Žďársko – Prohlídky s výkladem, promítání filmů nebo koncerty čekají na návštěvníky kostelů, modliteben a kaple na Žďársku. V rámci páteční Noci kostelů zůstanou sakrální objekty veřejnosti přístupné do pozdních nočních hodin.
Liberec - K pětiměsíčnímu trestu s podmíněným odkladem na jeden rok odsoudil liberecký soud osmnáctiletého mladíka z Liberce za počítačové pirátství. Přišel i o počítač.
Zlín – Na zlínském Chodníku slávy přibyla další hvězdná jména dětských hrdinů. Svoji hvězdu dostali včera před Velkým kinem herci Jan Kraus a Zuzana Bydžovská.
Rakovník – Jak se žilo v pravěku, si můžete alespoň z části vyzkoušet v rakovnickém muzeu. Už tuto sobotu připravili zdejší zaměstnanci muzejní noc s názvem „Cesta nejen za pěstními klíny".
Písek – Když si nedávno Richard Uher na Literárním večeru v hotelu U Kapličky, který připravila Prácheňská akademie, připomínal sedmdesáté narozeniny, málokdo z přítomných mu to věřil. Jeho elán a optimismus by mu mohli závidět mnohem mladší.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - Jestli má někdo herectví v krvi, tak on. Divadlo hráli jeho otec, dědeček, pradědeček i prapradědeček. Dlouho stál v hereckém stínu svého bratra Karla, jednu z větších filmových rolí dostal až v komedii 2Bobule. A letos má práce nad hlavu, v dubnu točil tři velké snímky naráz. Huberta Ripku, poradce prezidenta Beneše v cyklu 20. století, zajímavou roli má i ve filmu Hořící keř o Janu Palachovi. K tomu chystá s houslistkou Gabrielou Demeterovou pořad o vážné hudbě. „Hlavně nic nehraj a jenom říkej, co si myslíš, potom je to pravdivé. Když někdo přijde a trhá kulisy, je to blbé," říká o svém přístupu k herectví Marian Roden, rodák z Českých Budějovic, jenž bydlel v Čéčově ulici a ve čtvrtek oslaví 48. narozeniny. S hercem a rodákem z Českých Budějovic jsme hovořili o divadle, otáčivém hledišti, hraní s bratrem Karlem i o lásce ke koním…
Přerov – Na doprovodný program k retrovýstavě obalů gramofonových desek Music made on vinyl, která se koná v Galerii města Přerova, se můžou těšit návštěvníci. Přímo v prostorách galerie zhlédnou nejslavnější hudební snímky éry šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let. Vstup na projekci je zdarma a ve čtvrtek 31. května ji odstartuje film Help! z roku 1965 od legendárních Beatles. Další promítací čtvrtek pak 7. června nabídne film Woodstock z roku 1969.
Zlín /ROZHOVOR, VIDEO/ – Herečka a modelka slovenského původu Andrea Kerestešová je již od neděle ve Zlíně. Je zde vůbec poprvé a v rozhovoru pro Zlínský deník prozradila, že se jí tady moc líbí. Zdrží se do pátku. Sedmadvacetiletá představitelka Evy ze seriálu Vyprávěj usedne letos do křesla porotkyně v 52. ročníku Zlín Film Festivalu.
Chomutov - Diváci chomutovského kina Svět budou muset od 20. června oželet filmy ve 3D technologii. Z technických důvodů bude velký kinosál na čas uzavřen.
Těmice – Zřejmě slušnej oddíl. Hlášku z českého kultovního filmu si zapamatoval snad každý průměrný filmový fanoušek. Stejně jako v Chvojkovicích – Brodě, tak i v Těmicích umí vychovat slušné talenty. Malou obec na Hodonínsku totiž proslavují v Česku hlavně boxeři.
Zlín – Herečka a modelka slovenského původu Andrea Kerestešová je již od neděle ve Zlíně. Je zde vůbec poprvé a v rozhovoru pro Zlínský deník prozradila, že se jí tady moc líbí. Zdrží se do pátku. Sedmadvacetiletá představitelka Evy ze seriálu Vyprávěj usedne letos do křesla porotkyně v 52. ročníku Zlín Film Festivalu.
Kolín – Film režiséra Jeana – Luce Godarda Bláznivý Petříček s Jean Paulem Belmondem v hlavní roli zaznamenal v roce 1959 rozruch a přelom v tehdejší nové vlně francouzského filmu. V listopadu 2010 jej na česká divadelní prkna převedl scénárista a režisér Peter Serge Butko s Tatinou Vilhelmovou a zpěvákem a hercem Vojtěchem Dykem v hlavních rolích.
Vyškovsko – Pásmo animovaných večerníčků nebo islandský Thor, to bude na programu letošní vyškovské části dětského filmového festivalu ve Zlíně. Kino Sokolský dům dnes v osm hodin večer promítne íránský Filmový sen.
Zlín - Až v půl metru vysoké trávě musejí chodit obyvatelé sídliště ve Zlíně- -Malenovicích. Způsobuje problémy hlavně hrajícím si dětem, ale také psům. Obtíže mají lidé také například při věšení prádla. Podle radnice je na vině dlouho trvající výběrové řízení na firmu, která má v Malenovicích kosení trávy na starosti.
Praha - Ještě ani nebyl mistrem světa, ale už se o něm točil film. V roce 2010 se Libor Podmol, závodník ve freestyle motokrosu, vydal do Ameriky, aby se prosadil v zemi, kde FMX vznikl. „Je na tom fajn ten příběh, že kluk z Česka vycestuje do světa, potrénuje a vyhrává závody. Pak se zraní a nakonec vše skončí klasickým hollywoodským happyendem," vypráví. Nový dokumentární film Tomorrow Will Be Better režíroval Martin Přívratský.
