Patnáct let naplňovala vize druhých, než dostala příležitost vyprávět své vlastní příběhy. Na svém snu tvrdě pracovala a teď Olivia Wilde začíná sklízet ovoce. Za sebou má premiéru druhého celovečerního filmu na prestižním festivalu v Benátkách a v hlavě spoustu nápadů, které na příležitost teprve čekají. Podívejte se, jak šel čas s Olivií Wilde, která nyní prožívá žhavý románek s o deset let mladším zpěvákem, kterého milují dívky po celém světě.
/FOTO, VIDEO/ Čtyři roky práce na výpravném dokumentárním filmu o horské přírodě Jeseníků jsou u konce. Snímek Jeseníky – království horské divočiny vstoupil do kin v pátek 11. listopadu. První jej spatřili diváci v šumperském kině Oko. Filmový štáb pracoval pod vedením režiséra, kameramana a producenta z Opatova na Svitavsku Mariána Poláka.
Historický film Il Boemo, mapující život hudebního skladatele Josefa Myslivečka, měl premiéru koncem října. Tato role je pro Vojtu Dyka zatím největší výzvou jeho dosavadní herecké kariéry, učil se kvůli ní italsky, rok piloval, jak se do čekého barokního umělce vtělit… Jak na to dnes s odstupem vzpomíná?
Dne 26. května 1962 projel poslední vlak po takzvané staré Tišnovce. K šedesátému výročí ukončení provozu trati, která vedla přes brněnské Zábrdovice, uspořádala skupina nadšenců v květnu vzpomínkovou akci, vydala knihu a natočila film. Pokračování této vzpomínkové akce se koná v pondělí 14. listopadu od čtyř hodin odpoledne v sále kulturního domu Omega na Musilce.
Andrea Morricone je potomkem slavného skladatele Ennia Morriconeho. Svému otci vzdá hold při koncertu 19. prosince v pražské O2 areně, který bude osobně dirigovat.
Podzimní nabídka národních filmových festivalů se vrátila v plné síle. Možná vám některé tipy z jejich programu přijdou vhod - ať už tento víkend, nebo v týdnech následujících. Vybere si každý, milovník krimi, přírodních dokumentů nebo komedií. Nechybí ani slavné herecké hvězdy a ochutnávka piv či vín.
Sál kulturního domu pro tři stovky lidí byl ve středu večer zaplněn do posledního místečka. Husinečtí i lidé z okolí chtěli vidět v předpremiéře film podle románu Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy. Šlo o první třídílnou minisérii, kterou režíroval David Ondříček pro portál Voyo. Každý z dílů má zhruba hodinu. "Věříme, že se vám první minisérie bude líbit a vy budete odcházet s hřejivým pocitem," řekl na úvod David Žák.
Ve filmu Cirkus Maximum, který aktuálně běží v kinech, hraje Tomáš Matonoha světoběžníka z Brna, kterému dělá společnost malá opička. Jak herec prozradil, natáčení s ní ale nebylo vůbec snadné.
Demi Moore byla svého času nejlépe placenou hollywoodskou herečkou. První velký úspěch zaznamenala ve filmu Duch, v němž se objevila po boku Patricka Swayzeho. Následně proslula díky rolím emancipovaných, ambiciózních a bezskrupulózních sexy dračic. A také manželstvím s Brucem Willisem. Herečka slaví 11. listopadu šedesáté narozeniny.
Víkend je ve znamení svatomartinských slavností, ale i mimo ně se koná spousta zajímavých akcí. Podívejte se na výběr těch nejzajímavějších událostí, které se od pátku do neděle v Praze konají.
Režisérka Marie Poledňáková, která v úterý zemřela, natáčela v Dolním Dvoře komedii století S tebou mě baví svět. V krkonošské vesnici budou mít lidé možnost vydat se po stopách slavného filmu díky novým turistickým tabulím, které obec letos vyrobila. V příští turistické sezoně na ně návštěvníci hor narazí na šesti vyhlídkových místech kolem Dolního Dvora. Panely ilustrovala výtvarnice Kateřina Miler.
