ČTVRTEK: Kam vyrazit za kulturou
Teplicko - Pokud se chcete ve čvtrtek vydat do kina nebo třeba někam na výstavu, můžete se nechat inspirovat našimi kulturními tipy.
Teplicko - Pokud se chcete ve čvtrtek vydat do kina nebo třeba někam na výstavu, můžete se nechat inspirovat našimi kulturními tipy.
Pardubice - V Tyršových sadech se bude promítat v případě příznivého počasí od 21.30 hodin. Výjimečnost projekce podtrhne též účast distributora
Praha - Kdo čeká od třetího celovečerního snímku Dana Svátka Hodinu nevíš autenticky převyprávěný příběh heparinového vraha Petra Zelenky, bude možná zklamán.
Nový Jičín - Děkovný koncert za pomoc po povodni dnes 27. srpna otevře nově zrekonstruované Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. Občané města i turisté se tak po dvou letech prací dočkali nové podoby historického centra.
Nové Město na Moravě - Otec je lotr a ještě ke všemu horolezec…?! Tak zní pracovní název knihy, jež by se na jaře příštího roku měla objevit na pultech českých knihkupectví. Publikaci připravuje dohromady se svým otcem – novoměstským horolezcem Radkem Jarošem dcera Andrea.
Chrudimsko /DOPLNĚNY DALŠÍ AKCE/ - Přinášíme vám přehled víkendových akcí. Podívejte se, kam můžete vyrazit zá zábavou či na rodinný výlet.
Teplice nad Metují - Přinášíme program začínajícího 26. Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu.
Mouřínov - Diváci v kinech po celé republice už můžou na plátně obdivovat krásy malebné vesničky Mouřínov na Bučovicku v satirické komedii režisér Roberta Sedláčka Muži v říji.
Mimoň - Plné ruce práce měli mimoňští dobrovolní hasiči během vichřic, ať už nedávných nebo například během orkánu Kyrill. Hasiči často zasahují s nasazením vlastních životů.
Heřmanův Městec - Pátý ročník festivalu Hudební léto v Heřmanově Městci se v neděli uzavřel koncertem souboru historických nástrojů SoliDeo.
Pardubice - V Pardubickém letním kině bude dnes od 21.30 hodin v případě příznivého počasí k vidění americký film Monstra vs. Vetřelci.
Chomutov - Park v centru města ožije na dva dny hudbou, poslední víkend v srpnu patří už šestému ročníku Cumbajšpílu.
Vranov nad Dyjí /SERIÁL, FOTOGALERIE/ - Ve svém rajónu mají pohádkový zámek i přehradu. Ke sto dvacátému výročí založení jednotky dobrovolných hasičů shromáždili veškeré dostupné materiály a vydali vzpomínkové DVD.
Loket – Třináctý ročník Plenéru Loket byl zahájen spolu s výstavou knihaře a výtvarníka Ladislava Hodného.
Chomutov /AUDIONAHRÁVKY/ - Park v centru města ožije na dva dny hudbou, poslední víkend v srpnu patří už šestému ročníku Cumbajšpílu.
Kladno - Půjčovny DVD se ocitají často až v existenčních problémech a jsou nuceny ukončit činnost.
Mladá Boleslav - Muzikál z automobilového prostředí vznikl na počest významných výročí.
Praha /FILMOVÁ RECENZE/ - Autor Pravidel lži přichází s groteskní zprávou o venkovu a chystá hraný snímek o Čunkovi.
Teplice nad Metují - Přinášíme program ve čtvrtek začínajícího 26. Mezinárodního horolezeckého festivalu.
Vlkov /FOTOGALERIE/ - Bývalý ligový fotbalista Jan Švadlenka kdysi oblékal také dres Slavie Praha, dnes je vyhledávaným umělcem. Vhyledal ho kvůli filmu Bathory i režisér Juraj Jakubisko.
Vysoké Mýto - Cyklem řemeslných a výtvarných workshopů, který pořádá Regionální muzeum, se mohou zájemci rozloučit s prázdninami.
Pardubice - V Pardubickém letním kině Pernštejn bude v úterý večer od 21.30 hodin v případě příznivého počasí k vidění film Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona.
Hradec nad Svitavou - Čtrnáctiletá Michaela Zezulová hraje ve filmu, který natáčí její bratr, autistickou dívku.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Třicetiletá herečka Anna Polívková natáčela jeden den v Jablonci společně s dalšími herci novou lázeňskou komedii Šejk.
Klasická fotografie na kinofilm měla jednu výhodu – z dvoutýdenní dovolené jste si obvykle přivezli tak dva až tři nafocené filmy dohromady se stovkou políček. Po vyvolání a vytřídění špatně exponovaných a neostrých snímků stačilo ty dobré nalepit do alba a bylo hotovo. Dnes stihnete digitálním aparátem za stejnou dobu pořídit stovky i tisíce fotek.
Stockholm – Kontroverzní portál ke sdílení hudby a filmů Pirate Bay, jehož zakladatelé byli odsouzeni za porušování autorských práv, byl z nařízení švédského soudu odpojen od internetu. Podle serveru computerworld.com to oznámil jeho operátor, firma Black Internet.
