Hrad budou dobývat cikánské vášně
VÝCHODNÍ ČECHY - Temperamentní i melancholické romské písně a vášnivé tance bude možné po tři dny slyšet a vidět na hradě Svojanov na Svitavsku.
VÝCHODNÍ ČECHY - Temperamentní i melancholické romské písně a vášnivé tance bude možné po tři dny slyšet a vidět na hradě Svojanov na Svitavsku.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Nejen milovníky filmu se od pátku 20. července poledne zaplnilo Uherské Hradiště. Na Letní filmovou školu kromě další ch čtyř tisíc účastníků, přicestoval také Václav Havel, který kromě svých pořadů spatřil i koncert skupiny The Plastic People of Universe.
OPATOVEC - Kozohorská divize z Brna stanuje v Opatovci, kde se zdokonalují v bojové připravenosti na Johanově pláži. Součástí každé jednotky je kuchyně a její šéfkuchař se stará o kamarády ve zbrani.
HOLEŠOV - Už po sedmé míří do Holešova dobrovolníci z celého světa. Tradičně se totiž pustí do rekultivace tamního židovského hřbitova a zároveň se zapojí do příprav blížícího se Týdne židovské kultury.
HRÁDEK NAD NISOU - Na letní promítání v netradičním prostředí Horního náměstí se mohou během srpna těšit obyvatelé Hrádku nad Nisou. Filmové léto s Kinematografem bratří Čadíků zde v sobotu 18. srpna po setmění zahájí český film Pravidla Lži.
KÁCOV - Vstupenky na multikulturní festival jsou stále k mání, do pátku navíc za zvýhodněnou cenu
TEPLICE NAD METUJÍ - Sedm filmů domácích, osm ze Slovenska po třech z Rakouska, Francie, Švýcarska a Polska, po dvou ze Španělska a USA. Tyto a dalších sedm států (Kanada, Itálie, Německo, Velká Británie, Chile, Venezuela a exotický Libanon) představí soutěžní snímky na blížícím se 24. MHFF, který začne za měsíc v Teplicích nad Metují.
PARDUBICE - Pardubické letní kino Pernštejn, které přes celé prázdniny promítá zcela zdarma v Tyršových sadech atraktivní domácí i zahraniční filmy, nabídlo v úterý večer pozoruhodný snímek režiséra Terryho Gilliama Brazil.
VÝCHODNÍ ČECHY - Zvonek u dveří, jeden rychlý pohyb vzteklého psa za brankou a z každodenní rutinní šichty je najednou ošklivý pracovní úraz.Podle čerstvých statistik energetiků, plynařů či pošťáků to skoro vypadá, že si mnozí chovatelé ostrá plemena na útoky proti nezvaným návštěvám vychovali.
JIHLAVSKO - Česká televize ve spolupráci s Českými drahami letos poprvé v historii vypravila prázdninový Kinematovlak.
FRÝDEK-MÍSTEK – Básník Petr Bezruč se narodil v září před 140 lety. K tomuto výročí se ve Frýdku-Místku chystá hned několik akcí.
STŘEKOV - V otázkách na vkus a záliby tentokrát přišel na řadu Jiří Himmel. Je kastelánem hradu Střekova. Turisty často vyhledávané zříceniny, patřící Lobkowiczům.
VÝCHODNÍ ČECHY/LOMNICE NAD POPELKOU - Do konce měsíce července se v městském muzeu koná výstava drahých kamenů a minerálů.
VÝCHODNÍ ČECHY - Temperamentní i melancholické romské písně a vášnivé tance bude možné po tři dny slyšet a vidět na hradě Svojanov na Svitavsku.
VÝCHODNÍ ČECHY -Zvonek u dveří, jeden rychlý pohyb vzteklého psa za brankou a z každodenní rutinní šichty je najednou ošklivý pracovní úraz. Podle čerstvých statistik energetiků, plynařů či pošťáků to skoro vypadá, že si mnozí chovatelé ostrá plemena na útoky proti nezvaným návštěvám vychovali.