Režisérka Marie Poledňáková, která v úterý zemřela, natáčela v Dolním Dvoře komedii století S tebou mě baví svět. V krkonošské vesnici budou mít lidé možnost vydat se po stopách slavného filmu díky novým turistickým tabulím, které obec letos vyrobila. V příští turistické sezoně na ně návštěvníci hor narazí na šesti vyhlídkových místech kolem Dolního Dvora. Panely ilustrovala výtvarnice Kateřina Miler, dcera autora legendárního Krtečka Zdeňka Milera, který jezdil do Dolního Dvora na chalupu.
Sál kulturního domu pro tři stovky lidí byl ve středu večer zaplněn do posledního místečka. Husinečtí i lidé z okolí chtěli vidět v předpremiéře film podle románu Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy. Šlo o první třídílnou minisérii, kterou režíroval David Ondříček pro portál Voyo. Každý z dílů má zhruba hodinu. "Věříme, že se vám první minisérie bude líbit a vy budete odcházet s hřejivým pocitem," řekl na úvod David Žák.
Víkendové Tipy Deníku jsou tu! Každý čtvrtek pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.
/SOUTĚŽ/ Mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol dorazí do Jihlavy. A s ním i jeho nový film Adam a jeho poslední cesta. V jihlavském kině Cine Star zažijí návštěvníci v neděli 13. listopadu od šesti hodin večer kino, divadlo i besední show v jednom. Promítání ozvláštní divadelní prvky. Chcete přijít? S námi můžete vyhrát čtyři volné vstupy na tento filmový zážitek.
Letošní 13. ročník festivalu audio-vizuálního vzdělávání Cinema Open i letos přináší nejlepší soutěžní filmy, ukázkové hodiny filmové výchovy, animační a filmařské dílny, ale také příležitost vyzkoušet si různé televizní a filmové technologie v praxi.
Orangutan, který dokonale rozhází byt. Jedna z nejznámějších scén filmu Dva lidi v zoo. Vznikal z velké části v ústecké zoologické zahradě. Tohle spojení Ústí nad Labem s režisérkou Marií Poledňákovou už nikdo nikdy nepřeruší. I po natáčení pak režisérka zůstala velkým příznivcem zoo a často do ní dojížděla za hlavními hvězdami svého filmového hitu. Orangutany Ňuňákem a Ňuninkou. Oba orangutani bornejští přišli do Ústí v roce 1989 právě kvůli natáčení tohoto filmu.
/ARCHIVNÍ FOTO/ Smrt legendární české režisérky Marie Poledňákové v mnohých vyvolala vzpomínky na natáčení filmů, které i po čtyřiceti letech baví generace diváků po celém Česku. Například kultovní rodinná komedie Jak dostat tatínka do polepšovny s Tomášem Holým, Františkem Němcem a Janou Preissovou v hlavních rolích vznikala v krásných exteriérech Českého ráje, mimo jiné také na Jičínsku. Podívejte se v archivních fotkách.
V listopadu 2022 proběhne již 18. ročník projektu Příběhy bezpráví - Měsíce filmu na školách. V letošním roce projekt prostřednictvím filmů, besed, výstav a dalších materiálů seznámí žáky a studenty s tím, jak nesvoboda v období normalizace prostupovala i do té nejběžnější reality a komunistický režim trvale ovlivňoval každodenní život lidí. Novinkou je speciální nabídka tří tematicky rozdílných Beden komunismu, obsahujících autentické dobové předměty a dokumenty z různých oblastí života v socialistickém Československu. Do letošního ročníku se již zapojilo více než 450 škol z celé České republiky.
Čtyři roky práce na výpravném dokumentárním filmu o horské přírodě Jeseníků jsou u konce. Snímek Jeseníky – království horské divočiny jde do kin v pátek 11. listopadu. První jej spatří diváci v šumperském kině Oko.
