Energetici: Nejhorší situace je na Chrudimsku
Východní Čechy – /AKTUALIZOVÁNO/ V kraji došlo k výraznému zlepšení kalamitní situace s výpadky proudu, kvůli kterým se bez elektřiny ocitlo ve čtvrtek a v pátek postupně několik tisíc domácností.
Východní Čechy – /AKTUALIZOVÁNO/ V kraji došlo k výraznému zlepšení kalamitní situace s výpadky proudu, kvůli kterým se bez elektřiny ocitlo ve čtvrtek a v pátek postupně několik tisíc domácností.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/- Zhrubatři a půltisíce odběrných míst zůstává bez dodávek elektřiny v okolí Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu Jaroslav Jurča uvedl, žev pátekodpoledne kvůli popadaným stromům a dalším škodám způsobeným těžkým sněhem bylo od elektřiny odpojeno přes pětsetodběratelů.
Karlovarsko – Zemědělci museli stáhnout dobytek z pastvin, kvůli dřívějšímu ustájení jim rostou náklady.
Pavlov - Deník představuje dalšího účastníka soutěže Starosta roku Josefa Kozla z Pavlova.
Plískanice a chmurné počasí nám na podzim ubírá dost energie. Méně odolní jedinci pak mohou upadat až do depresivních stavů.Co dělat a na koho se obrátit?Oslovili jsmeprimáře psychiatrického oddělení Krajské nemocnice v Liberci Jaromíra Honse a nechali si poradit.
Klášter Hradiště - V letošním roce byla jednotka Sboru dobrovolných hasičů Klášter Hradiště dvakrát u zásahu při požáru a při živelné pohromě zajišťovala dodávku vody při výpadku energie.
Chrudim - Finanční úřad v Chrudimi bude v pátek 23. října pro veřejnost uzavřen z důvodu odpojení od el. energie.
Kladno - Celková cena za výměnu oken, vnějších dveří a výloh bude u všech šesti unikátních domů v Kladně činit 60 milionů korun.
Znojemsko - Ani korunu nad rámec nejnutnějších výdajů teď nesmí utratit jihomoravské střední školy. Kraj jim letos už podruhé ubral peníze a jedná o tom, které z nich sloučí.
Příbram - Případy napadení zdravotníků agresivními pacienty nejsou sice běžné, ale stávají se. Zaměstnanci příbramské nemocnice proto získali zdarma možnost výuky sebeobrany. Podobné incidenty už totiž museli řešit.
Karlovy Vary – Extraligoví hokejisté karlovarské Energie v současnosti podstupují třízápasovou šňůru na ledě soupeřů a zatím si počínají znamenitě.
Přílepy/ Spoustu úspěchů slaví v požárním sportu Sbor dobrovolných hasičů Přílepy. V posledních letech se totiž v celkovém pořadí prestižní Podhostýnské ligy umisťují vždy nejhůře do pátého místa.
Hlinsko/Chrudim - Hned dvakrát se v minulých dnech sešli v okrese podnikatelé sdružení při Krajské hospodářské komoře Pardubického kraje.
Otrokovice - Omezit plýtvání energiemi má zateplení budovy Městské polikliniky Otrokovice, na kterém se pracuje od konce září.
Vyškovsko - Jenom ty nejnutnější výdaje, ale nic navíc teď nesmí utratit více než dvě stovky jihomoravských středních škol včetně těch z Vyškovska. Kraj totiž jim letos už podruhé ubral peníze.
Liberec - Více jak padesátimilionová dotace z evropských fondů pomáhá zateplovat liberecké mateřské školy. Městu Liberec se totiž podařilo v loňském roce získat peníze na realizaci úspor energií, a to na celkem šest školek a tři základní školy.
Řisuty, Karlovy Vary - Minulý pátek si v nové KV areně zahráli hokej extraligoví borci Kladna, kteří zde prohráli s Energií 1:2, ve středu 14. října čeká tenhle malý hokejový svátek druholigové Řisuty.
České Velenice - V Českých Velenicích je většina firem napojena na síť distribuční společnosti E.ON. Výjimkou není ani Hospodářský park.
Švábenice - Další úložiště siláže pro bioplynovou stanici chce přistavět soukromý zemědělec František Bureš ve Švábenicích. Plánuje zpracovávat její dvojnásobek. Stavbu ale musí zabezpečit tak, aby neunikal zápach.
České Velenice - V Českých Velenicích je většina firem napojena na síť distribuční společnosti E.ON. Výjimkou není ani Hospodářský park.
Chroboly - Legendární hudební skupina Parkán ze Strakonic předvede v sobotu své umění v Kulturním domě v Chrobolech.
Ostrava - Hokejisté karlovarské Energie vyhráli potřetí v řadě, v Ostravě zdolali Vítkovice 4:3.
Plzeň - Klasika jde napříč všemi žánry, je inspirativní, nadčasová, vybízí k hudebním setkáním,“ zdůrazňují tvůrci projektu Vivaldianno a zároveň tak vysvětlují, proč mohl vzniknout.
Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ UKONČÍME 6. LISTOPADU, 11.00/ - Redakce Ústeckého deníku zavedla anketu pro všechny, co nám posílají své příspěvky do čtenáře reportéra. A také pro všechny, co tyto příspěvky bedlivě sledují! Hlasování o nej příspěvek měsíce října!