Brno /ROZHOVOR/ - Hudebník, zpěvák, performer a fyzický básník Petr Váša, který se skupinou Ty Syčáci vystoupí na nádvoří Staré radnice, o svém kulturním počínání říká: Fyzické básnictví je velké dobrodružství
Brno /ROZHOVOR/ - Hudebník, zpěvák, performer a fyzický básník Petr Váša, který zítra se skupinou Ty Syčáci vystoupí na nádvoří Staré radnice, o svém kulturním počínání říká:
Studená/AKTUALIZOVÁNO/FOTO/ - Akční scénu jako z kriminálního filmu zažila v úterý v časných ranních hodinách Studená. Tři maskovaní pachatelé se snažili odcizit bankomat. Táhli ho na laně.
Havlíčkův Brod/Jihlava - Film inspirovaný kauzou heparinových vražd, která před třemi lety otřásla havlíčkobrodskou nemocnicí, jde příští týden do kin. Premiéra snímku Hodinu nevíš se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna.
Havlíčkův Brod/Jihlava - Film inspirovaný kauzou heparinových vražd, která před třemi lety otřásla havlíčkobrodskou nemocnicí, jde příští týden do kin. Premiéra snímku Hodinu nevíš se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna.
Opatovice nad Labem - Při nálezu podezřelého předmětu se rozhodně vyvarujte přístupu ve stylu filmu Obecná škola.
Praha - Skutečné kauzy čím dál víc lákají i tuzemské filmaře. Do našich kin právě vstupuje další hraný snímek – o tzv. heparinovém vrahovi.
Kolín - Další propagační akce na podporu střídavé péče o děti po rozvodu a rozchodu rodičů se uskuteční ve středu 2. září na Karlově náměstí. Informační stánek bude v provozu od 10 do 17 hodin.
Pardubice - „Koně miluji. Pokud by nezávodili na dostizích, byla by to pro ně medvědí služba,“ je přesvědčen uznávaný režisér
Hanušovice - „Holbu Šerák poznám bezpečně,“ říká půvabná černovláska Monika Kobzová z Písařova, která v soutěži Miss zlatého moku zastupuje Holbu Šerák.
Hanušovice - „Holbu Šerák poznám bezpečně,“ říká půvabná černovláska Monika Kobzová z Písařova, která v soutěži Miss zlatého moku zastupuje Holbu Šerák.
Pardubice - „Do letního kina jsem jako dítě chodil moc rád. Vždy jsem se tam přes nějaké křoví dostal“
Teplice nad Metují - Přinášíme v celém znněí pondělní on-line rozhovor s s ředitelkou Mezinárodního horolezeckého festivalu v Teplicích nad Metují MÁŠOU JIRMANNOVOU. Jaké novinky přinese 26. ročník festivalu? Co skrývá soutěž „Dej si lajnu“? Čím návštěvníky potěší doprovodný program? Čtěte níže.
Liberec - Novou českou komedii Muži v říji režiséra Roberta Sedláčka promítá po celý týden liberecké multikino Cinestar. Diváci ji můžou každý den zhlédnout od 16.00, 18.30 a nebo 21.00 hodin.
Vysočina - Film inspirovaný kauzou heparinových vražd, která před třemi lety otřásla havlíčkobrodskou nemocnicí, jde příští týden do kin.
Příbor /FOTOGALERIE/ -Zpátky do roku 1969 se dostal každý, kdo zamířil v sobotu 22. srpna odpoledne na příborské náměstí. Při příchodu sem jej přivítal transparent Mírová slavnost. Ten však naštěstí využili jako kulisu pouze ostravští filmaři.
Česká Skalice - Zejména ženská část populace bude v těchto dnech mířit do výstavní síně českoskalických muzeí. V neděli tady byla totiž otevřena pozoruhodná výstava „Móda z ÚBOKu aneb Co český textilní průmysl nevyrobil“. Expozici budou moci návštěvníci navštívit až do konce září.
Havlíčkův Brod/Jihlava - Film inspirovaný heparinovým vrahem jde do kin.
Pardubice - „Koně miluji. Pokud by nezávodili na dostizích, byla by to pro ně medvědí služba,“ je přesvědčen uznávaný režisér
Havlíčkův Brod - Film inspirovaný kauzou heparinových vražd, která před třemi lety otřásla havlíčkobrodskou nemocnicí, jde příští týden do kin. Premiéra snímku Hodinu nevíš se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna.
Los Angeles - Režisér Quentin Tarantino zažil se svým novým snímkem Hanebný pancharti nejlepší premiérový víkend své kariéry. Válečný film s Bradem Pittem v hlavní roli se dostal na přední pozice světových žebříčků návštěvnosti kin a na vstupném vydělal již 65,1 milionu dolarů (asi 1,15 miliardy korun).
Praha - Druhá světová naruby – i tak by se dal přeložit pohled Quentina Tarantina na válečné události ve francouzské zóně 30. a 40. let minulého století.
Vysočina - Film inspirovaný kauzou heparinových vražd, která před třemi lety otřásla havlíčkobrodskou nemocnicí, jde příští týden do kin.
Příbramsko /FOTO, VIDEO/ - Novoknínské letní kino kvůli nedávnému shromáždění radikálů bude už jen promítat.