
Tygři jdou do boje! Dotáhnou to znovu až do finále?
Liberec – Tygří smečka zpod Ještědu zažívá nejplodnější období. Poslední dvě sezony došel Liberec pokaždé až do finále a před rokem z toho byl titul.
Liberec – Tygří smečka zpod Ještědu zažívá nejplodnější období. Poslední dvě sezony došel Liberec pokaždé až do finále a před rokem z toho byl titul.
Usměvaví členové ze Sdružení přátel Kateřinic, spolupořadatelé, přátelská atmosféra, napečené domácí buchty a především spokojení rodiče nemocného Kubíka. Tak to vypadalo ve středu v kulturním domě v Kateřinicích, kde pořadatelé předali rodičům Ťaškým výtěžek 4. ročníku Kateřinického benefičáku.
Poblíž jordánského města Aqaba na pobřeží Akabského zálivu Rudého moře vzniká projekt takzvaného Saharského lesa, který by měl ročně produkovat 130 tun organicky pěstované zeleniny.
Svitavsko – Chtěli ušetřit, ale nakonec přišli o desítky tisíc. Osm obcí a škol ze Svitavska a jedna z Orlickoústecka se stalo obětí podnikatele Davida Tejmla, který prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou nabízel levnější plyn a elektřinu.
Ze světových měst nejvíce odpadků vyprodukuje New York, na druhém místě je Mexico City a za ním Tokio. Japonští inženýři staví z navezeného odpadu ostrov, u kterého budou moci kotvit lodě. V přepočtu na obyvatele v produkci odpadu vede Kuvajt. Češi jsou v porovnání se zbytkem světa poměrně zodpovědní.
Pardubice- Místní hokej zažívá turbulentní období. V minulé sezoně se slavná značka zachránila až na poslední chvíli v baráži. „Půjdeme zase nahoru,“ věří generální manažer klubu DUŠAN SALFICKÝ.
Dukovany - Rostoucí trend v návštěvnosti Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany z uplynulých let dosáhl o letošních prázdninách svého rekordu. Do infocenter v Dukovanech a Dalešicích přišlo 8767 návštěvníků.
Kolín – Radnice vyhodnotila odpovědi obyvatel na otázku, zda se jim líbí nápad propojit proluku v ulici Politických vězňů s centrem města pomocí nového točitého schodiště na parkány chrámu sv. Bartoloměje.
Orlickoústecko - Obec Damníkov podvodník připravil o 140 tisíc korun.
Benešovsko - Co se děje v regionu? Přečtěte si krátké zprávy!
Nestavět žádné nové baráky, spíš se starat o ty, co už stojí. Tím se chce v nejbližší době řídit otrokovická radnice.
Ať už jsou pasivní domy oslavovány či odmítány, v každém případě se o nich stále více mluví. Nebude proto na škodu shrnout si základní fakta, abychom si nepletli pojmy s dojmy.
Trutnov - Všichni odběratelé napojení na poříčskou teplárnu v Trutnově už mají zajištěný přísun energie.
Čejkovice/Čáslavsko /FOTOGALERIE/ - Věříte, že vás může strom nabít energií? Přesvědčit vás o tom může dub letní v Čejkovicích, nedaleko Zbýšova na Čáslavsku!
Praha - Házenkáři Dukly by po neděli mohli vyprávět o jediném pocitu. Zklamání. Po prohře (27:30) s Hafnarfjordurem byl rozčarovaný kapitán Tomáš Petržala.
v
Jižní Morava – Nabízela levně energie, zbyly za ní obří dluhy. Společnosti Energie pod kontrolou, zajišťovala dodávky energií mnoha obcím zejména z jižní Moravy. Ty sice ze začátku ušetřily, marně se pak ale domáhaly vracení přeplatků. Podle insolvenčního rejstříku firma dluží 240 milionů korun. Nyní padlo první obvinění za zpronevěru peněz.
Cena másla je v poslední době rekordně vysoká. V obchodech zaplatí zákazník za 250 gramů tohoto produktu občas i přes šedesát korun. Přitom zpracovatelské firmy od zemědělců mléko vykupují za nízkou cenou. Spotřebitelé o svátcích budou muset sáhnout hlouběji do kapsy, podraží i vánočky.