Šlovice - Petr Čech přiznává, že se v to malém koutku přírody cítil už od mládí nějak lépe. Nabíral tu třeba síly během zkouškového období na vysoké škole. Jak sám říká: „Všechny problémy tu zmizely a já viděl náhle život mnohem krásnějším.“
Ústí nad Labem, Klíše /POZVÁNKA NA KONCERT/ - Koncertem Ve VŠ Baru na Klíši oslaví dnes (úterý 12. října) sedmé výročí svého vzniku ústecká rocková skupiny Sníh na schodišti (www.snehulaci.cz).
Kamenice nad Lipou - Na jednom z pozemků v kamenické průmyslové zóně vyrůstá sluneční elektrárna.
Jablonec n. N. - Středa 14. října: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Cikáni jdou do nebe.
Karlovy Vary – Z gólmana Lukáše Sáblíka se pomalu stává pro tuto sezonu jednička mezi třemi tyčemi.
Dvůr Králové - Nepříznivé počasí provázelo sobotní mistrovský závod v agility, který na cvičišti Nový svět u psího útulku pořádal klub OSA Snoopy Dubenec.
Karlovy Vary – Během posledních čtyř zápasů si Energie připsala deset bodů. Poslední tři získala na ledě Slavie. Vyhrála jasně 3:0.
Jestřebí - Obavy Jestřebských se potvrdily. Pískovcový masiv, na němž je zřícenina zdejší památky, skalního hradu, hrozí dalším sesuvem.
Kladensko - Přesto zákazníci opět sáhnou hlouběji do kapsy, a to už jen kvůli zvýšení DPH.
Praha, K. Vary – Brankář Lukáš Sáblík vychytal druhou letošní nulu, navíc Václav Pletka vstřelil dva góly.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Phisbacher New York Electric Trio. Fischbacherovo New Yorské elektrické trio.
Hranice /FOTOGALERIE/ - Top Visage 2009, tak zní název páteční módní přehlídky, která proběhla stejně jako v minulých letech v prostorách hranické Sokolovny. Modelky i modelové představili stovkám diváků nejmodernější prádlo z různých kolekcí.
Planá – Nová nástupiště, podchody, výtahy, toalety pro cestující. To vše má nádraží v Plané díky optimalizaci železniční trati.
Prostějov - Jako správní krotitelé šelem by se v osmém kole druhé ligy chtěli zachovat prostějovští Jestřábi. Ve svém nejbližším zápase totiž nastoupí proti břeclavským Lvům a případný tříbodový zisk by Hanáky přiblížil na rozdíl jediného bodu. V loňské sezoně stoprocentně platilo heslo můj dům – můj hrad a hostující celek si neodvezl ani jeden bod.
Karlovy Vary – František Kaberle a Pavel Patera trestuhodně zahodili svá trestná střílení.
Biskupice - V partě byl údajně i syn policisty.
Karlovy Vary – Hokejisté karlovarské Energie hostí v pátek od 18 hodin v KV Areně Geus Okna Kladno. David Zucker věří, že se mu a jeho spoluhráčům podaří získat další tři body a druhou čtvrtinu soutěže začnou lépe.
Kvilda - V letošním roce, kdy obyvatelé této šumavské obce slaví 440 let od svého založení, se mění postupně její některé další části k lepšímu.
České Budějovice - Dočasná omezení možná potkají některé linky městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích.
Příbram - Drancování příbramských obchodů zákazníky v honbě za klasickými stowattovými žárovkami, které se od září už podle nového zákona nesmí vyrábět, se nekonalo. Někteří prodejci si pro jistotu zásoby udělali a skutečně byl o staré žárovky zvýšený zájem, přesto si lidé zřejmě začínají zvykat na používání úsporných zářivek, i když řada z nich se pořád jejich nákupu brání Ať už kvůli jejich vyšší ceně nebo kvůli představě jejich nebezpečnosti při rozbití.
Kvilda - V letošním roce, kdy obyvatelé této šumavské obce slaví 440 let od svého založení, se mění postupně její některé další části k lepšímu.
Karlovy Vary – Hokejová O2 extraliga se přelila do druhé čtvrtiny. Obhájce titulu, karlovarská Energie, se krčí na dvanáctém místě tabulky.
Kladno -Ne úplně klidných, ale solidních sedmnáct bodů získali hokejisté Kladna v rekordně rychle odehrané první čtvrtině extraligy. A to měli horší los se sedmi venkovními zápasy.
Bykoš /FOTOGALERIE/ - Oranžová dýně na vchodových dveřích, to je na první pohled jediný rozdíl, který odlišuje hospodářské stavení rodiny Brotánků od ostatních domů v okolí bykošské návsi.
Karlovy Vary – Devátá kniha karlovarského autora nese název Karlovarský kraj v minulosti.
Tachovsko - Publikace Práce jako na kostele, která mapuje záchranu a příběhy kostelů v česko německém příhraničí, vydává v současnosti nezisková organizace MAS Český Západ – Místní partnerství ve spolupráci s městem Stříbro a Fakultou umění a designu v Ústí nad Labem.