Do Ostravy dorazil Berousek cirkus Sultán s bílým tygrem
Světoznámý cirkus s dlouhou tradicí přivítá návštěvníky pod svým šapitó na sídlišti Ostrava-Dubina do neděle 28. září.
Světoznámý cirkus s dlouhou tradicí přivítá návštěvníky pod svým šapitó na sídlišti Ostrava-Dubina do neděle 28. září.
Vidov – Už desátý ročník Zelnobraní chystají v sobotu 27. září ve Vidově. Akce, která měla premiéru v roce 2005, si vydobyla pevné místo v kalendáři podzimních atrakcí v regionu a v posledních letech ji navštěvuje kolem tří tisíc lidí.
Pardubicko - V občanském kalendáři je dnes Jaromír. Je to jméno slovanského původu.
Uherský Brod - Přehlídku filmů, které mají spojitost se Slováckem, si mohou užít návštěvníci kina Máj od letošního září až do konce června příštího roku. Cyklus osmi hraných snímků doplní také přednáška či besedy u cimbálu.
Praha - Od 25. září se v českých kinech objeví americký akční thriller Equalizer s populárním černošským hercem Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Snímek dnes představila na pracovní projekci v Praze distribuční společnost Falcon.
Rychnov n. K. - OČEKÁVANÝ KONCERT majitelky výjimečného hlasu se nezadržitelně blíží.
Prostějovsko – Plumlov, Čechy pod Kosířem, Malé Hradisko nebo Konice. To jsou místa, kde už se několik let na film do kina nedostanete. Naposledy zavřelo konické kino. Jedním z důvodů byl podle starosty Konice Františka Nováka také nízká návštěvnost. Na tu si ale naopak němčické kino Oko stěžovat nemůže.
Břeclav – Neobvyklý vlak dorazí ve středu do Břeclavi. Středoškolákům i odrostlejším žákům základních škol názorně ukáže, jak končí zbytečná rizika spojená s nerozvážným hazardem, frajerstvím nebo nepozorností. Na břeclavském nádraží zůstane stát dva dny.
Litovel – Tipli byste si, který z regionů našeho kraje má vlastní hymnu? Nápovědou může být to, že je celá napsaná v hanáčtině a posluchače provede po všech dvaadvaceti obcích nedaleko Olomouce.
Třebíč - V areálu bývalé továrny Uniplet v Třebíči se v pátek 26. a v sobotu 27. září uskuteční kulturní festival. Třebíčský divadelní soubor Ampulka tam v opuštěné tovární hale chystá první ročník FabrFestu.
Jablonec n. N. - Petice má pomoci ve změně legislativy limitující večerní akce pod širým nebem.
Olomouc - Do hospod se lidé chodí bavit už od pradávna. S každým pivem bývají debaty u stolů odbornější, názory vyhraněnější. A na konci nezřídka propukají hádky o malichernosti doplněné o výraz, který by snad každá maminka u svého dítěte ocenila jednou fackou zleva a dvěma zprava.
Praha - Distribuční společnost Artcam pořádá už druhý ročník přehlídky nejúspěšnějších současných slovenských dokumentárních, hraných a animovaných filmů. Od 16. října do kin uvede tři celovečerní snímky – dva dokumentární a jeden hraný. Doplní je kolekcí krátkých animovaných filmů, které budou tvořit samostatný celovečerní program.
Severní Čechy - Slušných 78 % má nová akční sci-fi snímek USA na webových stránkách ČSFd.cz.
Břeclav – Neobvyklý vlak dorazí ve středu do Břeclavi. Středoškolákům i odrostlejším žákům základních škol názorně ukáže, jak končí zbytečná rizika spojená s nerozvážným hazardem, frajerstvím nebo nepozorností. Na břeclavském nádraží zůstane stát dva dny.
Praha - Do 5. října uvádí dokumentární portál DAFilms.cz zdarma první online retrospektivu režisérky Heleny Třeštíkové. Práce populární dokumentaristky, jež si vysloužila mnoho domácích i zahraničních ocenění včetně nejvyšší evropské filmové Prix Arte, představuje přes 25 titulů sahajících až do druhé poloviny 70. let.