Vysočina – Cena másla nejen na Vysočině je v poslední době rekordně vysoká. V obchodech zaplatí zákazník za 250 gramů tohoto produktu občas i přes šedesát korun.
/ROZHOVOR/ Ještě během vysoké školy začala Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
Hořice – Charismatický taneční soubor ARTROSA již po sedmé uspořádal spolu s městem Hořice slavnostní ukončení sezony na přírodním koupališti Dachova. Přátelskou atmosféru akce hudebně doprovázel lázeňský orchestr DALIBOR s jeho hosty, kterými se staly saxsofonové kvarteto a soubor Srazilka. Na děti čekal skákací hrad, trampolína, projížďky na loďkách a rozmanité soutěže.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Městská hokejbalová aréna má nový outfit. Po rozsáhlé letní rekonstrukci byla včera slavnostně otevřena a hosté byli význační. Nejen vedení města Kladna, které opravu financovalo, ale také reprezentanti a reprezentantky České republiky, kteří sem přijeli odehrát exhibiční zápas. Sledovalo ho několik stovek diváků.
Rosice, Hrochův Týnec – Strážníci z Hrochova Týnce během uplynulých dní lapili hned několik podomních prodejců, kteří porušovali vyhlášky zapovídající tuto činnost.
Klášterec nad Ohří – V kulturním domě se konal festival zdravého životního stylu
Severní Čechy - Až čtyřicet tisíc korun nabídne stát od 4. září tomu, kdo kromě dotace na zateplení domu využije i dotaci na nový kotel nebo na výkonnější solární elektrárnu.
/ROZHOVOR/ – Nezájem rodičů, šikana ve škole nebo zneužívání. Takové jsou nejčastější problémy, které mladé dívky i chlapce vedou k problémům s příjmem potravy. Podle Miroslavy Navrátilové z Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích, která se poruchami výživy zabývá téměř třicet let, těchto pacientů přibývá. „U anorektiků i bulimiků je odmítání jídla jen vrchol ledovce. Berou ho jako ventil, jak si poradit s něčím, co je potkalo. Nemoc se je přitom snaží zabít,” říká.
Praha /ROZHOVOR/ - Do čtvrté sezony vstupuje v roli hlavního trenéra Dukly Jan Josef. Úspěšné období, ověnčené postupem do semifinále Vyzývacího poháru, zlatem i stříbrem z české extraligy.
Pardubice – Softballový a baseballový klub Pasos Pardubice zahájí tuto neděli druhou polovinu soutěže, do které vstoupí z prvního místa ve 2. lize mužů. Cíl pro tuto sezonu je tím pádem jasný – postup do nejvyšší softballové soutěže v České republice.
Až čtyřicet tisíc korun nabídne stát od 4. září tomu, kdo kromě dotace na zateplení domu využije i dotaci na nový kotel nebo na výkonnější solární elektrárnu. Ministerstvo životního prostředí tak chce v rámci programu Nová zelená úsporám pobídnout Čechy k tomu, aby úsporu energií neřešili krok po kroku, ale najednou.
Teplice - V sobotu 2. září dojde v teplické nemocnici k plánované opravě rozvodné skříně v pavilonu F.
Šlo sice o první přípravný zápas opavských basketbalistů, ale přesto měl slušné parametry. Slezanům se postavil do cesty nejlepší slovenský tým Inter Bratislava.
Pardubický kraj – S projekty garantovaných úspor (EPC) začal Pardubický kraj už před devíti lety. Specializované firmy investovaly do energeticky úsporných opatření v budovách kraje ze svých prostředků a kraj jim tyto investice splácí z dosažených úspor. Navíc se generují i další prostředky na takzvané reinvestice.
Kritický stav v Texasu nadále trvá. Dva výbuchy byly hlášeny u chemického závodu poblíž zaplaveného amerického města Houston.
Energetická skupina Innogy nabídne od 1. září dodávky zemního plynu všem zákazníkům končícího dodavatele Enwox Energy, kteří se ocitli v nouzi. Od začátku letošního roku se jedná už o druhý případ, kdy Innogy v záchranném režimu dodavatele poslední instance nabízí odběratelům pomocnou ruku.
