ŽIROVNICE - Přírodní divadlo vybudované před pětaosmdesáti lety vhradním příkopu žirovnického zámku se dočkalo rekonstrukce. Návštěvníci sobotních slavností jednorožce budou prvními diváky opraveného hlediště.
ZBIROH -Se čtyřbodovým náskokem vstupují do závěrečných pěti kol krajské 1. B třídy v kopané muži TJ Město Zbiroh. V Plasích remizovali divokým poměrem 4 : 4 ( 1:3), když se o branky postarali Michal Jaroš, Dibus, Stanislav Jaroš a Bystřický.
CANNES - Pořád jsem ještě v šoku a říkám si, jestli budu dost na výši, komentoval svou funkci předseda poroty v Cannes britský režisér Stephen Frears. Je to asi první skromný výrok na festivalu za šedesát let jeho existence, ale zatím se režisér Královny a jeho porota ničeho bát nemusí.
KERSKO - Příznivci Bohumila Hrabala si dnes přijdou na své v Lesním ateliéru Kuba v Kersku, kde se koná tradiční slavnost Hrabalovo Kersko. Nebude chybět divadlo, hudba a vzácní hosté. Letos přijaly pozvání osobnosti spjaté s Menzlovým filmem Obsluhoval jsem anglického krále. Hlavní program začne v zahradě ateliéru ve 13 hodin.
CANNES - Rumunský film 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny zasazený do sklonku vlády diktátora Nicolaea Ceausescua se hned po čtvrteční projekci stal jedním z favoritů klání o Zlatou palmu.
BRNO - Brněnští divadelní ředitelé se dohodli a uspořádali společnou akci – Noc kejklířů. Provedou návštěvníky po zákulisí a zahrají jim na Zelném trhu.
Šlechtova restaurace a přilehlá zahrádka v pražské Stromovce již léta chátrají, ale někdy se takové zátiší docela hodí. Za žlutým oprýskaným stolem tu včera v poledne seděl Josef Somr a David Novotný a nad zvětralým pivem debatovali o životě.
Hradec Králové je městem plným zajímavostí. Jsou tu turisticky atraktivní zařízení, ale i prastaré uličky, při jejichž procházení na člověka dýchne doba dávno minulá. Žili tady například Alois Jirásek, Karel Čapek, Václav Kliment Klicpera, Alois Rašín a další velikáni české historie.
MLADÁ BOLESLAV - Muzejní noc, která se koná v noci z pátku na sobotu, slaví třetí výročí. Začátek je v 19 hodin. „V minulých letech jsme se setkali s mimořádným zájmem a mile nás to překvapilo,“ uvedl jeden z organizátorů Vratislav Houštecký.
BRUŠPERK – Dalším z brušperských umělců , který představil svou tvorbu v galerii Chagall, je Adéla Kuchařová. Galerie Chagall sídlící v národním domě v Brušperku dává letos příležitost vystavit svou tvorbu brušperským umělcům.
PRAHA - Za událost roku označují filmoví kritici nový snímek režisérky a scenáristky Alice Nellis nazvaný Tajnosti. Jeho dnešní premiéra v multikině Village Cinemas se setkala s dlouhotrvajícím a nadšeným potleskem přítomných.
PAŘÍŽ - Za účasti plejády hvězd a pod taktovkou německé herečky Diane Krugerové byl dnes v jihofrancouzském letovisku Cannes zahájen jubilejní 60. ročník místního filmového festivalu.
PÍSEK - Stavební práce na jedné z největších investičních akcí města, rekonstrukci sladovny, se blíží k závěru. Konkrétní podobu začnou dostávat jednotlivé expozice Centra ilustrace.
OSTRAVA - Známá zpěvačka a houslistka si od muziky odskočila na filmové plátno, aby ztvárnila ve filmu režisérky a scenáristky Alice Nellis postavu intelektuální překladatelky, která chce v jednom dni vyřešit několik problémů svého zdánlivě klidného života.
KRNOV - Krnovská starostka Renata Ramazanová včera v úterý 15. května v kině Mír přivítala na šedesát provozovatelů kin a multiplexů, kteří se sjeli z celé republiky na své každroční setkání s distributory filmů.
Kersko/ Příznivci a obdivovatelé díla Bohumila Hrabala si v sobotu 19. května přijdou na své v Lesním ateliéru Kuba v Kersku, kde se koná tradiční slavnost Hrabalovo Kersko.
PRAHA - Prezident Václav Klaus dnes představí knihu, ve které vysvětluje svoje postoje k otázce globálního oteplování a polemizuje s názory, podle nichž je nejvyšší čas změnit kvůli oteplování chování lidstva.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Restaurování unikátního koberce ukončili v Moravské gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí. Jak uvedl mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš, původní krásu tady navrátili silně poškozené textilii, pocházející z pražské vily hvězdy prvorepublikového filmu Lídy Baarové. Její opravu si objednal soukromý sběratel a současný majitel vily, který koberec objevil srolovaný ve sklepě.
PRAHA - Scenáristka a režisérka Alice Nellis má za sebou dva celovečerní filmy, Ene bene a Výlet, ale i několik divadelních premiér. Ve čtvrtek dorazí do kin její třetí snímek Tajnosti, v němž si hlavní hrdinku zahrála Iva Bittová.
MLADÁ BOLESLAV - Bohumil Rosenkranz (50) je majitelem Konica Digital Expressu. Firma sídlí na třídě T. G. M. v Mladé Boleslavi. Zabývá se vším, co souvisí s fotografováním a fotomateriálem. Bohumil Rosenkranz studoval obor stavebnictví, dále fotografování. Kariéra: byl zaměstnán ve stavebním podniku a fotografické firmě. Od roku 1993 zahájil vlastní podnikatelskou činnost.
KRNOV - Provozovatelé kin a multiplexů z celé republiky se každoročně setkávají s distributory filmů, aby zhodnotili uplynulou sezonu a poradili se, co by se dalo v jejich branži zlepšit. V pořadí již dvanáctá sešlost kinařů začíná právě dnes v úterý 15. května v krnovském kině Mír.