Energie vyplenila orlí hnízdo
Znojmo, Karlovy Vary — Kumstát se trefil dvakrát a Skuhravý zaznamenal svou premiérovou letošní trefu.
Znojmo, Karlovy Vary — Kumstát se trefil dvakrát a Skuhravý zaznamenal svou premiérovou letošní trefu.
PLZEŇ - „Je to mnohem horší, než jsme čekali. Zajištění stavby je katastrofální,“ tak reaguje na uzavření celé Americké třídy správkyně jednoho ze zdejších domů Karolína Štruncová. Přidávají se k ní i podnikatelé, kteří nejenže přicházejí o velkou část tržeb, ale mají obrovské problémy se zásobováním.
PLZEŇ - Zakolísání ve Vítkovicích je zapomenuto, hokejisté plzeňského Lasselsbergeru zase vítězí. Včera porazili chemiky z Litvínova na jejich ledě 4:2, výhru přidali k pěti triumfům z úvodu extraligy a v tabulce jsou druzí o bod za obhájcem titulu Slávií.
Los Angeles - Pojízdná sonda Opportunity se na Marsu chystá na dvouletou pouť, která může být i její poslední mise.
Šumperk - Svůj hudební styl řadí teplická kapela Už jsme doma (UJD) někam mezi The Residents, Pogues a Sex Pistols. A skutečně, jejich muzika je punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce.
Praha - Tuzemským výrobcům hrozí milionové ztráty a rekordní úbytek pracovníků. Důvodem je slabá poptávka po skle.
Praha - Jste-li našimi klienty, můžete výrazně ušetřit. Takový vzkaz poslala svým zákazníkům největší plynárenská společnost v zemi RWE Transgas, která ovládá přes sedmdesát procent trhu.
Náchod - Jiskřivá hudba barokních mistrů v současné virtuózní houslové interpretaci a v nádherném prostředí kostela: to je spojení, na které se mohou těšit návštěvníci čtvrtečního koncertu Pavla Šporcla v náchodském Husově sboru.
Krnov - Soudní spor Jiřího Vodičky, bývalého tajemníka Městského úřadu Krnov se svým zaměstnavatelem, městem Krnov, se mění v nekonečný příběh. Verdikt je v nedohlednu.
Liberecký kraj - Za velmi špatnou považují zemědělci na Liberecku současnou situaci na trhu s obilím. Trápí je extrémně nízké ceny, za které své produkty prodávají. Výkupní ceny v současné době zemědělcům jen stěží pokrývají náklady.
Karlovy Vary — V semifinále Tipsport cupu narazila Energie na Znojemské orly. Toto utkání odstartovalo střelecké trápení energetiků, ze kterého se Karlovaráci prozatím nevzpamatovali.
Liberec - Za velmi špatnou považují zemědělci na Liberecku současnou situaci na trhu s obilím. Trápí je extrémně nízké ceny, za které své produkty prodávají. Výkupní ceny v současné době zemědělcům jen stěží pokrývají náklady.
Litvínov - Může se nějaký extraligový klub pochlubit tím čím Litvínov? Ne! Oddanou fanynku z malé vesničky v Lotyšsku má totiž jen severočeský klub z Podkrušnohoří. Jak se jmenuje? Veja Brúvere.
Liberec - Za velmi špatnou považují zemědělci na Liberecku současnou situaci na trhu s obilím. Trápí je extrémně nízké ceny, za které své produkty prodávají. Výkupní ceny v současné době zemědělcům jen stěží pokrývají náklady.
Zlínský kraj - Rodina či kariéra? Ženy podnikatelky musejí oproti řadě mužských protějšků zvládnout obojí. A nemusejí v tom být samy. Pomocnou ruku jim v případě potřeby podá zlínské Asistenční centrum na podporu podnikání žen a snížení rizik na začátku podnikání. To jim veškeré služby poskytuje zdarma.
Zlínsko - Rodina či kariéra? Ženy podnikatelky musejí oproti řadě mužských protějšků zvládnout obojí. A nemusejí v tom být samy. Pomocnou ruku jim v případě potřeby podá zlínské Asistenční centrum na podporu podnikání žen a snížení rizik na začátku podnikání. To jim veškeré služby poskytuje zdarma.
Litoměřice - Velký zájem zahrádkářů na probíhajícím veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích je o rybíz a angrešty, ale také o všechny druhy maliníku a ostružiníku, zvláště o beztrnné kultivary, či o velkoplodé borůvky a různé druhy kiwi.
Jindřichohradecko - Nápor rodičů, kteří přišli přihlásit své děti do zájmových kroužků, zaznamenali včera v Domě dětí a mládeže v Jindřichově Hradci.
Poděbrady - Porcela Plus, pod kterou poděbradská pobočka skláren patří, dluží miliony korun a není schopna závazky splácet. V pondělíodpoledne se jednalo o osudu společnosti. Konec výroby se čeká každým dnem.
KARLOVARSKÝ KRAJ - Generálního ředitele Sedleckého kaolinu mrzí, že se Karlovarský porcelán dostal do finančních problémů
Mostecko - Lidé, kteří cestují vlakem, se mohou radovat. Rada Ústeckého kraje schválila dodatek ke smlouvě s Českými drahami, který se zabývá lepší kvalitou služeb drážní přepravy. Vlaky by tak konečně měly jezdit včas, budou také čistější a v zimě budou moci lidé odložit ve vytápěných místnostech kabáty.
