Prokop se odvázal
fRÝDEK-MÍSTEK - Velice ráda sleduji v televizi pořad Michala Prokopa Krásný ztráty, takže když jsem se dověděla, že bude mít v Nové scéně Vlast ve Frýdku-Místku koncert, neváhala jsem ani minutu.
fRÝDEK-MÍSTEK - Velice ráda sleduji v televizi pořad Michala Prokopa Krásný ztráty, takže když jsem se dověděla, že bude mít v Nové scéně Vlast ve Frýdku-Místku koncert, neváhala jsem ani minutu.
RUDOLFOV – Od komunálních voleb začaly v městě známém svými hornickými slavnostmi velké změny. Neuplynulo však ani půl roku a rezignoval starosta Vratislav Klabouch, který vedl v komunálních volbách nejúspěšnější kandidátku S Vámi. Ta získala v patnáctičlenném zastupitelstvu sedm mandátů.
SOKOLOV - Mladý závodník se prosazuje mezi motokárovými jezdci. Získal titul Nováček roku.
CHOMUTOV – Spor mezi dvěmi prospěšnými organizacemi se rozhořel v Chomutově. Může za to nevinný nápad - doučovat romské děti v jedné z buněk v Dukelské ulici.
PRAHA - Hvězdou hudební přehlídky O2 Sázavafest, která se letos uskuteční od 2. do 5. srpna v Kácově na Kutnohorsku, bude britská zpěvačka Skye.
NYMBURSKO – Kříže, kaple, kapličky, boží muka a zvoničky. To jsou drobné sakrální stavby, které již delší dobu mapuje Michal Jánský z Roztok u Prahy. „Tyto stavbičky jsou neprávem opomíjené na úkor kostelů, hradů, zámků a klášterů,“ tvrdí Jánský, který má tohoto netradičního koníčka.
ÚSTÍ NAD LABEM – Ačkoliv se čistota ovzduší v Ústí nad Labem v porovnání s minulostí zlepšila, mají poslední dobou některé exhaláty mírně vzestupné tendence. Způsobují to především samotní obyvatelé města.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do českobudějovického klubu Velbloud přijede dnes večer zahrát brněnská kapela Čankišou, jejíž muzika zaujímá přední místo v oblasti české wordmusic.
ZÁMĚL – Šťovík krmný na 20 hektarech a chrastici rákosovitou na 1 hektaru pěstuje Farma Tichý a spol. a. s. hospodařící v Záměli a okolí. Plodiny jsou určené po sklizni ke spalování v kotelnách na biomasu.
HŘEBENY - Zřícenina hradu Hartenberg je od soboty otevřená veřejnosti. Každý víkend zde bude pro návštěvníky k dispozici průvodce.
BLANSKO - Pěšina vinoucí se krodinnému domu a její okolí by se daly popsat jako takové malé domácí Alpy na dlani. Nádherné skalky srostlinami a stromky. Zokna mi nesměle kyne na pozdrav muž středních let.
KESTŘANY – Na posledním jednání zastupitelstva obce seznámil starosta Lubomír Málek přítomné se zajímavým záměrem Josefa Kocmana, majitele rozsáhlého pozemku v katastru Zátaví. Na jedné čtvrtině až třetině pozemku chce rozmístit panely na výrobu solární energie.
BEROUN - I přes některé promlčené sliby ze strany městského zastupitelství Beroun na svůj psí útulek stále čeká.
HELSINKY/VELKÝ TÝNEC - Mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice juniorek se uskutečnilo v Helsinkách. Síly poměřilo devatenáct nejlepších světových družstev, mezi nimi i gymnastky TJ Sokol Velký Týnec.
HELSINKY/VELKÝ TÝNEC - Mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice juniorek se uskutečnilo v Helsinkách. Síly poměřilo devatenáct nejlepších světových družstev, mezi nimi i gymnastky TJ Sokol Velký Týnec.
SYDNEY - Největší australské město Sydney se dnes pozdě večer na protest proti globálnímu oteplování ponořilo téměř do tmy. Městské orgány, podnikatelé i majitelé domů v rámci připravené akce vypnuli osvětlení, aby dali najevo znepokojení z plýtvání energií a poškozování klimatu.
NASAVRKY - Do stometrové hloubky se teď zaryly vrtáky v okolí zdejší základní školy. Objekt totiž budou vytápět Nasavrčtí pomocí tepelných čerpadel. Chtějí tak nejenom ušetřit peníze, ale zároveň přispět svým dílem k ochraně životního prostředí.
ŠUMAVA – Především na přesčasech, službách a dalších variabilních nákladech ušetřila díky mírné zimě Horská služba. Na přelomu loňského a letošního roku se ale podmínky na horách dotkly platů záchranářů.
PRAHA – Již podruhé v tomto roce sáhli lékaři ke krajnímu řešení. Uzavřeli své ordinace na protest proti nízkým platbám od zdravotních pojišťoven.
TÁBOR - Tým jihočeských studentů bude reprezentovat Česko v soutěži ENERSOL 2007
HAVLÍČKŮV BROD - V rámci Velikonočního turné zavítala do havlíčkobrodského music clubu Effect kapela Mig 21. Kromě písní z nejnovějšího alba The best of zazněly také známé hity jako Snadné je žít, Slepic pírka nebo Malotraktorem.
JABLONEC NAD NISOU – Fotbalistům, hokejistům, judistům a atletům dnes vypršela výpovědní lhůta, kterou dostali koncem roku. Napříště mají podle nových smluv platit jen úhradu energií.