýcarský tenista si věřil, že by to mohl na US Open dokázat, ale jeho touhu rázně uťal Chorvat Marin Čilič.
Opava /FOTOGALERIE/ – Starší dorost Slezského FC se v sobotu na hřišti za koupalištěm utkal s výběrem brněnské Zbrojovky a zejména v první půli svého soupeře přehrával. Z množství šancí se však ujala jen střela Adama Helebranda. Po změně stran Brno přidalo a po vyrovnání pořádně ožilo. Hostující Svoboda v závěru utkání sice neproměnil penaltu, ale v nastavení se trefil Praks a zařídil Zbrojovce tři body.
Vídeň/Teherán - Írán nezodpověděl všechny otázky ohledně svého jaderného programu, které mu položili experti z Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Z nové zprávy této agentury také vyplývá, že Írán rovněž pokračuje v podezřelých aktivitách v komplexu Parčin. Vyšetřování, zda Írán nevyvíjí jaderné zbraně, se prý v posledních týdnech příliš neposunulo.
Otázka úspory prostředků vynaložených na běžný a nezbytný provoz domácnosti se dotýká takřka každé rodiny. Při snižování nákladů na vytápění se většinou dříve či později přistoupí ke kompromisnímu řešení, které bývá často na úkor komfortu. Jednou z možností, jak snížit náklady na vytápění a přitom si zachovat maximální pohodlí, je použití úsporných radiátorů a konvektorů.
Karlovy Vary – Mladíci Energie nezvládli úvodní utkání nové sezony Mládežnické hokejové ligy a podlehli ruskému Atlantu 4:5.
Vsetín – Předvolebním hitem současného vedení Vsetína se stala cena tepla dodávaného do domácností. Obyvatele města se snaží starostka Iveta Táborská přesvědčit, že za teplo platí zbytečně moc a že je to právě ona a její tým, kteří se dokáží postarat o změnu k lepšímu.
Praha – Schváleno. Více než rok poté, co začal platit energetický zákon, zavádějící po vzoru spotřebičů energetické štítky také u budov, je na stole další změna.Vláda schválila novelu, která by měla od ledna 2015 zpřesnit některá ustanovení předchozí verze zákona.
Litoměřice – S několika novými hráči nastoupil litoměřický Slavoj do prvního přípravného duelu, ve kterém na domácí palubovce zdolal pravidelného účastníka druhé nejvyšší basketbalové soutěže Sokol Pražský. Střelecky se oběma výběrům příliš nevedlo, zaznamenaly jen 102 bodů.
Ústí nad Labem - Paradox. Studenty ústecké univerzity vyjde levněji oběd v hospodě než v jejich menze.
Karlovy Vary – Předposlední přípravný zápas sehrála karlovarská Energie proti plzeňským indiánům.
Rychnov nad Kněžnou – Základní škola Mozaika, která se nachází v okresním městě otevřela novou pobočku v nedaleké Litomyšli.
Karlovy Vary – Karlovarští hokejisté v předposledním přípravném zápase na novou sezonu podlehli Plzni, když po šedesáti minutách hry, které rozhodnutí nepřinesly, zvládli indiáni lépe samostatné nájezdy.
Plzeň – Čas kvapí. Do zahájení nového ročníku extraligy chybí už jen něco přes týden a manévry vrcholí.
Karlovy Vary - Týden před zahájením extraligové sezony hlásí HC Energie významnou posilu obranných řad.
Velké Meziříčí - Děti ze základní školy v Sokolovské ulici budou mít od konce října před školou nový parčík. Vstup do budovy tak po několika desítkách let dostane zbrusu novou tvář. Škola zároveň projde kompletním zateplením a obnovou fasády.
Květná /ROZHOVOR/ - Punkeři dokáží pomáhat. Dokazuje to skupina lidí okolo JAKUBA MAŠKA. Ta z beneficí na podporu záchranné stanice Zelené Vendolí udělala tradici, která ke všemu vynáší pro útulek pro raněná a opuštěná zvířata celkem slušné peníze.
Teplice - V prvním týdnu v říjnu čekejte nejpozději hlasovací lístky pro nadcházející volby. Budete je mít ve schránkách. Zbývá něco málo přes měsíc. Budeme se proto na stránkách Deníku teď volbám více věnovat. Podíváme se do obcí, abychom udělali malé inventury toho, co se za čtyři roky změnilo a co naopak stále ze slíbených věcí čeká na zrealizování. Z kandidátek, které jsou již zveřejněny, vyplývá, že do voleb jdou starostové „veteráni", ale také se o čelní křesla budou ucházet „nováčkové".