Prostějovsko - Situace v českém pohostinství není růžová. Provozovatelům stravovacích zařízení komplikuje život mimo jiné vysoká sazba daně z přidané hodnoty a rostoucí náklady. Zákazník se tak někdy setkává s neochotným a neprofesionálním personálem.
Zlínský kraj - Lidé se k nelibosti ekologů opět vracejí k topení tuhými palivy. Potvrzují to i kominíci, kteří po nedávném ochlazení a začátku topné sezony najednou nevědí, kam skočit dřív.
Karlovy Vary — Komentáře trenérů a hráčů k zápasu Energie se Slavií Praha.
Karlovarský kraj - Podle Vojtěcha Zítka má negativní dopad na ekonomiku podniků jak silná koruna, tak i neustálé zvyšování cen energií
Prostějovsko - Situace v českém pohostinství není růžová. Provozovatelům stravovacích zařízení komplikuje život mimo jiné vysoká sazba daně z přidané hodnoty a rostoucí náklady. Zákazník se tak někdy setkává s neochotným a neprofesionálním personálem.
Valašsko - Lidé se k nelibosti ekologů opět vracejí k topení tuhými palivy. Potvrzují to i kominíci, kteří po nedávném ochlazení a začátku topné sezony najednou nevědí, kam skočit dřív.
Cheb - Blahopřejeme
Olešnice - V Olešnici často bojují s povodněmi. Zabránit velké vodě v části města by měl projekt za téměř padesát milionů korun.
Karlovarsko - Podle Vojtěcha Zítka má negativní dopad na ekonomiku podniků jak silná koruna, tak i neustálé zvyšování cen energií.
Karlovarsko — Podle Vojtěcha Zítka má negativní dopad na ekonomiku podniků jak silná koruna, tak i neustálé zvyšování cen energií.
Vysoké Mýto - Ve Vysokém Mýtě byl včera spuštěn „ostrý provoz“ bioplynové neboli fermentační stanice, v níž se bioodpad přeměňuje na plyn a následně elektrickou energii a teplo.
Písek - Z původní stovky pracovníků Vodohospodářských strojíren a sléváren (VOS) už za pár dní zbudou jen čtyři. Podnik už před prázdninami ukončil výrobu. Teď čeká na kupce.
Litvínov / Karlovy Vary — Nově složené útoky Energie se sice prosadily, porážku ale odvrátit nedokázaly.
PLZEŇ - V Plzni bude zahájena výstavba v rámci ČR zcela ojedinělého ekologického energetického výrobního bloku, který bude vyrábět teplo a elektrickou energii výhradně spalováním biomasy. Tepelný výkon bude 35 MW, elektrický výkon 11,5 M.
Hradec Králové - Přístroje umožní motoristům platit v eurech, městskými kartami nebo pomocí sms
Karlovarský kraj — Vyjádření hejmana karlovarského kraje Josefa Pavla.
Rychle rostoucí spotřeba energií v Číně se může stabilizovat až v roce 2018, kdy se očekává dokončení základní industrializace a urbanizace.
Třinec - V letošním roce bylo město Třinec velmi úspěšné při čerpání dotací z Operačního programu Životní prostředí. Město získalo dvě dotace ve výši 7,022 milionu korun a 1,815 milionu korun (celkem 8,837 milionu) na opravu dvou mateřských škol – na ulici Slezská a na Podlesí.
Hradec Králové - Přístroje umožní motoristům platit v eurech, městskými kartami nebo pomocí sms
Náchodsko - Vzhledem k silnému ochlazení počasí v posledních dnech se kotelny a teplárny rozjely naplno. Teplo v domácnostech už mají všichni v náchodském okresu.
Karlovy Vary — Centr druhé pětky Energie Jaroslav Kristek hodnotí zápas s Plzní a chystá se na Litvínov.
Karlovy Vary — František Skladaný povede třetí útok s křídly Víťou Bílkem a Milanem Hluchým.
Praha - ČEZ ve čtvrtek odpojil dodávky elektřiny sklářskému podniku Crystalex. Prozatím jen na hodinu, jako výstrahu kvůli neuhrazení faktur za energii v řádu stovek milionů korun.
Karlovy Vary — „Bez gólu nemůžeme vyhrávat zápasy,“ konstatoval Jan Košťál.
Svijany - Sluneční elektrárna za 80 milionů korun začne pravděpodobně již v příštím roce vyrůstat ve Svijanech na pozemcích, které patří obci. Té provoz elektrárny přinese sto tisíc korun ročně do obecní pokladny.
Písek - Z původní stovky pracovníků Vodohospodářských strojíren a sléváren (VOS) už za pár dní zbudou jen čtyři. Podnik už před prázdninami ukončil výrobu. Teď čeká na kupce.
České Budějovice - Zdražení tepla a energií? Fráze, která už nikoho nepřekvapí. Za teplo si v letošní sezoně zase připlatíme víc a je jedno, vytápíme–li domov plynem, uhlím či elektřinou.
Dobrovice/ Po třech letech se znovu návštěvníkům otevřou brány dobrovického cukrovaru a nově vybudovaného lihovaru. O víkendu od 17. do 19. října se tam totiž uskuteční den otevřených dveří.
Jihlava - Jak přišli fyzici na řadu objevů? Tak na tuto otázku dává odpověď nová výstava jihlavského Muzea Vysočiny pod názvem Slavní i zapomenutí.