Valašské Meziříčí – Příznivci dobrodružných, extrémních ale i cestopisných filmů si od čtvrtka přijdou na své ve valašskomeziříčském kině Svět. Koná se tam mezinárodní festival outdoorových filmů.
Králíky – Zachráněno je další z kin v menších městech. V pátek bude slavnostně zahájen provoz digitálního kina Střelnice v Králíkách.Který film vybere na premiéru, měl ředitel kulturního domu Na Střelnici Pavel Strnad už dlouho jasno. Bude to válečné drama 7 dní hříchů, které se natáčelo v okolí Králík a v němž si i Králičtí zahráli.
New York - Soudní proces s Jamesem Holmesem, který loni v červenci v americkém Denveru při premiéře filmu o Batmanovi zastřelil 12 lidí a dalších 70 zranil, byl dnes odložen na neurčito. Důvodem je podle agentury AP žádost prokurátorů o další psychiatrické vyšetření obžalovaného. Zahájení soudního líčení bylo původně ohlášeno na únor příštího roku.
Uherské Hradiště – Provoz volnočasového centra, které mělo od poloviny letošního roku fungovat místo S-Klubu na Uherskohradišťském gymnáziu, se doposud nerozběhl. Důvody ředitel Gymnázia Josef Botek ale nezná.
Praha – Už pošestnácté představí Festival francouzského filmu produkci ze země galského kohouta. Startuje ve čtvrtek večer ve třech městech – Praze, Brně a Českých Budějovicích, uvede jej slavnostní projekce filmu Jen 17 režiséra Francoise Ozona. V rámci zahájení se v pražském Kině 35 připomene veřejnosti film, jenž byl Ozonovi inspirací: Kráska dne Luise Buñuela. Klasické dílo z roku 1967 vypráví příběh ženy, která se rozhodla nudná odpoledne, jež manžel tráví v nemocnici, zpříjemnit prostitucí. Hlavní postavu mladé blondýnky ztvárnila Catherine Deneuve, která se filmem proslavila.
Praha /ROZHOVOR/ – V hospodě Na staré Vozovně se začíná tvořit malá novinářská fronta. Fanánek a Kuko, lídři kapel Tři sestry a Horkýže Slíže, dnes mají rozhovorový den a ani vidina několikahodinového odpovídání na otázky jim nebere výřečnost a dobrou náladu. Při fotografování ochotně pózují a při rozhovoru se nostalgicky zatoulávají ve vzpomínání na staré časy.
Medové dorty MARLENKA zná v Česku dnes už asi každý. Ale možná neví, co je vše za nimi skryto. Před deseti lety je začal Armén Gevorg Avetisyan se svou setrou vyrábět v malé výrobně, která měla 1 zaměstnance. V dnešní době firma zaměstnává 160 zaměstnanců v moderním provozu a v květnu byla zahájena výstavba druhé výrobní haly za 200 mil. Její součástí bude také návštěvnickém centrum pro veřejnost, ve kterém budou mít návštěvníci možnost nejen ochutnat všechny výrobky MARLENKA ale také si prohlédnou kompletní výrobu. Výrobky MARLENKA se v současnosti vyvážejí do více než 30 zemí světa.
Jižní Čechy – Už dva a čtvrt roku přináší Deník na páteční straně 6 seriál Jihočeské filmování o natáčení filmů a seriálů na území našeho kraje. Vy, naši čtenáři, jste nám už mnohokrát pomohli. Spoléháme na vás znovu. Naším přáním je odhalit místa natáčení, najít svědky filmování, pamětníky nebo přímo komparzisty. Sháníme také fotografie z natáčení.
Hradec Králové – V Hradci se vlastně zrodil pojem, který dává pravé jméno prodejcům využívajícím důvěřivost i bezbrannost starých lidí. Šmejdi. Do světa ho poslala Silvie Dymáková, novinářka, která natočila stejnojmenný dokument popisující jejich hnusné praktiky. Teď se vynořily zprávy, že se šmejdi do Hradce vracejí.
Hradec Králové – V Hradci se vlastně zrodil pojem, který dává pravé jméno prodejcům využívajícím důvěřivost i bezbrannost starých lidí. Šmejdi. Do světa ho poslala Silvie Dymáková, novinářka, která natočila stejnojmenný dokument popisující jejich hnusné praktiky. Teď se vynořily zprávy, že se šmejdi do Hradce vracejí.
Adamov – Osmadvacet milionů korun. Do takové výše se vyšplhala jedna z největších škod, kterou kdy policie na Blanensku šetřila. Má ji na starosti sedmatřicetiletý počítačový pirát z Adamova. Oddělení blanenské hospodářské kriminality už muže trestně stíhá.
Uherské Hradiště – Provoz volnočasového centra, které mělo od poloviny letošního roku fungovat místo S-Klubu na Uherskohradišťském gymnáziu, se doposud nerozběhl. Důvody ředitel Gymnázia Josef Botek ale nezná.
Adamov – Osmadvacet milionů korun. Do takové výše se vyšplhala jedna z největších škod, kterou kdy policie na Blanensku šetřila. Má ji na starosti sedmatřicetiletý počítačový pirát z Adamova. Oddělení blanenské hospodářské kriminality už muže trestně stíhá.
Washington - Hvězda amerického akčního filmu Hunger Games Jennifer Lawrence a její přítel a kolega z filmové série X-Men Nicholas Hoult prý plánují tajnou svatbu v Praze. O spekulacích informuje server pro dospívající mládež J-14.com.
