Vaňov – Jeden se jmenuje Petr, druhý Pavel. Oba Janákovi, neurčitý věk, silně přes padesát. Každý den je najdete v loděnici. Oba předávají své zkušenosti, oba by mohli napsat knihu o historii veslařského klubu TJ Chemička Ústí.
Břeclav – Zmenšeniny lichtenštejnských památek najdou lidé nově už jen v Lichtenštejnském domě v Břeclavi. Tamní městská rada totiž rozhodla, že na zimu se přestěhují z pavilonu, který nechalo bývalé vedení města postavit v parku u nádraží. Na převoz má dohlížet kromě vedení muzea i jejich tvůrce.
Kladno – Futsalový klub HFK Příbram si v neděli připsal druhé divizní vítězství ve své historii. Zatímco jeho premiérová výhra byla s Celtikem Kladno vydřená 11:10, tentokrát za ním dokráčel suverénním způsobem. A to i přesto, že hrál na palubovce soupeře.
Kolín /FOTO/ -Střední škola obchodní v Kolíně (Šťáralka) již sedm let rozvíjí spolupráci s partnerskou školou v Rimavské Sobotě na Slovensku. Od počátečních poznávacích návštěv, přes soutěže vědomostí a dovedností se spolupráce posunula k výměnným odborným stážím
Litoměřice – Úspěchem skončila účast studentů litoměřického Gymnázia Josefa Jungmanna v celostátní soutěži středních škol, která se týkala znalostí z historie.
Olomouc – Tři muzea, bezmála pět set uměleckých předmětů a jedna výstava – to je výsledný součet největšího muzejního projektu Olomoucké baroko / Výtvarná kultura let 1620–1780, který odstartuje ve čtvrtek v 18.30 v chrámu Panny Marie Sněžné v Olomouci.
Valašsko - Trampové si vytvořili vlastní svět plný romantiky a kamarádství. Na osadách neplatily sociální rozdíly, všichni si byli rovni bez ohledu na výši příjmu, vzdělání a společenské postavení.
Frýdlant nad Ostravicí – Hlasování nového zastupitelstva ve Frýdlantu nad Ostravicí dostalo do křesla starosty města Helenu Pešatovou. Jako nestraník kandidovala za ODS. Přestože byla přizvána až k podpisu koaliční smlouvy, nakonec stojí v čele města a říká, že má zcela jasno, jakým směrem se ubírat.
Čáslav - O tom, že historii mají čáslavští gymnazisté v malíčku, svědčí jejich umístění v 19. ročníku mezinárodní dějepisné soutěže, která se uskutečnila na Západočeské univerzitě v Chebu.
Valašské Meziříčí – Pracovníci zámku Kinských ve Valašském Meziříčí zpřístupnili návštěvníkům letos už třetí expozici. Jmenuje se Staré knihy vyprávějí, a lidé se s ní mohou seznámit na zámeckých chodbách.
Ladná, Moravský Žižkov – Zmapovat část životního příběhu výsadkáře Jana Ivana Lukáška. To chce spolu s dokumentaristou Miroslavem Kačorem Michal Počta z Moravského Žižkova. Proto oslovil i vedení nedaleké Ladné, kde tento muž v letech 1944 až 1945 působil jako zpravodaj.
Znojmo – Třetí podnik Znojemského běžeckého poháru neovládl žádný mladík, nýbrž mezi padesátníky startující Pavel Kratochvíl. Ze znojemských běžců byl nejlepší sedmnáctiletý Vojtěch Čabala, který zaostal za vítězem o čtyři vteřiny.
Vítkov – Lidstvo odjakživa bažilo po poznání a vrhalo se na luštění mnohdy nerozřešitelných tajenek, které ve své historii upředla z mystična naše společnost a planeta.
Zlínský kraj – Pokoušíte se sestavit si svůj rodokmen nebo se snažíte zjistit informace o historii vaší obce? Pak vaše kroky povedou zcela jistě dříve či později do některého z archivů ve Zlínském kraji.
Cheb –V květnu již vznikla Fotografie 950 obyvatel města Chebu, kteří svými těly utvořili číslici 950. Město pracuje i na projektu 950 tváří a osudů z Chebu.