Vláda dnes schválila návrh novely zákona o hospodaření energií, která by mimo jiné měla ulehčit prodej nebo pronájem starších domů. Informovalo o tom tiskové oddělení vlády. Při prodeji nebo pronájmu staveb postavených před rokem 1947 by už neměl být potřeba průkaz energetické náročnosti. Novela byla na programu vlády již před týdnem, ministři ji ale nestihli projednat.
Máte v domácnosti rádi komfort a pohodlí, vítáte jakoukoliv úsporu času a chcete ušetřit peníze za spotřebu elektrické energie? Vyzkoušejte výhody moderní chytré elektroinstalace od společnosti Eaton – systém xComfort. Bezdrátový systém xComfort umožňuje ovládání vaši domácnost odkudkoliv, kontrolu spotřeby elektrické energie i stavu spotřebičů. Ušetří vám jak drahocenný čas, tak až 30 % financí spojených s náklady na elektrickou energii.
Kyjev - Ukrajina chce v září značně omezit dodávky elektřiny na Krymský poloostrov, který letos na jaře anektovalo Rusko. Ukrajinská státní energetická společnost Ukrenergo oznámila, že proud na Krym nebude dodávat mezi 9:00 a 11:00 a pak mezi 19:00 a 23:00. Opatření, které má trvat od příštího týdne až do 30. září, je podle Ukrenergo způsobeno nedostatkem paliva v ukrajinských elektrárnách, informovala dnes agentura ITAR-TASS.
Květná – /ROZHOVOR/ Punkeři dokáží pomáhat. Dokazuje to skupina lidí okolo JAKUBA MAŠKA. Ta z beneficí na podporu záchranné stanice Zelené Vendolí udělala tradici, která ke všemu vynáší pro útulek pro raněná a opuštěná zvířata celkem slušné peníze.
Benešov - Chodba podkrovní učebny v benešovské Žižkově ulici popsaná stovkami příspěvků absolventů kytarové školy. Malá místnost, tabule, stojany, noty, knihovna, kytary.
Benešov – Chodba podkrovní učebny v benešovské Žižkově ulici popsaná stovkami příspěvků absolventů kytarové školy. Malá místnost, tabule, stojany, noty, knihovna, kytary.
Karlovy Vary - Do startu hokejové extraligy schází více než týden a příprava tak vrcholí. Karlovarsklá Energie hostila Plzeň a duel musely rozhodnout nájezdy. Loterie nakonec vyšla lépe Škodě. Vítězství ji vystřelil Balej.
Rokycany - Možná nedostatek energie zlákal zloděje ke krádeži v obchodě v Rokycanech. Tam totiž odcizil energetický nápoj a sladkost. Navíc, i když byla škoda pouhých 40 korun, se dopustil trestného činu.
Karlovy Vary – V úterý a ve čtvrtek vždy v 18 hodin nastoupí hokejisté A-týmu HC Energie na ledě KV Areny k přípravnému utkání.
Karlovy Vary – V úterý a ve čtvrtek vždy v 18 hodin nastoupí hokejisté A-týmu HC Energie na ledě KV Areny k přípravnému utkání.
Kroměřížsko – Vyplnit žákovskou knížku, prozkoumat rozvrh hodin a přivítat novou spolužačku: to všechno a mnoho dalšího měla v pondělí během prvního školního dne na programu třída 5.A na Základní škole Zachar v Kroměříž.
Kroměřížsko – Zmrzliny bez chlazení, trouby bez tepla, počítače bez internetu, semafory bez světel: tak to během pondělí vypadalo na mnoha místech Kroměřížska, které postihly opakované výpadky elektřiny. Podle dodavatele eletrické energie, společnosti E.ON, došlo k výpadkům na větvi, která zásobuje elektřinou hned několik měst a obcí v regionu.
I přesto, že klíšťata mají letos hodně cílů v podobě houbařů, kteří ve velkém vyrážejí do lesa, nakažených klíšťovou encefalitidou je letos oproti loňskému roku výrazně méně. Od začátku roku letos jihomoravští hygienici zaznamenali pouze deset potvrzených případů.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Herci většiny českých a moravských divadel se teprve rozhlížejí po návratech z dovolených, ale ve Slováckém divadle už mají napilno. V pondělí totiž na Malé scéně představí novinku, jež navazuje na slavné kabarety známé z osmdesátých let v provedení Přemysla Ruta.