Severní Čechy - Slušných 78 % má nová akční sci-fi snímek USA na webových stránkách ČSFd.cz.
Trhanov /FOTO/ – Trhanovská památka trpí při deštích během oprav věže. Už se místy objevuje i plíseň.
Ústí nad Labem - Film Můj život jako pes uvede v úterý 23. září od 20.00 klub Café Max, vstup je zdarma.
Praha - Pohádka Jana Svěráka Tři bratři po pěti týdnech opustila čelo žebříčku návštěvnosti českých kin a skončila druhá. Čelo tabulky zaujala novinka – akční sci-fi thriller z americké produkce nazvaná Labyrint: Útěk. V kinech ji o víkendu vyhledalo 19.696 diváků.
Pardubický kraj - Krajský přebor: Tohle stojí za zaknihování. Na trůnu sedí Moravany, Holice jsou již druhé
Nová Role - Úctyhodných 220 let slaví porcelánka Thun v Nové Roli. U příležitosti tohoto svého jubilea nechala o víkendu doslova nahlédnout pod svou pokličku.
Praha - Film Radima Špačka a Ondřeje Štindla měl slibný potenciál. Režie i mladí herci jsou dobří, doplatili ale na scénář.
San Sebastiano - 62. ročník jedné z nejvýznamnějších evropských filmových přehlídek v baskickém letovisku odstartoval v sobotu americkým filmem Ochránce v režii Antoinea Fuquy. A jeho hlavní představitel Denzel Washington zároveň převzal na slavnostním zahájení cenu za přínos světové kinematografii. Své fanoušky potěšil řadou autogramů a na tiskové konferenci o sobě prohlásil, že je „pouze obyčejný člověk s poněkud neobvyklým povoláním".
Patříte-li mezi diváky televizních seriálů, určitě si říkáte, že herci mají pohádkový život. Zdání ale klame. Útrapy, nemoci, špatné dětství a zkrachovalá manželství nesouží jen obyčejné lidi, ale i celebrity.
Hradec Králové /FOTO/ - Nejdřív se oživení dočkal podchod u obchodního centra Futurum, teď už hýří barvami i ten u Centrálu. V sobotu se na něj totiž „vrhli" studenti základních uměleckých škol z Hradce Králové a ozdobili ho řadou figurálních kreseb a abstraktních maleb.
Praha – S hudbou, vizuálními zážitky i opravdovou vzducholodí, tak bude slavit Muzeum Karla Zemana své 2. výročí.
Kladno - Na festival Chcíplej pes v sobotu volně navázal od 15 hodin Taška fest. Festival netradičního umění se konal nejen v zahradě Kladenského zámku, ale také v přilehlém klubu Barn.
Přelouč - Cenu za celoživotní mistrovství v dabingu získali v sobotu v Přelouči herci Dana Syslová a Alois Švehlík.
Jihlava – Filmový klub v jihlavském kině Dukla nabídne během podzimu pestrou sestavu snímků i dokumentů. Na poslední čtyři měsíce v roce připravilo kino 17 večerů s filmy různých žánrů a stáří, jak od ostřílených tvůrců, tak i režisérské debuty.
Pardubicko - V občanském kalendáři má dnes svátek Darina.
Přelouč - Cenu za celoživotní mistrovství v dabingu získali v sobotu v Přelouči herci Dana Syslová a Alois Švehlík.
Nové CT bude disponovat lepším rozlišovacím zobrazením a vyšší rychlostí pracovních výkonů.
Praha - S každodenními rituály australského zpěváka, textaře, hudebního skladatele, herce a spisovatele Nicka Cavea, s tajemstvím jeho inspirace, s vnitřními běsy i dávnými křivdami seznámí jeho fanoušky britský dokument s názvem Nick Cave: 20.000 dní na Zemi. Film byl uveden na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Snímek, který dnes v Praze na pracovní projekci uvedla Asociace českých filmových klubů (AČFK), se do kin dostane od 9. října.
Škodu za tři miliony korun měl šířením audiovizuálních děl – především filmů – způsobit dvaadvacetiletý muž z Ostravska.
Boudy - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Alšovy rodné Mirotice se v Krškově snímku sice neobjevují, přesto ale filmaři na Miroticko zavítali. Natáčeli u Budského dvora v Boudách tři kilometry od Mirotic. Několik záběrů vzniklo i na hradě Zvíkově a v podhradí.