Hodonín – Když přijede turista do Hodonína a chtěl by vědět víc nejen o tomto městě, ale i o okolních vesnicích, měl by zamířit do nového Regionálního centra města Hodonína. To otevřelo v červnu na Masarykově náměstí v nově opravené budově hned vedle hodonínské radnice.
Ústí nad Labem /ZANIKLÉ ÚSTÍ/ – Z původní západní strany Mírového náměstí, dříve Tržního náměstí, nezůstalo ze starých domů prakticky nic. Jenom nejstarší zachované domy, tedy č. 207 a 208. Ostatní podlehly zubu času.
Boleradice – Novou zajímavou publikací se mohou pyšnit Boleradičtí. K dvacátému výročí své činnosti ji vydal tamní Techsport. Lidé v ní najdou zdokumentovanou práci organizace, která přispívá především k obohacení života vesnice a její známosti.
Hradec Králové – /HISTORICKÝ SERIÁL O LETIŠTI/ Hradecký deník přináší pravidelně každé pondělí unikátní seriál Zdeňka Doubka o historii letectví v krajském městě
Otrokovice – Obyvatelé Otrokovic se mohou těšit na nový moderní prostor pro konání kulturních a společenských akcí, a to přímo v centru města. Již od září příštího roku by totiž měl veřejnosti sloužit nově opravený velký sál v Otrokovické Besedě, tedy objektu s pohnutou historií.
Slezské Rudoltice, Linhartovy, Bruntál /FOTOGALERIE/ -Přestože mnohé zámky mimo turistickou sezonu mají zamčené brány a výletníci je mohou obdivovat jen zvenčí, doba adventu, Miluláše a Vánoc nabízí příležitosti, jak aspoň na den otevřít i mimo sezonu.
Plzeň – Nejen milovníky Plzně, ale příznivce historie vůbec potěší nová reprezentativní publikace Zmizelá Plzeň. Jejími autory jsou tři Plzeňané – Josef Kejha, Jiří Janouškovec a Vladislav Dobrý.
Svitavy – Redakce Svitavského deníku přináší nový projekt Starosti (nových) starostů. V něm čtenářům postupně představíme nejvyšší radní v jednotlivých městech okresu.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Ondřej Fojta patří již dlouhá léta k boleslavským florbalovým oporám a je neodmyslitelným stavebním kamenem mužského A týmu od počátku extraligové florbalové historie v Mladé Boleslavi.
Rožnov pod Radhoštěm – Velká zasedací místnost radnice v Rožnově pod Radhoštěm patřila v neděli dopoledne sběratelům poštovních známek, pohlednic, mincí a dalších zajímavostí.
Kyjov – Ve druhém kole Kyjovské halové ligy byli diváci svědkem historického okamžiku. Miroslav Čada vstřelil jubilejní stý gól v historii IFL. A po Liboru Sedlářovi se jako druhý hráč dostal do pomyslného klubu elitních kanonýrů.
Jihlava – Nadšení, zaujetí, a hlavně radost z oživení historie hokejové Dukly Jihlava. To byly pocity stovek návštěvníků unikátní výstavy v jihlavském Muzeu Vysočiny.
Prostějovsko – Od severu k jihu projížděli o víkendu Prostějovskem jezdci na koních. Společně s pěšáky pochodovali na rekonstrukci bitvy u Slavkova. Z Náměště, kde nadšenci z klubů vojenské historie předvedli rekonstrukci bojových akcí, vyrazili infanteristé přímo na prostějovské náměstí.
Havířov – Ani ne tak díky jasnému vítězství v derby nad Frýdkem-Místkem (10:1), jako spíše díky neopakovatelné slavnostní atmosféře sobotního podvečera si hokejisté Havířova a s nimi i jejich fanoušci mimořádně užili uplynulý víkend.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Sál hotelu Koliba v Litoměřicích se stal v pátek 26. listopadu místem setkání handicapovaných lidí a těch, kteří svou záslužnou činností podporují realizaci projektů zdejší Diakonie Českobratrské církve evangelické.
Jindřichov - Základní škola a mateřská školka v Jindřichově se již podruhé zapojila do celostátního projektu Příběhy bezpráví, který na školách organizuje společnost Člověk v tísni jako měsíc filmu.