Režisérka Marie Poledňáková, která v úterý zemřela ve věku 81 let, natáčela filmovou komedii století S tebou mě baví svět v krkonošském Dolním Dvoře. To bylo místo, kde stála legendární filmová Apalucha. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak dnes vypadá chalupa, ve které řádili Július Satinský, Václav Postránecký a Pavel Nový s dětmi. Lidé k ní dodnes podnikají výlety. U natáčení slavné komedie byla také řada místních obyvatel, kteří na Marii Poledňákovou rádi vzpomínali.
První Zlínský filmový víkend nabídne návštěvníkům pestrý program sestavený z exkurzí, projekcí i besed se známými tvůrci. Na přehlídce vystoupí například režiséři Tomáš Hodan, Dan Svátek nebo Michal Nohejl. Filmoví fanoušci budou moci vidět pásmo krátkých filmů nebo unikátní projekci rozpracovaného filmu Dvě slova jako klíč. Na sobotu je připravena i velká filmová party.
Režisérka Marie Poledňáková, která v úterý zemřela ve věku 81 let, natáčela filmovou komedii století S tebou mě baví svět v krkonošském Dolním Dvoře. To bylo místo, kde stála legendární filmová Apalucha. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak dnes vypadá chalupa, ve které řádili Július Satinský, Václav Postránecký a Pavel Nový s dětmi. Lidé k ní dodnes podnikají výlety. U natáčení slavné komedie byla také řada místních obyvatel, kteří na Marii Poledňákovou rádi vzpomínali.
Pro humor měla cit jako málokdo. První dáma tuzemské filmové zábavy Marie Poledňáková zemřela, bylo jí 81 let. Její filmové komedie ale zůstávají s námi. I jejich hlášky a postavy.
V úterý ve věku 81 let zemřela filmová scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka slavných komedií s Tomášem Holým i komedie století S tebou mě baví svět, ve které divákům ukázala a zvěčnila půvab lázeňské perly Jeseníků, Karlovy Studánky. Každému, kdo dnes do zasněžené obce uprostřed hor zavítá, zní v hlavě nestárnoucí song Sladké mámení. Letos navíc uplynulo také čtyřicet let od doby, kdy se tu v zimě v roce 1982 filmový štáb ubytoval. Jak následně na nátáčení a chvíle strávené s Marií Poledňákovou vzpomínali nejen herci, ale i místní?
Ve věku 81 let v úterý zemřela filmová scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka slavných komedií s Tomášem Holým nebo filmu S tebou mě baví svět. ČTK to s odkazem na rodinu řekl filmový producent Jan Bradáč. Režisérka původem ze Strakonic podle něj odešla v klidu, uprostřed rodinného kruhu. Informace o místě, čase a způsobu rozloučení s Marií Poledňákovou budou včas zveřejněny, doplnil Bradáč.
Tvůrci jednoho z divácky nejúspěšnějších pohádkových filmů roku 2022 Tajemství staré bambitky 2 završili svůj triumf letním a podzimním putováním po tuzemských filmových festivalech a setkávání s nadšenými diváky. Pokračování příběhu o loupežníkovi Karabovi, které se točilo i na jindřichohradeckém zámku, vidělo už téměř 500 tisíc lidí.
Michael Kocáb – rocker versus politik. Film s tímto názvem zamíří ve čtvrtek zamíří do kin. Nerodil se lehce, potkaly se u něj dvě dominantní osobnosti, dokumentaristka Olga Sommerová a rocker Michael Kocáb. Každý se svými představami, za které se prali.
Karel Heřmánek, Jana Šulcová, Ivana Chílková, Ilja Prachař, to jsou slavné tváře, které se pojí s filmem Karla Kachyni Dobré světlo. Snímek se natáčel i v jihočeském Písku a zahlédnout v něm můžete písecké náměstí, místní plovárnu i obchody.
