Genius smíchu si prý připadal jako Frodo Pytlík v Mordoru
Pardubice, Hradec Králové /FOTO, ROZHOVOR/ - Umělecký šéf hradeckého Klicperova divadla David Drábek si odvezl cenu z Pardubic.
Pardubice, Hradec Králové /FOTO, ROZHOVOR/ - Umělecký šéf hradeckého Klicperova divadla David Drábek si odvezl cenu z Pardubic.
Liberec - Oblastní galerie Liberec představuje na velkém prostoru český a britský videoart několika posledních let. Výstava končí 22. února.
Dvůr Králové - Královédvorská radnice našla ve svém hájemství na tři desítky opuštěných a nevyužitých městských bytů.
Rumburk – Přivydělat si peníze k důchodu se rozhodl sedmasedmdesátiletý senior ze Šluknovska. Zvolil ale nelegální cestu – začal totiž stahovat firmy z internetu a porušovat autorská práva. Nyní mu hrozí vězení.
Hranice – Období velkých změn a posunu. I tak se dá shrnout výklad Miroslavy Pavelkové, který se uskutečnil ve čtvrtek 29. ledna v kavárně U Mlsné kočky. Návštěvnice přednášky na téma Karmický rok 2015 se dozvěděly, co pěkného je letos bude podle tarotové numerologie čekat.
Praha – Český národní symfonický orchestr zahájil v Amsterdamu evropské turné s možná nejslavnějším skladatelem současnosti, maestrem Enniem Morriconem. Vyprodaný Ziggo Dome s kapacitou 12 500 míst přivítal legendárního skladatele bouřlivými ovacemi a takřka každou skladbu diváci ocenili potleskem vestoje.
Strakonice - Kamion, který připomínal vražednou zbraň, kontrolovali policisté v pátek 30. ledna. To, co viděli, připomínalo špatný film.
Praha – Režisér Filip Renč představil hlavní obsazení filmu Lída Baarová. Uvidíme v něm Táňu Pauhofovou, Martina Hubu a Kláru Issovou.
Zlín – Bronzovou příčku vybojoval Petr Vabroušek v letošním Isramanu v Izraeli. Malenovický triatlet ve své oblíbené destinaci, kde v předchozích dvou letech zvítězil, dosáhl na tratích s klasickými ironmanovými parametry 3,8–180–42,2 kilometru času 10:15:31.
Jižní Čechy - Představujeme vám slavné rodáky.
Strakonice - Od začátku letošního roku provedli strážci zákona na 70 kontrol nákladních vozidel a jejich technického stavu
Praha - Nový film Jana Svěráka má být natočen v angličtině podle nejmenované irské knižní předlohy. Jeho dvorní producent Eric Abraham tak s ním má po dvaceti letech spolupráce konečně udělat snímek ve své mateřštině - sedmý v pořadí. Režisér, který právě píše scénář, odhaduje pravděpodobnost natáčení na dvacet procent, řekl. Koncem týdne oslaví padesátiny.
Kamenický Šenov - Do Kamenického Šenova míří tvůrci česko-amerického snímku Za oponou noci. Natáčet budou také na hřbitově.
Orlickoústecko – Do kin míří film natočený podle světového bestselleru Padesát odstínů šedi. Například kina v Žamberku nebo v Chocni jej budou promítat dokonce v den světové premiéry, tedy 12. února, kina v Ústí nad Orlicí nebo v Jablonném nad Orlicí den poté, v pátek 13. února.
Lenešice, Německo - Bývalý cukrovar ve snímku z poválečné doby bude „vystupovat" jako rozbombardovaný Kolín nad Rýnem. Premiéra bude nyní jen v Německu. Diváci v ČR možná film uvidí později.
Hořovice – Přijďte na koncert. To je název další části cyklu Hořovice na filmu. Akce se uskuteční ve středu 4. února od 19 hodin v hořovickém klubu Labe.
Brno – Brněnský krajský soud v úterý uznal stížnost České protipirátské unie, která v odvolacím řízení požadovala doplnění chybějícího výroku do rozsudku v případu Davida Rymeše. Muž podle loňského rozhodnutí soudu porušil autorská práva zaregistrováním webu, kde se umísťovaly odkazy na nelegální filmy a hudbu.
Žďár nad Sázavou - Pravidelná setkání vedení města s obyvateli začnou zítra. Radnice je připravila, aby zlepšila komunikaci s veřejností. „Chceme být skutečně otevřenou radnicí, setkání s občany budeme pořádat každý měsíc," informoval žďárský starosta Zdeněk Navrátil. Setkání s obyvateli má vedení města v plánu pořádat každou první středu v měsíci.
Praha - Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) chce zlepšit komunikaci mezi magistrátem a městskými částmi, proto v pondělí zahájila na Praze 6 sérii návštěv na radnicích. „Nejlepší bude, když městské části budou intenzivně komunikovat s magistrátem o svých bolestech a výzvách," řekla.