MILOTICE - Fotograf: Camera obscura dokáže lépe než moderní aparáty zachytit atmosféru scény.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Prázdné plastové lahve, sáčky od lupínků a popcornu, ale i použité prezervativy vymetají ze sálů uklízečky po večerních představeních kin ve Zlínském kraji. Na nepořádek si stěžují všichni, kdo přicházejí ráno uklízet.
PLZEŇ - Knihovny v těchto dnech zažívají největší nápor čtenářů. Někde se návštěvnost zvyšuje až o sto procent. Lidé si půjčují knihy na dovolené a k vodě. Opačný trend zažívají půjčovny videokazet a DVD. Návštěvnost tam stagnuje, nebo dokonce klesá.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Prázdné plastové lahve, sáčky od lupínků a popcornu, ale i použité prezervativy vymetají ze sálů uklízečky po večerních představeních kin ve Zlínském kraji. Na nepořádek si stěžují všichni, kdo přicházejí ráno uklízet.
GLOSA - Být celebritou. Jak zvláštně, cizokrajně a přitom skoro zajímavě to zní. Pro někoho je v tom možná také malinko znějící tón neznatelného opovržení, ale většina z nás by asi řekla – to znamená být slavný.
KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá spolumajitel koupelnového studia Jan Hančil.
PRAHA - Komedie Roming režiséra Jiřího Vejdělka bude bojovat o vítězství na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu.
VÝCHODNÍ ČECHY - Zvonek u dveří, jeden rychlý pohyb vzteklého psa za brankou a z každodenní rutinní šichty je najednou ošklivý pracovní úraz. Podle čerstvých statistik energetiků, plynařů či pošťáků to skoro vypadá, že si mnozí chovatelé ostrá plemena na útoky proti nezvaným návštěvám vychovali.
VÝCHODNÍ ČECHY - U domů odečítači elektřiny a plynoměrů zvoní s tužkou a blokem, ale odcházejí s bolestivými kousanci na hýždích. V poslední době navíc ve východních Čechách napadení psem přibývá.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Prázdné plastové lahve, sáčky od lupínků a popcornu, ale i použité prezervativy vymetají ze sálů uklízečky po večerních představeních kin ve Zlínském kraji. Na nepořádek si stěžují všichni, kdo přicházejí ráno uklízet.
UHERSKÉ HRADIŠJiž tradiční součástí Letní filmové školy je i Digitální filmová škola. Dílna je určená pro všechny zájemce o digitální technologie, ať již fotografují nebo pracují s kamerou. Zájem je tak veliký, že přesahuje kapacitní a technické možnosti organizátorů.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Již tradiční součástí Letní filmové školy je i digitální filmová škola. Dílna je určená pro všechny zájemce o digitální technologie, ať již fotografují nebo pracují s kamerou. Zájem je tak veliký, že přesahuje kapacitní a technické možnosti organizátorů.
LOS ANGELES - Zatímco kniha Harry Potter and the Deathly Hallows podle očekávání boří prodejní rekordy a stává se nejprodávanější knihou všech dob, pátému filmovému Potterovi se v amerických kinech postavil nečekaný soupeř – Adam Sandler.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Především o digitalizaci kin nebo potřebě zvýšit informovanost provozovatelů kin si v neděli vpodvečer v Uherském Hradišti povídali zástupci distributorů, kinařů, ministerstva kultury a Letní filmové školy na debatě o aktuálním stavu české filmové distribuce.
PARDUBICE - Pardubické letní kino Pernštejn, které přes celé prázdniny promítá zdarma v Tyršových sadech atraktivní domácí i zahraniční filmy, uvedev úterý od 21.30 hodin legendární snímek Na sever severozápadní linkou.
