Masaryk, biják jen pro oči
Praha - Film, na který se hezky dívá, ale který záhy vyprchá z hlavy. Asi tak se dá charakterizovat Masaryk, film, který v posledních měsících budil více rozruchu, než si ve skutečnosti zaslouží.
Praha - Film, na který se hezky dívá, ale který záhy vyprchá z hlavy. Asi tak se dá charakterizovat Masaryk, film, který v posledních měsících budil více rozruchu, než si ve skutečnosti zaslouží.
Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.
/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub nabídne opět biograficky laděný snímek, který umožní seznámit se blíže se slavnou sbírkou Allena Ginsberga, jejíž nejslavnější báseň se jmenuje stejně jako film, Kvílení.
Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.
Louny, Postoloprty, Podbořany - Dnes začíná například v Lounech festival 3D filmů.
Teplice, Ústecký kraj – Jak si poradí parta mladých cestovatelů z Čech, Moravy a Slovenska, která vyrazila za polární kruh na Aljašku s cílem splout řeku Alatnu?
Thriller slavné polské režisérky Agnieszky Hollandové Přes kosti mrtvých, ale i mnoho dalších opusů nabídne program největší přehlídky nových filmů středoevropské provenience v České republice, ale i v Polsku Kino na hranici. Ta se uskuteční po obou březích řeky Olše v Českém Těšíně a polském Těšíně od 28. dubna do 3. května.
Ralsko - Zvířata by měla přirozeně udržovat nivy v přírodní památce.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Desítky obyvatel Koželužské ulice na levém břehu řeky Dyje ve Znojmě se o víkendu opět znamenitě bavily. Poněkud opožděný masopust zde lidé slavili za účasti světových politiků.
Americký režisér Steven Spielberg natočí novinářské drama The Post o skutečné kauze úniku a zveřejnění citlivých vládních informací během války ve Vietnamu. Pro svůj nový snímek získal oscarové herce Toma Hankse a Meryl Streepovou, kteří se podle serveru týdeníku Entertainment Weekly objeví na plátně poprvé spolu.
Praha - Architekt Pavel Janák, který se narodil před 135 lety, 12. března 1882 v Praze, patří k nejvýraznějším představitelům české meziválečné architektury. K jeho nejznámějším dílům patří například výrazné krematorium v Pardubicích, známé z filmu Juraje Herze Spalovač mrtvol, funkcionalistický hotel Juliš na pražském Václavském náměstí či Libeňský most v Praze.
Trutnov - Mladý krasobruslař z Trutnova hájící barvy královédvorského oddílu předvedl na MČR volnou jízdu na hudbu z filmu Sherlocka Holmese.
Velká Bíteš – Cestovatel, spisovatel a přední znalec „vlčího života" Jaroslav Monte Kvasnica vystoupil v bítešském městském muzeu.
Osmnáct let už vysílá regionální televize TV Slovácko do éteru své reportáže a pořady, které si nacházejí s postupem času čím dál tím více diváků.
Praha - Druhý díl rozsáhlé monografie věnované režiséru, scenáristovi a producentovi Janu Němcovi s názvem Jan Němec. Enfant terrible forever vydává nakladatelství Akademie múzických umění v Praze (AMU). Sleduje život a tvorbu umělce od roku 1974, kdy odešel do exilu, do jeho smrti v roce 2016.
Českokrumlovsko - Podívejte se, kam se můžete zajít pobavit o víkendu.
Krnováci, kteří studují Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění (FAMU) v Praze, se do svého rodiště vracejí rádi. A to nejen za rodinou a přáteli, ale také tvořit.
Praha - Dlouhodobě zanedbaný Biologický rybník v Horních Počernicích čeká revitalizace. Na podzim tohoto roku začnou práce na jeho odbahnění.
Táborsko - Připravili jsme pro vás víkendový program kin na Táborsku.
Prachaticko - Nevíte, co s volným časem? Tady je několik tipů na víkend.
Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.
Ve věku 77 let zemřel americký spisovatel Robert James Waller, známý především jako autor hořkosladké romance Madisonské mosty, jejíž filmová verze slavila celosvětový úspěch. Podle agentury AP to dnes oznámila jeho literární agentka s tím, že Waller trpěl blíže neurčenou nemocí.
Druhý březnový víkend nabídne v regionu několik zajímavých akcí. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.
Trutnov - Když byla v první třídě, vítala v moravském Velkém nad Veličkou na Hodonínsku prezidenta Masaryka. Teď je jí 105 let, ráda zazpívá vnoučatům, dá si s chutí guláš nebo oblíbené klobásky.
Praha /FOTOGALERIE/ - Kino 64 U Hradeb vzniklo jako součást novostavby v Mostecké ulici 21, která nahradila dva domy z 2. poloviny 19. století. Stavět se začalo v druhé polovině 50. let 20. století podle projektu Miroslava Hudce. Kino bylo vybudováno v bruselském stylu a do promítacího sálu se vešlo 540 diváků. Otevřelo se 25. září 1964 filmem Starci na chmelu a své premiéry si zde v 60. letech odbyly významné filmy československé nové vlny.
Přinášíme vám krátký přehled toho, co se na Kolínsku odehraje o víkendu. Už máte rozmyšleno, kam vyrazíte?
Praha - Situace se opakuje po holešovických zdech v Praze se objevují nápisy Nechte zpívat Mišíka, stejně jako v době, kdy měl tento legendární bard, který ovlivnil nejednu generaci tuzemských muzikantů, v někdejším Československu zakázáno vystupovat. Pod tímtéž názvem o něm natočila Jitka Němcová dokument, jenž měl premiéru v den jeho sedmdesátin, tedy 8. března.