Frýdek-Místek - Pop-rocková čtyřčlenná skupina Dolls In The Factory z Frýdku-Místku zaznamenala nemalý úspěch. Její píseň Believe z debutové desky Statues mohou diváci slyšet ve filmu Křídla Vánoc. Toto drama režisérky Karin Babinské mělo premiéru 14. listopadu 2013 a právě se promítá nejen v českých, ale i slovenských kinech.
Praha /VIDEO/ - Tento čtvrtek síly změří Petr Forman v Bella mia s Tomem Hanksem alias kapitánem Phillipsem a hrdinkou Hunger Games… Mezi šesticí filmových novinek je tento týden i jedna domácí. Bella mia (natáčená s pracovním názvem Krávy) vznikala během léta na svazích Jizerských hor. Z české filmové produkce se vymyká minimálně pozoruhodným tématem.
Opava - Pomáhají ostatním, nejsou lhostejní a nemyslí jen na sebe. To byli hlavní protagonisté slavnostního nedělního podvečera v Art Klubu Obecního domu. Na pódium postupně předstoupila pětice opavských středoškoláků a dvě skupiny dívek, aby za svou práci a pomoc ostatním převzali Cenu 17. listopadu za rozvoj občanské společnosti 2013.
Bruntál, Liberec - Patnáct mistrovských formací předvedla na otevřeném Mistrovství světa WADF v Liberci Taneční a jazyková škola Stonožka z Bruntálu. Tuto neděli vystoupí Stonožka i s těmito formacemi v bruntálském divadle.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské Kulturní centrum Semilasso v Králově Poli v pondělí večer vyprodala nejuznávanější srbská dechová kapela Boban a Marko Marković Orkestar, která pro jihomoravské fanoušky připravila dlouhou sérii temperamentních písní. „Boban Marković je zřejmě nejlepším trumpetistou, jakého Srbsko v posledních dvaceti letech mělo. Jeho orchestr také nahrál a složil soundtracky k legendárním filmům režiséra Emira Kusturici," připomněl pořadatel koncertu Jiří Jabůrek.
Východní Čechy - Už za pár dní vstoupí také do východočeských kin nový český film Klauni, který podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera natočil režisér Viktor Tauš.
Východní Čechy - Už za pár dní vstoupí také do východočeských kin nový český film Klauni, který podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera natočil režisér Viktor Tauš.
Zlín, Praha – Je jen málo osobností, o kterých vnikl dokumentární film již za jejich života. Zlínská legenda, cestovatel Miroslav Zikmund, však mezi ně patří. V těchto dnech tým režiséra Petra Horkého tráví veškerý volný čas ve střižně, kde snímek dostává definitivní podobu.
Brno – Poprvé v Brně vystoupí zpěvák a kytarista Bryan Adams. V červnu příštího roku zahraje na koncertě pod širým nebem výběr toho nejlepšího ze své tvorby.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Velké evropské turné Nicka Cavea a jeho kapely The Bad Seeds se už v pátek 22. listopadu zastaví v České republice. Z bezvýhradně nadšených reakcí návštěvníků londýnských koncertů je zřejmé, že to bude nezapomenutelný zážitek.
Sloup v Čechách - Tradiční setkání současných i bývalých průvodců, příznivců a přátel, které se uskutečnilo uplynulou sobotu, bylo definitivní tečkou za letošní návštěvnickou sezonou na Skalním hradě ve Sloupu v Čechách.
Kolín /ROZHOVOR/ - Diamantová cesta. Tak se jmenuje učení buddhismu, se kterým budou mít Kolíňáci šanci se důvěrně seznámit do 26. listopadu v rámci týdne otevřených dveří kolínského buddhistického centra.
Náchod, Nové Město nad Metují - Na Náchodsku se v těchto dnech opět pohybují filmaři. Dotáčejí tady sekvence do snímku Modelky s. r. o., na kterém se podílí také náchodský filmař Tomáš Magnusek. Natáčet na Náchodsku se mělo začít včera. Jedním z míst filmování je i nově otevřený luxusní hotel v Novém Městě nad Metují Rajská zahrada, dalším pak náchodské kino Vesmír.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Na víkendový festival nezávislých snímků Cinema Open, který se konal v hradeckém kině Bio Central, zavítal český režisér Radim Špaček, aby tu uvedl svůj pěti Českými lvy ověnčený film Pouta.
Náchod, Nové Město nad Metují - Na Náchodsku se v těchto dnech opět pohybují filmaři. Dotáčejí tady sekvence do snímku Modelky s. r. o., na kterém se podílí také náchodský filmař Tomáš Magnusek. Natáčet na Náchodsku se mělo začít včera. Jedním z míst filmování je i nově otevřený luxusní hotel v Novém Městě nad Metují Rajská zahrada, dalším pak náchodské kino Vesmír.
Karlovarský kraj, Vratislav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na koncert zpěvačky a herečky Natalie Oreiro z Argentiny se chystají i fanoušci z Karlovarského kraje a dalších českých měst. Divoký anděl se vrací se zpěvem do Evropy! Nyní pouze do Ruska a Polska, ale i tam se za ním chystají desítky fanoušků z České republiky, a to i z Karlovarského kraje. Prodej lístků na koncert v Polsku, který se koná v sobotu 14. prosince, je právě nyní v plném proudu.
Východní Čechy - S vyhláškami zakazujícími podomní prodej se ve východočeských městech a obcích roztrhl pytel. Podvodníci však už vymýšlejí nové triky, jak je obejít.
Chotěboř – Období Dušiček, kdy se šero vkrádá do ulic a mísí se s houstnoucí mlhou, to je ten pravý čas na vyprávění strašidelných příběhů. Snad proto se Festival hororu Bloody xmas fest p