Velešín – Jindy plný vestibul a jídelna, coby přednáškově uvítací sál, včera zely prázdnotou.
Sokolov - Hokejisté Baníku hostili na svém ledě juniorský tým Karlových varů
Karl. Vary, Sokolov – Vlčí smečka zvládla poslední dvě přípravná utkání na novou sezonu.
České Budějovice - Martin Glaser, šéf činohry Jihočeského divadla v letech 2006 - 2014, vzpomíná na herce Petra Šporcla.
Otrokovice – Takový konec závodu ještě Pavel Valoušek nezažil. Podváha o devět kilogramů jeho vozu s posádkou mu na předposlední sobotní rychlostní zkoušce Semetín nedovolila dle platných pravidel v závodu na Barumce dál pokračovat.
Táborsko - Malšice na každého svého prvňáčka dávají z rozpočtu tisícovku. Za ní škola nakoupí všechny potřebné pomůcky.
Frýdlant nad Ostravicí - Základní škola TGM ve Frýdlantě nad Ostravicí prochází od letošního května rozsáhlou rekonstrukcí. Pracovníci už větší část prací dokončili, provoz školy tedy nebude od začátku školního roku omezen.
Jižní Morava - I přesto, že klíšťata mají letos hodně cílů v podobě houbařů, kteří ve velkém vyrážejí do lesa, nakažených klíšťovou encefalitidou je letos oproti loňskému roku výrazně méně. Od začátku roku letos jihomoravští hygienici zaznamenali pouze deset potvrzených případů.
Kozlany – Úniky tepla v jedné z nejdůležitějších budov v obci stojí za bezmála dvoumilionovou zakázkou, kterou zanedlouho plánují uskutečnit Kozlanští. Už příští měsíc je čeká zateplení obecního domu.
Jižní Morava - I přesto, že klíšťata mají letos hodně cílů v podobě houbařů, kteří ve velkém vyrážejí do lesa, nakažených klíšťovou encefalitidou je letos oproti loňskému roku výrazně méně. Od začátku roku letos jihomoravští hygienici zaznamenali pouze deset potvrzených případů.
Neratovice – Rozsáhlá rekonstrukce základní školy v neratovické ulici 28. října, jejíž začátek žákům v červnu o čtrnáct dní zkrátil minulý školní rok, úspěšně spěje ke konci. Děti, které v pondělí zasednou zpátky do lavic, svou školu možná ani nepoznají.
Vybírat v obchodě potraviny nejprve podle složení a výživové hodnoty a až na druhém místě podle ceny radí odbornice na zdravou výživu Karolína Hlavatá. Vodítkem jsou tabulky na obalech s nutričními hodnotami na 100 gramů, jednoduchý přehled dávají i nutriční bubliny o údajích pro jednu porci. Dobrou pomůckou jsou loga, vedle Vím, co jím také například Klasa či Regionální potravina, řekla Hlavatá.
Rychnov nad Kněžnou - Základní škola Mozaika otevře jako ostatní školy 1. září své brány školákům. Ty v Rychnově ale nebudou jediné. Mozaika totiž otevírá svou pobočku také v Litomyšli.
Praha - Vybírat v obchodě potraviny nejprve podle složení a výživové hodnoty a až na druhém místě podle ceny radí odbornice na zdravou výživu Karolína Hlavatá. Vodítkem jsou tabulky na obalech s nutričními hodnotami na 100 gramů, jednoduchý přehled dávají i nutriční bubliny o údajích pro jednu porci. Dobrou pomůckou jsou loga, vedle Vím, co jím také například Klasa či Regionální potravina, řekla Hlavatá.
Zlín – /ROZHOVOR/ Týmová taktika mu nedovolí obhajovat loňské prvenství na Barum Czech Rally Zlín. Úřadujícího evropského šampiona ale zde čeká mnohem zodpovědnější úkol. V roli předjezdce sbírat data pro vývoj nové fabie kategorie R5.
Plzeň - Magický kolotoč, který na plzeňské náměstí Republiky dorazil z Francie a má být předzvěstí roku 2015, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury, se před zraky Plzeňanů poprvé roztočí v pátek 5. září.
Svitavy - Hlavní budovu svitavské nemocnice obehnalo v těchto dnech lešení. Monoblok a zároveň nejnovější budova komplexu projde velkou obnovou. Dělníci vymění vnější okna a dveře a zateplí plášť. Důvodem je úspora energií.