Zvolen/Praha - Noblesní džentlmen, který působí ostýchavě, mluví tiše a klidně, a přitom už půl století baví inteligentním humorem generace diváků. Takový je slovenský herec Milan Lasica, který je i v pětasedmdesáti letech, jež oslaví 3. února, stále nesmírně činorodý. Kromě hraní ve Štúdiu L+S, jež vlastní i vede, píše texty k písním, pravidelně přispívá do novin, vydal několik knih a nazpíval několik alb. Přitom stále točí, například nedávno jednu z hlavních rolí v televizním seriálu Kriminálka Staré město.
Praha - Hitchcockova Kim Novak, holandské novinky a kulinářský zážitek se Zdeňkem Pohlreichem rovnou po kině. Na to lákají organizátoři 22. ročníku Febiofestu, který se letos uskuteční od 19. do 27. března v Praze. Nabídne jednu novinku a mírně se letos kapacitou rozroste.
Hranice – Ples Gymnázia Hranice byl jako každý rok dávno před termínem beznadějně vyprodaný. Pět set lidí si přišlo zatančit a pobavit v sobotu 31. ledna do místní sokolovny.
Břeclav - Břeclavské kino Koruna sází vedle promítání filmů i na divadla a hudební vystoupení. Letos nabídne hned několik známých jmen.
Břeclav - Břeclavské kino Koruna sází vedle promítání filmů i na divadla a hudební vystoupení. Letos nabídne hned několik známých jmen.
Vyškov – Když dvanáctiletý Kryštof utíkal z města, neměl ponětí, jak to v přírodě chodí. Kdo ví, co by se mu stalo, kdyby ho nezachránili kluci ze skautského oddílu. Je to podivín a cizinec, proto mu udělují přezdívku Bubák. Tak začíná popis obsahu snímku vyškovského skauta Buď připraven na film, který vznikal podle jeho vzpomínek.
Praha – Hitchcockova Kim Novak, holandské novinky a kulinářský zážitek se Zdeňkem Pohlreichem rovnou po kině. Na to lákají organizátoři 22. ročníku Febiofestu, který se letos uskuteční od 19. do 27. března v Praze.
Východní Čechy, Pardubice /ROZHOVOR TÝDNE/ - Známý umělec zavítal na Grand Festival smíchu. Na letošní pardubické přehlídce nejlepších divadelních komedií byl jedním z kmotrů.
Historie slavné La Grace – repliky skutečné pirátské lodi z poloviny 18. století – sahá do roku 2008. Tehdy skupinka českých nadšenců odjela do Egypta a v rekordním čase dvou let postavila dřevěnou plachetnici 32 metrů dlouhou, šest metrů širokou, s ponorem 3 metry a váhou 126 tun.
Březová /FOTOGALERIE/ – Popáté a také naposledy hostilo v sobotu 31. ledna přízemí základní školy a mateřské školy v Březové tradiční školní ples. Ten další by se měl konat už v tamní zbrusu nové Hale kultury a sportu.
Domažlice, Sokolov - Domažlice hostily 6. ročník Regionální soutěže ve stolování. Při rekordní účasti 9 týmů obhájila prvenství SŠ živnostenská Sokolov
/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub nabídne po Mami! další snímek o rodinných vztazích, tentokrát ale v odlehčenějším duchu. Film se jmenuje Zoran, můj synovec idiot, takže z titulu jsou jasné dvě hlavní postavy.
Brno - Zájem a pozornost o tvorbu bratrů-dvojčat Saudkových je úzce provázaný s jejich osudy. Fotograf Jan je vedle svých ateliérových snímků proslulý svým obdivem k ženám, jeho bratr – Kája Saudek, který leží už osmým rokem v kómatu, je významným komiksovým kreslířem. Letos v květnu oba oslaví 80. narozeniny, a právě u této příležitosti vznikla rozsáhlá výstava, která se od 12. února premiérově představí v Brně.
Brno - Přijít na film s účastí pozvaných filmařů. Přijít odpoledne a mít vstupenku za šedesát korun. Anebo volit mezi filmy, které se standardně nepromítají. I tyto důvody lákají do kina Art čím dál více diváků. Loni jich přišlo přes osmačtyřicet tisíc, což z Artu učinilo čtvrté nejnavštěvovanější dvousálové kino v České republice.
České Budějovice – V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Tak zní věta, kterou má říci v Cimrmanově hře Záskok postava Karla Infelda Prácheňského. A právě jeden z členů Divadla Járy Cimrmana, Pavel Vondruška (1925 – 2011), se přímo v Českých Budějovicích narodil. Nejen v umělecké sféře se krajská metropole může pyšnit slavnými a významnými rodáky. Budějčáci jsou úspěšní i ve sportu, pracovali také na vědeckých objevech či na rozvoji místního průmyslu.