Ani po prázdninách nekončí aktivity iniciativy Vrchlabí bez odpadu, která má za cíl osvětu a propagaci nejrůznějších způsobů, jak docílit co nejnižší produkce odpadů v našem městě. V příštích dnech zamíří stovky školáků do vrchlabského kina Kartonka 1904 na oblíbený film VALL-I.
Po loňském úspěšném pilotním ročníku se do podzimních Karlových Varů vrací projekt Variace 2022. Uskuteční se 11. a 12. listopadu a nabídnou mimořádný program koncertů a filmových představení. Organizátory jsou opět Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF) a Česká filharmonie.
Dřevěné městečko už pár dnů vyrůstá v centru Olomouce, do zahájení vánočních trhů zbývají necelé dva týdny. Novinkou letos bude nejen vycházková trasa se třemi vyhlídkami, ale i velký průvod čertů Krampusáků. Pořadatelé zvou také na koncert zpěvačky Báry Basikové, kapely Turbo, vystoupení Pavla Dobeše nebo promítání rodinné komedie Jak dostat tatínka do polepšovny.
Jedenáctý ročník filmového festivalu Snow Film Fest přinese 9. listopadu do Hradce Králové do Bio Central pořádnou nadílku těch nejlepších světových a českých filmů se zimní outdoorovou tématikou. Těšit se můžete na šest filmů plných adrenalinu, dobrodružství a nezkrotné přírody.
Novinka švédského režiséra Rubena Östlunda, švédsko-britsko-německý film Trojúhelník smutku je fenoménem světových festivalů a teď už i českých kin. V pátek 4. listopadu od 19 hodin jej uvede v premiéře v anglické verzi s českými titulky kino Veřejného sálu Hraničář v Ústí nad Labem. Pusťte si trailer uvnitř článku.
V případě, že chce režisér do svého filmu obsadit elegantního a šarmantního muže v letech, který vypadá opravdu dobře, potenciální adepty bychom zřejmě napočítali na prstech jedné ruky. Možná proto je Marek Vašut v posledních letech právě do rolí osudových mužů tak často obsazován. A zatímco na plátně tento charismatický herec působí sympaticky, v „civilu“ spíš budí respekt, což si, jak prozradil v rozhovoru pro časopis Story, dobře uvědomuje.
/FOTO/ Přečkalo okupaci, normalizaci i covidové lockdowny. Navzdory tomu všemu oslaví v pátek pelhřimovské kino Vesmír šedesát let od prvního promítání. Nejstarším filmovým zážitkem, který v roce 1962 nabídlo, byla Srpnová neděle od Otakara Vávry. Ještě dříve však existoval biograf v Národním domě, dnešním Divadle Lubomíra Lipského. Na rozdíl od něj umožňovalo kino Vesmír promítání širokoúhlých filmů.
Už jste přemýšleli, jak si zpestřit tento víkend? Pokud ne, podívejte se níže, nabízíme vám pár tipů na zajímavé akce ze všech koutů Středočeského kraje.
Snímek Hranice lásky v koprodukci Česko/Polsko natočil letos režisér Tomasz Wiński a dnes, tedy ve čtvrtek 3. listopadu jej od 19 hodin promítne kino Veřejného sálu Hraničář v Ústí nad Labem. Trvá pouhých 95 minut. Promítá se v českém znění. Pusťte si trailer uvnitř článku.
Kdyby nebylo filmového natáčení, neoprášila by Eva Holubová dovednosti, které nabyla před dávnými lety. Coby studentka totiž absolvovala vodácký výcvik, což se jí při loňském natáčení komedie Přání k narozeninám hodilo. O snímku, který se chystá do kin, a svém kolegovi Jaroslavu Duškovi se oblíbená herečka rozpovídala v časopisu Story.