STŘEDNÍ ČECHY - Pepa Navrátil z Drahobudic četl písmena už ve dvaceti měsících svého věku. Teď vystupuje v soutěži Jsi chytřejší než páťák? Chodí na Základní školu v Uhlířských Janovicích.
ČESKOKRUMLOVSKO - Vratné lahve stále dokáží do kin nalákat spoustu lidí. Možná díky nim se do kinosálů vrací i starší ročníky.
VÝCHODNÍ ČECHY - - V areálu Radost nedaleko Horního Jelení byl o víkendu zahájen letošní první běh již tradičního Českého hudebního tábora.
ROKYCANY - Parta lidí, která si říká 4ForMedia, zorganizovala letní novinářský tábor
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Divadelní prázdniny tráví většina českých umělců na plážích, s přáteli či na nejrůznějších exotických místech po celé zeměkouli. To ale není případ herců Slováckého divadla v Uherském Hradišti.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Divadelní prázdniny tráví většina českých umělců na plážích, s přáteli či na nejrůznějších exotických místech po celé zeměkouli. To ale není případ herců Slováckého divadla v Uherském Hradišti.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Bývalý prezident Václav Havel už v pátek 20. července odpoledne zavítal na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.
TEPLIČKA - Přestože letní kino v Karlových Varech je už pouze zchátralým pomníkem kdysi oblíbeného centra příznivců sledování filmů v přírodě, v menších obcích se lidé tohoto originálního druhu zábavy nevzdávají.
MADRID - Devět letních týdnů stráví Benicio del Toro pod režijním vedením Stevena Soderbergha ve Španělsku. Budou tu spolu natáčet hned dva filmy o argentinském revolucionáři Ernestu Che Guevarovi.
ŠTĚTÍ - Přinášíme vám rozhovor s podnikatelkou Helenou Stutzigovou
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Kavkazským snímkem Pokání a rumunským filmem Papír bude modrý, odstartoval v pátek 20. července v Uherském Hradišti třiatřicátý ročník Letní filmové školy (LFŠ).
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Bývalý prezident Václav Havel už v pátek 20. července odpoledne zavítal na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.
PARDUBICE - Kvůli Pardubickému letnímu kinu Pernštejn, které po celou dobu prázdnin promítá každý večer v Tyršových sadech zcela zdarma atraktivní domácí i zahraniční filmy, si berou dovolenou dokonce i cizinci!
NYMBURK - Členové nymburského divadelního uskupení PAM PAM si sami píší scénáře a sami potom i v krátkých filmech hrají.
HORNÍ JELENÍ - V areálu Radost nedaleko Horního Jelení byl o víkendu zahájen letošní první běh již tradičního Českého hudebního tábora.
SPRINGFIELD (USA)/PRAHA - Hrdinů, kterým se podařilo přejít z filmového plátna na televizní obrazovku, je poměrně dost. Ani cesta opačným směrem ale není nemožná. Nyní, po osmnácti letech na obrazovce, se hrdiny celovečerního snímku stanou i členové jedné animované rodiny ze Springfieldu.
PLZEŇ - Magickou hranici 500 návštěvníků letos překročila účast na festivalu Prorock v Plzni–Hradišti. Na pódiu se střídaly rockové kapely až do sobotní půlnoci, kdy se přihnala bouřka.
HRADEC KRÁLOVÉ - Nabídka filmů hradeckých kin.
PRAHA - Původně studentský festival Fresh Film Fest, který se koná na konci srpna v Karlových Varech, rozšiřuje záběr. V sekci Fresh Generation se zaměří na debuty mladých tvůrců, pozoruhodné filmy zavedených režisérů pak ukáže Fresh Classics.
HOLEŠOV - Poslední červencový víkend a následující týden bude Holešov po roce hostit festival Týden židovské kultury. Letošní sedmý ročník přehlídky bude tentokrát zaměřený na americké židovství. Veřejnost se může těšit na řadu přednášek, koncertů a výstav. Nebudou chybět ani oblíbené projekce filmů.