Londýn – Ve věku 82 let zemřela známá britská herečka Geraldine McEwanová, jejíž slavnou rolí byla slečna Marplová v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie. Její syn a dcera v dnešním prohlášení uvedli, že zemřela v pátek. Loni na konci října utrpěla McEwanová mrtvici a od té doby byla hospitalizována.
Praha - Ocenění asociace Europa Cinemas za práci s filmem a propagaci evropské tvorby převzali v pátek v Praze zástupci kina Aero. Večer byl spojen s oslavou sedmnácti let existence tohoto oblíbeného kinosálu nabízejícího nevšední dramaturgii, kam loni zavítalo 73 tisíc filmových fanoušků.
Praha - Čtyři dny, čtyři místa, čtyři desítky projekcí, divadlo nebo koncert a známé tváře jako patroni. To je Noir Film Festival, jehož třetí ročník se uskuteční od 20. do 23. srpna na královském hradě Křivoklát.
Praha - Britský hudebník Tricky v sobotu v pražském Lucerna Music Baru představí svoje nové album, nazvané jeho občanským jménem Adrian Thaws. Bylo nahráno v Trickyho domácím studiu v Londýně, kam opět přesídlil po téměř dvou desetiletích strávených v New Yorku, Los Angeles a Paříži. Na albu se podílela řada mezinárodních spolupracovníků.
Praha - Britský hudebník Tricky v sobotu v pražském Lucerna Music Baru představí svoje nové album, nazvané jeho občanským jménem Adrian Thaws. Bylo nahráno v Trickyho domácím studiu v Londýně, kam opět přesídlil po téměř dvou desetiletích strávených v New Yorku, Los Angeles a Paříži. Na albu se podílela řada mezinárodních spolupracovníků.
Zruč nad Sázavou - Kino v Hotelu Baťov zatím stále zůstává původního majitele Zdeňka Vosláře. Rozhodlo se o tom tento týden na zasedání městského zastupitelstva ve Zruči nad Sázavou.
Praha /RECENZE, VIDEO/ - Jedním z nejdráždivějších tajemství druhé světové války na evropské půdě je bezpochyby Enigma. Šifrovací stroj, díky kterému nacistické Německo dlouho ovládalo válečné pole a devastovalo britské námořní konvoje. Než přišel britský tým v čele s profesorem Alanem Turingem, který šifru prolomil. Podle některých historiků údajně zkrátil válku o dva roky. Není divu, že příběh Enigmy lákal a láká romanopisce a filmaře.
Bruntálský rodák Josef Polášek práci v okrese nenašel, tak pokouší štěstěnu v hlavním městě. Jaké jsou v Praze aktivity tohoto muže s velkou vyřídilkou a šílenými nápady?
Praha - Ocenění asociace Europa Cinemas za práci s filmem a propagaci evropské tvorby převzali v pátek v Praze zástupci kina Aero. Večer byl spojen s oslavou sedmnácti let existence tohoto oblíbeného kinosálu nabízejícího nevšední dramaturgii, kam loni zavítalo 73 tisíc filmových fanoušků.
Uherské Hradiště - Jitka Josková a Tomáš Šulaj to jsou jména dvojice uhersko-hradišťských herců, kteří jsou nejenom nejoblíbenějšími mezi diváky, ale podali v loňském roce nejlepší herecké výkony i podle odborné kritiky. Výsledky anket Slovácký Oskar a Největší z pierotů oznámil ředitel divadla Igor Stránský na XXIX. divadelním plese minulou sobotu.
Los Angeles - Nový film amerického režiséra Woodyho Allena se bude jmenovat Irrational Man. Práva na snímek získala společnost Sony Pictures Classics, informoval server časopisu The Hollywood Reporter. Obsah filmu zatím nebyl zveřejněn.
Jičín – Lenka Vaňková a Adéla Žaludová, obě sestřičky jičínské nemocnice, bojují o titul Miss sestra 2014. I vy můžete rozhodnout o jejich postupu do finále, které se uskuteční 13. února v Praze a kam postupuje deset krásek.
Praha /VIDEO/ - Inscenaci s prvky činohry i pohybového divadla, která čerpá inspiraci z románů spisovatele Julese Verna a současně je holdem průkopníkům filmu i jejich mnohdy naivním pokusům zachytit pohyb a děj na celuloidový pás, chystá Národní divadlo (ND). Ve světové premiéře uvede 19. února Podivuhodné cesty Julese Verna pod hlavičkou souboru Laterny magiky na Nové scéně ND.
Táborsko - Pokud si chcete trochu potrápit mozkové závity, jeďte do Soběslavi. Kdo chce sledovat cyklisty, vydá se do Tábora. V nabídce je i hezký film.
Terezín - V předsálí kina Muzea ghetta v Terezíně byla ve čtvrtek slavnostní vernisáží zahájena dokumentární výstava věnovaná nacistickému táboru smrti Auschwitz.
Severní Čechy - Rok 2015 bude, vlastně už je, Rokem Zvířat. Na tom se shodla skupina v čele s principálem Janem Kalinou a manažerem Šimonem Kotkem.