Brno – Dvacet let od svého vzniku oslaví ve čtvrtek Střední škola uměleckomanažerská v Brně. Den otevřených dveří v budově školy v Táborské ulici zakončí slavnostní večer v klubu Šelepka. „Představí se na něm hlavně současní i bývalí studenti školy. Návštěvníci se mohou těšit například na hudební a herecná vystoupení nebo promítání filmů," sdělil zakladatel školy a její jednatel Josef Čadík.
Ústí nad Labem – Nové nařízení o ukončení hudební produkce do desáté hodiny večer komplikuje organizaci festivalů. Své o tom vědí například pořadatelé finále Festivalu Porta, akce úzce spjaté s Ústím.
Baška - Letní kino pod přehradou. Tak se jmenuje akce, která vypukne na parkovišti v Bašce v pátek 1. června od 20 hodin. O tom, jaký film se bude hrát, mohou lidé rozhodnout i na facebooku, prozradil v rozhovoru David Blahut z pořádajícího Sdružení pro Bašku.
Žampach – V Domově pod hradem Žampach se uskutečnila tradiční zámecká slavnost, a to jako Den dětí a den otevřených dveří pro veřejnost. Letošní slavnost proběhla v duchu námořní plavby, při níž si děti mohly na deseti stanovištích vyzkoušet své námořnické dovednosti.
Nový Jičín – Známý film Rain Man s Tomem Cruisem a Dustinem Hoffmanem v hlavních rolích patří ke klenotům světové kinematografie. Divadelní zpracování slavného oscarového filmu teď v Novém Jičíně nabídne novojičínské Beskydské divadlo.
Zlín - Až v půl metru vysoké trávě musejí chodit obyvatelé sídliště ve Zlíně- -Malenovicích. Způsobuje problémy hlavně hrajícím si dětem, ale také psům. Obtíže mají lidé také například při věšení prádla. Podle radnice je na vině dlouho trvající výběrové řízení na firmu, která má v Malenovicích kosení trávy na starosti.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Sál plný nadšených dětí a všudypřítomné pohádkové postavičky. Tak vypadalo dnešní dopolední zahájení 52. ročníku Zlín Film Festivalu ve Velkém kině. Slavnostní akt si nenechali ujít ani hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a zlínský primátor Miroslav Adámek. „Role moderátora se tentokrát ujal Roman Vojtek, který je hlavní hvězdou seriálu ČT Vyprávěj. On je v podstatě jeden z nás, jelikož pochází ze Vsetína," prozradil letošní změnu moderátora mluvčí festivalu Martin Pášma.
Kostelec nad Orlicí - Architekt a zakladatel Divadla Sklep David Vávra zavítal na další ročník Šumné Orlice. V hlavě mu však zůstane i vzpomínka na Kosteleckou Lhotu.
Znojmo – Na Slavnosti Harmonie dorazí do Znojma na konci června i rakouský badatel fenoménu kruhů v obilí a průvodce mezinárodních výprav k obrazcům v Anglii Güenther Shermann.
Není to moc hezký pohled. Neupravená zákoutí a rozpadající se budovy.Jako z punkovýho filmu. To je současný stav ostrova Štvanice. A přitom to tu kdysi žilo. Chodilo se sem bruslit nebo tancovat. Také na tenisových kurtech létaly míčky o sto šest. Teď sportovní vyžití reprezentuje pouze pár hřišť na plážový volejbal a skatepark.
Zlín - Filmový festival je bezpochyby největší kulturní akcí, která se ve Zlíně každoročně koná. Jeho součástí je také letos celá řada doprovodných akcí. Na kterou zajdete vy? Vyberte si!
Benešov - Akce pod názvem „ Bezpečně do školy" se zúčastnili předškoláci z Mateřské školy Dukelská. Společně ji pro děti předškolního věku připravily policistka z Preventivně informační skupiny PČR Benešov a pracovnice Domu dětí a mládeže. V úvodu předškoláci zhlédli oblíbený instruktážní film, kde mohli například vidět nebezpečné situace, které je mohou při pohybu v silničním provozu potkat.
Opava – Do Opavy na prostranství naproti hypermarketu Albert v Olomoucké ulici zavítal Cirkus Berousek. Navštívit jej můžete od středy 30. května do neděle 3. června, a to ve všední dny v 17.00 hodin, v sobotu ve 14.00 a 17.00 hodin a v neděli ve 14.00 hodin.
Pardubice /ROZHOVOR/ - Oblíbená pardubická rocková kapela Vypsaná fiXa rozhodně nezahálí. Poté, co na podzim vydala novou desku Detaily, v nedávné době připravila také hudbu k filmu Čtyři slunce. O deskách, tvorbě písniček i internetovém pirátství hovořil zpěvák a frontman skupiny Michal „Márdi" Mareda. Frontman oblíbené pardubické kapely Vypsaná fiXa původně měl ve filmu Čtyři slunce hrát hlavní roli, místo toho ale vznikla nová nahrávka…
Jihlava – Nejen milovníci jazzu a folkloru, ale i příznivci vážné hudby si mohou v úterý v Jihlavě přijít na své. Právě na třech zmíněných žánrech je postavená hudba Pacora Trio.
Zlín - Filmový festival je bezpochyby největší kulturní akcí, která se ve Zlíně každoročně koná. Jeho součástí je také letos celá řada doprovodných akcí. Na kterou zajdete vy? Vyberte si!