Mikulov - Je jí teprve dvacet let, přesto už má Tereza Vicanová na starosti chod celé Farmy Pálava. S rodiči koupili v Mušlově u Mikulova bývalou vojenskou střelnici a přestavili ji na farmu zaměřenou na výrobu čerstvých domácích sýrů. O víkendu je ochutnali také návštěvníci mikulovského festivalu sýrů.
Mikulov - Je jí teprve dvacet let, přesto už má Tereza Vicanová na starosti chod celé Farmy Pálava. S rodiči koupili v Mušlově u Mikulova bývalou vojenskou střelnici a přestavili ji na farmu zaměřenou na výrobu čerstvých domácích sýrů. O víkendu je ochutnali také návštěvníci mikulovského festivalu sýrů.
Praha – Američané začnou v listopadu v Česku natáčet vysokorozpočtový film s Michaelem Douglasem a Orlandem Bloomem.
Praha - Američané začnou v listopadu v nejen v Praze natáčet vysokorozpočtový film s Michaelem Douglasem a Orlandem Bloomem. Informaci přinesly pondělní Hospodářské noviny (HN).
Pardubice - Taneční klub Xanada bude mít nové sídlo. Přestěhuje se do ulice Pod Břízkami, do prostor, které se nachází jen kousek od pardubického krematoria.
Stráž nad Nežárkou – Chtějí se dostat mezi špičku české hudební scény. Impulsem ke vzniku popové kapely Biopop bylo natáčení písniček k novému českému filmu.
Šumperk – Nevšední zážitky nabídlo v sobotu filmovým fanouškům šumperské kino Oko. Tím hlavním bylo promítnutí tří filmů režiséra Stanleyho Kubricka Olověná vesta, Mechanický pomeranč a 2001: vesmírná odysea. Organizátoři filmového minifestivalu s názvem Filmová odysea ale letos poprvé také zájemce provedli zákulisními prostory kina.
Stráž nad Nežárkou – Chtějí se dostat mezi špičku české hudební scény. Impulsem ke vzniku popové kapely Biopop bylo natáčení písniček k novému českému filmu.
Petrohrad – Davy lidí dnes přihlížely, jak remorkéry odvlékaly historický křižník Aurora z centra Petrohradu do suchého doku v asi 40 kilometrů vzdáleném Kronštadtu, kde se podrobí opravě. Aurora naposledy své kotviště u petrohradského nábřeží opustila před 27 lety.
Los Angeles – Americká herečka a zpěvačka Polly Bergenová, která se proslavila rolí pronásledované ženy ve filmu Mys hrůzy, zemřela v sobotu ve svém domě v Southbury v americkém státu Connecticut ve věku 84 let. Oznámila to dnes její mluvčí.
Sezimovo Ústí – Jakmile se v Táboře vysloví jméno slavného rodáka Jiřího Hrzána, pamětníci přidají Jarmila Orlová.
Brno /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Promítání pro studenty, matky na mateřské nebo třeba pro psy. Univerzitní kino Scala je už téměř rok otevřené návštěvníkům. „Chtěli jsme vytvořit chytré kino pro chytré lidi. To se nám zatím daří," popisuje ředitel Radek Pernica hlavní myšlenku, se kterou před rokem biograf ve spolupráci s Masarykovou univerzitou zakládali.
Praha - Festival Film Music Prague 2014 chystá na středu 24. září v pražském Rudolfinu dvě světové koncertní premiéry. Uvede novou suitu z velkofilmu Mumie, pro který složil hudbu Jerry Goldsmith. A exkluzivní host festivalu, oscarový skladatel Elliot Goldenthal, poprvé provede svoji hudbu z biografického snímku Cobb. Oznámil to ředitel této přehlídky Nikola Bojčev.
Písek /ŠTAFETA PÍSECKÉHO DENÍKU/ – Jak název rubriky napovídá, ti, kteří se v ní objevují, si otázky předávají jako štafetový kolík. Ředitel písecké obchodní akademie Pavel Sekyrka předal štafetu otázek faráři Janu Doležalovi.