Zhruba před měsícem se na pražském Hlavním nádraží natáčely scény z nového životopisného filmu One Life o Nicholasi Wintonovi, který v roce 1939 zachránil z okupovaného území Československa 669 převážně židovských dětí. Součástí filmové dobové výpravy byly i nacistické prapory s hákovým křížem. Jejich fotografie zneužili dezinformátoři, kteří začali vytvářet dojem, že jde o současnou realitu.
Následující příběh bude znít jako smyšlená historka o hledání pokladu, opak je ale pravdou. Po několikaměsíčním pátrání, které probíhalo ve třech samostatných expedicích, objevil profesionální lyžař a horský badatel Griffin Post historickou skrýš s fotoaparátem a horolezeckým vybavením, kterou v roce 1937 opustili legendární horolezci Bradford Washburn a Robert Bates. O osmdesát pět let později se vědci snaží film z fotoaparátu vyvolat. Díky dobovým snímkům by mohli zjistit, jak se ledovec za osm desetiletí změnil.
Pamatujete si film Blízká setkání třetího druhu Stevena Spielberga? Podle jedné ze slavných scén tohoto filmu se přítomnost mimozemské lodi na naší planetě projeví mimo jiné tím, že vysadí elektroniku v autech, v jejichž blízkosti se nachází. Tato scéna byla inspirována skutečnou událostí, k níž došlo 2. listopadu 1957 na více místech poblíž západotexaského města Levelland ve Spojených státech.
Pokaždé jiní, vizuálně i hudebně velkorysí, s neutuchající energií. To je kapela Tata Bojs, která teď ke svým mimořádným projektům přidá i film. Je to tak trochu sci-fi, jmenuje se tatabojs.doc a natáčí ho Marek Najbrt.
Nejsledovanějším filmem posledních dní na streamovací platformě Netflix je německý film Na západní frontě klid. Snímek, který patří s rozpočtem okolo 430 milionů korun k nejdražším u našich sousedů, se natáčel také na řadě míst v Ústeckém kraji.
V plné parádě se po dvou ročnících poznamenaných covidem uskuteční od 4. do 10. listopadu mezinárodní filmový festival pro děti a mladé publikum Juniorfest. Jeho půlkulatý 15. ročník přináší řadu novinek.
Dlouhá léta psal o Českém ráji knížky. Pak přišel nápad splnit si sen a o milovaném regionu natočit dokumenární film. Režisér, scenárista a kameraman Zdeněk Mrkáček strávil posledních deset let přípravou celovečerního dokumentu Jedinečný Český ráj, který byl uveden v jičínském kině ve středu 26. října. "Chtěl jsem natočit opravdu něco originálního, zaměřit film na živou a neživou přírodu a hlavně na detail. Ať už jde o skalní útvary, zvířata nebo rostliny," říká režisér. Záběr podle něj ilustruje život uprostřed chráněné přírodní rezervace ještě lépe než skvělá fotka.
Dlouhá léta psal o Českém ráji knížky. Pak přišel nápad splnit si sen a o milovaném regionu natočit dokumenární film. Režisér, scenárista a kameraman Zdeněk Mrkáček strávil posledních deset let přípravou celovečerního dokumentu Jedinečný Český ráj, který byl uveden v jičínském kině ve středu 26. října. "Chtěl jsem natočit opravdu něco originálního, zaměřit film na živou a neživou přírodu a hlavně na detail. Ať už jde o skalní útvary, zvířata nebo rostliny," říká režisér. Záběr podle něj ilustruje život uprostřed chráněné přírodní rezervace ještě lépe než skvělá fotka.
Dlouhá léta psal o Českém ráji knížky. Pak přišel nápad splnit si sen a o milovaném regionu natočit dokumenární film. Režisér, scénárista a kameraman Zdeněk Mrkáček strávil posledních deset let přípravou celovečerního dokumentu Jedinečný Český ráj, který byl uveden v jičínském kině ve středu 26. října. „Chtěl jsem natočit opravdu něco originálního, zaměřit film na živou a neživou přírodu a hlavně na detail. Ať už jde o skalní útvary, zvířata nebo rostliny,“ říká režisér.