Kutná Hora - Promítáním australského filmu Tibet volá po svobodě a koncertem domácích kapel Ahoj Moře a Tryioda odstartoval v kutnohorském Music Clubu Česká 1 další ročník festivalu ProTibet.
Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Základní škola Sychrov ve Vsetíně je mezi čtyřiaosmdesáti vzdělávacími zařízeními v zemi jedinou školou na Valašsku, která se v pátek 10. března připojí k akci Vlajka pro Tibet.
Praha - Režisér a producent Václav Marhoul si konečně plní sen. Svůj srdeční příběh, adaptaci knihy Jerzyho Kosinského Nabarvené ptáče, začne už brzo natáčet.
Praha - Ve čtvrtek byla na úřadě vlády představena speciální poštovní známka, kterou Česká pošta vydává u příležitosti 120 let od otevření Strakovy akademie. Na známce navržené výtvarnicí Marinou Richterovou (vpravo na snímku) je zobrazena akademie z jihovýchodní strany.
České Budějovice – Jak se předpokládalo, nový český snímek Masaryk režiséra Julia Ševčíka je žádaný. Prognózu úspěchu jihočeských provozovatelů kin potvrdilo předávání cen Český lev, při kterých Masaryk získal neuvěřitelných dvanáct sošek v kategoriích nejlepší film, režie, mužský herecký výkon v hlavní i ve vedlejší roli, nelepší scénář, kamera, střih, zvuk, hudba, nejlepší filmová scénografie, kostýmy, masky.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.
Táborsko - Přinášíme tipy na volný víkend.
Rusové doufali, že se jim celosvětová epidemie krádeží šperků a drahých kamenů na zlatnických veletrzích vyhne. Marné naděje. V únoru se na výstavě v Petrohradu ztratil velký diamant v ceně 6,3 milionu rublů (asi 2,8 milionu korun). Za krádeží stála banda čínských zlodějů, známá v Evropě jako Růžové pandy (podle filmů o Růžovém panterovi).
Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Prostějovsku.
Praha - Během roku se v Česku vystřídají bardi světové filmové hudby a přivezou výběr těch nejkrásnějších melodií. Po vyprodaném vystoupení italské ikony Ennia Morriconeho, které se uskutečnilo 4. února, se k nám přijede představit v červnu původem německý skladatel Hans Zimmer a v listopadu také Američan James Newton Howard. Ten navíc v Praze vystoupí společně s Českým národním symfonickým orchestrem.
Do českých kin tento týden vstupují čtyři filmy: Masaryk, Nechte zpívat Mišíka, Kong: Ostrov lebek a Smrt v Sarajevu.
Ústecký kraj – Jak si poradí parta mladých cestovatelů z Čech, Moravy a Slovenska, která vyrazila za polární kruh na Aljašku s cílem splout řeku Alatnu?
Valašsko - Nový celovečerní film odehrávající se na Valašsku míří do českých kin. Diváci jej poprvé uvidí v květnu. Snímek dostal název Tehdy spolu.
Proseč – Po pěti letech se diváci vrátí do městského kina v Proseči, které se nachází v místní sokolovně. První promítání se uskuteční tuto neděli 12. března, a bude to animovaný snímek pro děti Hledá se Dory. Následovat bude 22. března česká romantická komedie Bezva ženská na krku.
Táborsko - Připravili jsme několik tipů na čtvrteční akce na Táborsku.
České Budějovice - Kam můžete ve čtrvrtek vyrazit za zábavou.
Praha - Hru o hledání odkazu Václava Havla pro současnou společnost i o jeho vizi světa, která se podle autorů naplňuje, uvede koncem března Divadlo Archa. Přímo pro něj hru Afterparty napsal vlámský dramatik Pieter De Buysser, jehož tvorbu už Archa dříve uvedla. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí divadla Pavlína Svatoňová.
Praha - Herečka Lenka Krobotová, která 10. března oslaví čtyřicetiny, je dcerou divadelního režiséra a herce Miroslava Krobota a herečky Hany Doulové. Proslavila se v Dejvickém divadle, představila se v řadě televizních a filmových rolí, kupříkladu v seriálu Čtvrtá hvězda, kde hraje ambiciózní hotelovou manažerku Terezu. V roce 2015 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu svého otce Díra u Hanušovic.
/VIDEO/ Když trenér fotbalistů Barcelony Luis Enrique před odvetou osmifinále Ligy mistrů s Paris St. Germain řekl, že jeho svěřenci mohou francouzskému soupeři nastřílet šest gólů a jako první tým v pohárové historii smazat úvodní manko 0:4, byla jeho slova brána s rezervou. Katalánci však ve středu navzdory předpokladům deklasovali PSG 6:1 a postoupili do čtvrtfinále. Podle barcelonského kouče byla klíčem k senzačnímu triumfu nekončící víra.
Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.
Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.
/POZVÁNKA/ Město ve spolupráci se střediskem volného času pořádá pro veřejnost filmový festival. Nese název Expediční kamera a vypravit se na něj mohou zájemci v pátek 10. března od 17 do 21 hodin.
Kladno - Jednu z nejmodernějších promítacích technologií nabízí svým návštěvníkům kladenské kino Hutník. Jeho diváci mohou nově zhlédnout filmy v té nejvyšší kvalitě. Za nejnovější techniku a její instalaci utratili majitelé dva a půl milionu korun.