Praha – Staví se troleje, ale ne koleje. Znamená to snad, že se do Prahy vrátí trolejbusy? Tuhle otázku si mohou položit všímaví lidé, kteří postřehli zahájení výstavby trolejového vedení v Prosecké ulici. Trolejbusy tudy sice jezdit nebudou, ale na trasu z Palmovky do Letňan (v části současné linky 140) nasadí dopravní podnik elektrobusy.
Chotěboř – Knihu o životní energii, lásce k rodné vlasti, vnitřní síle a soudržnosti rodiny představuje Informační centrum v Chotěboři. Autorkou je Leopoldina Dobrzenská z Lobkowicz.
Náchod - Šestnáctiletý Pavel Musil a o rok mladší Josef Prouza z Náchoda se zúčastnili mezinárodního dětského uměleckého projektu, v němž se děti z různých zemí světa pod vedením profesionálních režisérů, lektorů a baletních mistrů účastní přípravy klasického muzikálu, se kterým pak vystupují v Rusku i v zahraničí.
Kolínsko - Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.
Prosečsko – Dnes je pro veřejnost uzavřená Toulovcova rozhledna. Její provozovatelé totiž nechávají na její střechu instalovat čtyři fotovoltaické panely, aby vyhlídku konečně elektrifikovali.
Žamberk – Benefiční hudební festival Harriet Parish má před sebou závěrečných pět dní, v nichž nabídne šest koncertů. Ve středu 30. srpna ovládnou kostel sv. Václava emoce. Pražský ženský sbor Collegium Cantantium pod vedením sbormistra Zdeňka Kudrnky přiveze projekt Adiemus velšského skladatele Karla Jenkinse, nositele Řádu britského impéria.
Nového hráče přivítali hokejisté Olomouce. Na Hanou přestoupil obránce brněnské Komety Tomáš Dujsík.
Energetická skupina Innogy změnila o prázdninách vzhled faktur za dodávky energií. Nová podoba vyúčtování reaguje na výsledky zákaznických průzkumů. Zákazníci nyní od Innogy dostávají přehlednější a srozumitelnější vyúčtování, přičemž novinkou je také barevné odlišení plánu záloh a QR kód pro rychlou mobilní platbu.
New York – Lounská rodačka v prvním kole amerického grandslamu přehrála Japonku Eguchiovou hladce 6:2 a 6:2.
Německá automobilka se rozhodla modernizovat elektromobil i3. Kromě stylistických prvků u standardní varianty však přichází i sportovní verze i3s, která přináší elektromotor s vyšším výkonem a také upravený podvozek. K mání je pak i nový nabíjecí kabel.
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Se začátkem školního roku nastoupí do škol mnoho nových prvňáčků. Z jejich nové role ale častěji bývají nervóznější jejich rodiče. Nejen o tom, jak se k novým školákům chovat, ale i o dnešním školním prostředí jako takovém, si s Deníkem popovídala ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje Jaroslava Štětinová.
Kolínsko /ROZHOVOR/ - Letošní Plaňanské posvícení ozvláštní svým vystoupením Yvetta Blanarovičová a Josef Vojtek v rámci svého unikátního projektu The Best of Musicals. Jak projekt vznikl a zda se z něj fanoušci dočkají i hudebního nosiče, jsme se zeptali Yvetty Blanarovičové.
Soběslav – Tím nejméně vhodným způsobem vybíjel svou přebytečnou energii dosud neznámý pachatel, který v soběslavské České ulici poničil dvě auta. Teď mu jdou v patách policisté.
Sokolov - Trenér Baníku Sokolov byl po porážce s juniorkou Energie pořádně rozladěný.
Bučovice - Do třetí části oprav veřejného osvětlení se pustí v Bučovicích. „Ve městě máme v současné době vyměněnou už polovinu světel, v plánu je výměna všech za úspornější LED osvětlení. Díky tomu ušetříme na energiích víc než tři sta tisíc korun ročně,“ řekl starosta Jiří Horák.
Dvůr Králové - Tisíce diváků se vydaly v sobotu na letiště do Dvora Králové, které slavilo 70 let od založení a 85 let létání na Královédvorsku. S nadšením sledovaly výjimečnou přehlídku všemožných typů letadel a 28 exhibičních vystoupení. Vidět mohly v akci i repliku slavného Blériotu XI. prvního českého aviatika Jana Kašpara, se kterým létal v roce 1911.